Τι μπορει να συμβαινει οταν κοιμομαστε?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    119

    Τι μπορει να συμβαινει οταν κοιμομαστε?

    Καποιες φορες ξυπναμε με ταχυκαρδιες, τρομαγμενοι αλλη φορα ειτε απο εφιαλτες ειτε απο οτιδηποτε εχει φτιαξει το μυαλο μας για να μας ξυπνησει.

    Αν εχουμε κοιμηθει με ανχος ή με κακες σκεψεις εχω ακουσει οτι μπορει να συμβαινουν τρελα πραγματα την διαρκεια του υπνου.
    Μπορει να εχουμε τρελη ταχυκαρδια μεχρι και 190 το λεπτο,ενω εμεις δεν ξερουμε τιποτα ουτε που το καταλαβαμε!
    Μπορει να σταματησαμε να αναπνεουμε για πανω απο 20 δευτερολεπτα...
    Αλλοι λενε για απνοια και για στιγμιαιο σταματημα της καρδιας.
    Αλλοι υπνοβατουν και δε το ξερουν,αλλοι μιλανε...

    Ειναι αληθεια οτι μπορει να συμαβαινουν ολα αυτα?

    Θα ηθελα σχολια και αποψεις για το τι μπορει να παθαινουμε στον υπνο μας.
    Ειναι ανησυχητικο?Κιαν οντως κατι συμβαινει και το πρωι νιωθουμε περιεργα πως μπορουμε να το ξερουμε?

    Υπαρχει λογος που ανοιγω ενα τετοιο θεμα!

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Athens
    Posts
    23
    αφου δεν το καταλαβαινεις μην ασχολησε καν!!!! εχουμε τοσα να αντιμετοπισουμε τα οποια καταλαβαινουμε καθημερινα.....και αυτο?? πολυ δεν ειναι?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    119
    Οποιος δεν θελει να πει την αποψη του στο θεμα, δεν ειναι υποχρεωμενος να απαντησει.

    Για να ανοιξα τετοιο θεμα καποιο λογο θα εχω, και απο τις αποψεις οσων θελουν να σχολιασουν στο θεμα μου,εγω θα παρω καποια μηνυματα και θα τα βαλω στο μυαλουδακι μου οπως θελω!

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    αγια μου!εδω σου μιλαει το θριλερ του υπνου!να τα παρω ομως απ\'τη αρχη..
    να εχουμε 190 παλμους και να μην το καταλαβαινουμε,καπως απιθανο το βλεπω..και θα σου πω γιατι..αν θυμασαι καποτε σου ειχα απαντησει στο θεμα σου \"κριση πανικου στον υπνο\" ετυχε κ το επαθα κ με ξυπνησε η ταχυπαλμια(ετσι νομιζω)
    το 2ο εχω την εντυπωση οτι το παθαινουν καποιοι απο παθολογικα αιτια..απνοιες δεν κανει κανενας υγιης.
    για υπνοβασια τωρα τι να πω??εχω κανει μαστερ!!
    ξερεις τι ειναι να ξυπνας τα ξημερωματα στην κουζινα?να ξυπνας με μωλωπες επειδη δεν εχεις αφησει τοιχο ορθιο?
    ολα αυτα τα ειχα με χρι κ τα 21 μου..
    τον φοβο κ εκεινο το παραξενο συναισθημα οταν ξυπνουσα αλλου δεν θα το ξεχασω ποτε!
    κ φυσικα συγχαιρω την οικογενεια μου που δεν επαθε κανεις εμφραγμα βλεποντας με απο πανω τους!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    119
    Απιστευτο dora...! Πρεπει να ειναι πολυ πακετο η υπνοβασια.

    Οταν ειχα βαλει χολτερ,ειχε εντωπιστει ταχυκαρδια 130-140 το λεπτο,στις 5 το πρωι.
    Λεω τι εγινε?
    Μου λεει μια ταχυκαρδια βλεπω εδω,φυσιολογικη!Μαλλον θα εβλεπες ονειρο μου λεει.
    Και λεω δε θυμαμαι κατι.

    Ετσι αναρωτηθηκα σε πολλα που μπορει να παθαινουμε ενω κοιμομαστε!

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    τρομακτικη ειναι η υπνοβασια!οχι για τον υπνοβατη αλλα για τους αλλους!

    οσο για την ταχυκαρδια σου ναι απο ονειρο θα ηταν..

    βρε ειναι αβυσσος ο υπνος!πραγματικα!ξερεις τι ειχα σκεφτει καποτε?να βαλω μια καμερα την ωρα που κοιμαμαι!

    να δω τι γινεται..αλλα με τρομαζε σαν σκεψη δεν ξερω γιατι!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    119
    χαχαχα,,,καμερα ε?

    μη μου βαζεις ιδεες...!!!

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    πραγματικα σου λεω το εχω σκεφτει!δεν ξερω γιατι με τρομαζει ομως σαν σκεψη!

    ενδιαφερον το θεμα σου..θα ηθελα να διαβασω περισσοτερες αποψεις!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    119
    Καποτε,ειχε βαλει ενας καμερα στο δωματιο του για να καταγραψει τι εκανε στον υπνο του αλλα και τι εκανε η γατα του!!!

    Ο τυπος,μεχρι που ξυμερωσε ειχε αλλαξει 20 φορες θεση στο κρεβατι,ειχε κουνηθει δηλαδη αλλαζοντας πλευρο και τετοια...
    Ειχε σκεπαστει και ειχε ξεσκεπαστει 40 φορες...

    Η γατα του,περπατουσε συνεχως πανω του,στα μαλια του,στην πλατη του...στη μουρη του,στα ποδια του αλλες 50 φορες μεχρι το πρωι!

    Ο τυπος βεβαια δεν θυμοταν τιποτα αλλα ουτε και ειχε καταλαβει τιποτα.Τα ειδε ολα απο το βιντεο!!!

    Τελειο?

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    χαχαχαχ!αστειο μου φαινεται!κοιτα αμα συμβαινουν τετοια καλα ειναι!

    εγω με τις υπνοβασιες που εχω που κ που πια, θα μου δημιουργουσε φοβο το να με εβλεπα να σηκωνομαι ας πουμε..

    τελευταια φορα πχ ξυπνησα ανοιγοντας το φως στο μπανιο

    ????????????? τι να πω..τυχερος αυτος που θα με παρει!!:P

    γενικως παντως κανω πολυ ηλιθιο υπνο!ξυπναω κ ειμαι διασκορπισμενη,αλλου χερια,αλλου ποδια,το κεφαλι σφηνωμενο στο ξυλο!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    119
    Οντως φοβιστικο να σε βλεπεις σα το φαντασμα να περιφερεσαι μεσα στη νυχτα...πω πω!

    Παντως περιμενω και αλλες αποψεις,και αλλες εμπειριες πανω σε αυτο αν εχει να μας πει καποιος!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •