Effexor, dymyrox
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    940

    Effexor, dymyrox

    Παιδιά παίρνω ζαναξ απο 3 μιλιγκραμ, 5 μιλιγκραμ abilify, efexor 1 των 75 και ένα τον 37 και είμαι χάλια. Αν πάρω παραπάνω εφεξορ έχω δυσκοιλιοτητα πολύ ασχημη Δηλ.καθολου λειτουργική δεν ειμαι. Μου λεει η Ψυχίατρος να αλλάξουμε το εφεξορ να βάλουμε dymyrox. Δύο φορές που επιχείρησα να αλλάξω απότομα το εφεξορ στις δύο βδομάδες πήγαινα επείγοντα. Εσείς τι λετε; αλλάζει τόσο γρήγορα το εφεξορ με ντιμιροξ Ξ άλλη λύση είναι να πάρω 10 γραμμάρια abilify

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,125
    Δεν έχω πάρει αλλά αφού αυτή είναι η προηγούμενη εμπειρία σου γιατί να το ξανακάνεις περιμένοντας να συμβεί κάτι διαφορετικό αυτή τη φορά; Δεν είναι λογικό. Ούτε πρώτη φορά είναι που κάνουν λάθος οι γιατροί στον τρόπο διακοπής φαρμάκου. Κι εμένα ο γιατρός μου είχε πει να κόψω το λυρικα σε μια βδομάδα και παρά τρίχα να πάθω κρίση πανικού, είχα στερητικό σύνδρομο.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    940
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Δεν έχω πάρει αλλά αφού αυτή είναι η προηγούμενη εμπειρία σου γιατί να το ξανακάνεις περιμένοντας να συμβεί κάτι διαφορετικό αυτή τη φορά; Δεν είναι λογικό. Ούτε πρώτη φορά είναι που κάνουν λάθος οι γιατροί στον τρόπο διακοπής φαρμάκου. Κι εμένα ο γιατρός μου είχε πει να κόψω το λυρικα σε μια βδομάδα και παρά τρίχα να πάθω κρίση πανικού, είχα στερητικό σύνδρομο.
    Γιατί είμαι μη λειτουργικό άτομο, δεν μπορώ να δουλέψω, να πάω διακοπές, μια εκδρομή τιποτα. Και είμαι εξαρτημένη από το ζαναξ

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,125
    Quote Originally Posted by take a break View Post
    Γιατί είμαι μη λειτουργικό άτομο, δεν μπορώ να δουλέψω, να πάω διακοπές, μια εκδρομή τιποτα. Και είμαι εξαρτημένη από το ζαναξ
    Και είναι απόλυτη ανάγκη να γίνει η αλλαγή τόσο γρήγορα; Ειδικά από τη στιγμή που στο παρελθόν δεν το άντεξες.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    940
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Και είναι απόλυτη ανάγκη να γίνει η αλλαγή τόσο γρήγορα; Ειδικά από τη στιγμή που στο παρελθόν δεν το άντεξες.
    Απόλυτη γιατί αν ανεβαίνω εφεξορ για να με πιάσει παθαίνω δυσκοιλιοτητα μεγάλη οπότε πρέπει να γίνει αλλαγή. Αλλά το διάστημα μέχρι να σε πιάσει το νέο αντικαταθληπτικο είναι Γολγοθάς.

Similar Threads

  1. dymyrox και περενεργιες
    By predator in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 9
    Last Post: 16-06-2024, 09:58
  2. Effexor
    By Papaki7 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 2
    Last Post: 25-08-2022, 11:51
  3. Effexor
    By xristoforos28 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 119
    Last Post: 21-03-2022, 19:52
  4. Effexor
    By Νεραιδα in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 40
    Last Post: 25-12-2020, 07:27
  5. effexor
    By afrula in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 31-12-2008, 05:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •