Τι να κανω;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1

    Τι να κανω;

    Καλησπερα παιδια,ειχα μια σχεση για 1.5 χρονο που περνουσαμε πολυ καλα μου φεροταν και της φερομουν πολυ ομορφα.Ενα διαστημα ομως μαλωσαμε και ειπα ασχημα πραγματα με αποτελεσμα να χωρισουμε...δεν πιστευα οτι ηταν τοσο σοβαρο και περιμενα να περασουν οι μερες να μας φυγει ο θυμος και να ειμαστε παλι μαζι....μετα απο 2 εβδομαδες ηρθε και μ ειπε οτι ειναι αλλου ενθουσιασμενη με καποιον αλλον....εγω της μιλησα πολυ ασχημα και γενικα για ενα διαστημα οποτε μιλουσαμε ελεγα πραγματα που δεν τα ενοουσα γτ αισθανομουν πραγματα και δεν ηθελα να το χονεψω,ηθελα να την κανω να πονεση οπως εγω....τωρα που μου εχει περασει καπως και εχουν περασει μερικοι μηνες σκεφτομαι οτι εκανα πολλα λαθη και δεν μαρεσει που με βλεπει στον δρομο και δεν θελει να μου μιλησει οπως επισης και συγγενικα της προσωπα με τα οποια ειχα πολυ καλη επαφη...τωρα εχω πολλες ενοχες και δεν ξερω τι να κανω γιατι δεν ειμαι τετοιο ατομο πραγματικα τα εχω μετανιωση και το μονο που θα ηθελα ειναι απλη καλη επικοινωνια....μπορω να το πετυχω καπως αυτο η παντα θα εχει αυτη την εντυπωση για μενα;

    Ευχαρηστω πολυ προκαταβολικα!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    δεν ξέρω τι λόγια ανταλλάξατε, αλλά ίσως να ήταν καλό να ζητήσεις συγνώμη. Από εκεί και πέρα αν θα έχετε επικοινωνία είναι ένα αλλο θέμα. Ίσως δεν εχει και τόση σημασία αυτό.
    Σου εύχομαι σύντομα να γνωρίσεις τη γυναίκα της ζωής σου!

  3. #3
    Νομιζα οτι την βρηκα αλλα την εχασα μονος μου με ανωριμοτητες.Συγνωμη εχω ζητηση αλλα δεν επιασε τοπο...δεν την παρεξιγω ενοειτε...οποτε μου μιλαει μιλαει καπως με θυμο δεν ξερω αν ειναι καλα στην καινουργια της σχεση αλλα εγω πλεον δεν μπορω να κανω τπτ.το μονο που θα ηθελα ειναι μια καλη επαφη αλλα δεν ξερω πως να την πλησιασω για να μην δημιουργησω προβλημα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    κοιτα αν ανταλλαξατε βαριες κουβεντες κ της μιλησες κ της φερθηκες πραγματικα πολυ ασχημα λογικο ειναι τωρα η κοπελα να μην θελει να εχει επαφες γιατι προφανως πληγωθηκε ασχημα κ θελει να τα ξεχασει κ προσπαθει στην καινουργια της σχεση να κανει μια νεα αρχη..το οτι της ζητησες συγγνωμη ειναι πολυ θετικο εκ μερους σου σημαινει οτι εχεις μετανιωσει γ αυτα που συνεβησαν κ θες να επανορθωσεις αλλα σκεψου οτι η κοπελα πληγωθηκε κ τωρα ειναι καπως επιφυλακτιηκη μαζι σου κ δεν μπορει να σου εχει εμπιστοσυνη οπως παλια....αν θελεις κανεις κ μια δευτερη προσπαθεια εξηγωντας της οτι ηταν λαθος σου, οτι τα κανες σε στιγμες παρορμησης κ εχεις μετανιωσει κ λυπασαι πολυ (νταξει δεν θα πεσεις κλαιγοντας κ στα ποδια της) απλα με οσο πιο ειλικρινη κ πειστικο τροπο θα της σειξεις οτι εχεις αλλαξει αποψη...βεβαια ειναι δυσκολο οπως σου ειπα γιατι μετα απ οσα συνεβησαν δεν μπορει να σου εχει πλεον εμπιστοσυνη κ ισως για το δικο της το καλο κ για να ηρεμησει θελει να απομακρυνθει κ να ξεχασει το παρελθον...φυσικα θελει το χρονο της αν τελικα το ξανασκεφτει κ θελει εστω να εχετε μια τυπικη επαφη δεν γινεται αυτο απ τη μια στιγμη στην αλλη..απ την αλλη αν ειναι ανενδοτη κ δεν θελει να εχετε επικοινωνια παιζει κ αυτο το σεναριο προσπαθησε να μπεις λιγο στη θεση της κ να δεις πως νιωθει ε μετα νταξει δεν θα κολλησουμε εκει παμε γι αλλα!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  5. #5
    Της μιλησα...μα ηταν αρκετα αποτομη...φενεται να ειναι καλα με το καινουργιο αγορι της....η εικονα της για μενα τον 1. χρονο ξεχαστηκε και τι εκανα για εκεινη τωρα θυμαται μονο το ασχημα πραγματα....και μου ειπε οτι δεν θα πει ξανα σαγαπω σε κανεναν...τι να κρατησω τωρα...νομιζω οτι της εκανα κακο..δεν μπορω να κανω τπτ πλεον.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    jet, θέλεις να κρατήσεις αυτή τη γυναίκα στη ζωή σου? Θα ήθελες να έχεις δλδ κάποιου είδους επαφή? Και αν ναι, έχεις σκεφτεί το γιατί?
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  7. #7
    Ενοειτε πως θα ηθελα αν και δεν μπορω....εχουμε περασει πολλα μαζι και δυσκολα που σταθηκαμε ο ενας διπλα στον αλλον αλλα και ομορφα...την αγαπαω παρα πολυ αλλα εκανα πολλα ανωριμα λαθη απο εγωισμο γιατι δεν μπορεσα να το χονεψω...πιστευα οτι μαγαπουσε πολυ και δεν θα αλαζε σελιδα τοσο γρηγορα...αν ειχα καπιου ειδους επαφη....ισως και να πυστευα οτι μπορω καποια στιγμη να την ξανακερδισω ...ειναι και αυτο σιγουρα αλλα και οτι περασαμε με πληγωνει να σκεφτεται ασχημα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    κοιτα σε μια σχεση υπαρχουν σιγουρα κ οι ωραιες στιγμες κ οι ασχημες.. κ σιγουρα οταν 2 ατομα ειναι μαζι κ ειναι καλα κ προσφερουν ο ενας στον αλλον ειναι ωραια..οταν ομως γινονται λαθη κ τσακωμοι κ παρεξηγησεις κ λεει ο ενας ασχημα πραγματα στον αλλον λογικο ειναι μετα ο αλλος να πληγωνεται κ να θελει να τελειωσει η σχεση κ να μην εχει πλεον καποια επαφη προκειμενου να ξεχαστει κ να ηρεμησει..η κοπελα προφανως εχει πληγςθει απ την ασχημη συμπεριφορα σου απεναντι της κ επομενως για το δικο της το καλο δεν θελει να ξαναγυρισει στα παλια αλλα να κανει μια νεα αρχη στη ζωη της..προσπαθησε να ερθεις λιγο στη θεση της κ να σκεφτεις πως θα ενιωθες κ πως θα αντιδρουσες αν εισεπραττες αναλογη συμπεριφορα..το καταλαβαινω οτι εχεις μετανιωσει για οσα γινανε αλλα αυτη μαλλον ειναι δυσκολο να σου εχει ξανα εμπιστοσυνη κ θελει πολυ προσπαθεια κ χρονο να επιτυχεις κατι τετοιο..αν παραυτα πιστευεις οτι αξιζει να προσπαθησεις, just do it αλλα να ξες οτι θα ειναι δυσκολο να σε εμπιστευτει ξανα...κ εφοσον εχει αγορι ισως βρηκε εκει τωρα αγαπη κ παρηγορια οποτε περιπλεκονται τα πραγματα....το καλυτερο κατα τη γνωμη μου που θα μπορεσεις να κανεις ειναι να προσπαθησεις να ξεπερασεις το χωρισμο σας κ παμε για αλλα α κ μετα απ αυτο την επομενη φορα να εισαι πιο προσεκτικος!!:)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Similar Threads

  1. Ποιά διαφορά υπάρχει ανάμεσα στη φράση "κάνω έρωτα " και "κάνω σεξ" ή δεν υπάρχει?
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 25-12-2011, 13:44
  2. τι να κανω???
    By empty in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 06-07-2010, 16:24
  3. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ Ε;
    By deleted-member06-04-2015 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 18-06-2010, 18:50
  4. Τι να κανω?
    By Wolff in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 4
    Last Post: 18-10-2008, 17:21
  5. τι να κανω???????
    By zouzounitsaaa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 30-01-2008, 20:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •