Ζω περιμένοντας να ζήσω...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    2

    Ζω περιμένοντας να ζήσω...

    Τι απαντάτε σε έναν τέτοιο προβληματισμό?

    Μου τέθηκε εμμέσως δυο φορες σε ένα χρόνο από φίλους μου και δεν ήξερα πως να τους απαντήσω...

    Θα εκτιμούσα πολύ αν μπορούσατε να παραλείψτε το γεγονός της άγνοιας μου και των συμπερασμάτων που μπορούν να εκπορευτούν από αυτό (:-))) ) και προσπαθούσατε να απαντήσετε στην ερώτηση!

    Ευχαριστώ πάρα πολύ σε όλους

    Με αγωνιστικούς χαιρετισμούς

    Χ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Η πρώτη ερώτηση καταρχήν είναι πώς είναι αυτό που βιώνεις τώρα και η δεύτερη τι είναι αυτό που περιμένεις. Αν μπορείς ν' απαντήσεις σ' αυτές τις δύο ερωτήσεις με σαφήνεια μπορούμε να προχωρήσουμε στα σίγουρα. Αν δεν μπορείς, πες το μου εγκαίρως για να προσπαθήσω να σε βοηθήσω διαφορετικά. :)
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    αμ μπραβο ρε φιλε, ενα τετοιο πραμα ζω κι εγω. λες και περιμενω να ρθει κατι να με κανει να ξαναζησω παλι, να με ξυπνησει απ'το ληθαργο επειδη ειμαι κενος οσον αφορα τα συναισθηματα, περιμενω μπας και με κανει κανα αλλο ατομο και νιωσω. φυσικα αυτο δε προκειται να ρθει συντομα. μπορει και ποτε. μαλλον αυτο περιμενεις κι εσυ, καποιο ατομο να σου αλλαξει τη ζωη ολη, και να σταματησεις να τη βλεπεις να περναει απο μπροστα σου, αλλα να τη ζεις κι ολας!

  4. #4
    Ενα τετοιο πραγμα ζω κ εγω..... μονο που το λεω αλλιως..οτι φυτοζωω....... ευτυχως υπαρχουν κ μικρες μικρες μικρες στιγμες που νιωθω οτι ζω αλλα μετα παλι μια απο τα ιδια..... Εχεις μεγαλη συντροφια σ ολο αυτο.....
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,789
    Quote Originally Posted by triunk View Post
    Τι απαντάτε σε έναν τέτοιο προβληματισμό?

    Μου τέθηκε εμμέσως δυο φορες σε ένα χρόνο από φίλους μου και δεν ήξερα πως να τους απαντήσω...

    Θα εκτιμούσα πολύ αν μπορούσατε να παραλείψτε το γεγονός της άγνοιας μου και των συμπερασμάτων που μπορούν να εκπορευτούν από αυτό (:-))) ) και προσπαθούσατε να απαντήσετε στην ερώτηση!

    Ευχαριστώ πάρα πολύ σε όλους

    Με αγωνιστικούς χαιρετισμούς

    Χ
    μαλλον μονο εγω δεν καταλαβα την ερωτηση :(
    ολοι δειχνουν να εχουν καταλαβει.

    οι φιλοι σου σε ρωτησαν αν ΕΣΥ το κανεις αυτο, η σε ρωτουσαν αν εχεις την εντυπωση οτι το κανουν ΑΥΤΟΙ?

    κι εννοεις να απαντησουμε αν ισχυει αυτο στην περιπτωση μας, η να σου πουμε τι πιστευουμε οτι ενοουσαν οι φιλοι σου, λεγοντας σου αυτο?????

    σορι αν ειναι προφανες και ρωταω κατι χαζο, αλλα δεν καταλαβα τιποτα...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    η ζωή είναι έξω από το σπίτι και μακριά από το ίντερνετ.
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,789
    Quote Originally Posted by BloodyKate View Post
    η ζωή είναι έξω από το σπίτι και μακριά από το ίντερνετ.
    το ιντερνετ το δεχομαι.
    αλλα το σπιτι τι φταιει???
    η ζωη ειναι και μεσα και εξω απ το σπιτι..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    το ιντερνετ το δεχομαι.
    αλλα το σπιτι τι φταιει???
    η ζωη ειναι και μεσα και εξω απ το σπιτι..
    ναι έχεις δίκιο. :) όταν έχεις οικογένεια ή σύντροφο έχεις και ζωη μέσα στο σπίτι :) βιάστηκα να μιλήσω πάλι
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,789
    Quote Originally Posted by BloodyKate View Post
    ναι έχεις δίκιο. :) όταν έχεις οικογένεια ή σύντροφο έχεις και ζωη μέσα στο σπίτι :) βιάστηκα να μιλήσω πάλι
    οπωσδηποτε και οι δραστηριοτητες με τον συντροφο ειναι ζωη (κυριως αυτες:Ρ) ,
    αλλα και οταν μελετας, η δημιουργεις μονος σου μεσα στο σπιτι, παλι ζωη ειναι...
    η αληθεια ειναι, οτι οταν ζουσα με τους δικους μου, δεν ενοιωθα οτι ζω μεσα στο σπιτι :)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οπωσδηποτε και οι δραστηριοτητες με τον συντροφο ειναι ζωη (κυριως αυτες:Ρ) ,
    αλλα και οταν μελετας, η δημιουργεις μονος σου μεσα στο σπιτι, παλι ζωη ειναι...
    η αληθεια ειναι, οτι οταν ζουσα με τους δικους μου, δεν ενοιωθα οτι ζω μεσα στο σπιτι :)
    Ναι :) τα είχα ξεχάσει αυτά :).
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Εγω θα απαντησω με quotes, και αυτο σημαινει οτι πολυς κοσμος το εχει βιωσει το φαινομενο..

    Life is what happens to you while you're busy making other plans. John Lennon

    και

    Η ζωη ειναι προς καταναλωση, οχι προς αποθηκευση. Γιωργος Πασχαλιδης

    και

    Πολλοι ζουνε τη ζωη τους σαν να κανουν προβα για οταν θα ζησουν, αλλα ξεχνανε οτι ζουνε τωρα!

    Stop acting as if life is a rehearsal. Live this day as if it were your last. The past is over and gone. The future is not guaranteed. Wayne Dyer

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    6
    Περιμένω να ζήσω...Τι περιμένω να ζήσω είναι το ερώτημα. Όλες οι στιγμές της ζωής έχουν ουσία ακόμα και οι στιγμές της αναμονής. Περιμένω, αναζητώ, ψάχνω την κατάλληλη στιγμή, παίρνω δυνάμεις. Όμως έχει τεράστια σημασία η δράση, η ενέργεια και οι πράξεις. Πρέπει πρώτα να ζήσουμε έμπρακτα για να μπορέσουμε να προσφέρουμε και στους άλλους εμπειρίες ζωής. Τον να περιμένουμε κάποιον να μας ορίσει την έναρξη της ζωής νομίζω οτι δεν είναι πραγματικό. Καλύτερα πρώτοι εμείς να μοιραστούμε τα έστω και μικρά αποθέματα ειλικρινής διάθεσης με τους άλλους.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    σημερον ημερα φιλε μου η ζεις για να δουλευεις και δεν δουλευεις για να ζεις. η οικονομια μας εχει επιρρεασει χωρις να το κτλβαινουμε. δουλεια-σπιτι,ε πειδη πρεπει να βαζεις λεφτα στην ακρη επειδη ολα στην ελλαδα ειναι πανακριβα, οποτε ζεις σε μια ρουτινα τηλεορασης και ιντερνετ. αφεντικα απο πανω σου και υποχρεωσεις αμετρητες.......ζεις μονο για ενα σκ και μια αδεια 20 ημερων τον χρονο
    I m a Good Person With Bad Attitude

  14. #14
    Δεν θέλω να σας τρομάξω, αλλά περιμένοντας να ζήσει κανείς, χάνει κάθε λεπτό που περνάει τη...ζωή του.

    Εκτός και αν έχει κάνει κάποιος συμβόλαιο πως θα πεθάνει στα 200, οπότε έχει χρόνο να στήνει καραούλι στη ζωή μέχρι να του χτυπήσει την πόρτα.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    εσυ μη μιλας εισαι πλουσια!!!
    I m a Good Person With Bad Attitude

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν θέλω να ζήσω...
    By Ms_Snowhite in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 40
    Last Post: 07-03-2011, 11:05
  2. θελω να ζησω τη ψυχωση μου
    By katerinaki in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 23
    Last Post: 01-05-2010, 20:21
  3. περιμενοντας το ναι!!!!
    By ekimi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 29
    Last Post: 21-04-2010, 03:15
  4. περιμένοντας να νιώσεις όπως πριν...
    By arktos in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 25-09-2009, 16:05
  5. φοβαμαι να ζήσω
    By evge-asteroskoni in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 26-02-2008, 12:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •