πιστευετε στην κολαση, η τον παραδεισο? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 38 of 38
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Δυτικό Ημισφαίριο
    Posts
    640
    Βρε καλο μου, έχεις ιδέα τι είχε "πιει" ο Ιωάννης όταν έγραψε την "Αποκάλυψη"; :) Και μήπως έχεις διαβάσει τις αντίστοιχες "αποκαλύψεις" των άλλων θρησκειών που λένε πάνω κάτω τα ίδια;
    Γιατί έχω περάσει και εγώ παρόμοια φάση, και όχι μονο προέβλεψα την πτώση της παγκόσμιας οικονομίας αλλα μέχρι και τις μεθόδους χρήσης εκρηκτικών των Ταλιμπάν είχα περιγράψει.
    Το τρομακτικό της υπόθεσης είναι ότι, αυτά που σε εμενα φάνταζαν δημιουργήματα της φαντασίας μου, κάποιος τα εκτίμησε ως ιδιοφυείς ιδέες!
    Δεν συγχέω πιστη με εκκλησια, οποτε αδυνατώ να σου απαντήσω σε ποια θρησκεία πιστεύω :)
    [B]Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιο.[/B]
    Οι σοφοί παραδέχονται. Οι πονηροί δικαιολογούνται. Οι ηλίθιοι επιμένουν.

  2. #32
    Quote Originally Posted by DissolvedGirl View Post
    Βρε καλο μου, έχεις ιδέα τι είχε "πιει" ο Ιωάννης όταν έγραψε την "Αποκάλυψη"; :) Και μήπως έχεις διαβάσει τις αντίστοιχες "αποκαλύψεις" των άλλων θρησκειών που λένε πάνω κάτω τα ίδια;
    Γιατί έχω περάσει και εγώ παρόμοια φάση, και όχι μονο προέβλεψα την πτώση της παγκόσμιας οικονομίας αλλα μέχρι και τις μεθόδους χρήσης εκρηκτικών των Ταλιμπάν είχα περιγράψει.
    Το τρομακτικό της υπόθεσης είναι ότι, αυτά που σε εμενα φάνταζαν δημιουργήματα της φαντασίας μου, κάποιος τα εκτίμησε ως ιδιοφυείς ιδέες!
    Δεν συγχέω πιστη με εκκλησια, οποτε αδυνατώ να σου απαντήσω σε ποια θρησκεία πιστεύω :)
    Τι ειχε πιει ε?Καλο.Δεν με ενδιαφερει τι γραφουν οι αποκαλυψεις των αλλων θρησκειων η μαλλον αιρεσεων γιατι πολυ απλα εχουν σκοπο να κρυψουν την αληθεια του Χριστου ο οποιος προηλθε απο την αειπαρθενο Μαρια,διδαξε την αληθεια δηλαδη ο Χριστος ειναι ο μονος σωτηρας,εκανε θαυματα αλλα κυριως μιλησε τον λογο του Θεου ο οποιος δεν ειναι νεκρος σαν τα ειδωλα.Και σαν να μην εφτανε αυτο ταπεινωθηκε,εξευτελιστηκε, περασε τα πανδεινα και στο τελος σταυρωθηκε και την τριτη ημερα αναστηθηκε.Και επειδη μας αγαπαει ο Θεος οσο δεν φανταζομαστε μας προειδοποιησε μεσω της Αγιας Γραφης για τους εσχατους καιρους.Οτι θα ερθει πρωτα ο αντιχριστος και θα πει εγω ειμαι ο Θεος σας προσκυνηστε με και πιστεψτε σε εμενα καθως θα εχει φερει και το σφραγισμα.Αυτα εχουν ηδη αρχισει να γινονται.Κοιταχτε τα στο youtube οπως ξαναχτοιζουν τον ναο του σολωμοντα,οσοι θελουν παιρνουν εθελοντικα το μικροτσιπ αλλα και πολλα αλλα.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    127
    Quote Originally Posted by WeakbutPowerfull View Post
    Τι ειχε πιει ε?Καλο.Δεν με ενδιαφερει τι γραφουν οι αποκαλυψεις των αλλων θρησκειων η μαλλον αιρεσεων γιατι πολυ απλα εχουν σκοπο να κρυψουν την αληθεια του Χριστου ο οποιος προηλθε απο την αειπαρθενο Μαρια,διδαξε την αληθεια δηλαδη ο Χριστος ειναι ο μονος σωτηρας,εκανε θαυματα αλλα κυριως μιλησε τον λογο του Θεου ο οποιος δεν ειναι νεκρος σαν τα ειδωλα.Και σαν να μην εφτανε αυτο ταπεινωθηκε,εξευτελιστηκε, περασε τα πανδεινα και στο τελος σταυρωθηκε και την τριτη ημερα αναστηθηκε.Και επειδη μας αγαπαει ο Θεος οσο δεν φανταζομαστε μας προειδοποιησε μεσω της Αγιας Γραφης για τους εσχατους καιρους.Οτι θα ερθει πρωτα ο αντιχριστος και θα πει εγω ειμαι ο Θεος σας προσκυνηστε με και πιστεψτε σε εμενα καθως θα εχει φερει και το σφραγισμα.Αυτα εχουν ηδη αρχισει να γινονται.Κοιταχτε τα στο youtube οπως ξαναχτοιζουν τον ναο του σολωμοντα,οσοι θελουν παιρνουν εθελοντικα το μικροτσιπ αλλα και πολλα αλλα.
    Φιλε μου εγω δεν θα σου πω αν εχεις δικιο η αδικο, απλα να μην εισαι τοσο απολυτος στα πιστευω σου, γιατι στην τελικη αυτοι που ταπεινωσαν, εξευτελισαν, εκαναν τα πανδεινα κ τελος σταυρωσαν το χριστο ηταν καποιοι κλειστομυαλοι, απολυτοι για τα πιστευω κ τις πραξεις τους.
    ...του καθενος η κολαση,
    βρισκεται, παντα, δυο βηματα μακρυτερα
    απ' οπου τολμα να ξεμυτισει...

  4. #34
    Quote Originally Posted by Fearg View Post
    Φιλε μου εγω δεν θα σου πω αν εχεις δικιο η αδικο, απλα να μην εισαι τοσο απολυτος στα πιστευω σου, γιατι στην τελικη αυτοι που ταπεινωσαν, εξευτελισαν, εκαναν τα πανδεινα κ τελος σταυρωσαν το χριστο ηταν καποιοι κλειστομυαλοι, απολυτοι για τα πιστευω κ τις πραξεις τους.
    Η πιστη με κανει απολυτο.Και να στο πω απλα οταν προσευχομαι νιωθω μια σιγουρια μεσα μου μια αισιοδοξια μεσα μου.Αυτη ειναι μια απο τις κυριοτερες διαφορες με τις αλλες θρησκειες.Δεν μπορεις να καταλαβεις γιατι απλα δεν το εχεις ζησει.Αν ειχα τοσο πιστη πιο μικρος δεν θα ειχα παθει καταθλιψη ουτε καν θα ειχα μπει στη διαδικασια να παρω φαρμακα.Μετα απο 9 χρονια καταθλιψης και 5 χρονια χρησης αντικαταθλιπτικων τα οποια τα πεταξα γιατι απλα πιστευω για μενα δεν βοηθανε.Απο τοτε που ξεκινησα να κοινωναω να προσευχομαι κτλπ εχει φυγει αυτη η θλιψη αλλα κυριως η αγωνια του αυριο.Προσωπικα εγω το θεωρω θαυμα

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    127
    Quote Originally Posted by WeakbutPowerfull View Post
    Αυτη ειναι μια απο τις κυριοτερες διαφορες με τις αλλες θρησκειες.Δεν μπορεις να καταλαβεις γιατι απλα δεν το εχεις ζησει.
    Εσυ δηλαδη το εχεις ζησει? Εχεις περασει απο ολες τις θρησκειες κ εντοπισες αυτη τη διαφορα?
    ...του καθενος η κολαση,
    βρισκεται, παντα, δυο βηματα μακρυτερα
    απ' οπου τολμα να ξεμυτισει...

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    τα λεμε στη κολαση ρε μαγκες... ή και σε κανα Limbo παρομοιο μ'αυτο που βρισκομαι τωρα, αν και δε πιστευω γενικα, απλα περι αλλων διαστασεων προκειται...

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Είμαι ύλη με ένα τσιπάκι στο κρανίο μου που με κινεί. Όταν το τσιπάκι μου τα φτύσει για κάποιον λόγο -ο εγκέφαλός μου- τότε ο προορισμός μου ο φυσικός είναι να γίνω τροφή για άλλα πλάσματα, σε έναν αέναο κύκλο διατήρησης της ζωής. Είτε καώ είτε θαφτώ, είτε πεταχτεί το κουφάρι μου στη θάλασσα, είτε σε κάνα γκρεμό, η φύση θα φροντίσει να είμαι χρήσιμη ακόμη και μετά θάνατον. Η σάρκα μου δεν είναι παρά ό,τι υπάρχει για να εξυπηρετώ τις ανάγκες μου εν ζωή και μετά να εξυπηρετεί πολλά περισσότερα από εμένα σκέτα. Φυτά, ζώα και έντομα και έδαφος ή νερό. Για τον αέρα δεν ξέρω, έχω την αίσθηση πως δεν θα τον βελτιώνει και τόσο, λολ.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  8. #38
    Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    39
    καλησπερα για μενα παραδεισος και κολαση ειναι η ζωη που ζουμε.εμεις τα δημιουργουμε εμεις τα οριζουμε.τωρα οταν πεθαινουμε η ψυχη μας πιστευω παει εκει που οριζει ο θεος με βαση τη ζωη που καναμε δηλαδη φαυλος κυκλος

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Πιστεύετε στην μετενσαρκωση-μετενψυχωση μετα το θανατο?
    By krino in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 31
    Last Post: 24-12-2011, 13:58
  2. Πιστεύετε στην μετεμψύχωση;
    By carrot in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 85
    Last Post: 15-12-2010, 21:09
  3. Πιστεύετε στην θανατική ποινή;
    By whitecandle in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 231
    Last Post: 13-04-2010, 15:42
  4. κολαση η ζωη μου...
    By kellyuser in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 26-12-2009, 21:32
  5. στην κολαση
    By lamegirl in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 10
    Last Post: 24-05-2009, 20:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •