με εξοργιζει!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700

    με εξοργιζει!

    Καλημέρα παιδια,

    εχω ξαναναφερθεί στη σχέση μου στο θέμα απιστία, τωρα ομως νιωθω κάτι διαφορετικό οργή, θέλω να βαρέσω τον φίλο μου.
    Είμαστε 1 χρόνο μαζί, οταν 3εκινησε η σχεση ημουν χαλια με ψυχοσωματικά και εκεινος επινε κόκα με πάθος. Μετα απο 4 μήνες ξεπερνάω εγω τα προβλήματα με φάρμακα και εκείνος κόβει την κόκα, του ειπα οτι αν την ξαναβαλει στο στόμα του η στη μυτη του χωρίσαμε. Κατα ταλλα μετα το πρωτο 4μηνο προσαρμογης παει καλα η σχεση χωρις τσακωμους ηρεμα. Παρολαυτα παντα μου την εσπαγε οτι ειχε παρα πολλους φιλους ολοι φιλοι του ειναι και τον κανουν οτι θελουν παρασερνεται, ολο του το παρελθον ειναι μεσα στα ναρκωτικα και τον υποκοσμο ντιλερ, φυλακοβιους και κοκουδες. Δεν εχω κάτι να θαυμάσω. Τώρα μετα από ενα χρονο μου τη σπαει ισως γτ συυγκατοικουμε κιολας και ειναι φυσικο οταν τρως τον αλλο στη μαπα ολες τις ωρες που σαι σπιτι θελω να μου πειτε κ εσεις απο εμπειριες σας αν ειναι φυσικο..
    Μου τη σπάει που οτι λενε οι φιλοι να το κανει τις προαλλες πηγε κ εκανα νταλαβερι με κοκα για να πιει ενασ φιλος του κ εγινα εξω φρενον. Τι εισαι συ του πα για να το κανεις αυτο? Μια εξυπηρετηση εκανα λεει στον φιλο μου.
    Μου τη σπαει γτ στο σεξ σκεφτεται μονο την ικανοποιηση του και του το λεω και δεν καταλαβαινει, οπως ειπα και την αλλη φορα στοματικα δεν με ικανοποιει καθολου σχεδον ενω εχει την απαιτηση να του κανω εγω, αμ δε ουτε εμενα μου κανει κεφι, ετσι και μου βγει 2 χιλιοστα τριχα μου τη λεει ενω εκεινος εχει ενα θαμνο. Επίσης με το φαγητο μου τη λεει παλι τρως ενω εκεινος τρωωει τον απαγκο ενω ειναι 60 κιλα λογω θυροειδη εμενα που μαι 45 μου λεει οτι εχω διπλες στην κοιλια επειδη εχω παρει 2 κιλα απο το καλοκαιρι. Νομιζει οτι ειναι παρα πολυ ωραιος και εχει τα χαλια του.
    Επισης δεν μπορει με τιποτα κολλαει να βρισκεται με τους δικους μου ενω εμενα με εβαλεαπο την αρχη στο σπιτι του και παω καθε μερα στη μανα του και τον πατερα του και μου πρηζει και το κεφαλι ο δευτερος με την πολυλογία του, Τωρα ο πατερας μου μας εχει δει και ζητησε να μας κανει το τραπεζι επειδη πηρα το πτυχίο και να τον καλεσω και ο φίλος μου κολλαει. Εγω γτ δλδ να τους τρωω στη μαπα τους δικους του και δεν εχω προβλημα εγω τι ειμαι ορφανη?
    Του τα λεω και δεν καταλαβαινει, παιδια δεν εχει αντιληψη, ειναι πολυ χαμηλη η αντιληψη του αν αντιλαμβανοταν καποια πραγματα θα εβλεπε πως εχουν καποιες συνεπειες αλλα ακομα κ αν του τα λες φορα παρτιδα παλι δεν καταλαβαινει...βοηθεια θελω να τον βαρέσω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Και γιατί δεν φεύγεις λοιπόν για να έχουμε καλό ρώτημα;
    Γιατί μένεις με κάποιον με χαμηλή αντίληψη?
    Γιατί είσαι σε σχέση με κάποιον που δεν έχεις κάτι να θαυμάσεις?
    Γιατί παραμένεις με κάποιον που στο σεξ σκέφτεται μόνο την ικανοποίησή του?

    Γιατί δεν οργίζεσαι με σένα για αλλαγή, που μένεις σε τέτοια σχέση με τόσες ελλείψεις και δεινά να σε βασανίζουν?
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,821
    α γεια σου

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    ειμαι ετοιμη να τον στειλω..
    ακουστε τσακωμος που γινε χτες λιγο πριν κανουμε σεξ
    αυτος- ελα γλειψτον μου
    εγω- καθε μερα στον γλειφω γλειψε με εσυ τωρα
    - οχι εγω δεν γλειφω εσυ
    -ουτε εγω εφοσον εσυ δεν το κανεις
    -ελα γλειψτον μου σε παρακαλω
    -οχι γλειψε με εσυ εχεις 2 μηνες
    -εγω δεν το κανω πρεπει να μου βγει
    -κ εγω θα το κανω οταν το κανεις κ εσυ, εσενα σε ενδιαφερει μονο η ικανοποιηση σου αν σ ενδιεφερε κ η δικη μου θα το εκανες οποτε δεν σε ξαναγλειφω αν δεν το κανεις κ εσυ
    - εγω ξερω πως αν γλειφεις τη γυναικα σου πεφτουν τα δοντια
    -κ εγω ξερω οτι αν γλειφεις τον αντρα κανεις καρκινο του στοματος, αν μου εκανες κ εσυ θα σου εκανα με περισσοτερη ορεξη και σε καθε επαφη
    -μονο αν ξυριστεις γλομπος
    - πριν 3 μερες ξυριστηκα δεν θα παθεις τπτ για δες εσυ το θαμνο π χεις και θες κ στοματικο τρομαρα σ
    -ωραια δεν ξανακανουμε στοματικο
    - εχεις σκεφτει οτι εμενα μπορει να μ λειπει τοστοματικο?
    -αυτος ειμαι κ σ οποιον αρεσω

    παιδια φρικαρα τι πραματα ειναι αυτα μου ζηταει να του κανω στοματικο κ του λεω σ κανω καθε μερα κανε μου εσυ κ να λεει οχι??
    οτι πεφτουν τα δοντια ειναι δυνατον?
    εγω αν μου κανε θα του κανα με πολυ ορεξη σε καθε επαφη αλλα εφοσον δεν νοιαζεται γα την ικανοποιηση μ δεν μ βγαινει δεν θελω..
    και ειναι λυση να κοψουμε το στοματικο
    τι ανωριμοτητες
    παιδια ζητειται αντρας..κουραστηκα με τις γυναικουλες ακουω προτασεις χαχα
    θελω κ γνωμη αντρων γιαυτο τον τσακωμο να δω τι σκεφτονται ρε παιδι μ

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Greece
    Posts
    315
    elirene, το σεξ κατά τη γνώμη μου ειναι ο καλύτερος καθρέπτης των προβλημάτων στη σχέση. Όταν ποθείς τον άνθρωπό σου, είσαι έτοιμος να κάνεις τα πάντα για αυτόν ενώ οι 'αρρώστιες' και όλα αυτά τα 'εμπόδια' δείχνουν την ύπαρξη δυσαρέσκειας στη σχέση άρα ύπαρξη ελλιπούς επικοινωνίας.

    Για το πρώτο σου μήνυμα, πιστεύω ότι ισχύει πάνω κάτω και εκεί το ίδιο π.χ. ότι σου την λέει για το φαγητό και του την λες εσύ.

    Αν δεν προσπαθήσετε να δείτε τι φταίει τότε είμαι επιφυλακτικός για την πορεία της σχέσης.

    Πάντως εκφράσεις τύπου "έχει χαμηλή νοημοσύνη", "ειμαι έτοιμη να τον στείλω" , "θα τον βαρέσω", περισσότερο δείχνει ότι δεν είσαι εσύ έτοιμη να δεις τα δικά σου λάθη και τις δικές σου ευθύνες , με αποτέλεσμα να συσσωρεύεις θυμό και έτσι δυσκολότερα να μπορείς να ξεκολλήσεις.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    13
    esoteriki_dynami μάλλον θα διαφωνήσω εν μέρη. Απο το σεξ μπορείς να καταλάβεις αν ο άλλος σε θέλει ή του αρέσεις αλλά μέχρι εκεί. Αν διαβάσεις τη δική μου ιστορία και δεις τι περνούσα θεωρητικά θα τα πηγαίναμε χάλια σεξουαλικά. Κι όμως μόνο εκεί τα βρίσκαμε ουσιαστικά ενώ κατά τα άλλα η σχέση μας ήταν προβληματική 100%.. Τι να πω..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Εγώ πάλι νομίζω ότι ταιριάζετε...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    πως το βγαζεις αυτο το συμπερασμα μαρια?
    εσωτερικη δυναμη κραζω πολυ οταν βρισκω αδικο ειμαι πολυ επικριτικη αυτο ειναι μαλλον το λαθος μου..η μπορει και να νομιζω δεν ξερω αλλα γενικα δεν αφηνω οτι μενοχλει να περαασει ετσι

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Υποτιμάτε ο ένας τον άλλον και χρησιμοποιείτε ο ένας τον άλλον για να βγάζετε τα απωθημένα σας.
    Και απορώ πώς είχατε διάθεση να κάνετε σεξ μετά από αυτό το διάλογο. Εγώ που το διάβαζα και όχι απλά ξενέρωσα, αλλά αηδιάσα.
    Και όχι επειδή είμαι πουριτανή.
    Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι δε βλέπω να διαφέρετε και πολύ.
    Μήπως αυτά που σ' εξοργίζουν επάνω του είναι στοιχεία που έχεις κι εσύ?

  10. #10
    και για ποιο λόγο ακριβώς είπαμε πως είστε ακόμη μαζί?

    ελ...όταν το ζευγάρι φτάνει σε τέτοιο βαθμό ..."οικειότητας" και μιλώντας τόσο ξενέρωτα ο ένας στον άλλο, όταν χαθεί ο σεβασμός και ο θαυμασμός, αλήθεια, δεν υπάρχει σχέση. Δεν καταλαβαίνω πως κάθεσαι ακόμη μαζί του και πως κατάφερες να φτάσετε να μιλάτε έτσι μεταξύ σας. Το σεξ δεν είναι ανταλλαγή αγαθών. Είναι τρέλλα, πάθος και αγάπη και απ' ότι φαίνεται δεν υπάρχει τίποτα από αυτά πια στη σχέση.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Greece
    Posts
    315
    eva25 θα με ενδιέφερε να διαβάσω την ιστορία σου. Αν θέλεις, μπορείς να μου γράψεις το Link :)
    Σαν μια γενική παρατήρηση σε αυτό που ανέφερες, πιστεύω ότι η έννοια του 'χάλια' ειναι υποκειμενική και εξαρτάται από την αυτοεκτίμηση.
    Μπορεί μια κοπέλα να είναι θύμα βίας στη σχέση (να πέφτει ξύλο στο ζευγάρι, να σπάνε πράγματα, φωνές, βρισιές κτλ) και να λέει σε όλους ότι περνά 'χάλια' , ωστόσο αν κατά βάθος αισθάνεται 'σκουπίδι' και ότι αξίζει αυτή την συμπεριφορά (χαμηλή αυτοεκτίμηση), τότε στο σεξ δε θα έχει κανένα πρόβλημα διότι στο σεξ σου βγαίνει το 'βαθύτερο' συναισθημα, αυτο που πραγματικα αισθανεσαι. Και ετσι μια τετοια κοπελα αντλει ικανοποιηση απο μια τετοια σχεση αλλιως θα ειχε φυγει. Με το παραδειγμα αυτο - που ειναι ακραιο- δν αναφερομαι σε σενα, απλα θελω να πω οτι ειμαι της αποψης οτι το 'χαλια' ειναι σχετικο.
    Αυτο ισχυει και για ανδρες. Πχ ενας ανδρας μπορει να ειναι το παιδακι στη σχεση σου . Και να διαμαρτυρεται ποσο χαλια περνα. Ομως κατα βαθος αν η ψυχολογια του ειναι 'παιδικη' τοτε εχει αναγκη απο τη μαμα-γυναικα του, και ετσι στο σεξ δεν εχει προβλημα.
    Το σεξ λοιπον δειχνει κατα τη γνωμη μου την πραγματικη ουσια της σχεσης και αν κατα βαθος δυο ανθρωποι ταιριαζουν ως ψυχοσυνθεση (αυτοεκτιμηση κτλ) διοτι στην ουσια κανουμε σχεση με ανθρωπους - καθρεπτες της αυτοεκτιμησης μας.


    elirene, απλά ο θυμός που προκαλεί η σύγκρουση με τους άλλους (και ειδικά με αυτούς που έχουμε περάσει όμορφες στιγμές) οδηγεί σε τύψεις και ενοχές,
    οι οποίες μας εγκλωβίζουν και δυσκολεύουν να πάρουμε μια απόφαση για χωρισμό. Έτσι , βλέπεις ζευγάρια να μένουν δεκαετίες μαζί γιατί ενώ θέλουν να
    φύγουν, οι ενοχές και οι τύψεις δεν τους αφήνουν.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    Παιδια σος! Εδω και μία βδομάδα ο μπαμπας μου θελει να τον γνωρίσει και ενω ειπαμε ενταξει με τον λεγαμενο, χτες κανονισα και με τον μπαμπα να του τον παω στο σπιτι του στις 8 το βραδυ αυριο. Του το λεω του λεγάμενου και μου λέει τιιι??θα δουμε..
    Δεν μπορω να ακυρώσω τη συναντηση γτ εχω τεταμενες και θυελλώδης σχεσεις με τον μπαμπα, μας έχει δει καταλάθος στην πολυκατοικία της γιαγιας οπου μενω και δεν του τον εχω συστησει. Πιθανότατα εχει κατλάβει οτι μενει και σπίτι μου και θελει να τον γνωρίσει για να δει με τι σοι αντρα κυκλοφορεί η κόρη του..εγω τους γονείς του δικού μου τους γνωρισα απο την πρωτη βδομαδα και καθε σκ παμε και τρωμε σπιτι του. Τι θα κάνω αν με κρεμάσει? τι θα πω στον μπαμπα? θα μου πει παλι με μλκα εμπλεξες..φοβαμαι τρεμω γτ ειχα μιλησει κ στη μανα του δικου μου κ τον ειχαν βαλει κατω οτι αυτό ειναι το σωστό, δεν θα με ζητήσει ουτε θα δεσμευτει..απλα ο μπαμπας θελει να ξερει..αν μου πει δεν ερχομαι?τον χωρίζω? αν θελω κότα βρισκω και στο σουπερ μαρκετ?πειτε μου μια γνωμη ειμαι στη δουλεια κ εχω πολύ αγχος για αυριο..και να σας πω κάτι αν δεν ερθει θα γινω ρεζίλι στον μπαμπα κ το καλυτερο που εχω να κανω λογικα ειναι να χωρισω..φοβαμαι..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Κι εγώ σ' αγαπώ γαμώ το χριστό μου, κι εγώ σ' αγαπώ γαμώωωω το χριστό. Το έχεις ακούσει αυτό το περίφημο τραγουδάκι?
    Να έρθω στο σπίτι να γνωρίσω το μπαμπά σου, να παντρευτούμε να κάνουμε παιδιά...
    Δεν καταλαβαίνω τα διλήμματά σου, ίσως γιατί δεν τα θεωρώ διλήμματα τελικά. Μπαμπά, μη με αποκληρώσεις αν δε σου αρέσει ο γκόμενος. πλιζ, γιατί είναι και η κρίσις η καργιόλα. λολ
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    κατσε ρειν, θελω κ εγω να ερθω πιο κοντα με τον πατερα κ αφου μου το ζητησε να γινει, ειμαστε ενα χρονο κ εγς κυκλοφορω σπιτι του για 1 ωρα θα παμε δεν ειναι τοσο τραγικο αν δεν μπορει να κανει απλα πραγματα για μενα, θα μπορει να κανει δυσκολα κ αν αγαπας κανεις πισω τις ντροπες σου, αν ειναι κ εγω να μην ξαναπατησω σπιτι του..κ εφοσον ειπαμε οτι θα παμε εγω το κανονισα κ δεν γινεται να αλλαξει..τι θα σκεφτει ο μπαμπας οτι ειμαι με μλκισμενο?κ αν ειναι ετσι ουτε εγω θελω ενα παιδακι διπλα μου..δεν θελω να εκτεθω στον πατερα με τπτ..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Να σου πω elirene μου, εσύ κι ο πατέρας σου είστε στη μία πλευρά, όμως το αγόρι σου είναι σε μία άλλη. Μπορεί να σκέφτεται "ωρέ που πάω ο άμοιρος, να γνωρίσω τους δικούς της, καταδικάστηκα", να τον έπιασε δηλαδή ένας πανικός που έχει κι αυτός το δίκιο του να υπάρχει. Όταν ο άλλος δε νιώθει έτοιμος για τέτοιο βήμα και το βήμα του κάθεται βαρύ, τότε αντιστέκεται να το κάνει. Το μετέωρο βήμα του πελαργού. Προτιμάς να το κάνει κάτω υπό την πίεση του πατέρα σου, ή να πάρει το χρόνο του, να εξετάσει στη σχέση σας, να δει αν τη θέλει στο μέλλον του, αν τη θέλει με ποιον ακριβώς τρόπο τη θέλει, αν τα όνειρα και οι προσδοκίες σου/του πατέρα σου τον αφορούν στην τελική?
    Μπορείς να καθησυχάσεις και τους δύο, βρες τους τρόπους ώστε να κρατήσετε όλοι τα σημαντικά σας, δίχως αυτά να έρχονται σε κόντρα το ένα με το άλλο.
    Πες στον πατέρα σου να κουλάρει, πως δε βγαίνεις ραντεβου με το Νονό, στον σύντροφό σου πως δεν θα τον πιέσεις να κάνει κάτι πριν νιώσει έτοιμος γι αυτό και αναρωτήσου κι εσύ γιατί άραγε "πρέπει" να έχετε την έγκριση του μπαμπά.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •