καψιμο απο ψυχοφαρμακα!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,774

    καψιμο απο ψυχοφαρμακα!!!

    εχω ξαναπει για την κατασταση που ειμαι θα ηθελα να ρωτησω μηπωσ εχει καει ποτε κανεισ υστερα απο χρηση ψυχοφαρμακων γιατι μου πανε και αυτο νομιζω κι εγω απο τισ αντιδρασεισ που εχω απο τον κοσμο που με βλεπει στο δρομο οτι ειμαι σαν χρηστησ ναρκωτικων βεβαια εχω γνωρισει και παιδι που μου χει πει οτι ολοι νομιζαν οτι επαιρνε ναρκωτικα κι ηταν ετσι απο την ψυχωση το καταλαβε οταν βελτιωθηκε μετα απο 12 χρονια που του πηρε

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    395
    Του πηρε 12 χρονια για να βελτιωθει?Οταν εννοεις βελτιωθηκε εννοεις εκοψε τα φαρμακα?Εγω ειμουν σε μια με πολυ βαρυα χαπια και εκανα οτι να ναι..Τα χαπι οπως ειπα ναρκωνουν το μυαλο.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Ολα ειναι μπερδεμενα! Με τα φαρμακα εισαι σαν φυτο κ φαινεται πολυ,κ διαφερεις!Ομωσ κ χωρις τα φαρμακα παλι εισαι σαν φυτο κ παλι σε βλεπουν οι αλλοι περιεργα κ το κυριωτερο νοιωθεις κιολας περιεργα!
    Μπρος γκρεμος κ πισω ρεμα!
    Παντως δεν ειναι απιθανο να θεραπευτει καποιος οχι απο τα φαρμακα αλλα πολυ απλα, του περασε η ψυχωση, η γιατι εγινε καποιο θαυμα η γιατι ηταν λαθος η διαγνωση κ δεν ειχε σχιζοφρενεια αλλα διαταραχη με ψυχωτικα στοιχεια.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Σε εμενα ειτε εοαιρνα ειτε οχι το ιδιο ειμουν και ειμαι,Αν και ποτε μην εισαι σιγουρη γιατι να ειμουν αποβλακωμενη πως θα το καταλαβενα?:P
    Αν και ρωτησα τους γονεις μ και η μανα μ ειπε οτι δεν υπαρχει διαφορα,ενω ο πατερας μου οτι τωρα π δεν παιρνω φαρμακα λαμπω.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,774
    Quote Originally Posted by Skiaxtro View Post
    Του πηρε 12 χρονια για να βελτιωθει?Οταν εννοεις βελτιωθηκε εννοεις εκοψε τα φαρμακα?Εγω ειμουν σε μια με πολυ βαρυα χαπια και εκανα οτι να ναι..Τα χαπι οπως ειπα ναρκωνουν το μυαλο.
    οχι δεν τα εκοψε τωρα απλα ειναι σε ανθρωπινη κατασταση και δε μπορει να μιλησει και καλα απο την ψυχωση κι αυτο σαν να εχει παθει μινι εγκεφαλικο ειναι η ομιλια του

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    η αληθεια ειναι οτι οι υψηλες δοσεις φαρμακων οπως το αλοπεριντιν αφηνουν κουσουρια που μπορει να μεινουν και μονιμα!
    χωρια το οτι ημουν και γω σαν φυτο οταν το επαιρνα..
    12 χρονια;δεν ειναι και πολυ ενθαρρυντικο αυτο..:(

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    εχω μια απορια.. τα ψυχοφαρμακα σε κανουν αναισθητο??? δηλαδη αν το αγορι μου ενιωθε πραγματα για εμενα πριν εμφανιστει η ψυχωση, τωρα που 9α περνει τα φαρμακα δεν θα με θελει πια? δεν θα νιωθει τιποτα? θα με θελει κοντα του απλα επειδη τον ηρεμω και γιατι νιωθει απλα καλα? η δεν θα με θελει καν κοντα του? :(

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    Quote Originally Posted by pad View Post
    εχω ξαναπει για την κατασταση που ειμαι θα ηθελα να ρωτησω μηπωσ εχει καει ποτε κανεισ υστερα απο χρηση ψυχοφαρμακων γιατι μου πανε και αυτο νομιζω κι εγω απο τισ αντιδρασεισ που εχω απο τον κοσμο που με βλεπει στο δρομο οτι ειμαι σαν χρηστησ ναρκωτικων βεβαια εχω γνωρισει και παιδι που μου χει πει οτι ολοι νομιζαν οτι επαιρνε ναρκωτικα κι ηταν ετσι απο την ψυχωση το καταλαβε οταν βελτιωθηκε μετα απο 12 χρονια που του πηρε
    δεν ξέρω αν θα σε βοηθησει αλλα καλο θα ητανε να το δεις ολο... εγω που το ειδα εχω να πω ''μπρος γκρεμος και πισω ρεμα''

    http://www.youtube.com/watch?v=Lie-5...layer_embedded

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    δεν ξέρω αν θα σε βοηθησει αλλα καλο θα ητανε να το δεις ολο... εγω που το ειδα εχω να πω ''μπρος γκρεμος και πισω ρεμα''


    πολυ γρηγορα εμαθες την μεγαλυτερη αληθεια !

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    Quote Originally Posted by katerinaki View Post
    δεν ξέρω αν θα σε βοηθησει αλλα καλο θα ητανε να το δεις ολο... εγω που το ειδα εχω να πω ''μπρος γκρεμος και πισω ρεμα''


    πολυ γρηγορα εμαθες την μεγαλυτερη αληθεια !
    απλα δεν θελω να το πιστεψω...αυτο ειναι ολο...

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    ρε παιδια συγνωμη που θα το πω ειναι offtopic και λιγο προσβλητικο, αλλα ειμια λιγο τυφλα απ'το κρασι και διαβασα στο τιτλο κοψιμο απο ψυχοφαρμακα :S. τεσπα κι εγω σαν ναρκομανης δειχνω, αποβλακωμενος λες κι εχω κατι, σαν να κοιμαμαι... χωρις να παιρνω τπτ απολυτως. αν επαιρνα θα ημουν χειροτερα! τελικα ομως το συμπερασμα απ'ολο αυτο ειναι οτι και τα ψυχοφαρμακα κακο σου κανουν, και στην εξωτερικη εμφανιση, μεχρι και σεξουαλικα. ειναι απλα μη μπλεξεις.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    395
    Κενο μιας και αντεχετε η ψυχολογικη σου κατασταση χωρις χαπια γιατι δεν δοκιμαζεις τις βαλεριανες 'η ακομα ψυχολογο που ειναι χωρις φαμακα;Η δικη μου και πολλων εδω περα η ψυχολογικη κατασταση δεν παλευεται χωρις χαπια.

  13. #13

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    ρε παιδια συγνωμη που θα το πω ειναι offtopic και λιγο προσβλητικο, αλλα ειμια λιγο τυφλα απ'το κρασι και διαβασα στο τιτλο κοψιμο απο ψυχοφαρμακα :S. τεσπα κι εγω σαν ναρκομανης δειχνω, αποβλακωμενος λες κι εχω κατι, σαν να κοιμαμαι... χωρις να παιρνω τπτ απολυτως. αν επαιρνα θα ημουν χειροτερα! τελικα ομως το συμπερασμα απ'ολο αυτο ειναι οτι και τα ψυχοφαρμακα κακο σου κανουν, και στην εξωτερικη εμφανιση, μεχρι και σεξουαλικα. ειναι απλα μη μπλεξεις.



    Μην το λες αυτο.Εμενα τα φαρμακα με βοηθησαν αρκετα απλα πηρα 10 κιλα τα οποια δεν μου μειωσαν καν την εξωτερικη μου ομορφια και με ηρεμησανε παρα πολυ.
    Εξαρτατε και απο την περηπρωση μαλλον .Εγω προσωπικα δεν ειμουν καθολου αποβλακωμενη ,εκανα με το αυτοκινητο 500χιλιομετρα την εβδομαδα και κανω ακομα.
    Δεν ειχα προβλημα σε θεματα αποβλακωσης παλιοτερα τα φαρμακα νομιζω αποβλακωνανε τωρα εχουν φτιαξει ενα φαρμακα που τα παιρνεις και κανεις την δουλεια σου μια χαρα.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    pad, δν σε έχω δει για να σου απαντήσω αν δείχνεις τουλάχιστον καμμένος.
    τώρα καμμένος εγκεφαλικά πάλι δν νομίζω πως είσαι.
    ο τρόπος που γράφεις κ αυτά που γράφεις δν παραπέμπουν σε τέτοιο άτομο.
    http://www.mazi.org.gr/

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ψυχοφαρμακα
    By carrot in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 13
    Last Post: 25-09-2015, 17:02
  2. Ψυχοφάρμακα
    By oXe in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 3
    Last Post: 16-03-2010, 23:07
  3. καψιμο στη πλατη
    By lilium in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 21-01-2010, 23:03
  4. ΙΚΑ ΚΑΙ ΨΥΧΟΦΑΡΜΑΚΑ
    By ιμαμ in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 24-11-2008, 17:32
  5. ψυχοφάρμακα+δημόσιο
    By deppy in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 15
    Last Post: 27-03-2008, 19:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •