Μια νύφη για το γιο μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 85
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512

    Μια νύφη για το γιο μου

    Γειά σας,

    Είδα εχτές λίγο αυτή την αηδία και θα ήθελα να το σχολιάσουμε εδώ. Πραγματικά με εκνεύρισε η υποτιμήση της γυναίκας, καθώς τις βάζουν να διαλέξει ο άντρας μία από τις δύο (ποιά είναι η καλύτερη) οπότε είναι σε ανταγωνισμό και αυτή που βγαίνει εκτός πρέπει να κρατάει το φανάρι, μετά έχουνε την πεθερά αλλά και το γαμπρό και άλλους να τις κατακρίνουν και τέλος τις βάζουν να κάνουν δουλειές. Ότι σιχαίνομαι δλδ σε αυτή την κοινωνία εκεί το επικροτούν. Αν είναι δυνατόν. Εν έτει 2010 είμαστε; Όχι ότι τα άλλα έτη δικαιολογούνταν φυσικά να φέρονται έτσι στις γυναίκες.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Lipba, τις γυναικες αυτες υποθετω δεν τις εστειλε κανεις εκει με τη βια. Μονες τους πηραν την αποφαση και πηγαν εκει ωστε να τις επιλεξουν, σωστα?
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Ναι αλλά αυτό δείχνει πως είναι μεγαλωμένες και είναι ακόμα χειρότερο..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Eιναι μεγαλωμενες καπως. Ολες μεγαλωνουμε καπως. Απο καποιο σημειο κ μετα ομως, αρχιζουμε κ το ψαχνουμε κ μονες μας το θεμα. Εχουμε την ευθυνη του εαυτου μας, δεν νομιζεις?
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Επειδη ειναι δεδομενο πλεον πως πολλα απο αυτα τα ατομα ειναι επαγγελματιες παικτες και μαλιστα θυμαμαι καποιες τετοιες περιπτωσεις να εχουν παιξει σαν κομπαρσοι και σε σειρες μην χαλιεσαι αδικα γιατι ισως να ειναι και επαγγελματιες ηθοποιοι.
    Την δουλεια τους κανουν
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by Sofia
    Eιναι μεγαλωμενες καπως. Ολες μεγαλωνουμε καπως. Απο καποιο σημειο κ μετα ομως, αρχιζουμε κ το ψαχνουμε κ μονες μας το θεμα. Εχουμε την ευθυνη του εαυτου μας, δεν νομιζεις?
    Καλά αλλά οι περισσότερες από κει μέσα είναι μικρές 20-23 χρονών. Και αποτελούν πρότυπα αφού είναι στην τηλεόραση. Είμαι σίγουρη ότι πολλοί συμφωνούν με αυτή τη σειρά γι\'αυτό αηδιάζω. Αφού περνιέται το μήνυμα ότι οι μανάδες έχουν δίκιο. Αίσχος

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by Ολα_ειναι_δανεικα
    Επειδη ειναι δεδομενο πλεον πως πολλα απο αυτα τα ατομα ειναι επαγγελματιες παικτες και μαλιστα θυμαμαι καποιες τετοιες περιπτωσεις να εχουν παιξει σαν κομπαρσοι και σε σειρες μην χαλιεσαι αδικα γιατι ισως να ειναι και επαγγελματιες ηθοποιοι.
    Την δουλεια τους κανουν
    Μάλιστα. Όμως όπως είπα αποτελούν πρότυπα και θα έπρεπε να μην υπάρχουν καν.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Τελικα οι μαναδες δεν εχουν δικιο, τα παιδια δεν εχουν δικιο, ε ποιος εχει βρε libpa;
    Η ουσια ειναι πως καμια απο αυτες δεν αποτελει προτυπο για κανεναν και μην αγχωνεσαι αδικα για εντελως ανουσια θεματα ειδικα αυτες τις εποχες. Ας λυσουμε ολα τα αλλα μας προβληματα και μετα ας νοιαστουμε για τα προτυπα
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    το προβλημα θα λυθει,
    οταν ανταγωνιστικο καναλι θα φτιαξει εκπομπη,
    \"ενας γαμπρος για την κορη μου\"
    θα παιζουν την ιδια ωρα και στην καθε σειρα θα βλεπουν το αλλο καναλι
    και μετα θα συναντιουνται και θα τα βρισκουν μεταξυ τους.

    Ετσι δεν θα αγωνιαμε και εμεις.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by Ολα_ειναι_δανεικα
    Τελικα οι μαναδες δεν εχουν δικιο, τα παιδια δεν εχουν δικιο, ε ποιος εχει βρε libpa;
    Η ουσια ειναι πως καμια απο αυτες δεν αποτελει προτυπο για κανεναν και μην αγχωνεσαι αδικα για εντελως ανουσια θεματα ειδικα αυτες τις εποχες. Ας λυσουμε ολα τα αλλα μας προβληματα και μετα ας νοιαστουμε για τα προτυπα
    Κανείς δεν έχει δίκιο σε αυτό το τρελό παιχνίδι (και δεν εννοώ το παιχνίδι καθ\'αυτό, αλλά το παιχνίδι της ανισότητας). Όσο παίζουν σε τέτοιο ταμπλώ, κανείς δεν έχει δίκιο γιατί το άδικο είναι υπέρ των νυφών. Αν καταλαβαίνεις τι εννοώ. Όσο όμως δεν το υποστηρίζουν, πχ οι νύφες, έχουν αυτές δίκιο. Είναι λίγο μπερδεμένα έτσι όπως τα λέω αλλά εγώ βγάζω νόημα. Ελπίζω να μην είμαι η μόνη

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by krino
    το προβλημα θα λυθει,
    οταν ανταγωνιστικο καναλι θα φτιαξει εκπομπη,
    \"ενας γαμπρος για την κορη μου\"
    θα παιζουν την ιδια ωρα και στην καθε σειρα θα βλεπουν το αλλο καναλι
    και μετα θα συναντιουνται και θα τα βρισκουν μεταξυ τους.

    Ετσι δεν θα αγωνιαμε και εμεις.
    Χαχαχ κρίνο όντως έτσι πρέπει να γίνει αλλά δεν νομίζω να βάζουνε τους άντρες να κάνουν δουλειές

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Βασικα εισαι η μονη που ασχολεισαι και αυτο ειναι το θεμα. Βρες κατι ποιο ενδιαφερον να περασει η ωρα σου αντι να βλεπεις τετοιες εκπομπες
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Ε μην κάνω το ένα μην κάνω το άλλο στο τέλος τι θα μείνει; Anyway... φυσικά και σταμάτησα να το βλέπω.
    Και φυσικά με ενδιαφέρει γιατί κάποια στιγμή μπορεί να παντρευτώ κι εγώ. Και δεν μου αρέσουν αυτά που βλέπω, έτσι δλδ θα έπρεπε να κάνω;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    δες καμιά ταινία ή διάβασε κανένα βίβλιο, αντί να βλέπεις αυτές τις εκπομπές

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Δηλαδη επειδη θα παντρευτεις σκοπευεις να παρεις συμβουλες στο πως συμπεριφερονται οι πεθερες απεναντι στις νυφες απο μια στημενη εκπομπη;
    Μη δινεις αξια στην τηλεοραση αλλα να βλεπεις κατι απλα και μονο για να περνας εσυ καλα
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •