Περίεργη επιθετικότητα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772

    Περίεργη επιθετικότητα

    Καλημέρα

    Πέρασα όπως έχω ξαναπεί μια περίοδο τεράστιου άγχους-πίεσης & αλλαγών στη ζωή μου με κρίσεις πανικού και μάλλον και αγχώδους διαταραχής. Αυτο που με τρομοκράτησε περισσότερο απο όλα είναι πως είχα σκέψεις επιθετικές μετα απο όλα αυτα που πέρασα π.χ καθόμουν να φάω και η όψη του μαχαιριού με ενοχλούσε και το άλλαζα θέση ειχα παρορμητικές ιδέες ( έβλεπα ενα μαχαίρι κ φανταζόμουν να το καρφώνω στον συνομιλητή μου ) και αλλα τετοια τραγικά πράγματα πολλές φορες μαλιστα ένοιωθα κ οργή να φουντώνει μεσα μου ανεξήγητη. Με τρομοκράτησαν όλα αυτα πολυ
    και αρχισα να πιστεύω οτι ίσως έχω κάτι σοβαρό και μπορεί να κανω πραγματικότητα αυτα που σκέφτομαι. ΙΨΔ θα μου πείτε.. εγω πάντως το έζησα τόσο έντονα κάποιες στιγμές που σχεδόν πίστεψα πως θα το κάνω κιολας δλδ δεν ήταν απλα μια σκέψη αλλα σαν να ειχα και την παρόρμηση για να κάνω κακό. Αυτό μετα απο μια πολύ ψυχοφθόρα περίοδο γιατι μπορεί να συμβεί. Τι μπορεί να είναι?Έτσι ειναι η ΙΨΔ ή ίσως έχω κατι άλλο? Εχει περάσει κανείς κάτι παρόμοιο?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Μηπως ηταν του στυλ...τρελαινομαι χανω το μυαλο μου , τρελαινομαι τι θα κανω...αρα συμφωνα με αυτα που μας εχει περασει η κοινωνια στα κεφαλια μας μιας και τρελαινομαι δυναμαι να κανω κατι παραλογα κακο , οπως να παρω το κουζινομαχαιρο και να σκοτωσω...

    Χαλαρωσε...δεν ξερω εμπιστεψου τον γιατρο σου.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εγω παντως δεν το βλεπω ανησυχητικο...απλως σκεψεις που προερχονται απο φοβο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    25
    Κωσταντίνε είχα περάσει κι εγώ κάτι παρόμοιο αλλά όχι τόσο σοβαρό. Ένιωθα συνέχεια θυμωμένος και σκεφτόμουν ότι θα έπερνα εκδίκηση για κάποια πράγματα. Θέλω να σε ρωτήσω, αυτό σου συμβάίνει με άσχετα πρόσωπα ή με πρόσωπα που σου έχουν κάνει κακό; Επειδή δεν το έχω ζήσει σε τέτοιο βαθμό αυτό που ζεις εσύ δεν ξέρω τι να συμβουλέψω αλλά παρ\' όλα αυτά σε καταλαβαίνω αρκετά και πιστεύω πως οι σκέψεις σου δεν θα γίνουν πράξεις.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Μα το θέμα ειναι οτι δεν ένιωθα για κάποιο λόγο έτσι για τους άλλους δλδ δεν μου είχαν κανει κακό η το οτιδήποτε δεν μου έβγαιναν αυτα τα συναισθήματα συνειδητά δλδ. Απλα το ένιωθα δεν είχε να κάνει με γνωστό-άγνωστο μου έβγαινε επιθετικότητα απλά κ χωρίς λόγο. Μπορείς απο πίεση και άγχος να πάθεις κάτι τετοιο ρε γαμώτο? Είναι πολυ τρομακτικό πάντως

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •