Personality Test
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    870

    Personality Test

    Ψάχνοντας για κάποια τεστ, έπεσα σε αυτό:
    http://kisa.ca/personality/index.php
    Μου φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον. Απλά θα είχε ενδιαφέρον όποιος το συμπλήρωνε να βλέπαμε τα αποτελέσματα εδώ.
    Είναι περίπου 45 ερωτήσεις αλλά δυστυχώς στα αγγλικά.

    .

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    220
    INFJ τωρα.
    στο προηγουμενο INFP

  3. #3
    ISFP
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Παρόμοιο τεστάκι (βασισμένο στην ίδια τυπολογία) υπήρχε και σε παλιότερο θέμα, εδώ:
    http://www.e-psychology.gr/forum/viewthread.php?tid=4225&page=1

    Tότε έβγαινα ESFJ...ενώ τώρα σε αυτό ESFP :)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,826
    ESFJ

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    INTJ

    hmmm...
    θα προτιμούσα P αντί για J.
    κατά τα αλλα καλά

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    ISFP
    http://www.mazi.org.gr/

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Χμ ενδιαφέρον τεστάκι


    I got an

    ENTP (Extroverted, Intuitive, Thinking, Perceiving)


    :P

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    870
    Nα αναφέρω και το δικό μου αποτέλεσμα:
    INFP (Introversion, iNtuition, Feeling, Perception).
    Σημείωση και σε παλιότερο αντίστοιχο τεστ πάλι INFP έβγαινε.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    870
    Για όποιον θέλει να επιβεβαιώσει το αποτέλεσμα (και έχει και το κουράγιο να απαντά δεκάδες ερωτήσεις...)

    Short Test (53 questions) http://similarminds.com/jung.html
    Word Test (70 words) http://similarminds.com/jung_word.html
    Word Choice Test (24 pairs) http://similarminds.com/jung_word_pair.html
    Jung+Enneagram (108 questions) http://similarminds.com/embj.html

    Έδωσα όμως το άλλο τεστ γιατί οι ερωτήσεις μου φάνηκαν πιο σωστά διατυπωμένες. Το \"κλασικό\" είναι το πρώτω που λέει 53 ερωτήσεις αλλά είναι 48! http://similarminds.com/personality_tests.html ). Το οποίο βγάζει και ποσοστά. Τώρα αν ένα ποσοστό είναι κοντά στο 50% λογικό είναι σε διάφορα τεστ να κυμαίνεται και να βγάζει άλλο τύπο.

    Introverted (Ι) 63.33% Extroverted (E) 36.67%
    Intuitive (N) 62.07% Sensing (S) 37.93%
    Feeling (F) 56.25% Thinking (T) 43.75%
    Perceiving (P) 60.71% Judging (J) 39.29%

    Φυσικά δεν είναι κάποιο τεστ μεγάλης αξίας. Θα δώσω αργότερα ένα άλλο καλό.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Ta-dah, your personality type is ESFJ!

    Extraverted (E) 64% Introverted (I) 36%
    Sensing (S) 50% Intuitive (N) 50%
    Feeling (F) 65% Thinking (T) 35%
    Judging (J) 82% Perceiving (P) 18%


    Ενω στο αλλο ειχα αλλο αποτελεσμα

    Extroverted (E) 50% Introverted (I) 50%
    Sensing (S) 52.17% Intuitive (N) 47.83%
    Thinking (T) 56.1% Feeling (F) 43.9%
    Judging (J) 52.5% Perceiving (P) 47.5%


    Your type is: ISTJ



    ISTJ - \"Trustee\". Decisiveness in practical affairs. Guardian of time- honored institutions. Dependable. 11.6% of total population.

    σε αλλο

    ENFJ

    ENFJ - \"Persuader\". Outstanding leader of groups. Can be aggressive at helping others to be the best that they can be. 2.5% of total population.

    και αλλο ενα
    Extroverted (E) 56.25% Introverted (I) 43.75%
    Sensing (S) 56.76% Intuitive (N) 43.24%
    Thinking (T) 51.28% Feeling (F) 48.72%
    Judging (J) 66.67% Perceiving (P) 33.33%



    Your type is: ESTJ


    ESTJ - \"Administrator\". Much in touch with the external environment. Very responsible. Pillar of strength. 8.7% of total population.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    ESFP τα πάντα όλα.
    Η κατηγορία που κερδίζει,η ομαδάρα,το target group των θριαμβευτών,λολ,καλά,τα παραλέω...

    Μου έκανε εντύπωση πως έχω ΟΛΑ σχεδόν τα χαρακτηριστικά,λες και με ξέρει ο άνθρωπας λέμε.:P

    Ιδιαίτερα υψηλό το ποσοστό στο Extraversion,παίζει στο 84%,το γνώριζα φυσικά γιατί λατρεύω την ανθρώπινη επικοινωνία,τις αποχρώσεις και τις εκφάνσεις της.

    Δε μου αρέσει να είμαι μόνη,μόνο όταν το κάνω από συνειδητή επιλογή για ηρεμία,βλέπω τη ζωή σαν απέραντο ζαχαροπλαστείο που δεν ξέρω ποιο γλυκό να πρωτοδοκιμάσω,ο ενθουσιασμός είναι το κύριο μου γνώρισμα,κοινωνικό ζώον επίσης,λολ,ανοίγομαι σχετικά εύκολα,βαριέμαι την υπερβολική σοβαρότητα πολύ γρήγορα και εκτιμώ το χιούμορ και την ελαφράδα(ως στάση ζωής),οι θεωρίες δε μου λένε και πολλά εκτός αν μπορώ να τις εντάξω στην πραγματικότητά μου,ρεαλίστρια,αθεράπευτα αισιόδοξη,προσπαθώ να βρω το θετικό μέσα στο αρνητικό,ξεκάθαρη τάση για ικανοποίηση των αισθήσεών μου(φαγητό,τσιγάρο,καταχρή� �εις και ξύδια,ηδονοβλεπτικές τάσεις,λολ και κίνδυνοι από παρορμητικότητες γενικά,μάλλον θα καταλήξω με διπλοσάγονα και σακούλες στα μάτια από τα γλέντια,χα χα),εκτίμηση για κάποια υλικά αγαθά για καθαρά αισθητηριακούς λόγους,ειλικρίνεια που μπορεί να αποβεί μοιραία,το άγχος με ισοπεδώνει,υπερδραστηριότ� �τα και κίνδυνοι για κάψιμο νοητικό από το ασταμάτητο τρέξιμο της
    σκέψης,μπλα μπλα μπλα μπλα γιατί αγαπώ τη συζήτηση και η σιωπή μου μοιάζει τάφος,άστο,μετά θάνατον το βουλώνουμε έτσι κι αλλιώς,λολ

    The world\'s a stage,ηθοποιός σημαίνει φως που τραγούδαγε ο αγαπημένος μου Χορν.
    Με ανησυχεί που κατατάχθηκα στις ξανθιές,αλλά θα το ξεπεράσω.χα χααα

    Τι βλέπω John,duals ε;;)
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    364
    Ta-dah, your personality type is INFP!

    Introverted (I) 86% Extraverted (E) 14%
    Intuitive (N) 82% Sensing (S) 18%
    Feeling (F) 85% Thinking (T) 15%
    Perceiving (P) 55% Judging (J) 45%

    Possible Career Paths for the INFP:

    Writers
    Counselors / Social Workers
    Teachers / Professors
    Psychologists
    Psychiatrists
    Musicians
    Clergy / Religious Workers
    ?????????
    κι α σου μιλώ με παραμύθια και παραβολές.....είναι γιατί τ' ακούς γλυκύτερα κι η θλίψη δεν κουβεντιάζεται.
    ΣΕΦΕΡΗΣ

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    INFP και ENFP τις αλλες μισες φορες που κανω καποιο τεστ. Και οι δυο τυποι μου ταιριαζουν παρα πολυ. Αλλωστε κατα τη γνωμη μου σκοπος ειναι περισσοτερο να βρεις ποιος τυπος σε περιγραφει καλυτερα - το MBTI βασιζεται σε περισσοτερο σε τυπους προσωπικοτητας (type theory) και οχι τοσο σε επιμερους χαρακτηριστικα (trait theory). Κατι που συζητουσαμε με τα παιδια στο ξενο προηγουμενο μου φορουμ προ αμνημονευτων χρονων ηταν αυτο - στην προσπαθεια να φανει πιο επιστημονικο το υποβαθρο της τυπολογιας αυτης (βαθυτατης και σημαντικης κατα τη γνωμη μου), πολλες φορες χανεται η ουσια με το τι ακριβως θα απαντησεις στο τεστ. Οσο ειχα αποσυρση εβγαινα πιο συχνα Ι παρα Ε, και οταν η καταθλιψη δεν με αφηνε τοσο να σκεφτω ολες τις πιθανοτητες, ξεμπερδευα γρηγορα κι σκοραρα χαμηλα στο P (μια φορα κιολας ειχα βγει και J - the horror =P)
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    αχουυυυ oboro,
    εγω ειμαι το απολυτο horror...σε ολα ειχα j...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •