Τι γινεται οταν ο αντρας σου δεν σε ικανοποιει ερωτικα?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 76
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    32

    Τι γινεται οταν ο αντρας σου δεν σε ικανοποιει ερωτικα?

    τι γινεται οταν ο αντρας σου δεν σε ικανοποιει ερωτικα?

    Οταν αγαπας πολυ τον αντρα σου.
    Οταν εχετε πλεον οικογενεια.Και ειστε πολυ ευτυχισμενοι μεσα σε αυτην.Υπαρχει η επικοινωνια,η αγαπη , η στοργη, η τρυφεροτητα, η εγκεφαλικη επαφη και γενικα μια πολυ καλη κατασταση αναμεσα σας.
    Οταν ο σεβασμος και το επιπεδο σου σαν ατομο δεν σου επιτρεπουν να απιστησεις, να πεις ψεμματα κλπ.και εξαλου δεν το θελεις ουτε εσυ η ιδια.
    Οταν μετα απο επανελλημενες ηρεμες και με τροπο συζητησεις ,και με υπομονη και γλωσσα του σωματος προσπαθειες να του διξεις πως θελεις να σε αγγιζει, ποσο απαλα η εντονα,κλπ.. εκεινος ειναι εκεινος, και δεν μπορει να αλλαξει εφοσων 33χρονια κανει με αυτον τον τροπο ερωτα.

    Οταν ο αγαπημενοσ σου θεωρει πωσ ειναι καλοσ εραστης, και θυμωνει οταν προσπαθεις να αλλαξεις σταση η κινηση κλπ.
    Οταν δεν εχει πλεον υπομονη μαζι σου στο κρεβατι.
    Οταν σε ξενερωνει πολυ ευκολα, και ξενερωνει οταν ξενερωσεις κι εσυ.Η οταν δεν αντιλαμβανεται πως εχεις ξενερωσει.
    ?
    ποναω που το λεω .Συγνωμη.Αλλα ειχα μαθει αλλιωσ στην ζωη μου.Πιστευα πωσ θα καλητερευε η ερωτικη μασ ζωη γι αυτο και προχωρισα σε αυτον τον γαμο, εξαλου δεν θα μπορουσα να βρω καλητερο συντροφο και πατερα για το παιδακι μασ..
    ομωσ ειχα συνηθισει να εχω υπεροχη ερωτικη ζωη.Πολυ ικανοποιημενη και σαν επαφη και σαν μεγεθοσ.(να πω ψεμματα?)

    .Το εχω συναιχως στο μυαλο μου.Δεν εχω παθοσ, γιατι ξερω πωσ και παλι και παλι δεν θα ικανοποιηθω.Το παλευω παντοσ τι να κανω.Ομωσ αναγκαζομαι να φαντασιονομαι πλεον πραγματα.

    Μου λειπει πολυ η ερωτικη μου ζωη.

    συγνωμη που σας μιλαω για κατι τοσο προσωπικο, αλλα καπου επρεπε να το πω.

  2. #2
    Πουπουλάκι...καλώς ήρθες καταρχήν...:)
    Να σε ρωτήσω κάτι; Υπάρχει περίπτωση να τον πείσεις να πάτε σε έναν σεξολόγο?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,863
    θα ηταν πολυ ευχαριστο αν συνεβαινε αυτο που προτεινει η θεοφανια, αλλα επειδη δεν δεχεται καν δικες σου προτασεις και σχολια στον τροπο που κανει ερωτα, υποθετω πως ουτε θα το συζηταει για σεξολογο.....

    χμμμμ
    λιγο δυσκολο το θεμα σου, μιας και αυτα που σαν πρωτη σκεψη θα σου προτεινε κανεις,απ οτι μας λες, ταεχεις κανει ηδη...
    ας δουμε και τα καλα της υποθεσης...
    απο την προσπαθεια που καταβαλεις και την επιθυμια που εχεις για να βελτιωθει η σεξ. σας ζωη, συμπεραινω οτι εχεις ακομα ερωτικη διαθεση για τον αντρα σου και δεν σου εχει τελειωσει παρα την σταση του αυτη...

    μιας και πιασαμε και τα τεχνικα θεματα,εχω μια απορια:
    το βασικο σου θεμα ειναι οτι δεν κανει αυτα που θα σε εκαναν να φτασεις σε οργασμο, η δεν ικανοποιεισαι γενικα κατα την διαρκεια του σεξ?

  4. #4
    Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    32
    Καλως σας βρηκα Θεοφανια μου.Και σε ευχαριστω.

    Σε σεξολογο πας απ οτι ξερω οταν εχετε προβληματα με στυτικη δυσλιτουργια ετσι δεν ειναι?
    Εμεις φτου φτου τετοιο προβλημα δεν εχουμε.
    Ισα ισα.Διαθεση και επηθυμια υπαρχει πολυ απο την μερια του συζηγου:)

    και εκεινοσ θεωρει πωσ εχουμε καλη ερωτικη ζωη παρ ολο που θα επιθημουσε να βρισκομασταν ερωτικα πιο συχνα.
    Κι εγω θα το ηθελα , αλλα δεν φτιαχνομαι πλεον, δεν αναστατονομαι,το θεμα μου ειναι και το μεγεθος του.
    Εχοντας υπαρξει ομως με αντρα με μικροτερο πεος και εχοντας μαζι του πολυ πολυ καλη ερωτικη ζωη, ηλπιζα πωσ θα αλλαζαν τα πραγματα με τον καιρο και για εμας.
    Ακριβως στα ισα δεν του το εχω πει αυτο μια και ξερω πως ειναι πολυ σκληρο να πεις κατι τετοιο στον αντρα σου, θα ταν πολυ κακο για την λιμπιντο του κατι τετοιο.
    Αυτο φανταζομαι και οι αντρες του φορουμ μας εδω μπορουν να επιβεβαιωσουν.

  5. #5
    Originally posted by poupoulaki


    Σε σεξολογο πας απ οτι ξερω οταν εχετε προβληματα με στυτικη δυσλιτουργια ετσι δεν ειναι?
    Εμεις φτου φτου τετοιο προβλημα δεν εχουμε.
    Ισα ισα.Διαθεση και επηθυμια υπαρχει πολυ απο την μερια του συζηγου:)


    Όχι, δεν πας μόνο για αυτό αλλά και για μη συντονισμό με τον άνθρωπο σου, που απ ότι φαίνεται υπάρχει σε αυτήν την περίπτωση.

    και εκεινοσ θεωρει πωσ εχουμε καλη ερωτικη ζωη παρ ολο που θα επιθημουσε να βρισκομασταν ερωτικα πιο συχνα.
    Κι εγω θα το ηθελα , αλλα δεν φτιαχνομαι πλεον, δεν αναστατονομαι


    Εκείνος δεν καταλαβαίνει πως εσύ δεν ικανοποιείσαι? Τι παει να πει πως πιστεύει πως πάνε όλα καλά, αφού δεν πάνε?

    το θεμα μου ειναι και το μεγεθος του.
    Εχοντας υπαρξει ομως με αντρα με μικροτερο πεος και εχοντας μαζι του πολυ πολυ καλη ερωτικη ζωη, ηλπιζα πωσ θα αλλαζαν τα πραγματα με τον καιρο και για εμας.


    Εδώ είναι μια παγίδα. Το μέγεθος δεν παίζει ρόλο φυσικά, αλλά μήπως έχει κόμπλεξ γι αυτό και το βγάζει με αυτή τη \"χαζή\" αυτοπεποίθηση?


    Ακριβως στα ισα δεν του το εχω πει αυτο μια και ξερω πως ειναι πολυ σκληρο να πεις κατι τετοιο στον αντρα σου, θα ταν πολυ κακο για την λιμπιντο του κατι τετοιο.
    Αυτο φανταζομαι και οι αντρες του φορουμ μας εδω μπορουν να επιβεβαιωσουν.

    Εννοείται και μη τολμήσεις!!!! Θα τα κάνεις ακόμη χειρότερα τα πράγματα.
    Να σε ρωτήσω κάτι? Μήπως τον έχεις κομπλάρει γενικότερα με το να του λες πως δεν ικανοποιούσε. Σόρι, αλλα αν θες πες μας κάποια παραπάνω στοιχεία μήπως και βγάλουμε άκρη.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,863
    και να ΜΗΝ ΤΑ ΠΕΙΣ ΠΟΤΕ!
    ποτε να μη κανεις αρνητικο σχολιο για το μεγεθος του γιατι αυτο θα καταστρεψει την ερωτικη σας ζωη εντελως....
    ισως να ειναι κι αυτο ενας λογος που δεν δεχεται αμφισβητηση για τις επιδοσεις του. ισως νοιωθει μειονεκτικα και δεν θελει πολλα-πολλα επ αυτου...

    και οχι, ο σεξολογος δεν ασχολειται με στυτικη δυσλειτουργια μονο, αυτος που λες ειναι ο ουρολογος.
    ο σεξολογος ασχολειται με σεξουαλικες δυσλειτουργιες.

    εχεις θεμα και με την διαρκεια η μονο με τον τροπο?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Κατα τη γνωμη μου μαλλον απλως...βαρεθηκες.
    Τα ιδια και τα ιδια και τα ιδια.
    Δεν ξερω τι να πω πανω σε αυτο...δεν εχω αναλογη εμπειρια γιατι απλουστατα οταν δεν γουσταρω ή δεν γουσταρει η κοπελλα πλεον σχεση μαζι μου το διαλαμε...δεν εχω οικογενειες και υποχρεωσεις.
    Εχεις συζητηση μαζι του ωστε να βαλετε λιγο...πιπερι στην ερωτικη σας ζωη? Ξερω γω κατι?
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,863
    απ οτι καταλαβα κιπ,
    η πουπουλακι δεν ικανοποιουνταν απο την αρχη της σχεσης, απλα ηλπιζε για καποιον λογο οτι στην πορεια θα αλλαξουν τα πραγματα

  9. #9
    Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    32
    Remedy:)
    εχεις δικιο, δεν μου εχει τελειωσει το συναισθημα και η επηθημια , και σιγουρα οχι η αγαπη μου για εκεινον.
    Ημαστε νεο ζευγαρι αλλα οπωσ να εχει με περναει 8 χρονια.ειναι 33 κι εγω 25 νιωθω πλεον πως και αυτο παιζει την σημασια του, οι νεοτεροι ανθρωποι ειναι πιο ευλυγιστοι, πιο ελαστικοι,αντεχουν περισσοτερο σε καποιες στασεις και παιδια δεν μιλαω για καμα σουτρα και ακροβατικα, αλλα πχ το να με αγγιζει πχ στο στηθος κατα την διαρκεια του ερωτα μας για πολυ ωρα η με καποιο ρυθμο..
    .
    Ε εκεινος δεν αντεχει να κανει τετοιες κινησεις για οση ωρα μου χρειαζεται..και οργανικα και ψυχικα.
    Ουτε δεν κανει \"ανετα\" με ευκολια κινησεις τυπου \'\'να με γυρισει σε αλλη σταση ..κλπ\'\' ειναι ολα αποσπασματικα, δεν ρεουν πωσ να το πω, δεν το κανει με χαρη, πχ πρεπει να σηκωθει,να στηριχθει, να αλλαξει θεση, να αλλαξω κι εγω θεση, και να συναιχισουμε...(εν τω μεταξυ εγω προλαβαινω να ξενερωσω)..γιατι περιμενω μια συναιχεια..να ρεει μονη της η κινηση, να μην παιρνει τα χερια του απο πανω μου , να με κραταει αγκαλια και να με γυριζει.. ειναι πιο δυνατος απο εμενα ..κατι τετοιο ηταν αυτονοητο παντα στο παρελθον.ελπιζω να γινομαι κατανοητη.

    χμ οσο για το τετευταιο ερωτημα σου, η ικανοποιηση θα ηταν σαφως μαγαλητερη αν εκανε πραγματα που με ευχαριστουν, ετσι δεν ειναι? πχ οταν τελειωσει , και ασχοληθει με εμενα μετα για να τελειωσω κι εγω (κατι που επρεπε να το συζητησω 4 φωρες για να το καταλαβει ..και να γινουμε χαλια....πως δηλαδη θελω κι εγω να τελειωνω , ωσ παντρεμενη εχω κι εγω το δικαιωμα σε μια καλη ερωτικη ζωη)(και ωσ μια νεαρη γυναικα)
    οταν ασχολειτε λοιπον, το κανει ειτε πολυ αποτομα ειτε πολυ απαλα, γενικα δεν νιωθει πωσ θελω..πωσ μου αρεσει..με αποτελεσμα να ξενερωνω και τελικα να μην θελω πια..τιποτα.και να στεναχωριεμαι ..παλι.

  10. #10
    Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    32
    Originally posted by Remedy
    και να ΜΗΝ ΤΑ ΠΕΙΣ ΠΟΤΕ!
    ποτε να μη κανεις αρνητικο σχολιο για το μεγεθος του γιατι αυτο θα καταστρεψει την ερωτικη σας ζωη εντελως....
    ισως να ειναι κι αυτο ενας λογος που δεν δεχεται αμφισβητηση για τις επιδοσεις του. ισως νοιωθει μειονεκτικα και δεν θελει πολλα-πολλα επ αυτου...

    και οχι, ο σεξολογος δεν ασχολειται με στυτικη δυσλειτουργια μονο, αυτος που λες ειναι ο ουρολογος.
    ο σεξολογος ασχολειται με σεξουαλικες δυσλειτουργιες.

    εχεις θεμα και με την διαρκεια η μονο με τον τροπο?
    χμ..με τον τροπο ,γιατι στην τελικη οταν υπαρχει διαθεση , μπορεις παντα να κανεις και 2ρη φωρα ερωτα.

  11. #11
    Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    32
    Originally posted by keep_walking
    Κατα τη γνωμη μου μαλλον απλως...βαρεθηκες.
    Τα ιδια και τα ιδια και τα ιδια.
    Δεν ξερω τι να πω πανω σε αυτο...δεν εχω αναλογη εμπειρια γιατι απλουστατα οταν δεν γουσταρω ή δεν γουσταρει η κοπελλα πλεον σχεση μαζι μου το διαλαμε...δεν εχω οικογενειες και υποχρεωσεις.
    Εχεις συζητηση μαζι του ωστε να βαλετε λιγο...πιπερι στην ερωτικη σας ζωη? Ξερω γω κατι?
    Ναι Κιπ γουοκινκγ μου, εχουμε συζητησει, και εχουμε βαλει πραγματα, προσπαθω να κανω αλλαγες, να εχουμε μεγαλητερη ποικιλια, :P , αυτη ειναι η διαφορα μεταξυ σχεσης και γαμου, στον γαμο δεν φευγεις ετσι απλα, εξαλου αγαπιομαστε ερωτικη ζωη δεν εχουμε καλη.

    και ξερεις δεν φτανει η κοπελα να δινει το οκ για καποια \'\'παραπανω\'\'πραγματα στον ερωτα, πρεπει και ο αντρας να ξερει να την πλησιασει .. να νιωθει το ταιμινγκ.

  12. #12
    Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    32
    Originally posted by Remedy
    απ οτι καταλαβα κιπ,
    η πουπουλακι δεν ικανοποιουνταν απο την αρχη της σχεσης, απλα ηλπιζε για καποιον λογο οτι στην πορεια θα αλλαξουν τα πραγματα
    Ξερετε πως ειναι.. στην αρχη της σχεσης ειδικα οταν βλεπεις πως ειναι αυτο που εψαχνες παντα ο αλλος, δεν δινεις βαση στην ερωτικη επαφη, ημασταν ενθουσιασμενοι, ερωτευμενοι, χωρις προβληματα, και η ερωτικη μας ζωη ηταν καλητερη, αλλα στην αρχη παντα ειναι ολοι πιο ελαστικοι, προσπαθουν περισσοτερο,εξαλου πιστευα πωσ οσο περισσοτερο θα \'\'εξασκουμασταν\'\'τοσο καλητερα θα ηταν τα πραγματα.

    ναι δεν ηταν\'\'δυναμητης\'\' ουτε στην αρχη.Ομωσ ενιωθα πως θα ημουν αχαριστη αν ασχολιομουν με αυτο το θεμα, ειναι υπεροχος ανθρωπος.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,863
    ξερεις , αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι εχεις βασικες διαφωνιες στο πως το κανει...
    δλδ.
    αλλο ειναι να θες καποια πραγματα και τελικα να βρεις τροπο να του τα περασεις και να τα κανετε, κι αλλο να μη σου κολλαει τπτ...ι κινηση που ειναι οπως ειναι, το πως σε πιανει το αν νοιωθει την δικη σου αισθηση...
    αυτα ειναι πολυ βασικα πραγματα και εχουν να κανουν με αυτο που λεμε \"ερωτικη χημεια\" και κατα τη γνωμη μου η υπαρχει η δεν υπαρχει μεταξυ δυο ατομων, δεν ειναι κατι που φιαχνεται...ισως για υατο αντιδραει ο αντρας σου στις προσπαθειες σου...γιατι εχεις τοσεςα αντιρησεις , και καποιες που ειναι πολυ ουδσιαστικες, που νοιωθει οτι στο τελος το σεξ μεταξυ σας θα μοιαζει με παρκαρισμα αντι για ερωτα.. \"πιο εδω πιο εκει, οχι αποτομα, οχι αποσπασματικα, μη με αφηνεις απ τα χερια σου,γυρνα με, χαιδεψε με ετσι, ας δοκιμασουμε και τπτ αλλο...\".....
    αντιλαμβανεσαι?

    εχω την αισθηση και διορθωσε με αν κανω λαθος,
    οτι γνωρισες εναν ανθρωπο που σε ικανοποιησε πληρως σαν ανθρωπος και μελλων συζυγος που αποφασισες οτι τον θες στην ζωη σου και μετα τον εβαλες στο κρεβατι του προκρουστη γιατι αυτο που σου χαλουσε την εικονα ηταν το σεξ (που ειναι απο τα πιο θεμελιωδη σε ενα ζευγαρι και δεν ειναι\"μονο το σεξ δεν παει καλα\") και σκεφτηκες οτι ειναι κατι που φιαχνει με προσπαθειες..

    προσωπικη μου γνωμη
    το σεξ δεν φιαχνει με προσπαθειες αν δεν ηταν ποτε καλο...
    φιαχνει μια δυσλειτουργια, βελτιωνεται,αλλα δεν μπορεις να αποκτησεις χημεια αν δεν υπηρχε ποτε.

  14. #14
    Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    32
    Ομως πλεον ειναι σημαντικο και αυτο, μιας και μετα απο καποια χρονια απομυθοποιηται ο αλλος οσο υπεροχος κι αν εξακολουθει να ειναι.Και θεωρω δικαιωμα μου μια καλη ερωτικη ζωη.

    Παντα ενιωθα πως ημουν πολυ ερωτικο ατομο, καποιος καποτε μου ειχε πει \'\'εσυ εισαι πλασμενη για να κανεις ερωτα\'\'
    πλεον νιωθω πολυ κακη ερωμενη, δεν νιωθω καν ερωμενη.Δεν μπορω ομως να το μοιραστω μαζι του και αυτο με τρελαινει, και στον σεξολογο να παμε, θα του το προτεινω, δεν θα μπορεσω να μιλησω ανοιχτα , ετσι νομιζω.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Μια και αυτος δεν λεει να αλλαξει προσπαθησε να αλλαξεις εσυ και μελετα ανταποκριση.
    Δεν βλεπω και πολλες εναλλακτικες...
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •