Η "ΚΟΛΛΗΤΗ" ΜΟΥ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 48
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    14

    Η "ΚΟΛΛΗΤΗ" ΜΟΥ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ

    Καλημέρα σε όλους,
    Τον τελευταίο καιρό είμαι σε απόγνωση γιατί ένας φίλος με ξύπνησε από το λήθαργο που βρισκόμουν οτι ο άντρας μου είναι πιστός(έχει αποδείξεις σε βίντεο). Εγώ ερωτευμένη με τον σύζυγό μου, ποτέ δε μου έδωσε δικαίωμα, τέλειος σε όλα, στην οικογένεια στη σεξουαλική μας ζωή, στα παιδιά. Ετσι όφειλα να είμαι κι εγώ πιστή και όντως δεν τον έχω απατήσει μέχρι τώρα 12 χρόνια.
    Ειμαι εργαζόμενη και εμφανίσιμη γιατί προσέχω πολύ τον εαυτό μου. Στη ζωή μου και στην εργασία μου, μου εμφανίστικαν πολλές ευκαιρίες να τον απατήσω όμως δεν το έκανα γιατί τον αγαπώ και το θεωρούσα ατιμία.
    Ξαφνικά μαθαίνω πως με απατά με την παντρεμένη κολλητή μου,-και όχι μόνο- που είμαστε από παιδιά μαζί, κουμπάρες και κάνουμε πάρα πολλή παρέα.
    Τον αγαπάω πολύ και δεν ξέρω τι να κάνω, είμαι σε απόγνωση, όταν γυρίζω σπίτι από τη δουλειά είμαι σε μαύρο χάλι και προσπαθώ να το κρύψω γιατί έχουμε και οι δύο παιδιά και δεν θέλω να τα πληγώσω.
    Εκείνη με παίρνει τηλέφωνο και μου έρχεται να τη βρίσω αλλά κρατιέμαι δεν ξέρω πόσο ακόμα. Ο φίλος μου δε μου δίνει τις αποδείξεις γιατί δεν θέλει να χωρίσω αλλά είμαι σίγουρη οτι υπάρχουν γιατί μου έχει πει πληροφορίες που τις ξέρω μόνο εγώ.

    ευχαριστώ που με διαβάσατε, παρακαλώ πείτε μου τη συμβουλή σας γιατί δεν έχω πια
    κολλητή φίλη να με παρηγορήσει.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    είσαι σίγουρη όμως πως ο φίλος σου σού λέει την αλήθεια?
    πώς έχει αποδείξεις σε βίντεο?
    είναι ο σύζυγος της κουμπάρας?
    http://www.mazi.org.gr/

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    14
    Είναι από τη δουλειά και τους είδε σε ξενοδοχείο δεν μπορώ να πω περισσότερα, ο κουμπάρος μου μάλλον εχει μαυρα μεσάνυχτα.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Elena maria, αν είναι έτσι όπως τα λες, τότε για μένα είναι καιρός να πάψεις να τον αγαπάς και να τον χωρίσεις, τώρα τα παιδιά τι νόημα έχει αφού ήδη ζουν με ένα "ψεύτικο" άνθρωπο για πατέρα, να δουν να ζείτε χωριστά. Πιστεύεις θα είσαι ευτυχισμένη μέσα στο γάμο; Η δική σου ευτυχία δεν μετράει; Υπάρχεις μόνο για τα παιδιά;;

  5. #5
    Εγω θα ήθελα να σου πω πριν μιλήσεις να σιγουρευτείς για αυτό που σου είπε ο φίλος σου γιατί αν είναι ψέματα και το πεις στον άντρα σου μάλλον θα βρείς τον μπελά σου.
    Απο την άλλη όμως απορώ πως κρατιέσαι?????
    Αν είναι αλήθεια???? Δεν την ξέρω την απάντηση γιατί λες ότι τον αγαπάς και καλά κάνεις που σκέφτεσαι τα παιδιά σου.
    Αν αγαπάς κάτι αφησέ το να φύγει, αν γυρίσει είναι δικό σου αν όχι δεν το είχες ποτέ!!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Οπότε τι θα κάνεις? Θα συνεχίσεις να προσποιείσαι πως δεν τρέχει τίποτε τη στιγμή που (για σένα) τρέχει?
    Πώς και δεν το έχεις συζητήσει μαζί του, με τον άνθρωπο που τον αφορά το πώς αισθάνεσαι για τη σχέση σας?
    Δεν το καταλαβαίνω αυτό το "προσπαθώ να το κρύψω για τα παιδιά". Τα παιδιά αφήστε τα απέξω, δεν έχουν να κάνουν με τις επιλογές ενηλίκων.
    Αν δεν το συζητήσεις, πώς θα ξέρεις τι σκέφτεται ο άντρας σου, τι ισχύει και τι όχι, πώς θα τα βάλετε κάτω και θα τα επεξεργαστείτε?
    Φοβάσαι κάτι και δεν το θίγεις? Μήπως το τρενάρεις γιατί φοβάσαι τι θα φέρει το άνοιγμα των θεμάτων αυτών? Τις επιπτώσεις του στην κοινή σας ζωή?
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    14
    Παιδιά το θέμα δεν είναι τόσο απλό. Είναι άνθρωπος υπεράνω υπ'οψίας. Οι γονείς μου τον αγαπούν περισσότερο από ότι εμένα. Πιο πολύ θα πίστευαν οτι έκανα εγώ κάτι παρά εκείνος. Και είναι πάντα γλυκός μαζί μου και δεν μου χαλάει χατίρι. Ο φίλος μου δεν μου έχει δώσει κάτι ακόμη στα χέρια μου γιατί φοβάται την αντιδρασή μου και δεν θέλει να χαλάσω το σπίτι μου. Είναι αυτής της άποψης.
    Δεν κρατιέμαι... δεν αντέχω... θα τον συγχωρούσα αν ξέκοβε, θέλω να ξεκόψει. Το χειρότερο είναι οτι έχασα μια φίλη που εμπιστευόμουν και της έλεγα τα πάντα. Φοβάμαι περισσότερο και την αντίδραση του άλλου συζύγου γιατί είναι πολύ απότομος και επιπόλαιος στις αντιδράσεις του.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πώς ο φίλος σου όχι μόνο τους είδε αλλά έχει και βίντεο. Εντάξει, να το δεχτώ ότι έτυχε κάπου να τους πετύχει, το βίντεο πού το βρήκε; Και αν το έχει γιατί δεν στο δείχνει; Όχι να στο δώσει απλά να στο δείξει. Δε μου λέει κάτι ότι το κάνει για να μη χαλάσεις το σπίτι σου. Από τη στιγμή που σου είπε κάτι τέτοιο ή ας το κάνει ολοκληρωμένα ή ας μη μιλούσε εξαρχής.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    melissa αν εργαζεται πχ σε ξενοδοχειο..εχει βιντεο απο τησ καμερεσ ασφαλιασ...
    Ελενα μαρια... εγω θα μιλαγα οπωσδηποτε στον αντρα μου και την κοπελια φυσικα.. για να σταματησει ολη αυτη η κοροιδια.. και θα το εκανα οπως το εκανε καποτε η μανα μου...περιπου..

    θα καλουσα την ''φιλη'' για εναν καφε.. την ωρα που θα ηξερα πωσ θα ηταν στο σπιτι και ο αντρασ μου.. και θα λειπανε τα παιδια..πχ στην πεθερα κλπ..

    θα τουσ προσφερα τον καφε.. και θα τουσ ελεγα '' λοιπον... παιδια.. τωρα που μαζευτηκαμε εδω.. πειτε μου τι σκοπο εχετε?... εμεισ περνουμε διαζυγιο κι εσεισ παντρευεστε, θελω μια απαντηση τωρα,οτι ειναι να γινει θα γινει τωρα..λοιπον????? ψυχρα... και σοβαρα... μην σου πω πωσ θα του ειχα ετοιμασει κι την βαλιτσα του.. και θα την εφερνα εκεινη την ωρα μπροστα του..

    χωρισ υστεριεσ ..νευρα και χαμο... αρχικα τουλαχιστον...

    να δεισ τι ψυχρολουσια θα τουσ ερθει... θα χασουν την γη κατω απο τα ποδια τουσ και θα σοκαριστουν... και θα απομακρυνθουν ή θα χωρισετε και θα ειναι εκεινοι μαζι... το θεμα ειναι πωσ τιποτα δεν θα γινει παρασκηνιακα.. εσυ θα εισαι στο ''γηπεδο ''σου..στο σπιτι σου...θα εχεισ το πανω χερι .. και θα τους δειξει πωσ τα ξερεισ ολα και σοβαρολογεισ..

    και οταν αρχισουν να αν και τα τι και τα δεν ξερουμε τι λεσ.. μπορεισ να τουσ πεισ ..πωσ ακομη ο αντρασ της δεν το ξερει.. ομωσ αν θελουν μπορει να το μαθει και εκεινοσ... πωσ τουσ εχεισ σε βιντεο σε ξενοδοχειο και πωσ δεν υπαρχει λογοσ να αρνηθουν τιποτα.

    θα τουσ αποστομωσεισ.Θα δεισ και πωσ θα αντιδρασει ο αντρασ σου.. αν σε αγαπαει και δεν ειναι κατι σοβαρο.. θα τρελαθει.. και θα ειναι παντελοσ αδιαφοροσ για εκεινη..

    σκληρο αυτο που προτεινω..αλλα ντομπρο τουλαχιστον.


    παντος να μην θυμωνεισ περισσοτερο με την γυναικα αλλα περισσοτερο με τον αντρα σου.. παντα θα υπαρχουν αντρεσ η γυναικεσ που θα μασ διεκδικουνε.. το θεμα ειναι εμεισ τι κανουμε...


    μπορεισ να του πεισ ''επαιξες τον γαμο σου κορωνα γραμματα...τον ρισκαρεσ.... ''
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    πολυ ωραια σκεψη ατζικ. ντομπρα πραγματα.
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Αθηνα
    Posts
    238
    "Ωραιος φιλος"!!!! ( Μηπως σε γουσταρει?) Anyway! Δεν μας αφορα! Εγω αυτο που πιστευω ειναι οτι αν φερθεις παρορμητικα (φωνες, κλαματα, κατινιες), το εχασες το παιχνιδι, οποιοδηποτε κ αν ειναι αυτο!
    Σε πρωτη φαση, απομακρυνε προσεχτικα την κουμπαρα σου απο το περιβαλλον σας! Θα σου δωσω μια συμβουλη που μου εχει δωσει καποια "παθουσα". (εγω, μεχρι στιγμης, δεν εχω βιωσει κατι αντιστοιχο).
    Απο τη στιγμη που θα αποκαλυψεις στον αντρα σου οτι εχεις γνωση της καταστασης, για να σε σεβαστει κ για να δειξεις οτι σεβεσαι κ συ τον εαυτο σου ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ!!!! (γιατι αν του δειξεις οτι το ξερεις κ μενεις, σημαινει πως το ανεχεσαι, αρα θα το ξανακανει!). Διαφορετικα αν θελεις να μενεις, πρεπει να κανεις το μαλακα κ υπομονη.... για 1-2 χρονια.(τοσο κρατανε αυτα.....).
    ...να βαλω τα μεταξωτα κ να φυσαει, στα εργοστασια μπροστα κ στα σκουπιδια πλαι..............

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Quote Originally Posted by elena_maria View Post
    Παιδιά το θέμα δεν είναι τόσο απλό. Είναι άνθρωπος υπεράνω υπ'οψίας. Οι γονείς μου τον αγαπούν περισσότερο από ότι εμένα. Πιο πολύ θα πίστευαν οτι έκανα εγώ κάτι παρά εκείνος. Και είναι πάντα γλυκός μαζί μου και δεν μου χαλάει χατίρι. Ο φίλος μου δεν μου έχει δώσει κάτι ακόμη στα χέρια μου γιατί φοβάται την αντιδρασή μου και δεν θέλει να χαλάσω το σπίτι μου. Είναι αυτής της άποψης.
    Δεν κρατιέμαι... δεν αντέχω... θα τον συγχωρούσα αν ξέκοβε, θέλω να ξεκόψει. Το χειρότερο είναι οτι έχασα μια φίλη που εμπιστευόμουν και της έλεγα τα πάντα. Φοβάμαι περισσότερο και την αντίδραση του άλλου συζύγου γιατί είναι πολύ απότομος και επιπόλαιος στις αντιδράσεις του.
    το χειρότερο είναι ότι έχασες μια φίλη?
    αν είναι έτσι όντως τα πράγματα, εσύ δν έχεις βγει έξω από τα ρούχα σου με τον άντρα σου κ τη δήθεν φίλη, αλλά στενοχωριέσαι με τη φίλη σου?

    στη θέση σου θα απαιτούσα από το φίλο μου να μου δώσει το βίντεο, αν το έχει, που νομίζω πως δυσκολεύεται για άλλους λόγους κ όχι για να μν σε στενοχωρήσει.
    αλήθεια πώς ήρθες στην κατοχή του κάτι τέτοιο?
    http://www.mazi.org.gr/

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    14
    Ο φίλος αυτός είναι ειδική περίπτωση και το πως βρήκε το βίντεο δεν θέλω να επεκταθώ. Με γούσταρε αλλά του εξηγήθηκα σωστά "οτι δεν αναζητώ κάτι" και επειδή εκτίμησε τη στάση μου μου έκανε αυτό το "δώρο" για να μην είμαι στην κοσμάρα μου και να μην πιστεύω σε αγάπες και λουλούδια και φιλίες. Ξαναλέω ο σύζυγος δεν μπορεί με τίποτα να φανταστεί τι γνωρίζω εγώ. Είναι πολύ προσεκτικός σε αυτά που κάνει και δεν έχει ούτε ένα δικαίωμα. Οταν είμαστε όλοι μαζί ούτε που κοιτάζονται. Και φέρονται σαν τους καλύτερους ηθοποιούς απέναντί μου.
    Ομως ακόμα επειδή είμαι σε μεγάλη ένταση δεν μου δίνει το βίντεο αλλά μου έχει πει πολλά που είναι αληθινά σημάδια. Είναι και ο ίδιος παθών και αυτό που κάνει σε εμένα το έκανε κάποιος άλλος για εκείνον παλιά.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    σε γούσταρε?
    επειδή έχει την δικαιολογία πως είναι παράνομο να έχεις να έχεις ένα τέτοιο βίντεο από ξενοδοχείο, γι' αυτό θα επίμενα.
    κ σε γούσταρε κ δν στο δίνει γιατί έχει δικαιολογία, είναι λίγο περίεργο...
    τώρα φοβάται για την αντίδραση σου, το βρίσκω να 'χαμε να λέγαμε...
    http://www.mazi.org.gr/

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Αθηνα
    Posts
    238
    ....σαν να εχουν βαλει το χερακι τους αστυνομικοι μου φαινεται.... (καμερουλες κ μικροφωνακια). Τελος παντων!
    Εγω θα επαναλαβω.........ΞΕΚΟΨΕ ΑΠΟ ΤΗ "ΦΙΛΗ" ΣΟΥ

    ...και κατι αλλο
    Πρεπει να αναρωτηθεις αν εσυ η ιδια αγαπας τον αντρα σου κ θα θελες να παλεψεις γι αυτον.........
    ...να βαλω τα μεταξωτα κ να φυσαει, στα εργοστασια μπροστα κ στα σκουπιδια πλαι..............

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. \"ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ\" & \"ΑΓΧΟΣ\".ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ!!!
    By beba in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 07-03-2018, 21:01
  2. συγκρουση "θελω"-"φοβαμαι"
    By lightaura in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 16-01-2011, 04:35
  3. Εγώ, η κολλητή μου και ο άντρας της...
    By x-ray in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 21-01-2010, 16:36
  4. Άντρας/γυναίκα στην "άλλη"τους πλευρά
    By RainAndWind in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 66
    Last Post: 16-01-2010, 14:04
  5. \"Έρωτας\" με προβλήματα υγείας!, ...τότε χωρισμός \"κάνει καλό\", όχι σε μένα πάντως...
    By BlueNote in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 14-08-2006, 11:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •