hrwinh,,melanxolia,,2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    16

    hrwinh,,melanxolia,,2

    paidia sorry gia to 2 topic alla an grafw se lathos meros na m t allakseia kapoios ypey8inos...ksanaipia mia fora,dn vgazw steritika alla edw kai 2 meres prin 3 ipia vazw ta klamata etsi sta ksafnika les kai eimai kana mwro h dn kserw kai egw t allo t farmaka opws sas ypa dn kanoun tpt exw t podi p einai spasmeno kai ayrio tha dw an tha mpw xeirourgio k dn mporw na trexw sxe psyxolouss prwta oste na m systhsou se psyxiatro epeidei eetsi einai h diadikasia opou milisa.dn exzw pws na paw..alla kai pali ayto m ta klamata t einai??barenw mesa m melanxolo xwris na ksero to giati...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Μήπως φοβάσαι και το χειρουργείο και επιδεινώνεται η ψυχική σου κατάσταση από το στρες και ο οργανισμός σου βρίσκει ως εκτόνωση/διέξοδο το κλάμα για να αποφορτιστεί;

    Μην τη σκέφτεσαι σαν μία\"κακή\"αντίδραση,σκέψου την σαν μία φυσιολογική αντίδραση σε όσα ζεις,για να μη σε βαραίνει και αυτό.
    Οι γιατροί σου γνωρίζουν φυσικά πως είσαι χρήστης,ε;Δεν έχω ιδέα τι γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις,οπότε μάλλον δε θα σου είμαι και βοηθητική,άλλα μέλη που έχουν εμπειρία θα σου απαντήσουν και θα σε βοηθήσουν σίγουρα.Όμως σου εύχομαι καλή δύναμη Γιάννη!Και σιδερένιος.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    220
    Γιαννη η καταθλιψη ερχεται σχεδον παντα με την διακοπη η την μειωση της χρησης.Τα στερητικα περασαν ,τωρα ομως πρεπει να αντιμετωπισεις την καταθλιψη.Για αυτο κ ειναι απαραιτητη η βοηθεια απο ψυχολογο.Εισαι τελειως μονος σου?Εχεις καποιον να σου συμπαρασταθει?
    Πηρες τα τηλ που σου εδωσαν?Επειδη τωρα ειναι δυσκολο να μετακινηθεις μπορεις να επικοινωνησεις μαζι τους απο τηλ η απο ιντερνετ

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Down Under
    Posts
    228
    Originally posted by ΓΙΑΝΝΗΣ1990
    paidia sorry gia to 2 topic alla an grafw se lathos meros na m t allakseia kapoios ypey8inos...ksanaipia mia fora,dn vgazw steritika alla edw kai 2 meres prin 3 ipia vazw ta klamata etsi sta ksafnika les kai eimai kana mwro h dn kserw kai egw t allo t farmaka opws sas ypa dn kanoun tpt exw t podi p einai spasmeno kai ayrio tha dw an tha mpw xeirourgio k dn mporw na trexw sxe psyxolouss prwta oste na m systhsou se psyxiatro epeidei eetsi einai h diadikasia opou milisa.dn exzw pws na paw..alla kai pali ayto m ta klamata t einai??barenw mesa m melanxolo xwris na ksero to giati...
    Γιάννη καλημέρα. Κατανοώ, όπως σου είπα και χθες, την κατάσταση στο βαθμό που μπορώ, ως πρώην εξαρτημένη από αλκοόλ, αλλά έχω την αίσθηση ότι αφήνεις να υπερισχύει αυτό που λέμε \'αναβλητικότητα\'. Δε φταίς εσύ, είναι σαφές αυτό. Η κατάσταση είναι τέτοια πλέον που δε σου αφήνει και πολλά περιθώρια να αντιδράσεις με τη θέλησή σου και μόνο. Αυτό το σημείο είναι που οφείλεις να καταλάβεις. Το οφείλεις σε σένα, για να μπορέσεις να αποδεχτείς ότι δε τα καταφέρνεις μόνος σου. Κι αυτό δεν είναι κακό φυσικά.
    Λες ότι δε βγάζεις στερητικά, αλλά είσαι σε σύγχιση Γιάννη. Μα δε βγάζεις επειδή ακριβώς ξαναήπιες, το λες και μόνος σου. Άρα προς το παρόν \'ανακοφίστηκες\'. Τα στερητικά για να βγουν και να κάνουν την πορεία τους όσο χρειαστεί, χρειάζεται να μη κάνεις πισωγυρίσματα κάθε τρεiς και λίγο, κι εσύ είναι εμφανές απ\' όσα γράφεις ότι δεν αντέχεις μόνος σου τη διαδικασία του στερητικού συνδρόμου γι\' αυτό και \'επεμβαίνεις\'. Γιάννη είναι φαύλος κύκλος έτσι, πίστεψέ με.
    Μην είσαι μόνος σου μέσα σε αυτό και ο πατέρας σου σαφώς δε μπορεί να κάνει τίποτα παραπάνω. Το μήνυμα διαγράφηκε από την ομάδα διαχείρισης για παραβίαση των όρων χρήσης. Έχω την εντύπωση ότι δε σήκωσες το τηλέφωνο καν και ζητώ συγγνώμη αν κάνω λάθος. Για ποιό λόγο να περάσεις από ψυχολόγους, απ\' τη στιγμή που είναι ο ίδιος γιατρός και έτσι κι αλλιώς έχει στο τιμ του το κατάλληλο θεραπευτικό προσωπικό.
    Μη φοβάσαι να μιλήσεις και σου τονίζω ότι στο πρόγραμμά του, οι θεραπευτές και υποστηρικτές είναι κυρίως πρώην χρήστες που εργάζονται εθελοντικά, εξού και δεν υπάρχει κόστος. Εξήγησε την κατάσταση, για το χειρουργείο, για το ότι είσαι μόνος, για το ότι είσαι σε προσπάθεια αποτοξίνωσης και δε τα καταφέρνεις. Αλίμονο, τόσοι άνθρωποι εκεί, θα σε ακούσουν και θα σε καθοδηγήσουν. Αυτοί ξέρουν να σου πουν τί γίνεται όταν μπαίνει στη μέση κάποιο άλλο πρόβλημα υγείας.
    Σου προτείνω ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ να επικοινωνήσεις και με το πρόγραμμα \'18Άνω\' που είναι υπό την εποπτεία της κας Μάτσα, ψυχολόγου - ψυχιάτρου. Βοηθάει πάρα πολλά παιδιά που ήταν στην κατάσταση που είσαι εσύ τώρα και ΔΕ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΑΝ μόνα τους. Στο τονίζω για να μπορέσεις να πιστέψεις ότι πρέπει να σηκώσεις το τηλέφωνο Γιάννη. Να θυμάσαι ότι δε τέλειωσαν τα στερητικά σου εφόσον διακόπτεις την προσπάθεια και ότι αυτό δεν είναι κακό, αρκεί να αναζητήσεις τον κατάλληλο άνθρωπο.

    Το μήνυμα διαγράφηκε από την ομάδα διαχείρισης για παραβίαση των όρων χρήσης. Αν δεν επιτύχεις κάτι εκεί - που δε το πιστεύω - δοκίμασε να τηλεφωνήσεις και στο Ψ.Ν.Α. για να μιλήσεις με κάποιον υπεύθυνο. Υπάρχει ξεχωριστό τμήμα μονάδας σωματικής απεξάρτησης αρχικά, και δοκίμασε να ζητήσεις να μιλήσεις και προσωπικά με την γιατρό κα Μάτσα που είναι ιδρυτής του \'18Άνω\'. Έχω ξαναμιλήσει για αυτήν και είναι ένας καταπληκτικός άνθρωπος που βοηθάει πάρα πολύ κόσμο.

    Τηλεφωνικό Κέντρο

    213-2054999

    Μην καθυστερείς άλλο Γιάννη!

    :)

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    16
    pistepse me exw kanei panw apo 20 thlefona kai na sta steilw se pm na deis mexri kai sto eginitio nosokomeio m eipan na paw...
    kai dn skeftomai tn enxhrhsh h xarmana einai poly xeiroterei apla h enxirisi kai o ponos diarkei poly ligotero....

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,788
    ξαναρωταω εγω τα σουμποτεξ δε σου κανουν ;

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    16
    Το μήνυμα διαγράφηκε από την ομάδα διαχείρισης για παραβίαση των όρων χρήσης.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,788
    απλα χωρισ να ξερω και πολλα πρεπει να παρεισ το λιγοτερο ενα γιατι οταν θα κανεισ την εγχειρηση θα κατσεισ και 2-3 μερεσ στο νοσοκομειο δε φευγεισ κατευθειαν οποτε καπωσ πρεπει να την παλεψεισ

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,788
    δεν ξερω και ποσο κανει η δοση αλλα αν η δοση κανει γυρω στο 10αρικο αν παρεισ ενα σουμποτεξ και 2 μερεσ δεν πιεισ ειναι τα ιδια λεφτα

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    16
    dn pinw kathe mera epidei dn exw lefta..sto nosokomeio tha pw oti eimai xrhsths kai tha m dinoun hremistika syn ta paysipona tha thn vgalw kapws...m eftiakse t kefi o pateras m..epeidei eixa dosei to fidi mou gia na piw tha m parei ena stis 3 mexri ths 5 toy mhnos bebaia prin eixa pythona twra tha parw ena milksnake enos metrou..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    πολυ ωραια Γιαννη που θα σου παρει φιδι ο μπαμπας σου αφου σου αρεσουν τοσο!
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    123
    φιλε εγω θα σουλεγα να πας στο 18 ανω.. και εγω εκει πηγαινω εχω κοψει 3 βδομαδες τωρα και ρε φιλε με λιγη θεληση και λιγη βοηθεια απο εκει και απο την οικογενεια εχω αρχισει να πιστευω οτι γινετε να αλαξουν τα πραγματα.... ειναι βουνο που πρεπει να ανεβεις αλλα το να πινεις ειναι σαν να αποδεχεσε την ηττα... τεσπα δες και το σαιτ.. 19-20 εισαι ακομα και εγω τοσο ιμε πηγαινε εκει πραγματικα θα σε βοηθησουν αν θες να βοηθηθεις ο ιδιος... με ψυχολογους κλπ δυσκολα θα βρεις ακρη... ασε που εκει π σ λεω ειναι κ εθελοντικο το προγραμα δλδ τσαμπα.. κ εχουν κ κατι γαματα κεκακια στην κουζινα xD ελπιζω να πας :)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •