σωματοποιηση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700

    σωματοποιηση

    παιδια εχω ξαναγραψει για το προβλημα μου, ειμαι 22 ειχα παλινδρομηση τωρα μου περασε κ εχω καθε μερα ολη μερα συμπτωματα στο λαιμο σεν ρεψιματα μη οξινα πνιξιμο και διαφορα, εχω φοβια μην παθω εισρροφηση..παιρνω λεξοτανιλ και λαδοζ απο τα τελη απριλιου ..τα λεξο σαν να μην με ποιανουν πια μετα απο 2 βδομαδες..η αληθεια ειναι πως το 2007 εκανα χρηση ναρκωτικων και μου δημιουργηθηκαν φοβιες γιατι επαθα μετατραυματικη αγχωδη διαταραχη γιατι νομιζα οτι θα πεθανω απο τοτε καθε γεγονος με γ..μετα συγχςρησεως, για καιρο εβλεπα απειλες φοβομουν οτι θα πεθανω στα ορια της ψυχωσης αλλα συνηλθα.. τωρα μετα την παλινδρομηση ενω περασε ζω με συμπτωματα εδω και 7 μηνες καθε μερα..ο γιατρος λεει ολα ξεκινησαν τοτε αλλα εχω βαρυ ιστορικο με ψυχολογικα απο πριν απο καταθλιψη, μετατραυματικη αγχωδη διαταραχη, βουλιμια παλαιοτερα και αποπειρα αυτοκτονιας στα 14, τωρα μου ειπε εχω αγχςδη διαταραχη και καταθλιψη..τωρα εχω συμπτωματα και πολυ χαμηλη ποιοτητα ζωης, μου ρχεται να χτυπησω το κεφαλι μου στον τοιχο, τρελη απογνωση παω να γελασω και να συμπτωμα κανονιζω να βγω νιωθω χαλια ακυρωνω τα χω κοψει ολα απορω πως παω δουλεια..νιωθω χαλια μηπως εχει περασει κανεις σωματοποιημενο αγχος?πως το ξεπερασε τι φαρμακα πηρε?λεω τωρα που δεν μ πιανουν τα λεξο να πω στον γιατρο να μου δωσει αταραξ που δεν εθιστικα ξερετε αν χρειαζεται συνταγη γιατρου για αταραξ?τι παρενεργειες εχουn

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    καταρχήν ψυχραιμία. Οπως θα έχεις δει περνάω ακριβώς τα ίδια. Υπάρχουν μέρες που είμαι καλά αλλά και μέρες που κοιταζω το μπαλκόνι με πάθος (αυτο μεταξύ μας ) και πηγαινοερχομαι σαν το λιονταρι στο κλουβί.
    Χθες είχα πονοκεφάλους που είχαν κρατησει μια εβδομαδα, επειδη μπηκε στο μυαλο μου η ιδεα οτι εχω μια αρρωστια που επηρρεαζει τα ματια πρώτα...μετα λοιπον απο το ραντεβου μου με τον οφθαλμιατρο...μαντεψε..μαχα� �ρι οι πονοκέφαλοι..(δεν λεω βεβαια οτι σημερα δεν με ποναει το ποδι μου ας πουμε αλλα προσπαθω να σου πω ότι ο δρομος μας δεν ειναι λίγος ουτε ευκολος).
    Ποια λεξοτανιλ παιρνεις τα λευκά ή τα ρόζ;;
    Και εγω θεραπεια με λεξοτανιλ κανω και λαντοζ εδω περιπου και ενα μήνα. Δεν πετάω ακριβώς. Ας πουμε σήμερα ειχα κανονισει να παω σουπερ μαρκετ και με το που μπηκα μεσα και ειδα τον πανικό, με επιασε το πόδι μου και φύγαμε κακην κακως (παλι τα delivery μας εσωσαν).

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    φλερ μπορουμε να μιλησουμε απο καπου αλλου?πιο αμεσα..πως θα γινουμε καλα γμτ ειμαι σε απογνωση..εσυ τι συμπτωματα εχεις?οτι να ναι η καπου συγκεκριμενα?ο γιατροσ ειπε απο 14 σημεια μπορουμε να χουμε συμπτωματα εμεις οι αγχωδης..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    τα ροζ παιρνω των 3 αλλα τα τρωω μισα μισα αλλα τρωω 3 ελαφρια ομως θελω κατι πιο βαρυ

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    αν εχεις msn σου στελνω U2U

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    οκ τα λεμε απο εκεί

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    και τα ίδια περνάω λένε ότι ο βελονισμός βοηθάει και η ομοιοπαθητική επίσης

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    ase janet belonismo ekana ton septembrh p perase kai xeiroterepsa ase p exasa kila..leei o belonisths oti s aporrofa energeia k giauto den hmoun g polles velones..twra perimenw na dw ti tha ginei me ta ladose mhpws me piasoun k alla3ei kati..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    πως πας με τον λαντοζ;;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    ax fleur niwthw kalutera men diathesh klp alla exw symptvma neuriko repsimo synexeia k ligo me pnigei..esy pws pas?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    124
    το ενδεχόμενο να είναι όλα αυτά από τη παλινδρόμιση το έχεις σκεφτεί?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    oxi den einai gt otan me epianan ta lexotanil sthn arxh p ta pairna m pernagan twra ta xw synhthisei kai 3ana..alla k otan m xan perasei eixa anagoules ..m pe o giatros pws olo kai kati tha me pianei gt o organismos m einai se katastash synagermou..twra eimai sth douleia kai niwthw na trizei o laimos m meta repsimata einai san eswterika

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    Originally posted by elirene
    oxi den einai gt otan me epianan ta lexotanil sthn arxh p ta pairna m pernagan twra ta xw synhthisei kai 3ana..alla k otan m xan perasei eixa anagoules ..m pe o giatros pws olo kai kati tha me pianei gt o organismos m einai se katastash synagermou..twra eimai sth douleia kai niwthw na trizei o laimos m meta repsimata einai san eswterika
    ελληνικααααααα.....

    please.....
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    μακαρι να ηταν ολα τοσο ευκολα....

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    124
    εγω τα λεξοτανιλ τα περνω 7 μηνεσ, τα ειχα κοψει για 2 βδομαδεσ και επειδη μετα αρχισα να εχω ενα εντονο βαρος στο στηθος και εναν κομπο στο λαιμο τα ξαναρχισα, επερνα μισο ροζ το πρωι και πολυ σπανια και μισο το βραδυ.καποιες φορες ομωσ δε μου περνουσαν ακομη κι οταν τοπ επερνα ολοκληρο.αυτο δε σημαινει οτι δε με επιαναν τα χαπια αλλα οτι με ενοχλουσε κατι αλλο που δε περνουσε με τα λεξοτανιλ.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •