Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 332
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 332 of 837 FirstFirst ... 232282322330331332333334342382432832 ... LastLast
Results 4,966 to 4,980 of 12551
  1. #4966
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    [QUOTE=Kortha;459274]Αισθάνομαι μια ερωτική απογοήτευση καθ' οδόν. Και το καλύτερο δεν σας το πα! Δεν έχω με κανένα να το συζητήσω, μου βγαίνουν δάκρυα μπροστά σε άλλους αλλά χαμογελώ και φοράω μαύρα γυαλιά να το καλύψω..

    Πάντα αισθανόμουν τρομερά ανεξάρτητη, ποτέ δεν θα παθιαζόμουν σε σημείο εξάρτησης με κάποιον άλλο, να επηρεάζει μια πτυχή της ζωής μου... να τον αφήσω να την επηρεάζει.. Όχι εγώ δεν είμαι έτσι... Είμαι δυνατή, σκληρή, ελεύθερη, πλάθω την ευτυχία μου με δικά μου υλικά. Αυτό το συναίσθημα πάντως ποτέ δεν σε ρωτάει πριν σε κυριεύσει.

    ΥΠΑΡΧΕΙ!!!
    Υπαρχει τροπος, κι μπορεις να τον βρεις στο βιβλιο του Μακ Γκρεγκορ Μαθερς "το κλειδι του βασιλια σολομωντα" ! , 2ο κεφαλαιο, μαλιστα αν θυμαμαι καλα ειναι ο αγγελος Σασεσαλι, μαλιστα την επιληση πρεπει να την κανεις μερα τριτη,οπου πρεπει να βρεις την ωρα κι τον αγγελο της, επισης πρεπει να ειναι την βδομαδα πριν αρχισει η πανσελινος, μετα να βρεις τον αντιστιχο πλανητη οπου την τριτη ειναι συγουρα ο Αρης ,αν κι μου φενεται οτι για θεματα ερωτα ειναι οι μερες της Αφροδιτης δλδη η παρασκευη αλλα η διχονοια ειναι στις μερες του κρονου δλδη Σαββατο. -μη σε παρω στο λαιμο μου μπες κι δες το εσυ γιατι κανω καποιο λαθος κι με αυτα δεν παιζεις!!! αμα καλεσεις λαθος αγγελο απλα την πατησες! δεν εχει ουπς σορρυ φιλε τον αλλον ηθελα!¨)¨) αμα τον καλεσεις πρεπει να κανει κατι αλλιως θα του χρωστας χαρη -, παντος οταν τα βρεις ολα αυτα πρεπει να κανεις εν ολιγις λευκη μαγεια! οχι μαυρη μαγεια!! γτ. εκει θα εχεις θεμα!
    Υπαρχει κι αλλος τροπος, πιο συνηθης να παρεις αποφαση οτι ο προιν σου ειναι με αλλην , πιανει, προσωπικα οπωτες ειχα κατι παρομοιο ,εφερνα στο μυαλο μου την εικονα της κοπελας μου ( προιν μου) αγγαλια με τον νιν γκομενο της! κι απο εγωισμο, απο καλη καρδια σου ερχοντε τα αναλογα αισθηματα, προσωπικα τουλαχιστον - κι οταν ειμαι κι συγουρος,οταν μου εχουν πει οτι εχει βρει αλλον ,οπως μου συναιβει τελευταια εμενα , φερνω στο μυαλο μου την εικονα της αγγαλια με αυτον κι ξενερωνω τοσο πολυ!!! τοσο που επειδη θελω να ειναι καλα δεν την ξανα ενοχλω! ουτε την εμποδιζω, γτ. αλλιως οπως κι εχω κανει καποιες φορες μπορει ακομα κι να την παρακολουθαγα! ξεφτιλα αυτο αλλα το εχω κανει ,βεβαια το εκανα γτ. ειχα ελπιδες απο την στιγμη που ειναι "αλλου" ειναι λαθος κι κακο κατι τετοιο - ετσι λοιπον θα σου ελεγα να την δεις εγωιστικα κι να τον αφησεις ελευθερο, ταυτοχρονα να νιωσεις κι εσυ ΕΛΕΥΘΕΡΗ! να ΞΑΝΑ ΝΙΩΣΕΙς !! ΝΑ ΞΑΝΑ ΕΡΩΤΕΥΤΗΣ!! ενας καινουργιος ερωτας ειναι παντα κατι το πανεμορφο! μην κολας στα παλαια! συνεχεια, η ζωη ειναι ενα μακρινο ταξιδι που αμα κολας σε καθε σταση , αμα καθεσαι σε καθε σημιο κι ολο αναροτιεσαι θα μενεις πισω!! κι οι αλλοι θα σε ξεπερνουν! και τα παντα θα προσπερναν οπως κι ο χρονος!!
    Ετσι λοιπον ζησε το δωρο της υγειηνης σου ζωης κι μην το σπαταλας ανουσια! βρες εκει εξω το επομενο ανθρωπο σου! κι ολα θα ειναι ενα χαμογελο στο λαμπερο σου προσωπο!! ευχομαι να σου παν ολα καλα κι με ΤΥΧΗ!!

  2. #4967
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    614
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    ΥΠΑΡΧΕΙ!!!
    Υπαρχει τροπος, κι μπορεις να τον βρεις στο βιβλιο του Μακ Γκρεγκορ Μαθερς "το κλειδι του βασιλια σολομωντα" ! , 2ο κεφαλαιο, μαλιστα αν θυμαμαι καλα ειναι ο αγγελος Σασεσαλι, μαλιστα την επιληση πρεπει να την κανεις μερα τριτη,οπου πρεπει να βρεις την ωρα κι τον αγγελο της, επισης πρεπει να ειναι την βδομαδα πριν αρχισει η πανσελινος, μετα να βρεις τον αντιστιχο πλανητη οπου την τριτη ειναι συγουρα ο Αρης ,αν κι μου φενεται οτι για θεματα ερωτα ειναι οι μερες της Αφροδιτης δλδη η παρασκευη αλλα η διχονοια ειναι στις μερες του κρονου δλδη Σαββατο. -μη σε παρω στο λαιμο μου μπες κι δες το εσυ γιατι κανω καποιο λαθος κι με αυτα δεν παιζεις!!! αμα καλεσεις λαθος αγγελο απλα την πατησες! δεν εχει ουπς σορρυ φιλε τον αλλον ηθελα!¨)¨) αμα τον καλεσεις πρεπει να κανει κατι αλλιως θα του χρωστας χαρη -, παντος οταν τα βρεις ολα αυτα πρεπει να κανεις εν ολιγις λευκη μαγεια! οχι μαυρη μαγεια!! γτ. εκει θα εχεις θεμα!
    Υπαρχει κι αλλος τροπος, πιο συνηθης να παρεις αποφαση οτι ο προιν σου ειναι με αλλην , πιανει, προσωπικα οπωτες ειχα κατι παρομοιο ,εφερνα στο μυαλο μου την εικονα της κοπελας μου ( προιν μου) αγγαλια με τον νιν γκομενο της! κι απο εγωισμο, απο καλη καρδια σου ερχοντε τα αναλογα αισθηματα, προσωπικα τουλαχιστον - κι οταν ειμαι κι συγουρος,οταν μου εχουν πει οτι εχει βρει αλλον ,οπως μου συναιβει τελευταια εμενα , φερνω στο μυαλο μου την εικονα της αγγαλια με αυτον κι ξενερωνω τοσο πολυ!!! τοσο που επειδη θελω να ειναι καλα δεν την ξανα ενοχλω! ουτε την εμποδιζω, γτ. αλλιως οπως κι εχω κανει καποιες φορες μπορει ακομα κι να την παρακολουθαγα! ξεφτιλα αυτο αλλα το εχω κανει ,βεβαια το εκανα γτ. ειχα ελπιδες απο την στιγμη που ειναι "αλλου" ειναι λαθος κι κακο κατι τετοιο - ετσι λοιπον θα σου ελεγα να την δεις εγωιστικα κι να τον αφησεις ελευθερο, ταυτοχρονα να νιωσεις κι εσυ ΕΛΕΥΘΕΡΗ! να ΞΑΝΑ ΝΙΩΣΕΙς !! ΝΑ ΞΑΝΑ ΕΡΩΤΕΥΤΗΣ!! ενας καινουργιος ερωτας ειναι παντα κατι το πανεμορφο! μην κολας στα παλαια! συνεχεια, η ζωη ειναι ενα μακρινο ταξιδι που αμα κολας σε καθε σταση , αμα καθεσαι σε καθε σημιο κι ολο αναροτιεσαι θα μενεις πισω!! κι οι αλλοι θα σε ξεπερνουν! και τα παντα θα προσπερναν οπως κι ο χρονος!!
    Ετσι λοιπον ζησε το δωρο της υγειηνης σου ζωης κι μην το σπαταλας ανουσια! βρες εκει εξω το επομενο ανθρωπο σου! κι ολα θα ειναι ενα χαμογελο στο λαμπερο σου προσωπο!! ευχομαι να σου παν ολα καλα κι με ΤΥΧΗ!!
    Τώρα τι συμβουλή είναι αυτή; Της λες να βρει άλλον για να ξεπεράσει τον πρώην; Καθόλου καλή τακτική...

  3. #4968
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    123
    Giorgos panou σε ευχαριστώ για την απάντηση. Το πρώτο μέρος μου φαίνεται αρκετά περίεργο και λίγο σάικο οπότε μάλλον δεν θα το δοκιμάσω. Και ναι έχεις δίκιο σε αυτό που είπες για την ανούσια στασιμότητα στη ζωή, θα προσπαθήσω να προχωρήσω. Δεν γίνεται με το να βρω άλλον όπως λέει και η Αλκμήνη, πρέπει πρώτα να βάλουμε μια τάξη στα συναισθήματα μας και μετά να προχωρήσουμε πιο σταθεροί.

    Μου αρέσουν οι άνθρωποι που επιμένουν και δεν παραιτούνται από το να διεκδικήσουν κάτι ή κάποιον, αλλά όταν ξέρεις οτι είναι αδύνατο δεν έχεις άλλη επιλογή. Η φάση της απόλυτης θλίψης είναι αναπόφευκτη, μα θέλω να πιστεύω πως υπάρχει κάτι εκεί έξω και για μένα, κάτι που να μου ταιριάζει. Όπως το ίδιο εύχομαι και σε όλους.

  4. #4969
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Korthaμου! καλησπερα¨), συχωραμε αμα σε φρηκαρα(εκτως απο την ανορθωγαφιαμου ¨) ) με τα παγανηστικα η μαλον με την λευκη μαγεια, βλεπεις επεσε τελευταια στα χεριαμου ενα ημερολογιο ενος ατομου οπου με εχει φρικαρει! προσωπικα δεν πιστευα ουτε πιστευω σε καμια θρησκια , σε θαυματα κι γενικα σε οτι εχει να κανει με παραφυσικα φενομενα! - ισως κι για αυτο δεν πετυχα κανενα απο αυτα που δοκιμασα! γτ. τωρα θα επρεπε να ειχα κοκκινα ματια, να ειμαι αορατος κι να μπορω να διαβαζω την σκεψη αυτου που βλεπω τα ματια- αλλα δεν επιασε κανενα απο τα παραπανω ισως γτ. δεν εκανα σωστα τα καλεσματα ,ισως καλεσα λαθος δαιμονες¨), η ισως γτ. πολυ απλα δεν τα πιστευω! ειμαι υλιστης! πιστευω σε οσα υπαρχουν στο πραγματικο κοσμο κι οχι σε οσα υπαρχουν στην φαντασια μας η στον κοσμο του ιδεατου. Τελιονοντας με αυτα ηθελα να πω πως αυτα ολα τα διαβασα στο ημερολογιο του ατομου που ειπα, κι επειδη ανατριχιασα με οσα γραφει, διαβασα κι καποια βιβλια (2 βιβλια στην ουσια, το ενα σε ελληνικη κι το αλλο πρεπει να το μεταφρασω απο την εβραικη κι την λατινικη στα ελληνικα) , το πρωτο αναφερετε στο κλειδι του Σολμωντα ,βασιλια των εβραιων κι αγνο δουλο του καλου Θεου. Εκει αναφερει τροπους για να κανεις καλεσματα σε καποιους αγγελους κι πως να ζητησεις κι να παρεις απο αυτους καποιες παραφυσικες δυναμεις! οπως το να κερδισεις χρημα & πλουτοι, η να γινεις δυνατος κι ισχυρος, επισης εχει αλλα που εχουν να κανουν με τον ερωτα, πως να σε αγαπησει καποιος που εσυ τον θες αλλα αυτος οχι, η να κανεις αυτο που λες, δλδη πως να φυγει ο ερωτας απο την καρδια σου.
    Ξανα λεω οτι ολα τα παραπανω ειναι πραγματα που δεν εχουν να κανουν με τα πιστευω μου, απλος απο περιεργια κι μονο, ουτε σε παροτρηνω για κατι τετοιο, το εγραψα απο αστειο κι μονο! ( αποτυχημενο αστειο κι ζητω συχορεση)για να σπασω την μουνταδα , αυτος ηταν ο λογος που τα γραψα,ευχομαι να μην με παρεξηγησεις με αγαπη Ζορζ.
    Τελος θελω να ξανα μπω στο κυριο θεμα σου κι να σου πω οτι δεν ειναι η γνωμη μου ουτε υποστηριζω πως το να βρεις αλλον γρηγορα κι προχειρα ειναι η ηδανικη λυση για αυτο που σε απασχολη! το εγραψα οσως μια πρακτικη που ακολουθουν πολλες νεες κοπελες αλλα κι αγορια! αληθεια ποιος δεν εχει κανει κατι τετοιο? ποιος η ποια δεν εχει βρει διαφυγη απο εναν ερωτα στην αγγαλια καποιας η καποιου που εχει μολις γνωρησει , που εχει προσφατα γνωρησει κι χωρις να ειναι κεραυνοβολα ερωτευμενος!! ?
    Ομως οπως κι σε πολλα θεματα εδω περα - προσωπικα τουλαχιστον - γραφουμε αποψεις, ιδεες η πιθανες λυσεις σε καποιου το θεμα, ετσι κι εδω εγραψα μια πρακτικη συνηθης ειδικα στα νεα κοριτσια (18 με 22) , δεν την υποστηριζω ομως κι προσωπικα δεν θα το εκανα στην δικια μου ηλικια κι φαση που ειμαι, προσωπικα θα προσπαθουσα να βρω τροπους να ξεφυγω απο εναν ερωτα πολυ πιο ξεκαθαρα! οπως το να πας για καφε με τον ανθρωπο αυτον κι να ξεκαθαρησεις τα πραματα! οχι απο τηλεφωνα οχι απο μειλς αλλα απο κοντα! με τ ματια κι το στωμα να ερθει το οριστηκο τελος! μπορει να κλαψεις, να πικραθεις! αλλα ειναι αναγκαιο το ξεσπασμα! πρεπει να βγαλεις απο μεσα σου ολα τα συναισθηματα που εχεις φορτιστει! λογικο ειναι, ο ερως ειναι πολυ δυνατο συναισθημα!
    Μετα μπορει να θες καποιες μερες , καποιο καιρο για να βγαλεις απο το μυαλο σου ολα αυτα! συνηθως τα νεαρα κοριτσια γυρο στα 20 μπορουν πολυ ευκολα,ισως κι μεσα σε λιγες βδομαδες ,να ξεπερασουν καποιον που πριν τον αγαπουσαν πολυ! το ιδιο αλλα με αλλο τροπο μπορει να υπαρχει κι στους ανδρες.
    Σου ευχομαι να περασεις οσο πιο ανοδινα γινετε τα συναισθηματα σου με τον προιν σου! ευχομαι να μπορεσεις να συνεχησεις την ζωη σου χωρις κανενα αποθυμενο! ειναι πολυ σημαντικο να μην αφινεις πισω σου κενα! να μην αφηνεις ανεκπληρωτα αισθηματα! στο λεω γτ. συνηθως σου ερχοντε μετα απο πολλα χρονια κι μπορει να τα σκεφτεσαι αναπολωντας τι θα γινοταν εαν,,,,, ετσι λοιπον να ξεκαθαριζεις τις σχεσεις σου με τους ανθρωπους οσο μπορεις. Προσωπικα , υπαρχουν στιγμες που χανω τον υπνο μου, λογο του οτι δεν ειπα, λογο του οτι δεν εξηγησα τι πραγματικα ηθελα η ενιωθα σε καποια ατομα, κι πλεον ειτε γτ. εφυγαν απο τον περιγυρο μου ειτε γτ. εφυγαν απο την ζωη! μου μενει το αποθυμενο! βεβαια με τους πεθαμενους ειμαι αρκετα συγουρος οτι συντομα θα τα ξανα πω!

  5. #4970
    Νυσταγμενη..κουρασμενη.. ετοιμη να βαλω τα κλαματα κ χωρις δυναμη πια ν αντισταθω σ οποια αναποδια με περιμενει... σα να 'χω σηκωσει ψηλα τα χερια ενα πραγμα......
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  6. #4971
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,516
    Έχω τόσο άγχος που έχουν μουδιάσει τα χέρια μου...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #4972
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    10
    νοιωθω κουρασμενη και πανικοβλητη. νιωθω ενα σφιξιμο στην καρδια μου και νομιζω οτι μου τελειωνει ο αερας και οτι θα κλεισει ο λαιμος μου. νοιωθω πιεση στα ματια και το μετωπο και μια μικρη ζαλαδα και ασταθεια. φοβαμαι οτι κατι σοβαρο εχω και θελω να κλαψω. θελω καποιος να παρει το βαρος απο πανω μου.

  8. #4973
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Πως αισθανομαι;;;
    Χμμμ μετα απο πολυ καιρο μπορω να πω καλα...
    Αν και κανω κατι αψυχολογητα....

  9. #4974
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    193
    Νεύρα...
    Πολλά νεύρα θα έλεγα...
    Κι ένα "γαμώ το σόι μου" μαζί...
    Stand and fight, live by your heart.
    Always one more try
    I'm not afraid to die.
    Stand and fight ,say what you feel.
    Born with a heart of steel

  10. #4975
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,516
    Σχετικά καλά σήμερα...αν δεν είχα κι αυτές τις στιγμές μελαγχολίας θα ήμουν ακόμα καλύτερα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #4976
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    142
    Αισθάνομαι ταυτόχρονα απέραντη χαρά και ταυρόχρονα μεγάλη θλίψη!!
    Μόλις έκλεισα εισητήρια να πάω να δω η γυναικάρα της ζωής στο Παρίσι μου που έχω να δω από κοντα από το Πάσχα και να περάσουμε μαζί 4 υπέροχες μέρες!
    Αλλά από την άλλη σκέφτομαι πότε θα την ξαναδώ?Φεύγει μόνιμα για Αμερική και ποιος ξέρεις αν θα ξαναέρθει ή πότε θα έχω εγώ τη δυνατότητα να πάω να την δω και να την αγγιξω?

  12. #4977
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δε νομιζω οτι ειναι δυνατον να διατηριθει μια σχεση σε αυτη τη κατασταση θα φυγει για την αμερικη χωρις να τη νιαζει αν θα σε ξαναδει? η πας κ συ στην αμερικη η βρισκεις αλλη νομιζω ειναι απλο...

  13. #4978
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    142
    Δεν είμαστε ζευγάρι.Χωρίσαμε από τη στιγμή που έφυγε για εξωτερικό.Η αγάπη υπάρχει κτλ απλά ξέρουμε ότι δεν μπορούμε να είμαστε μαζί λόγο συνθηκών και ότι στο μέλλον αν
    βρεθούμε στην ίδαι χώρα θα είμαστε πάλι μαζί αλλά ποιος ξέρει αν αυτό θα γίνει οπότε αυτη ίσως είναι η τελευταία φορά που θα βρεθούμε

  14. #4979
    Αυτοι οι στιχοι απ τον Καβαφη ήρθαν πρωινιάτικα στη σκέψη μου...
    ""έτσι που την ζωή σου ρήμαξες εδώ
    ...σ’όλη τη γη τη χάλασες""
    ...επειδη το κεφαλι μας έφτιαξε τη δική του πραγματικότητα και ετσι μας κρατησε πισω απ την αληθινη ζωή...
    γιάννης

  15. #4980
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,516
    Τρομερά πεσμένη ψυχολογικά και σωματικά...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •