ειμαι χαλια και φταιω - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 51
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,789
    Quote Originally Posted by elirene View Post
    αν ημουν οπουδηποτε αλλου θα ηταν διαφορετικα αλλα δεν συγκρατηθηκα κ το πληρωσα..καμια φορα η οργη η οποδηποτε συναισθημα υπερισχυει της λογικης κ ευτυχως που το μονο που δεν μπορουν να κανουν ειναι να με απολυσουν...
    αν ησουν οπουδηποτε αλλου, θα σε παραδεχομουν ακομα κι αν εκανες την ασχημη πραξη που εκανες.
    αλλα στην δουλεια του μπαμπα , με την σιγουρια οτι δεν σε κουναει κανενας απο την δουλεια του μπαμπα, να κανεις τον τσαμπα μαγκα στην κοπελα που δουλευει εκει σαν υπαλληλος, ΟΧΙ>
    αυτες ειναι τσαμπα μαγκιες
    οταν θα πας σε δουλεια ξενη να σε δουμε αν θα εχεις την διαθεση να σηκωνεις χερι πανω σε αλλους με το αλλοθι του παρορμητισμου!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    ας τολμησουν δεν σηκωνω πολλα πολλα κ ευτυχως με οσους μιλησα μετα δλδ εμπλακηκαν για να ξεκαθαριστει η κατασταση ηταν μαζι μου κανεις δεν πηγε στο γραφειο σε αυτην ολοι ηρθαν σε μενα..γιαυτο δεν ανησυχω για το πως θα ξαναδουλεψω μαζι της ανησυχω..

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Kαλο θα ηταν να προσπαθουσες να εφευγες απο εκει, αφου δουλευεις 8ωρο και παιρνεις 400 ευρω. οπως λεει και η μπροκεν, στελνε βιογραφικα. για να μη λενε κιολας οτι εχεις τις πλατες του μπαμπα

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    και να σε απολυσουν στον οαεδ πιο πολλα θα παιρνεις.

    και χωρις να δουλευεις ;p
    I m a Good Person With Bad Attitude

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    μα δεν βλεπετε τι γινεται εκει εξω?το κανα μια δεν το ξανακανω και βιογραφικο να στειλω θα πρεπει να παω για συνεντευξη κ δεν εχω χρονο εφοσον δουλευω..αλλα εχω κ δικαιωματα σε αυτη τη δουλεια δλδ καποια στιγμη θα παρω αν οχι τη θεση του καποια πολυ υπευθυνη θεση δεν εχει νοημα αυτο κ πρεπει να τα χω καλα γτ θα παρω κ αλλα πραγματα οπως σπιτια κ στο κατω κατω μπορει να ναι μαλκας φασστας χιτλερ αλλα ειναι πατερας αν φυγω ειχαμε π χαμε γμησετα σχεσεις θα χαθουμε τελειως..κ δεν θελω να μεινω ανεργη βαριεμαι σπιτι δεν θελω να παιρνω λεφτα απτη μανα θελω ναμαι ανεξαρτητη..

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    ναι αλλα δεν με απολυουν μπροκεν ...με τιποτα

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    μα εχεις χρονο να πας σε συνεντευξη σχολας στις 5? αν ναι εχεις χρονο! μπορεις απλα να δοκιμασεις να στειλεις για να δεις αν εχεις αντικρισμα απλα....δεν χρειαζεται να το προχωρησεις αμα δν εισαι ετοιμη,. αλλιως δεν θα μαθεις ποτε ομως κ αμα δεν σαρεσει πολυ εκει οταν θα αναλλαβεις ολα αυτα που λες ισως να ναι λουκι που δεν ξεμπλεκεις
    I m a Good Person With Bad Attitude

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    τι έκανες?!?!?!? της έριξες τον καφέ στο πρόσωπο!?!? εγώ θα σε απέλυα. τι είναι αυτά ρε? επειδή είσαι στη δουλειά του μπαμπά θα φέρεσαι σαν 5χρονο?

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    claire δεν ξερεις πως αντιλαμβανεται ο καθενας το αισθημα του θυμου και πως θα αντιδρασει! ειναι αυθορμητο! αλλωστε παραδεχτηκε το λαθος της δεν λεει να την κραζουμε εκ του ασφαλους!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    εχεις δικιο θα ναι μεγαλο λουκι κ με πολλες ευθυνες αλλα οτι μπορω θα κανω εννοω αν δεν μπορω να παρω πολλες ευθυνες δεν τι παιρνω...τι ειναι καλυτερα να τις παρω κ να καταστραφω η να καταστρεψω την εταιρεια κ απτην αλλη αν κοιταγα για κατι αλλο θα ταν σ σχεση με την ψυχολογια μονο δεν ξερω..
    κ σεις κλερ τι κραζετε ειπα μετανιωσω ηταν εν βρασμο εγινε κ δεν αλλαζει συνεπειες εχω ..τις τα φυλαγα καιρο γτ με περιεπαιζε κ φταιει ο μπαμπας π ελεγε σε ολους βγαλτε της το λαδι καντε την οτι θελετε να δει τι σημαινει δουλεια αλλα αν δεν ξερει ο αλλος να χειριστει ενα ατομο το αλλο αντιδρα ποσο μαλλον εγω π μαι αντιδραστικο ατομο..ο καθενας μπορει να γινει απροβλεπτος κ ειμαι μικρη δεν περιμενω να περιμενει κανεις στα 23 ναμαι τερας ωριμοτητας ουτε θελω νιωθω χαλια γτ σκονταψα εφαγα τα μουτρα μου αλλα ειμαι μικρη κ εχω χρονο να επανορθωσω

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    dark side of the moon
    Posts
    2,218
    Quote Originally Posted by elirene View Post
    μα δεν βλεπετε τι γινεται εκει εξω?το κανα μια δεν το ξανακανω και βιογραφικο να στειλω θα πρεπει να παω για συνεντευξη κ δεν εχω χρονο εφοσον δουλευω..αλλα εχω κ δικαιωματα σε αυτη τη δουλεια δλδ καποια στιγμη θα παρω αν οχι τη θεση του καποια πολυ υπευθυνη θεση δεν εχει νοημα αυτο κ πρεπει να τα χω καλα γτ θα παρω κ αλλα πραγματα οπως σπιτια κ στο κατω κατω μπορει να ναι μαλκας φασστας χιτλερ αλλα ειναι πατερας αν φυγω ειχαμε π χαμε γμησετα σχεσεις θα χαθουμε τελειως..κ δεν θελω να μεινω ανεργη βαριεμαι σπιτι δεν θελω να παιρνω λεφτα απτη μανα θελω ναμαι ανεξαρτητη..
    elirene,

    φυσικά και μπορείς να θυμώσεις άγρια με κάποιο συνάδελφο, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δεν είναι απαράδεκτο και εντελώς ανώριμο
    να του πετάς ένα καφέ στα μούτρα!

    Καταλαβαίνω τον αυθορμητισμό που λες και ότι μετάνιωσες, αλλά το σεβασμό τον κερδίζεις, δεν πάει κληρονομικά,
    και σε μια δουλειά θα σε σεβαστούν όχι επειδή έχεις ένα-δύο πτυχία στο βιογραφικό σου, αλλά επειδή είσαι σωστή και υπεύθυνη στη δουλειά που κάνεις.

    Θέλεις να είσαι ανεξάρτητη.. ήδη μένεις μόνη σου (με το φίλο σου), εργάζεσαι, είναι σημαντικά βήματα, αλλά δεν αρκεί αυτό. Μέσα στο όλο κόνσεπτ της ανεξαρτησίας είναι και ότι ξεμαθαίνω να είμαι βολεψάκιας, δεν περιμένω τον μπαμπά να με ξελασπώσει όταν κάνω φάουλ, ούτε τον κατηγορώ για ένα δικό μου λάθος και δεν σκέφτομαι να είμαι και καλά καλό παιδί για τους τύπους (ενώ νιώθω για διάφορους σημαντικούς λόγους διαφορετικά) επειδή περιμένω τον μπαμπά να μου αφήσει σπίτια!

    Αυτά ειλικρινά και φιλικά και όχι με διάθεση να σε ''κράξω''. Απλά για να δεις τα πράγματα από μια άλλη οπτική, όταν ηρεμήσεις, όπως πιστεύω ότι θέλουν και τα άλλα μέλη.

    Όσο για το ότι έχεις χρόνο να μάθεις, ναι. Συνέχεια μαθαίνουμε, κάνουμε λάθη και μαθαίνουμε, αλλιώς δε γίνεται.
    Με το να αντιδράς όμως έτσι, αδικείς και υποτιμάς η ίδια τον εαυτό σου, αυτό δηλαδή ακριβώς που δε θέλεις να σου κάνουν οι άλλοι..

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    απο τοτε που εγινε αυτο τσακωνομαι καθε μερα με τον πατερα και ασχημα...την κυριακη φευγω για το νησι..αν γυρισω και τα πραγματα δεν ειναι καλα τι κανω?τετοιους τσακωμους εχουμε 5 φορες το χρονο δεν τον αντεχω..μου πε θα χω κ αλλη τιμωρια εκτος απο την υποχρεωτικη αδεια...μ βιαζει την ψυχη απτα 1, πηγα στον ψυχιατρο σημερα μου πε να ηρεμησω οτι οτι εχει κανει δουλευει μεσα μ να ξεπερασω να μην παιρνω στιλνοξ μονο ηρεμιστικα εστω κ αν παιρνω 2-3..δεν ξερω ολη μερα κλαιω βριζομαι καθε μερα μαζι του κ φταιει η μανα μ η κομμουνιστρια δεν εχχει να πει κατι αλλο..
    νιωθω μια ανασφαλεια

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    αχ βρε συ μου σπαραζεις την καρδια :( . θα του περασει οπως ολα. οταν σε βριζει σκεψου κατι αλλο εκεινη την ωρα και μην απαντας στα λογια του σαν να μπαινουν και να βγαινουν. θα τσακωνεται μονος του. εγω πλεον αυτο εκανα απο 1 σημειο και μετα και εφτιαξε η κατασταση. οσο απαντας σε τσακωμους με γονεις δεν βρισκεις ποτε δικιο και φουντωνουν και περισσοτερο! ελπιζω να βοηθαω
    I m a Good Person With Bad Attitude

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    εχεις δικιο με γονεις δεν βγαζεις ακρη ουτε να τους απομακρυνεις μπορεις..ας παει να γ..θει..χτες ελεγε πως ολο με κατηγορειτε κ δεν φταιω σ τπτ ενω ολοι λενε το αντιθετο εντομεταξυ γκρινια3ε για ολα και προσεβαλε κ τον φιλο μου λεγοντας πως εμαθε πως το ποιον του δεν ειναι καλο κ σ ποιον μιλαγα που και που επειδη ημασταν ολη μερα μαζι αλλα δεν 3ερει κ τρομερα πραγματα στην δικηγορινα..θα την σφα3ω να μου φερνετε τσιγαρα στον κορυδαλλο

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,789
    Quote Originally Posted by elirene View Post
    εχεις δικιο με γονεις δεν βγαζεις ακρη ουτε να τους απομακρυνεις μπορεις..ας παει να γ..θει..χτες ελεγε πως ολο με κατηγορειτε κ δεν φταιω σ τπτ ενω ολοι λενε το αντιθετο εντομεταξυ γκρινια3ε για ολα και προσεβαλε κ τον φιλο μου λεγοντας πως εμαθε πως το ποιον του δεν ειναι καλο κ σ ποιον μιλαγα που και που επειδη ημασταν ολη μερα μαζι αλλα δεν 3ερει κ τρομερα πραγματα στην δικηγορινα..θα την σφα3ω να μου φερνετε τσιγαρα στον κορυδαλλο
    μιλας για τον γνωστο φιλο σου που μας ελεγες τις διαφορες ιστοριες, που ειναι μπλεγμενος με ναρκωτικα?
    αν ναι, εσυ θα χαιροσουν η κορη σου να τα εχει με εναν τετοιο τυπο?

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. ΦΤΑΙΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΙΩ......ΓΙΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΤΙΜΗΜΑ????????
    By theo68 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 29-04-2011, 18:33
  2. ΦΤΑΙΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΙΩ......ΓΙΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΤΙΜΗΜΑ????????
    By theo68 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 29-04-2011, 16:33
  3. ειμαι πολυ χαλια παιδια
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 04-02-2010, 12:57
  4. Σας εχω αναγκη ειμαι χάλια
    By giota in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 119
    Last Post: 11-11-2009, 12:32
  5. Replies: 14
    Last Post: 30-06-2008, 15:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •