Δεν μπορω να κανω σχεση - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 64
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,697
    Quote Originally Posted by Constanse View Post
    δεν ειπε κανεις οτι τη βαλανε απο το μυαλο τους,καθενας θεωρει την πιεση με τον δικο του τροπο που εγω δεν μπορω να γνωριζω...αν μου το λεγανε θα μπορουσα να σου απαντησω καλυτερα
    εσυ δεν μπορεις να κανεις καμια υποθεση? για τι διαρκειας σχεσεις μιλαμε? ηταν ολοκληρωμενες σχεσεις η πλατωνικες?

  2. #17
    Να είσαι ο εαυτός σου, όχι αυτό που οι άλλοι σου υποδεικνύουν. Σε πολλούς άντρες αρέσει ο ρομαντισμός και η ευαισθησία σε μια γυναίκα, γι αυτός είναι θηλυκότητα και κυνηγάνε να βρουν τετοιες κοπέλες. Ίσως μέχρι τώρα να έμπλεξες με ακατάλληλα για σενα άτομα, γι αυτό και η απογοήτευση και η ιδέα ότι θα μείνεις μόνη. Εκτός κι αν, όπως σου γραφουν οι άλλοι συμφορουμίτες, είσαι πιεστική μαζί τους και θέλεις συνεχώς να τους ελέγχεις, τους στερείς δλδ το χώρο ελευθερίας που θέλουν να έχουν μέσα στη σχέση. Ή έχεις ανεβάσει πολύ ψηλά τον πύχη οπότε δεν βρίσκεις κάποιο στα μέτρα που εσύ θες. Ή έχεις κάποιο πρόβλημα εμφάνισης το οποίο δε βελτιώνεις και αυτό απομακρύνει. Πως το βλέπεις;...........
    γιάννης

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Αυτό με την εμφάνιση ειναι λίγο άκυρο γτ αν υπηρχε πρόβλημα με αυτό γτ να ξεκινάνε σχέση? Επίσης συμφωνώ με κάποια μέλη όσον αφορά τις "φίλες" σου...μια φίλη θα σου έλεγε τι είναι αυτό το λάθος που κάνεις και όχι να σε καταδικάζει σε μια αιώνια μοναξιά. Μου θυμίζεις πάαααρα πολύ εμένα! Όπως είπε και ο Σεντάκσιον,έχω βαρεθεί να ακούω και να βλέπω "άντρες" να πιέζονται από γυναίκες. Κοριτσάκι μου δεν θα αλλάξεις για κανέναν γτ δεν θα είσαι ευτυχισμένη και δεν θα είσαι εσυ..αυτοί που δεν σε δεχτηκανε απλά δεν σιυ ταιριάζανε. Σε καταλαβαίνω γτ ειναι σαν να βλέπω τον εαυτό μου σε σενα..Μείνε ο εαυτό σου και απλά την επόμενη φορά μην δίνεσαι και μην δίνεις τόσο εύκολα. Στην αρχή να είσαι πιο μετρημένη και μην παρασυρεσαι εύκολα απο το συναισθημά σου γτ οι "άντρες" το θεωρούν ΔΥΣΤΥΧΩΣ πίεση..να δίνεσαι εκεί που πιστεύεις οτι αξίζει τον κόπο!Έχεις σκεφτεί οτί ίσως να φεύγουν γτ δεν μπορούν να δώσουν ότι εσύ δίνεις?

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    24

    Smile

    Quote Originally Posted by Christina82 View Post
    Αυτό με την εμφάνιση ειναι λίγο άκυρο γτ αν υπηρχε πρόβλημα με αυτό γτ να ξεκινάνε σχέση? Επίσης συμφωνώ με κάποια μέλη όσον αφορά τις "φίλες" σου...μια φίλη θα σου έλεγε τι είναι αυτό το λάθος που κάνεις και όχι να σε καταδικάζει σε μια αιώνια μοναξιά. Μου θυμίζεις πάαααρα πολύ εμένα! Όπως είπε και ο Σεντάκσιον,έχω βαρεθεί να ακούω και να βλέπω "άντρες" να πιέζονται από γυναίκες. Κοριτσάκι μου δεν θα αλλάξεις για κανέναν γτ δεν θα είσαι ευτυχισμένη και δεν θα είσαι εσυ..αυτοί που δεν σε δεχτηκανε απλά δεν σιυ ταιριάζανε. Σε καταλαβαίνω γτ ειναι σαν να βλέπω τον εαυτό μου σε σενα..Μείνε ο εαυτό σου και απλά την επόμενη φορά μην δίνεσαι και μην δίνεις τόσο εύκολα. Στην αρχή να είσαι πιο μετρημένη και μην παρασυρεσαι εύκολα απο το συναισθημά σου γτ οι "άντρες" το θεωρούν ΔΥΣΤΥΧΩΣ πίεση..να δίνεσαι εκεί που πιστεύεις οτι αξίζει τον κόπο!Έχεις σκεφτεί οτί ίσως να φεύγουν γτ δεν μπορούν να δώσουν ότι εσύ δίνεις?
    Δεν ξερεις ποσο μεσα εχεις πεσει σε αυτα που πιστευω...αναγνωριζω τα λαθη μου αλλα πιστευω οτι δεν γινομαι τοσο πια πιεστικη και ναι πρεπει να ελενξω τα συναισθηματα μου και να μην δινω...ειμαι απλος ετσι φτιαγμενη να αγαπω τον κοσμο..δεν το ειχα σκεφτει αυτο που ρωτας μπορει να ειναι και ετσι...σε ευχαριστω δεν αντεχα αλλο να τα φορτωνω ολα στον εαυτο μου...
    πραγματικα σε ευχαριστω

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Να είσαι ο εαυτός σου, όχι αυτό που οι άλλοι σου υποδεικνύουν. Σε πολλούς άντρες αρέσει ο ρομαντισμός και η ευαισθησία σε μια γυναίκα, γι αυτός είναι θηλυκότητα και κυνηγάνε να βρουν τετοιες κοπέλες. Ίσως μέχρι τώρα να έμπλεξες με ακατάλληλα για σενα άτομα, γι αυτό και η απογοήτευση και η ιδέα ότι θα μείνεις μόνη. Εκτός κι αν, όπως σου γραφουν οι άλλοι συμφορουμίτες, είσαι πιεστική μαζί τους και θέλεις συνεχώς να τους ελέγχεις, τους στερείς δλδ το χώρο ελευθερίας που θέλουν να έχουν μέσα στη σχέση. Ή έχεις ανεβάσει πολύ ψηλά τον πύχη οπότε δεν βρίσκεις κάποιο στα μέτρα που εσύ θες. Ή έχεις κάποιο πρόβλημα εμφάνισης το οποίο δε βελτιώνεις και αυτό απομακρύνει. Πως το βλέπεις;...........
    χμ δεν νομιζω οτι θελω να ελεγχω τα παντα...εκτος και αν οι αντρες θεωρουν το ενδιαφερον μου για αυτους οτι ειναι ελεγχος...αυτο δεν το ξερω δεν μπορω να μπω στο μυαλο τους..δεν τους κατακρινω, ποτε δεν το εκανα για καποιο λογο κανουν οτι κανουν...εμενα προσπαθω να βοηθησω να δω που κανω λαθος μηπως καταφερω καποια στιγμη να διορθωθω...μερικες φορες το καταλαβαινω,στεναχωριεμαι και απλος φευγω για να μην κανω κακο...δεν εψαχνα ποτε ουτε τον τελειο ουτε το κατι απιαστο..νομιζω οτι οταν κατι δεν ειναι τελειο ειναι πιο ομορφο..τωρα για την εμφανιση μου δεν ξερω παλι τι να πω,γουστα ειναι αυτα μαλλον,παντως παντα φλερταρουν οι αντρες...ευχαριστω για οσα εγραψες Γιαννη

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Constanse από την στιγμή που εσύ είσαι ικανοποιημένη με τον εαυτό σου τότε ποιο είναι το λάθος σου και ειδικά όταν δεν σου λέει κανένας ποιο είναι. Γι αυτό και η ερώτηση! Αν κάποιος θα ενδιαφερθεί πραγματικά για σένα και θα σε θελήσει θα ασχοληθεί και θα σου πει και γι αυτά τα λάθη αν υπάρχουν..Κάποια στιγμή θα έρθει! Μην προβληματίζεσαι τόσο..Αυτός που θα σε δεχτεί θα σε δεχτει γι αυτό που είσαι..

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,697
    κοριτσια
    οκ...
    σκεφτειτε και το αλλο για λιγο ομως.
    η κοπελα ειναι 31, δεν ειναι 21
    και οι σχεσεις της δεν πανε καλα και μαλιστα δεν πανε καλα μυστηριωδως κι οχι απο συγκεκριμενους λογους που ξερει κι αποδεχεται.
    το να λεμε "εμεις ειμαστε τελειες, οι αλλοι να αλλαξουν" ειναι ευκολο...
    τα θεματα ειναι 2
    1.οταν ΟΛΕΣ οι σχεσεις δεν πανε καλα επι τοσα χρονια, δεν μπορει ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΦΤΑΙΝΕ ΜΟΝΟ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
    και
    2. μπορει να λετε η μια στην αλλη τι καλα που τα κανετε ολα και να ειστε ησυχες, αλλα να παραμενετε μονες....

    αυτο ειναι το ζητουμενο, η το να βρουμε ΚΑΙ τις δικες μας ευθυνες σε κατι που ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ?

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εσυ δεν μπορεις να κανεις καμια υποθεση? για τι διαρκειας σχεσεις μιλαμε? ηταν ολοκληρωμενες σχεσεις η πλατωνικες?
    μια υποθεση μου ειναι οτι το ενδιαφερον μου για καποιον το βλεπει αυτος σαν πιεση...το σκεφτομουν αυτο χθες το βραδυ και βασικα δεν μπορουσα να κοιμηθω..μην νομιζεις οτι δεν αναγνωριζω τα λαθη μου...αλλα ειναι δυσκολο οταν οι αλλοι σου φορτωνουν το λαθος δεν μπορεις να σκεφτεις καθαρα..μπερδευεσαι και να θελεις να το ανακαλυψεις το μονο που κανεις ειναι να τα βαλεις με τον εαυτο σου και να παραδοσεις τα οπλα...οι σχεσεις ηταν και απο τα δυο και μην νομιζεις οτι ηταν τοσες πολλες..

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Επίσης αυτοί που φέυγουν φεύγουν γτ αυτά που δίνεις γι αυτούς τα νιώθουν πολλά άρα αξίζει να στεναχωριέσαι?Είναι λίγοι για σένα..εσύ θες κάτι άλλο και είμαι σίγουρη οτί θα το βρεις! Είμαστε ίδιες!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,697
    Quote Originally Posted by Constanse View Post
    μια υποθεση μου ειναι οτι το ενδιαφερον μου για καποιον το βλεπει αυτος σαν πιεση...το σκεφτομουν αυτο χθες το βραδυ και βασικα δεν μπορουσα να κοιμηθω..μην νομιζεις οτι δεν αναγνωριζω τα λαθη μου...αλλα ειναι δυσκολο οταν οι αλλοι σου φορτωνουν το λαθος δεν μπορεις να σκεφτεις καθαρα..μπερδευεσαι και να θελεις να το ανακαλυψεις το μονο που κανεις ειναι να τα βαλεις με τον εαυτο σου και να παραδοσεις τα οπλα...οι σχεσεις ηταν και απο τα δυο και μην νομιζεις οτι ηταν τοσες πολλες..
    δηλαδη πως ακριβως εκδηλωνεις το ενδιαφερον αυτο και μπορει να το βλεπει σαν πιεση?
    με απανωτα τηλεφωνηματα ολημερα? με πολλες ερωτησεις για την κατασταση του καθε μερα? πως?

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    κοριτσια
    οκ...
    σκεφτειτε και το αλλο για λιγο ομως.
    η κοπελα ειναι 31, δεν ειναι 21
    και οι σχεσεις της δεν πανε καλα και μαλιστα δεν πανε καλα μυστηριωδως κι οχι απο συγκεκριμενους λογους που ξερει κι αποδεχεται.
    το να λεμε "εμεις ειμαστε τελειες, οι αλλοι να αλλαξουν" ειναι ευκολο...
    τα θεματα ειναι 2
    1.οταν ΟΛΕΣ οι σχεσεις δεν πανε καλα επι τοσα χρονια, δεν μπορει ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΦΤΑΙΝΕ ΜΟΝΟ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
    και
    2. μπορει να λετε η μια στην αλλη τι καλα που τα κανετε ολα και να ειστε ησυχες, αλλα να παραμενετε μονες....

    αυτο ειναι το ζητουμενο, η το να βρουμε ΚΑΙ τις δικες μας ευθυνες σε κατι που ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ?
    εγραψα κατι πριν διαβασε το και ξαναγραψε μου αν θελεις..ποτε δεν κατηγορηρω τους αλλους

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δηλαδη πως ακριβως εκδηλωνεις το ενδιαφερον αυτο και μπορει να το βλεπει σαν πιεση?
    με απανωτα τηλεφωνηματα ολημερα? με πολλες ερωτησεις για την κατασταση του καθε μερα? πως?
    το ενδιαφερον δεν νομιζω οτι το εκδηλωνεις με του να του σπας τα νευρα...απλος οταν εισαι μαζι του εισαι εκει για αυτον...ισως το βλεπουν σαν κατι δεδομενο ειναι και αυτο ενα θεμα..ψαχνω ψαχνω μεσα απο την αντιδραση σου..ευχαριστω

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Ρεμεντυ γτ είσαι τόσο απόλυτη?Το οτι ακόμα δεν έχουμε βρει αυτό που θέλουμε ή οι άντρες δεν θέλουν εμάς για κάποιο λόγο σημαίνει οτί κάνουμε κάποιο λάθος? Πόσοι είναι εκείνοι οι άνθρωποι που ακόμα δεν το έχουν βρει?Σημαινει δλδ οτί κάνουν κάιτ λάθος? Πόσοι είναι εκείνοι που έχουν μια μακροχρόνια σχέση και την κρατάνε αλλά ουσιαστικα δεν ξέρουν τον λόγο?Αυτόο τι σημαίνει?Οτί είναι όλα μια χαρά? Γιατί να τα ερμηνέυουμε έτσι? είναι απίθανο να νιώθουμε καλά με τον εαυτό μας και να μην μας κάθεται μια σχέση επειδή δεν ταιριάζουμε?είτε επειδή δεν τους δεχόμαστε είτε δεν μας δεχονται?

  14. #29
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by Christina82 View Post
    Επίσης αυτοί που φέυγουν φεύγουν γτ αυτά που δίνεις γι αυτούς τα νιώθουν πολλά άρα αξίζει να στεναχωριέσαι?Είναι λίγοι για σένα..εσύ θες κάτι άλλο και είμαι σίγουρη οτί θα το βρεις! Είμαστε ίδιες!
    ναι δεν αξιζει το ξερω...μακαρι να βρω τι αλλο να πω δεν ξερω!!

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    24
    ειναι απολυτη το βλεπω και εγω...προσπαθω να προσαρμοστω σε αυτα που γραφει

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 21
    Last Post: 08-07-2011, 17:42
  2. Δεν μπορώ να βρω τι να κάνω στην ζωή μου...
    By Densoulew in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 15-05-2011, 03:07
  3. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΧΕΣΗ
    By katatonia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 13-08-2010, 15:07
  4. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ
    By ARIS in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 84
    Last Post: 07-07-2010, 00:09
  5. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΟΒΑΡΗ ΣΧΕΣΗ
    By Χάιντι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 67
    Last Post: 21-05-2010, 16:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •