Δεν αντεχω άλλο... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Χιονάτη, νομίζω ότι το πρώτο που πρέπει να κάνεις είναι στην επόμενη σου επίσκεψη στο γιατρό (που θα την κάνεις οπωσδήποτε κλείνοντας τα αυτιά σε οποιοδήποτε αποθαρρυντικό-επικριτικό σχόλιο) είναι να συζητήσεις αυτή την κατάσταση. Μπορεί να σου δώσει ιδέες για το τι να συζητάς, πώς και πότε με τη μητέρα και το φίλο σου, ώστε να αντιμετωπίζεις κάπως καλύτερα όλο αυτό το κλίμα και να συνεχίζεις όσο το δυνατόν πιο ήρεμα τη θεραπεία!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    180
    Quote Originally Posted by Ms_Snowhite View Post
    Τελικά αναρωτιέμαι αν είχε καν νόημα που πήγα σε ψυχίατρο! Τι νόημα έχει να θέλω να βοηθηθώ αφού και πάλι πόλεμο θα μου κάνουν? Και χωρίς ψυχολογική βοήθεια δεν θα πάω πουθενά... Ακόμα και στον γιατρό να πηγαίνω, όταν θα γυρνάω σπίτι αυτοί πάλι πόλεμο θα μου κάνουν και θα με φέρνουν ξανά στα ίδια... Καλύτερα να τελειώνω, κουράστηκα να βασανίζομαι...
    Μην λες χαζομαρες ρε χαζουλη.. αξιζει να την κανεις τιν προσπα8ια αυτην .. αλλα κ καμποσες ακομη... απλα ειναι μια δοκιμασια για γερα νευρα ... περναει ομως
    Και αμα δεν μοιαζεις με αυτους τους *αμημενους αστούς να χεραισε γιατι αυτη ειναι η ομορφια σου....!!!

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by Molostroi View Post
    Μην λες χαζομαρες ρε χαζουλη.. αξιζει να την κανεις τιν προσπα8ια αυτην .. αλλα κ καμποσες ακομη... απλα ειναι μια δοκιμασια για γερα νευρα ... περναει ομως
    Έχετε δίκιο, θα κάνω όσες προσπάθειες χρειαστεί για να βγω από όλο αυτό, κι ας μην εχω συμπαράσταση θα το παλέψω.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    Χιονατη, να μπαινεις κ στο φορουμ να μας λες τα νεα σου. Μην ντρεπεσαι κ δεν μας εισαι βαρος. μη μας ζητας κ συγγνωμη που γραφεις τα νεα σου. πολυ καλα κανεις κ μπραβο για το θαρρος σου να εκθεσεις το προβλημα σου κ την αδυναμια σου κ να ζητησεις βοηθεια κ συμπαρασταση. εδω οποιος θελει κ μπορει γραφει, δε μας υποχρεωνει κανεις, το θελουμε κ το κανουμε. αν οι δικοι σου ανθρωποι ειναι πολυ αρνητικοι κ σε σαμποταρουν, καλυτερα μπες εδω να μοιραστεις μαζι μας τις ανησυχιες σου. τα πιο πολλα παιδια ολο κ κατι εχουμε περασει κ εχουμε καποια βιωματικη εμπειρια απο καποια ψυχικη διαταραχη, οπως κ απο ψυχοθεραπεια. σιγουρα δεν ειμαστε ειδικοι, ομως καποιοι ειναι κ ειδικοι, κ καποια παιδια εχουν σπουδασει ψυχολογια. κ νομιζω εχοντας περιπου 1 χρονο στο φορουμ οτι ο πιο πολυς κοσμος ειναι καλοπροαιρετος κ θελει να στηριξει τους αλλους.
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. δεν αντεχω αλλο...βοηθηστε με!
    By konstantinaki22 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 17
    Last Post: 12-01-2010, 15:27
  2. Δεν το αντεχω αλλο πια.
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 18-05-2009, 13:14
  3. Δεν αντέχω άλλο...
    By helplease in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 66
    Last Post: 19-12-2008, 13:51
  4. Δεν αντέχω άλλο
    By La_ViTa in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 22-10-2008, 17:30
  5. Δεν αντεχω αλλο
    By Sofia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 11-02-2008, 16:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •