Δεν ξέρω αν πρέπει να την τοποθετήσω στο παρελθόν ή στο μέλλον... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 34 of 34
  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    3
    Οτι και αν κανεις θυμισου πως το κανεις για τον εαυτο σου, γιαυτο μην υποχωρησεις σε κατι που επιθυμεις και μην σπαταλησεις χρονο σε κατι που δεν σε αφηνει να χαρεις με τις απολαυσεις της ζωης! Και το κυριοτερο,ακου μονο τον εαυτο σου.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    κεντρο
    Posts
    743
    Quote Originally Posted by chrisro View Post
    Κάτι τέτοιο πιστεύω κι εγώ... Όχι ότι θέλει κατά βάθος να μείνω κάτι ανεκπλήρωτο (δε μου αρέσει η λέξη απωθυμένο), νομίζω ότι είδα το αντίθετο. Αυτή επεδίωξε να είμαστε μαζί... Όμως το ότι οι ενοχές της δεν την "αφήνουν" να είναι ευτυχισμένη, ότι νιώθει τύψεις αν αυτή βιώνει ευτυχία, ότι φοβάται και ότι τελικά απολαμβάνει τη μελαγχολία της γιατί μπαίνει στη διαδικασία να πιστεύει ότι αυτό της αξίζει, νομίζω ότι φτάνει κοντά στο ζητούμενο. Ελπίζω να τη βοηθήσει σ' αυτό ο ψυχολόγος και να μην κάνει κάποια βιαστική κίνηση προς καμία κατεύθυνση. Της πρότεινα να διαβάσει και το "Ο παλιάτσος και η άνιμα" της Βαμβουνάκη, νομίζω ότι θα της κάνει καλό.
    Σίγουρα συμφωνώ στο ότι πρέπει να αφήσω το χρόνο να δείξει χωρίς καμία απολύτως πίεση. Στο τι θα γίνει τελικά δεν ξέρω και μάλλον κανείς δε μπορεί να ξέρει, ελπίζω να πάνε όλα καλά πάντως και να γίνει αυτό που πρέπει να γίνει, ό,τι κι αν είναι τελικά αυτό.
    Καλημερα
    Τωρα μπηκες στο ζουμι φιλε μου.....Αν η κοπελα εχει μαθει να σχετιζεται με ενοχες με αλλους ανθρωπους δλδ να μοιαζει οτι εγκαταλειπει η προδιδει κατι οταν ειναι ευτυχισμενη η απλα περναει καλα τοτε φιλε μου πολυ απλα την αφηνεις να το δουλεψει μονη της και να το δει.Αυτα απο την εμπειρια μου ειναι μοτιβα που ειναι δυσκολο να διευλεκανθουν ευκολα και χρειαζεται πολυς χρονος.......
    Μου αρεσει που εισαι ετοιμος για ολα και μοιαζεις να εισαι ωριμος και συνειδητοποιημενος..... πολλες φορες συνανταμε ανθρωπους στην ζωη μας απλα για να δουμε κατι που δεν εχουμε δει σε εμας......νομιζω οτι για σενα μεχρι εδω που μιλαμε ειναι ηδη μια σημαντικη εμπειρια.....οποτε οπως ειπες και εσυ αφηνεις τα πραγματα να κυλησουν και οτι γινει εγινε..............
    Α και κατι αλλο εδω τα περισσοτερα που γραφονται αν οχι ολα ειναι οι προσωπικες εμπειριες του καθενος(οπως και οι δικες μου)και τιποτε περισσοτερο....κανεις δεν ξερει εσενα η πολυ περισσοτερο την κοπελα οποτε τα συμπερασματα για την σχεση σας ειναι καθαρα υποθεσεις και τιποτε μα τιποτε περισσοτερο.........

  3. #33
    Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    51
    Είναι πολύ καλογραμμένο κείμενο και πράγματι συγκινητικό. Εγώ την καταλαβαίνω, κι εγώ δε θα μπορούσα να πληγώσω έτσι τη σχέση μου, θα είχα πολλές τύψεις και δε θα ήξερα τί να κάνω. Ελπίζω να βρει τις απαντήσεις της, να τελειώσει σωστά την προηγούμενη σχέση και να έρθει γρήγορα κοντά σου :)
    (Αυτό βέβαια δε συμφέρει το άλλο παιδί, αλλά όλοι το ίδιο θα κάναμε αν βρίσκαμε το άλλο μας μισό, ακόμα κι αυτός).

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by chrisro View Post
    Να πω επίσης ότι δεν είμαι ανασφαλής σαν άνθρωπος. Το κάθε άλλο. Θεωρώ τον εαυτό μου πολύ εμφανίσημο, πολύ καλλιεργημένο, έχω καλή θέση σε μεγάλη πολυεθνική, έχω και ευκαιρίες να κάνω κάτι με άλλες, όμως ειλικρινά αυτή τη στιγμή δε θέλω τίποτα. Νιώθω απόγνωση. Νιώθω ότι είμαι 35 χρονών, βρήκα αυτό που πάντα έψαχνα και το έχασα. Δεν ξέρω πώς θα το ξεπεράσω και αν θα μπορέσω να ερωτευτώ και να ταιριάξω ποτέ με κάποια άλλη έτσι. Δεν είμαι και πιτσιρικάς να έχω όλον το χρόνο μπροστά μου. Νιώθω ότι δεν έχω περιθώρια για τίποτα πια. Απογοητεύομαι και βρίσκομαι στα πρόθυρα της κατάθλιψης. Δεν τρώω, καπνίζω πολύ... Δεν είχα κλάψει ΠΟΤΕ για καμία γυναίκα, τώρα κάθομαι μόνος μου στο σπίτι και με πιάνουν τα κλάματα... Δεν αναγνωρίζω τον εαυτό μου πλέον... Στην αρχή είχα και πρόβλημα συγκέντρωσης στην εργασία μου, ευτυχώς το πάλεψα γρήγορα και πλέον τέτοιο θέμα δεν έχω.
    Το πιο πιθανό είναι να βρήκε άλλον με περισσότερες προδιαγραφές. Από την άλλη μπορεί να μην σε έιχε τόσο ανάγκη και να της είχε περάσει το αίσθημα. Απλά πράγματα.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. ΑΓΩΝΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ.
    By jasmine in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 20-01-2011, 13:59
  2. Replies: 45
    Last Post: 05-02-2010, 17:16
  3. επενδυοντας στο μελλον...
    By amelie74 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 29-01-2010, 21:26
  4. Ξέρω το μέρος που θέλω να πάω, αλλά δεν ξέρω τον σωστό δρόμο...
    By nektaria78 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 23-10-2008, 20:32
  5. Δεν ξερω τι πρεπει να κανω...
    By igloo in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 28
    Last Post: 25-09-2008, 23:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •