Κάποια στιγμή θα λυγίσω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512

    Κάποια στιγμή θα λυγίσω

    Κάποια στιγμή θα λυγίσω το ξέρω. Και τι κάνω τότε; Έχω αντέξει πάρα πολλά, δεν είναι απεριόριστη η δύναμη του ανθρώπου, κάποια στιγμή θα θέλω να αυτοκτονήσω και κανένα φάρμακο και καμμία κλινική δεν θα με σώζει τι κάνω τότε; Ξαναρωτάω. Νομίζω ότι δεν πρέπει να μπαίνω σε αυτό το σάιτ γιατί γίνομαι χειρότερα διαβάζοντας για ρατσιστικές ομιλίες.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    180
    πιες ρατσιστικες ομιλιες ρε παιχτη ?
    Και αμα δεν μοιαζεις με αυτους τους *αμημενους αστούς να χεραισε γιατι αυτη ειναι η ομορφια σου....!!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    dark side of the moon
    Posts
    2,218
    Γεια σου, white.

    Είσαι ευαίσθητη ψυχή, επηρεάζεσαι εύκολα από αυτά που διαβάζεις και στεναχωριέσαι..

    Θέλω όμως να σου πω κατι ειλικρινά και φιλικά.
    Υπάρχουν φορές που φαίνεται ότι παρεξηγείς κάπως αυτά που γράφονται, ας πούμε ότι τα βλέπεις από μια άλλη οπτική από αυτή που τα είδε και τα κατέθεσε αυτός που τα έγραψε. Ή τα παίρνεις προσωπικά και πληγώνεσαι.

    Και μεταξύ μας έχει τύχει φορά που κατάλαβες κάτι που είχα γράψει στον ΚΕΝΟ εντελώς διαφορετικά από αυτό που εννούσα.
    Δε θα αναφερθώ στο τι γίνεται εκεί έξω, αλλά εδώ μέσα δε νομίζω ότι υπάρχει κάποιος ''ρατσισμός''.
    Άλλωστε λίγο ή πολύ όλοι μας εδώ μέσα έχουμε κάποιο θέμα ή και θέματα και αντιμετωπίζουμε προβλήματα.
    Για ποιο λόγο λοιπόν να φέρεται ρατσιστικά κάποιος απέναντι σε κάποιον άλλο;
    Έτσι δηλαδή θέλω να πιστεύω, με όλη την καλή διάθεση, και με ό,τι έχω δει μέχρι τώρα..

    Απλά φαίνεται ότι είσαι κάπως προϊδεασμένη αρνητικά, σα να είσαι σε ετοιμότητα και περιμένεις μια επίθεση ή κάποια κακία από οπουδήποτε.
    Ίσως να είναι δικαιολογημένο αυτό από πράγματα που έχεις βιώσει.

    Όμως έτσι στεναχωριέσαι πολλές φορές χωρίς να έχει ο άλλος τέτοια πρόθεση και νιώθεις άσχημα χωρίς να υπάρχει λόγος,
    τη στιγμή που είσαι εδώ και για να στηρίζεις όσο μπορείς και θέλεις, αλλά και για να παίρνεις / δέχεσαι υποστήριξη :)

    Το θέμα σου μπορεί να σε δυσκολεύει, όπως και όλους μας το δικό μας, αλλά ΔΕΝ είναι λόγος για να μη σε αγαπούν,
    να μη σε συμπαθούν και να μη σε δέχονται και οι άλλοι.
    Αρκεί όμως να σε αγαπάς και να σε δέχεσαι και εσύ :)
    Αν υποτιμάμε τον εαυτό μας, αν τον αδικούμε, αν τον τιμωρούμε για την ''αρρώστια'' / ή τα θέματά του τότε θα το κάνουν και οι άλλοι σε εμάς.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    ο παλιομπασταρδος ο ΚΕΝΟ φταιει για ολα! εγω whitecandle δε ξερω τι να σου πω, ο καθενας βγαζει τα δικα του συμπερασματα εδω μεσα και γενικοτερα στη ζωη, συμφωνα παντα με οσα εχει μαθει. εαν εμαθες στον αρνητισμο, βρες κατι να κανεις να ξεφυγεις απο αυτον, για να μη φτασεις στην αυτοκτονια. αν εμαθες πως οι παντες ειναι εναντιον σου, οποια καλη κουβεντα κι αν σου πουνε, θα τη παρεις στραβα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    180
    Φιλε μου κ εγω εχω μα8ει με τον αρνιτισμο τα τελευτεα χρονια κ το 8εμα ινε οτι δε8ικα μαζι του κ δεν 8ελω να τον διοξω τιν στιγμη π ξερω αν καλορισω τιν 8ετικοτιτα ξανα ολα 8ανε πολι καλιτερα κ μπορει να γλιτοσω απο πολι μιστιριες καταστασης...
    επισις το πα8ενω κ εγω μεσα μεσα να μου λενε αλλα κ να τα περνω αλιος... ψυχολογικα φιλος....
    ΕΠΙΣΙΣ κ εγω στην ακρη του μιαλου μου εχω οτι καποια στιγμη 8α αυτοκτονισω διχως δευτερη σκεψη... απο τρελα ομος οχι επδ υπαρχει σοβαρο προβλημα...
    ασε με εμενα εγω μονο μονος θελω να την βρω τιν ακρη....
    εσυ κοιτα να αποβαλεις μεχρι κ απτο λεξιολογιο σου την λεξη αυτοκτονια ... γιατι μονο στην συνιδιτοποιηση του τι πας να κανεις 8α σοκαριστησ πολη χαρντ...
    αυτο που καταλαβενω εγω ειναι οτι ολοι εχουμε επιιγοντως απο μια ισχιρη δοση διασκεδασης κ ηρεμιας... ναστε καλα παιδια
    Και αμα δεν μοιαζεις με αυτους τους *αμημενους αστούς να χεραισε γιατι αυτη ειναι η ομορφια σου....!!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Το ότι εκφράζεις έναν τέτοιο φόβο, δε σημαίνει παρά πως θέλεις να ζήσεις. Γι αυτό και σε απασχολεί. Αν λοιπόν το σκεφτείς κάτω από άλλο πρίσμα, αυτή τη στιγμή εκφράζεις τη θέλησή σου για ζωή και την επιθυμία σου να τη χαρείς. Νομίζω επίσης πως μπορεί να υπάρχει από πίσω μία έλλειψη καθημερινών απολαύσεων. Βρίσκοντάς τις θα σου είναι ευκολότερο να απομακρυνθείς από το φόβο. Σκέψου: τι μπορώ να κάνω σήμερα για να νιώσω μέσα στη ζωή? Για να αφήσω το ρεύμα της να με παρασύρει? Να της αφεθώ?
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    crazy diamond δεν τιμωρώ τον εαυτό μου για την αρρώστια. Αυτό μου έλειπε. Οι άλλοι το κάνουν αυτό.
    Ηρώ ναι θέλω να ζήσω αλλά η αρρώστια δεν μ'αφήνει.
    Δεν ξέρω τι άλλο να πω, δεν είμαι και καλά σήμερα σε όρεξη να γράφω.

    Υ.Γ. Δεν νομίζω να παρεξηγώ εγώ καταλαβαίνω πολύ καλά τι γράφεται.

  8. #8
    whitecandle, λυπάμαι πάρα πολύ που σε πείραξε το θέμα μου, καθώς σκοπός του ήτανε όχι να λάβω συχγαρητηρια, δεν θεωρώ ότι είμαι εγώ η δυνατή αλλά ο φίλος μου κ το έχω δηλώσει μέσα στα ποστ μου, αλλά για να δώσει ελπίδα πως τα πράγματα μπορούν να καλυτερέψουν μέσα στα χρόνια, όσο κ άσχημα να είναι τώρα, κ να βρεθείτε μέσα σε μια πενταετία πολύ καλύτερα, με σχέση, δουλειά, φίλους κτλ.

    Το έχω γράψει εγώ που συζώ εδώ κ ένα χρόνο με τον φίλο μου που πάσχει από ψύχωση.
    Πως είναι δυνατόν να περιέχει οτιδήποτε ρατσιστικό προς τον άνθρωπό μου?

    Μιλάω για το κουράγιο του κ την προσπάθειά του μέσα στα χρόνια έτσι ώστε να πετύχει μια σημαντική βελτίωση, πως είναι δυνατόν βλέπεις ότι τον μειώνω έστω κ ελάχιστα?

    Λυπάμαι που δεν είσαι σε ψυχολογική κατάσταση να διακρίνεις την ελπίδα γύρω από ένα μήνυμα δύναμης κ κουράγιου κ θαυμασμού προς όλους εσάς που περνάτε δύσκολα.

    Ελπίζω να νιώθεις καλύτερα σύντομα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by whitecandle View Post
    Κάποια στιγμή θα λυγίσω το ξέρω. Και τι κάνω τότε; Έχω αντέξει πάρα πολλά, δεν είναι απεριόριστη η δύναμη του ανθρώπου, κάποια στιγμή θα θέλω να αυτοκτονήσω και κανένα φάρμακο και καμμία κλινική δεν θα με σώζει τι κάνω τότε; Ξαναρωτάω. Νομίζω ότι δεν πρέπει να μπαίνω σε αυτό το σάιτ γιατί γίνομαι χειρότερα διαβάζοντας για ρατσιστικές ομιλίες.
    Αφού το λες και μόνη σου το σαιτ δεν σου κάνει καλό. Μείνε μακρυά γιατί δεν ξέρεις τι είναι ο καθένας που γράφει εδώ μέσα. Θα καταλλήξεις στο τέλος να νομίζεις ότι το μόνο που κάνουν είναι να ασχολούνται με σένα και το τι κάνεις. Είναι λάθος το να εκφράζεται η προσωπική μας ζωή δημόσια, όσοι το κάνουν και κερδίζουν από αυτό είναι κούκλες στην βιτρίνα και δεν λένε πάντα την αλήθεια.

    Ξεκόλα και λίγο από ταμπέλες και φάρμακα. Ο καθένας μόνος του είναι.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Μπορεις να δωσεις λινκς με τις ρατσιστικες ομιλιες?

    Σιγα μην γραφει εδω και η κου κουξ κλαν.

    Οχι οτι ολα ειναι ροδινα αλλα πουθενα δεν ειναι...αυτο ομως ειναι ασχετο με το τι θα κανεις εσυ.

    Πες οτι ολος ο κοσμος δεν ενδιαφερεται για σενα...τοτε τι?

    Να σου πω εγω τι...θα πιασεις απο τα @@ τη ζωη και θα προσπαθησεις να ζησεις οσο καλυτερα μπορεις.

    Το θεμα ειναι οτι ολοι εδω προσπαθουν και συμμετεχουν στα θεματα σου και εσυ τους φτυνεις κυριολεκτικα.

    Πως τους φτυνεις?
    Ε μα αμα λες οτι δεν αντεχεις αλλο το ρατσισμο και την κακια εδω μεσα...δεν ειναι σαν να κατηγορεις ολους εμας για οτι χειροτερο υπαρχει?
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by Madlylove View Post
    whitecandle, λυπάμαι πάρα πολύ που σε πείραξε το θέμα μου, καθώς σκοπός του ήτανε όχι να λάβω συχγαρητηρια, δεν θεωρώ ότι είμαι εγώ η δυνατή αλλά ο φίλος μου κ το έχω δηλώσει μέσα στα ποστ μου, αλλά για να δώσει ελπίδα πως τα πράγματα μπορούν να καλυτερέψουν μέσα στα χρόνια, όσο κ άσχημα να είναι τώρα, κ να βρεθείτε μέσα σε μια πενταετία πολύ καλύτερα, με σχέση, δουλειά, φίλους κτλ.

    Το έχω γράψει εγώ που συζώ εδώ κ ένα χρόνο με τον φίλο μου που πάσχει από ψύχωση.
    Πως είναι δυνατόν να περιέχει οτιδήποτε ρατσιστικό προς τον άνθρωπό μου?

    Μιλάω για το κουράγιο του κ την προσπάθειά του μέσα στα χρόνια έτσι ώστε να πετύχει μια σημαντική βελτίωση, πως είναι δυνατόν βλέπεις ότι τον μειώνω έστω κ ελάχιστα?

    Λυπάμαι που δεν είσαι σε ψυχολογική κατάσταση να διακρίνεις την ελπίδα γύρω από ένα μήνυμα δύναμης κ κουράγιου κ θαυμασμού προς όλους εσάς που περνάτε δύσκολα.

    Ελπίζω να νιώθεις καλύτερα σύντομα.
    Λοιπόν εγώ αυτό κατάλαβα και μπορεί να μην είμαι σε ψυχολογική κατάσταση καλή, μπορώ όμως να διακρίνω τι διαβάζω, δεν έχω θετικά συμπτώματα δόξα το θεό(που λέει ο λόγος). Οκ? Οπότε κατάλαβα αυτά που σου έγραψα δίπλα και δεν έχω να κάνω κάποιο άλλο σχόλιο. Αλλά δεν το παίρνω κατάκαρδα πλέον το ξέχασα ήδη. Το λέει και το τραγούδι "έχω αντέξει πολλά, δεν με ξέρεις καλά κανείς δεν με ξέρει"

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by insect View Post
    Αφού το λες και μόνη σου το σαιτ δεν σου κάνει καλό. Μείνε μακρυά γιατί δεν ξέρεις τι είναι ο καθένας που γράφει εδώ μέσα. Θα καταλλήξεις στο τέλος να νομίζεις ότι το μόνο που κάνουν είναι να ασχολούνται με σένα και το τι κάνεις. Είναι λάθος το να εκφράζεται η προσωπική μας ζωή δημόσια, όσοι το κάνουν και κερδίζουν από αυτό είναι κούκλες στην βιτρίνα και δεν λένε πάντα την αλήθεια.

    Ξεκόλα και λίγο από ταμπέλες και φάρμακα. Ο καθένας μόνος του είναι.
    Ναι είναι λάθος να γράφουμε δημόσια αλλά άμα δεν έχεις κάπου αλλού να τα πεις, αναγκάζεσαι και τα λες δημόσια. Μέσα στα αγκάθια θα γνωρίσεις και κάποιους άλλους που δεν είναι τόσο αγκάθια, αλλά ούτε και τριαντάφυλλα, ίσως είναι το κοτσάνι και θα πορευτείς μαζί τους. Έχω κάνει κανα 2 τέτοιους φίλους από δω μέσα.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Μπορεις να δωσεις λινκς με τις ρατσιστικες ομιλιες?

    Σιγα μην γραφει εδω και η κου κουξ κλαν.

    Οχι οτι ολα ειναι ροδινα αλλα πουθενα δεν ειναι...αυτο ομως ειναι ασχετο με το τι θα κανεις εσυ.

    Πες οτι ολος ο κοσμος δεν ενδιαφερεται για σενα...τοτε τι?

    Να σου πω εγω τι...θα πιασεις απο τα @@ τη ζωη και θα προσπαθησεις να ζησεις οσο καλυτερα μπορεις.

    Το θεμα ειναι οτι ολοι εδω προσπαθουν και συμμετεχουν στα θεματα σου και εσυ τους φτυνεις κυριολεκτικα.

    Πως τους φτυνεις?
    Ε μα αμα λες οτι δεν αντεχεις αλλο το ρατσισμο και την κακια εδω μεσα...δεν ειναι σαν να κατηγορεις ολους εμας για οτι χειροτερο υπαρχει?
    Ρε κηπ άστις ειρωνίες please, βλέπεις εγώ να σε ειρωνεύομαι; Βλέπω ότι υπάρχει ακόμα και εδώ μέσα ένα κλίμα ρατσισμού, είναι πάρα πολλά τα ποστς τώρα να τα βάλω. Δεν είναι άμεσο, να σε πούνε τρελό πχ, αν και έχει συμβεί κι αυτό και λίγοι μίλησαν αλλά είναι έμμεσο. Δεν τους φτύνω με αυτόν τον τρόπο οι άλλοι δεν με σέβονται όσοι δηλαδή γράφουν αυτά και μου τη δίνουν. Αλλά όπως λες, δεν είναι μόνο ο ρατσισμός μέσα στο σάιτ, είναι και η κακία γενικότερα, δηλαδή κάτι θα βρουν να σου πουν όπως και αν είσαι. Απλά ο ρατσισμός είναι προς λίγα άτομα ενώ η κακία προς όλους.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    το προβλημα σου ειναι οτι μαλλον δεν εχεις τι αλλο να κανεις, και καθεσαι και σκεφτεσαι πως περνει εδω μεσα και γενικα ο καθενας που επικοινωνεις, οσα του ειπες. καθεσαι και τα ξανασκεφτεσαι και τα αναλυεις, ενω πολλες φορες αυτο που μας λεει καποιος, αυτο ειναι και τελος! δε χρειαζεται να κρυβεται κατι αλλο απο πισω ή να ειναι ολοι εναντιον μας, ειδικα οταν δεν τους εχουμε κανει κατι. αλλα οκ λογο ψυχωσης ας πουμε ειναι φυσιολογικο...

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Γοαιτ μην δινεις νρε σημασια εδω θα διαβασεις και καλα και σκ---α γιατι θα πρεπει να χαλιεσαι?
    Και εγω παλια χαλιομουν αλλα πρεπει στην ζωη να μαθουμε να δεχομαστε και τους καλους και τους μαλ--ες.Απλα τους 2ους τους αγνοεις οπως κανω και εγω.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. ΣΟΣ- Αυτή τη στιγμή έχω κρίση.
    By essie in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 24-01-2011, 16:25
  2. Replies: 7
    Last Post: 12-01-2011, 15:46
  3. Γιατί το nick μου εμφανίζεται 5 φορές αυτή τη στιγμή?
    By Lou! in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 12
    Last Post: 08-02-2010, 10:18
  4. Replies: 11
    Last Post: 23-01-2010, 04:12
  5. Προβλημα κατα την στιγμή της επαφής λόγω άγχους(?)
    By faylos_kyklos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 17-02-2009, 03:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •