Άρχισαν τα όργανα...(του γάμου) - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 83
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ...κοίτα, είναι λίγο υπερβολή όλα αυτά.
    Δεν θεωρώ πως δεν την αγαπάει, απλά δεν θέλει να στεναχωρήσει τους δικούς του.
    Είναι καλοί άνθρωποι, δεν έχουν αναμιχτεί πουθενά, σκίζονται και για τα παιδιά τους και για το ζευγάρι.
    Έχουν πρότερο έντιμο βίο δηλαδή σε σχέση με τη φίλη μου και το παιδί τους.
    Έχουν όμως τον κάλο της εκκλησίας, γιατί δεν είναι θέμα πίστης το πρόβλημα τους, αλλά στερεότυπων που ποτίζει τον κόσμο η εκκλησία.
    Θεοφανία...οταν αγαπάς, αγαπάς και οι γονείς μπαίνουν σε κάποια άκρη, με κοινή λογική. Δηλαδή μου λές οτι προτιμάει να στεναχωρησει τη μέλουσα συζυγο απο το να στεναχωρησει τους γονείς. Αν οι γονεις" πεθερικά" σκιζοντουσαν για το ζευγαρι, θα εβαζαν σε πρωτη μοιρα την υγεια της κοπέλας, και μετά το θέλει-νιωθει η ιδια, ασχετα με τα δικά τους θέλω, και θα χαιροντουσαν να την δουν ευτιχισμένη. Το θέμα είναι ομως η δική τους απολαυση και ο δικος τους καθωσπρεπισμός και τιποτα παραπανω, αν λες τα πραγματα κατά πως έχουν. Τα στεροτυπα τα ποτίζει η παιδεία και οχι η εκκλησία απο την αλλη πλευρά...γνωμη μου, η κοπελια να πατήσει λιγο ποδι γιατι την βλεπω να περναει ζορια μετα...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,746
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    αυτό της είπα από την αρχή.
    Εχει το μεγαλύτερο χαρτί στα χέρια της και δεν το αξιοποιεί.
    Η φιλη μου όμως, επειδή όπως είπα είναι και νέο ζευγάρι, δεν θέλει να χρησιμοποιήσει τερτίπια, αλλά να έχει επικοινωνία με τον σύντροφο της.
    Θέλει πρωτίστως αυτός να καταλάβει πως πλέον είναι οικογένεια και δεν μπορούν να παίρνουν αποφάσεις οι άλλοι γι αυτούς.
    Και φυσικά τσαντίζεται όταν εκείνος δεν παίρνει θέση και παίρνει ο αδελφός του, που είναι ο μοναδικός στην οικογένεια που υποστηρίζει πως ο γάμος ειναι αποφαση ΤΟΥ ζευγαριού γιατί είναι δικός τους.
    ποιο ειναι το τερτιπι? το να πει σε ολους οτι δεν θελει και δεν πρεπει να διακινδυνευσει την εγγυμοσυνη της?
    γιατι? ψεματα ειναι?

  3. #18
    Quote Originally Posted by Iridanos View Post
    Θεοφανία...οταν αγαπάς, αγαπάς και οι γονείς μπαίνουν σε κάποια άκρη, με κοινή λογική. Δηλαδή μου λές οτι προτιμάει να στεναχωρησει τη μέλουσα συζυγο απο το να στεναχωρησει τους γονείς. Αν οι γονεις" πεθερικά" σκιζοντουσαν για το ζευγαρι, θα εβαζαν σε πρωτη μοιρα την υγεια της κοπέλας, και μετά το θέλει-νιωθει η ιδια, ασχετα με τα δικά τους θέλω, και θα χαιροντουσαν να την δουν ευτιχισμένη. Το θέμα είναι ομως η δική τους απολαυση και ο δικος τους καθωσπρεπισμός και τιποτα παραπανω, αν λες τα πραγματα κατά πως έχουν. Τα στεροτυπα τα ποτίζει η παιδεία και οχι η εκκλησία απο την αλλη πλευρά...γνωμη μου, η κοπελια να πατήσει λιγο ποδι γιατι την βλεπω να περναει ζορια μετα...
    ..συμφωνώ μαζί σου σε γενικές γραμμές.
    Σκέψου όμως και τη δική του πλευρά. (Θα σου πω πως επειδή είμαι κολλητή της νύφης, προσπαθώ να κάνω το δικηγόρο του διαβόλου για να μην αδικούμε και το γαμπρό).
    Πιστεύω πως εκείνος δεν το βλέπει έτσι. Δεν βλέπει δηλαδή πως είναι κάτι τόσο τραγικό σε σχέση με το γάμο τους ή την αγάπη του να κάνουν το χατίρι των γονιών του.
    Φαντάζομαι πως το θεωρεί χρέος του και αν σκεφτούμε πως οι περισσότεροι γαμπροί πολύ λίγο ενδιαφέρονται για το μυστήριο του γάμου, ίσως να το βλεπει σαν μια διαδικασια που δεν μπορεί να αποφυγει και τίποτα παραπέρα.

  4. #19
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ποιο ειναι το τερτιπι? το να πει σε ολους οτι δεν θελει και δεν πρεπει να διακινδυνευσει την εγγυμοσυνη της?
    γιατι? ψεματα ειναι?
    όχι ρεμ...
    Ο γιατρός μέχρι στιγμής έχει πει "ισως" και "μπορεί" να χρειαστεί να μείνει στο κρεββάτι.
    Δεν έχει δώσει τελεσίγραφο και εκείνοι συνεχίζουν.
    Το θέμα όμως της φίλης μου είναι να μη χρειάζεται να το πει ο γιατρός. Να καταλάβει ο σύντροφος της πως εκείνη θέλει να χαρεί το γάμο τους, να τον ζήσει, να ενδιαφερθεί για την ευτυχία της εκείνη τη στιγμή και όχι να είναι έξι μηνών νύφη που να μη μπορεί να κάνει τίποτε άλλο πέρα από το να παρακολουθεί σαν κομπάρσος κάτι που εκείνη ειναι πρωταγωνίστρια.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    751
    Θεοφανεια, διπλα μου ακριβως κολλητο μπαλκονι μενει μια φιλη μου με το αγορακι της.

    Για ολους τους παραπανω λογους εκαναν και αυτοι το γαμο κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης στους 5 μηνες για την ακριβεια. Η κοπελα δεν χορεψε και πηγε στο γαμο με νυφικο αεροστατο αλλα δεν ηταν αυτο το θεμα

    4 μερες μετα το γαμο αρχισε η αιμοραγια απο το αγχος και το τρεξιμο που ειχε ριξει και μετα απο 15 μερες ακινησια γεννησε 5,5 μηνων το αγορακι της. Το γεννησε Ιανουαριο και το πηρε απο το Μητερα Μαιο! Το κορμακι του ειναι γεματο ραμματα απο τις πολλαπλες εγχειρησεις για να σωσουν ζωτικα οργανα που υπολειτουργουσαν, το αναπνευστικο του δεν ειναι καλα, υπαρχει μια κινητικη δυσκολια ακομα ( ειναι 3,5 χρονων σημερα οσο και ο γιος μου) και αρχισε να μιλαει πριν μισο χρονο.
    Επι 2 χρονια πηγαινε καθε μηνα στο Παιδων για θεραπειες και τρεμει μην της αρρωστησει γιατι το ανοσιοποιητικο του ακομα δεν εχει συναμωσει αρκετα

    Νομιζω οτι τα ειπα ολα
    Μα τα δειλινα.... μια φωνη μου ψυθιριζει.... μυστικα .... δεν θα γυρισεις πια.....

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,746
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    όχι ρεμ...
    Ο γιατρός μέχρι στιγμής έχει πει "ισως" και "μπορεί" να χρειαστεί να μείνει στο κρεββάτι.
    Δεν έχει δώσει τελεσίγραφο και εκείνοι συνεχίζουν.
    Το θέμα όμως της φίλης μου είναι να μη χρειάζεται να το πει ο γιατρός. Να καταλάβει ο σύντροφος της πως εκείνη θέλει να χαρεί το γάμο τους, να τον ζήσει, να ενδιαφερθεί για την ευτυχία της εκείνη τη στιγμή και όχι να είναι έξι μηνών νύφη που να μη μπορεί να κάνει τίποτε άλλο πέρα από το να παρακολουθεί σαν κομπάρσος κάτι που εκείνη ειναι πρωταγωνίστρια.
    τα ισως και μπορει ειναι για μια νορμαλ καθημερινοτητα, οπου μολις κουραστεις, πας και ξεκουραζεσαι. σε μια αγχωτικη διαδικασια οπως ο γαμος, που κραταει ολοκληρη μερα, περα κι απ τις προετοιμασιες, αν επιβαρυνθει υπερβολικα τι θα κανει?θα φυγει στην μεση?

    περα απο αυτο, το σημαντικο δεν ειναι καν πως θα ζησει τον γαμο που ονειρευτηκε, αλλα πως θα ζησει μια ζωη με εναν ανδρα που δεν μπορουν να συνεννοηθουν σε κατι απλο..

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    751
    εαν θελει ο γαμπρος να του δωσω το τηλεφωνου αυτου του ζευγαριου να του μιλησουν για τα ωραια του γαμου κατα την εγκυμοσυνη!!
    Μα τα δειλινα.... μια φωνη μου ψυθιριζει.... μυστικα .... δεν θα γυρισεις πια.....

  8. #23
    Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    78
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ..serena...αυτά είναι τα λογικά και σίγουρα υπάρχει θέμα με το ζευγάρι.
    Είναι μόλις ένα χρόνο μαζί και προσπαθούν να βρουν τους κωδικες τους.
    Είναι ερωτευμένοι πολύ, αλλά ο έρωτας δεν λύνει τέτοιου είδους προβλήματα.
    Απ ότι έχουμε καταλάβει, ο γαμπρός πιέζεται από το σπίτι αλλά όχι υπο μορφή κόντρας, αλλά στεναχώριας κλπ.
    Αυτό με τον λιτό γάμο προτάθηκε αλλά και κει βρήκε τοίχο, καθώς πάλι οι γονείς θα στεναχωρηθούν και όχι μόνο η δικοί του, αλλά και η μητέρα της.
    μα βρε θεοφανια , το να ειναι ενωμενο ενα ζευγαρι δεν υποδηλωνει μονο ερωτα αλλα και χημεια ,ταιριασμα ,κοινους στοχους ....
    επειτα το ουσιαστικο προβλημα δεν ειναι το αν θα γινει ο γαμος θρησκευτικος η πολιτικος ... αλλα το οτι το ζευγαρι δεν μπορει να παρει μια σημαντικη αποφαση απο κοινου και οτι και οι δυο μπαινουν στην διαδικασια να ανεχτουν και να διαπραγματευτουν συναισθηματικους εκβιασμους απο τριτους ... καποια πραγματα πρεπει να τα βλεπουμε μακροπροθεσμα ... σημερα ειναι ο γαμος ,αυριο θα ειναι βαφτιση και μεθαυριο ολο και κατι αλλο θα βρουν για να επεμβαινουν ... ας μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας ... οκ καταλαβαινω οτι η φιλη σου βρισκεται σε δυσκολη θεση , αλλα αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να κατσει να καταστρεψει την ζωη της ... νομιζω οτι μπορουν να καταντησουν πολυ ψυχοφθορα ολα αυτα οταν δεν θετουμε ορια ...

    να το σκεφτει πολυ καλα το ζητημα ... θα μπορει να στηριχθει στο μελλον σε καποιον που δεν ειναι πρωτα απο ολα ''αντρας '' ?? γιατι για να θεωρεισαι αντρας και οχι παιδακι , πρεπει πρωτα απο ολα να ανεξαρτητοποιηθεις συναισθηματικα απο τους γονεις σου και να εισαι σε θεση να παιρνεις αποφασεις χωρις να επηρεαζεσαι απο την γνωμη τους ....

    αν ειναι πραγματικη σου φιλη ,θα ελεγα να της τα πεις ολα αυτα με κομψο φυσικα τροπο αλλα και χωρις να ωραιοποιεις καταστασεις ...

  9. #24
    Quote Originally Posted by boubourina View Post
    Θεοφανεια, διπλα μου ακριβως κολλητο μπαλκονι μενει μια φιλη μου με το αγορακι της.

    Για ολους τους παραπανω λογους εκαναν και αυτοι το γαμο κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης στους 5 μηνες για την ακριβεια. Η κοπελα δεν χορεψε και πηγε στο γαμο με νυφικο αεροστατο αλλα δεν ηταν αυτο το θεμα

    4 μερες μετα το γαμο αρχισε η αιμοραγια απο το αγχος και το τρεξιμο που ειχε ριξει και μετα απο 15 μερες ακινησια γεννησε 5,5 μηνων το αγορακι της. Το γεννησε Ιανουαριο και το πηρε απο το Μητερα Μαιο! Το κορμακι του ειναι γεματο ραμματα απο τις πολλαπλες εγχειρησεις για να σωσουν ζωτικα οργανα που υπολειτουργουσαν, το αναπνευστικο του δεν ειναι καλα, υπαρχει μια κινητικη δυσκολια ακομα ( ειναι 3,5 χρονων σημερα οσο και ο γιος μου) και αρχισε να μιλαει πριν μισο χρονο.
    Επι 2 χρονια πηγαινε καθε μηνα στο Παιδων για θεραπειες και τρεμει μην της αρρωστησει γιατι το ανοσιοποιητικο του ακομα δεν εχει συναμωσει αρκετα

    Νομιζω οτι τα ειπα ολα
    ....ναι, τα είπες όλα μπου.

    Λυπάμαι πολύ για την κοπέλα, είναι φρίκη και μόνο να σκεφτώ πως θα πάθει κάτι τέτοιο η φίλη μου.
    Αν μιλήσει με το γιατρό και της το απαγορευσει, θα είναι καλά. Το θέμα της σχέσης τους όμως θα παραμείνει άλυτο.

  10. #25
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    τα ισως και μπορει ειναι για μια νορμαλ καθημερινοτητα, οπου μολις κουραστεις, πας και ξεκουραζεσαι. σε μια αγχωτικη διαδικασια οπως ο γαμος, που κραταει ολοκληρη μερα, περα κι απ τις προετοιμασιες, αν επιβαρυνθει υπερβολικα τι θα κανει?θα φυγει στην μεση?

    περα απο αυτο, το σημαντικο δεν ειναι καν πως θα ζησει τον γαμο που ονειρευτηκε, αλλα πως θα ζησει μια ζωη με εναν ανδρα που δεν μπορουν να συνεννοηθουν σε κατι απλο..

    Μα αυτό είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα της πέρα από την πίεση των πεθερικών. Πως ο γαμπρός ακολουθεί τις επιταγές των γονιών του και δεν σκέφτεται όλα τα άλλα.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    126
    Κοίταξε, αν το να μην στενοχωρήσει τους γονείς του το βάλει πιο ψηλά από την πιθανότητα να πάθει κάτι χοντρό το παιδί και ενδεχομένως και η μητέρα, το πρόβλημά τους είναι πολύ βαθύτερο από απλό φιλότιμο προς τους γονείς του. Εδώ μιλάμε για ανθρώπινες ζωές. Ας στενοχωρηθούν και ας πλαντάξουν.


    ΥΓ: Είπα να μην το πω, αλλά θα το πω κι ας είμαι η κακιά. ΑΝ ο γαμπρός παρ'όλα αυτά επιμείνει, το καρπούζι και το μαχαίρι το έχει η φίλη σου, όπως και την μέγιστη υποχρέωση στο παιδί και τον εαυτό της. Να του πει όχι επειδή όχι, και τέλος. Έτσι το βλέπω εγώ. Δηλαδή αν χάσει το παιδί, αυτή δεν θα είναι μάνα που θα στενοχωρηθεί (άπειρα περισσότερο από το να "μην είναι ευλογημένος ο γάμος"..)? Αν πάθει κάτι η ίδια, οι δικοί της γονείς δεν θα στενοχωρηθούν?
    [I][SIZE="1"]Well you're up so high, how can you save me when the dark comes here tonight to take me up my front walk and into bed, where it kisses my face and eats my head...[/SIZE][/I]

  12. #27
    Quote Originally Posted by serena View Post
    μα βρε θεοφανια , το να ειναι ενωμενο ενα ζευγαρι δεν υποδηλωνει μονο ερωτα αλλα και χημεια ,ταιριασμα ,κοινους στοχους ....
    επειτα το ουσιαστικο προβλημα δεν ειναι το αν θα γινει ο γαμος θρησκευτικος η πολιτικος ... αλλα το οτι το ζευγαρι δεν μπορει να παρει μια σημαντικη αποφαση απο κοινου και οτι και οι δυο μπαινουν στην διαδικασια να ανεχτουν και να διαπραγματευτουν συναισθηματικους εκβιασμους απο τριτους ... καποια πραγματα πρεπει να τα βλεπουμε μακροπροθεσμα ... σημερα ειναι ο γαμος ,αυριο θα ειναι βαφτιση και μεθαυριο ολο και κατι αλλο θα βρουν για να επεμβαινουν ... ας μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας ... οκ καταλαβαινω οτι η φιλη σου βρισκεται σε δυσκολη θεση , αλλα αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να κατσει να καταστρεψει την ζωη της ... νομιζω οτι μπορουν να καταντησουν πολυ ψυχοφθορα ολα αυτα οταν δεν θετουμε ορια ...

    αυτό είναι το ζουμί.
    Πρέπει με κάποιο τρόπο ο γαμπρός να καταλάβει πως αυτό δεν είναι τόσο μικρής αξίας για τη φίλη μου όπως της το παρουσιάζει, αλλά δικό τους πρόβλημα επικοινωνίας που πρέπει να λύσουν. Ερωτας/χημεια/κοινοί στόχοι υπάρχουν. Το θέμα είναι να βρουν και τους κώδικες επικοινωνίας μεταξύ τους, γιατί όπως τονίζω συνέχεια είναι μόλις ένα χρόνο μαζί.



    να το σκεφτει πολυ καλα το ζητημα ... θα μπορει να στηριχθει στο μελλον σε καποιον που δεν ειναι πρωτα απο ολα ''αντρας '' ?? γιατι για να θεωρεισαι αντρας και οχι παιδακι , πρεπει πρωτα απο ολα να ανεξαρτητοποιηθεις συναισθηματικα απο τους γονεις σου και να εισαι σε θεση να παιρνεις αποφασεις χωρις να επηρεαζεσαι απο την γνωμη τους ....

    Επειδή τον γνωρίζω και επειδή δεν είμαι ο ευκολότερος άνθρωπος του κόσμου, ούτε τα βλέπω αγγελικά πλασμένα για να τον έχω συμπαθήσει τόσο πολύ, δεν τίθεται θέμα ανεξαρτησίας από τους γονείς. Ισα-ίσα παίρνει πρωτοβουλίες, είναι αρσενικό, δεν είναι κανας μαμακιας, απλά προφανώς δεν βλέπει τόσο σημαντικό το γάμο ως μυστήριο όπως η φίλη μου και προσπαθεί να μη χαλάσει το χατίρι των δικών του.

    αν ειναι πραγματικη σου φιλη ,θα ελεγα να της τα πεις ολα αυτα με κομψο φυσικα τροπο αλλα και χωρις να ωραιοποιεις καταστασεις ...

    λολλλλ....πολύ αργά, διαβάζει το θέμα και προσπαθει να κάνει εγγραφή...:)

    .................................................. ...

  13. #28
    Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    78
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    έχουν ραντεβού με το γυναικολόγο αύριο.
    Είπα στη φίλη μου να τον πάρει από σήμερα και να του εξηγήσει την κατάσταση, μήπως και αποθαρύνει το γαμπρό για το γάμο την περίοδο της εγκυμοσύνης.

    Αυτό λέμε και μεις, να το κάνουν μετά τη γέννα, αλλά τα πεθερικά υποστηρίζουν πως δεν θα είναι ευλογημένοι από το Θεό και πως τότε δεν θα κάνουν γάμο αλλά βαφτίσια, δηλαδή δεν θα έχει την ίδια βαρύτητα το μυστήριο.
    αχ κατι τετοια διαβαζω και εκνευριζομαι ... δηλαδη ειλικρινα , ποσο τραγικα εγωκεντρικοι ειναι μερικοι ανθρωποι που κανουν στην ακρη την ευτυχια και την υγεια των αλλων, μονο και μονο για να ικανοποιηθουν οι ΔΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΕΠΙΘΥΜΙΕΣ ...???

    εεε ας μην ειναι ευλογημενοι ,τι να κανουμε ... ας προτιμησουν να ειναι υγειεις ...
    οσο για το πως καποιοι ερμηνευουν την θρησκεια κατα οπως τους βολευει ας μην μιλησω καλυτερα .... αλλο μεγαλο θεμα ...

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    201
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    και ποιο ειναι το πρόβλημα σου ότι δεν θα χορέψεις στο γάμο?
    ουαου..αυτο θα πει κατανοηση!

    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    και αν εξαιρέσει κανείς αυτό το πανηγύρι, οι άνθρωποι έχουν φερθεί με τον καλύτερο τρόπο, την αγαπάνε και δεν έχουν αναμιχτει πουθενά.
    Πάντα υπαρχει η πρωτη φορα! ειναι να μη γίνει η αρχη..

    το ολο θεμα ειναι η σταση του μέλλοντος συζύγου, απαράδεχτη κ απογοητευτική η συμπεριφορα του... ακομη κ προβλημα να μην υπήρχε με την εγκυμοσύνη σε καμια περιπτωση δεν δικαιολογείτε τετοια πιεση απο μερους του, το πρωτο του μέλημα πρεπει να ειναι η ευτυχία της γυναίκας του...
    [B][SIZE=6][COLOR="#000080"]Έχουμε 2 επιλογές: Να οργανώσουμε νέο έδαφος ή να αφήσουμε τα αγριόχορτα να μεγαλώσουν[/COLOR][/SIZE][/B][SIZE=5][/SIZE]

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ..serena...αυτά είναι τα λογικά και σίγουρα υπάρχει θέμα με το ζευγάρι.
    Είναι μόλις ένα χρόνο μαζί και προσπαθούν να βρουν τους κωδικες τους.
    Είναι ερωτευμένοι πολύ, αλλά ο έρωτας δεν λύνει τέτοιου είδους προβλήματα.
    Απ ότι έχουμε καταλάβει, ο γαμπρός πιέζεται από το σπίτι αλλά όχι υπο μορφή κόντρας, αλλά στεναχώριας κλπ.
    Αυτό με τον λιτό γάμο προτάθηκε αλλά και κει βρήκε τοίχο, καθώς πάλι οι γονείς θα στεναχωρηθούν και όχι μόνο η δικοί του, αλλά και η μητέρα της.
    καλά τι άτομα είναι αυτά ρε γαμώτο που υπάρχουν? το παιδί τους είναι ευτυχισμένο,το εγγονάκι είναι στο δρόμο και αυτοί στενοχωριούνται για το πιο άκυρο πράγμα. θρησκεία αγάπης my ass! θρησκεία μαλάκυνσης και ενοχών πες καλύτερα!

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Αντρική Φοβία γάμου?
    By strawberry in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 29
    Last Post: 06-07-2011, 19:43
  2. Όλα του γάμου δύσκολα...
    By Σουέλ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 26-06-2011, 02:43
  3. ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ..........ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ !
    By antonis-wolf in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 25-03-2010, 22:50
  4. πως άρχισαν τα σημάδια της μανίας
    By arktos in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 16-03-2007, 18:56
  5. προβληματα γαμου στη διαρκεια πενθους
    By Despina in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 24-08-2006, 10:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •