Φόβος , άγχος διατάραξη ύπνου , υπό στρατιωτική θητεία ? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 48
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    396
    σχολη,πραγματα που σε περιμενουν στο σπιτι,την θητεια σου κ.α

  2. #17
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    31
    Εχω ολα αυτα και δν μπορω να κανω κατι , σημερα πλακωσα τα τηλεφωνα αλλα απο πουθενα απαντηση.

    Μπας και βοηθησω τον εαυτο μου ,αλλα τιποτα απο πουθενα.

    Δεν ξερω τι αλλο να κανω εχω φτασει στο ΑΜΗΝ
    180 και σήμερα :(
    Βρε συ,[B]124[/B] και σήμερα ??? (20-03-2012:Update)
    24-07-2012 ΑΠΟΛΥΟΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ !!! ΑΠΟΛΥΘΗΚΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    396
    τα τηλεφωνα για να επικοινωνησεις?ή για βοηθεια?

  4. #19
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    31
    τι τηλέφωνα ?

    Δεν υπάρχουν τέτοια πράγματα.

    Χώρια οτι , πολύ απλά εάν μου πουν να παω στο 424 μόλις πω τα προβλήματα μου θα με στείλουν αναβολή ενώ δεν πρέπει.

    176 μέρες ακόμα ! Κόλαση μου φαίνονται.
    180 και σήμερα :(
    Βρε συ,[B]124[/B] και σήμερα ??? (20-03-2012:Update)
    24-07-2012 ΑΠΟΛΥΟΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ !!! ΑΠΟΛΥΘΗΚΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    φιλε μου υπομονη ολοι περνανε δυσκολα στο στρατο κ ο στρατοσ αυτο σου μαθαινει να αντιμετωπιζεισ τα προβληματα αφου ειναι τοσα πολλα που αναγκαζεσαι να αλλαξεισ το σκεπτικο σου για να ανταπεξελεθεισ αλλα αμα τα αλλαξεισ θα σου κανει καλο για μια ζωη μετα οποτε υπομονη εγω στο εξαμηνο συνηθησα κ προσαρμοστηκα πληρωσ εισαι σε καλη μοναδα δε σε συμφερει να φυγεισ για κανενα λογο σκεψου να ειχεσ ολα αυτα που εχεισ κ να ησουν κ σε ****** μοναδα εκει τι θα κανεσ;πρεπει να μαθεισ να τα ξεχνασ τα προβληματα οπου εισαι για οσο εισαι εκει σκεφτεσαι τα του στρατου μολισ βγεισ σκεφτεσαι τα αλλα ετσι παει αλλιωσ τρελαθηκεσ δεν υπαρχει λυση εγω ετσι εκανα κ μου βγηκε σε καλο θελει λιγο προσπαθεια αλλα γινεται

  6. #21
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    31
    Εχω νεότερα.

    ΟΙ μέρες δεν περνάνε παρότι πήρα 10 ημερη άδεια, ο διοικητής μου τα έχωσε χωρις λόγο

    Τελικά βύσμα μετάθεση δεν υπαρχει απο πουθενα οταν λεμε τιποτα ,τιποτα.

    Πηγα εξω σε ψυχολογο που μου τον συστησαν, με εκανε 1,5 ωρα εξεταση,με εστειλε ψυχιατρο
    αλλη 1,5 ωρα εξεταση

    και μου εδωσε

    Xanax και Seroxat καθημερινη αγωγη.

    Μιλησα με τους δικους μου και αρχισαν τις φωνες οτι πηγα σε βλακες κτλ ,και μου ζητανε να παω
    στο 424 να με δει ψυχολογος εκει,αλλα εκει ξερω οτι ειναι ψυχιατροι

    Μπορει να παθω μεγαλυτερη ζημια ... !!!

    Η αληθεια ειναι οτι δεν τα βγαζω περα.
    180 και σήμερα :(
    Βρε συ,[B]124[/B] και σήμερα ??? (20-03-2012:Update)
    24-07-2012 ΑΠΟΛΥΟΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ !!! ΑΠΟΛΥΘΗΚΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    ξεχασα να σου πω φιλε οτι εγω μεσα στο στρατο επαιρνα την αγωγη μου κανονικα χωρισ να αναφερω σε κανεναν τιποτα κ πηγαν ολα καλα λιγο αγχοσ ειχα μονο με στειλαν σε ψυχιατρο του ειπα να με βγαλει Ι2 λογω αγχουσ κι ολα καλα μη στεναχωριεσαι ολα καλα θα πανε απο οτι σε βλεπω βραζεισ στο ζουμι σου κι εγω ετσι εβραζα αλλα τα καταφερα κ πηγα ενα χρονο μολισ τα ξεπερασεισ αυτα θα εχεισ παρει μαθηματα για ολοκληρη ζωη!!!!

  8. #23
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    31
    Μαθήματα δεν φοβάμαι να πάρω,έτσι πρέπει σε αυτήν την ζωή.

    Ναι,οι δικοί μου ενώ με πίεζαν να πάω να μιλήσω σε ψυχολόγο, βρήκα γνωστό στα ξαφνικά όταν έμαθαν οτι πήγα και ψυχίατρο και χρειάστηκα αγωγή τα έχασαν και τώρα με λένε να πάω στο 424,που στην αρχή με έλεγαν να το αποφύγω γιατί θα μου δίναν σίγουρα αναβολή.

    Αύριο το πρωί θα πάω στο 424 να δούμε.

    Εχθές το βράδυ δεν άντεξα μέσα στην μονάδα με έπιασε αμόκ και ο διοικητής απο το σπίτ του έδωσε εντολή να φύγω απο το στρατόπεδο και να γυρίσω Δευτέρα πρωί ώστε να με στείλει 424 με παραπεμτηικό.(Τον φοβάμαι αυτόν τον άνθρωπο ,και του το είπα και στο τηλ. "Σας φοβάμαι " μου λεει "δεν δαγκώνω" ,και το έκλεισε).

    Παρόλα αυτά,εχθές για 1η φορά στην ζωή μου είδα εφιάλτη , δεν ξέρω εάν φταίει το Xanax, το Seraxat δεν το πήρα, το Xanax Πήρα μόνο και στης 4 το πρωί ξύπνησα με ιδρώτα και να τρέμω και πήγα και κοιμήθηκα σε άλλο όροφο.

    Τι να πώ ?!

    Αβέβαιη είναι αυτή η ζωή,να δούμε αύριο τι θα με πεί ο ψυχολόγος-ψυχίατρος.Θα με βγάλει κάποιο γιώτα σίγουρα να δώ τι όμως,αφου θα τον πω να μην με βγάλει αναβολή. :(
    180 και σήμερα :(
    Βρε συ,[B]124[/B] και σήμερα ??? (20-03-2012:Update)
    24-07-2012 ΑΠΟΛΥΟΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ !!! ΑΠΟΛΥΘΗΚΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    μαλακια εγινε νομιζω αλλα σωνεται αμα πασ κ το παιξεισ ανετοσ κ κουλ κ πεισ οτι εχεισ αγχοσ θα σου πει να σ δωσει χαπια κ θα τουσ πεισ οχι αλλα εσυ θα παιρνεισ την αγωγη σου κανονικα μην του πεισ οτι σε παρακολουθει κανενασ εξω δεν τη γλυτωνεισ την αναβολη

  10. #25
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    31
    Ναι,αλλά δεν μπορώ ρισκάρω συνέχεια να παίζω κορόνα γράματα την υπερ-τροφία που ΕΙΧΑ,στην καρδιά,και με είπε ο καρδιολόγος να μην αγχώνομαι γιατί μπορεί να επανέλθει.

    Εγώ θα πάω σε ψυχολόγο αύριο να τα πω όλα για όλα,και ότι γίνει.

    Το κομμάτι του εξωτερικού γιατρού η οικογένεια μου με είπε να το αναφέρω,γιατί ήρθαμε σε σύγκρουση.

    Θα πω , οτι δεν μπορώ να πάρω κιόλας αναβολή γιατί υπάρχουν κάπιοι λόγοι ,μήπως με βγάλει κάποιο Ι , και σημείωση τίποτα πάνω στο χαρτί και πάνε καλύτερα.

    Γιατι ειλικρινά δεν ξέρω 24 Ιουλίου είναι μακριά,και εγώ φοβάμαι αρκετά... :(
    180 και σήμερα :(
    Βρε συ,[B]124[/B] και σήμερα ??? (20-03-2012:Update)
    24-07-2012 ΑΠΟΛΥΟΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ !!! ΑΠΟΛΥΘΗΚΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!

  11. #26
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    31
    Καλη μου τυχη επιστρεφω στην μοναδα,σημερα και παω στο 424.Να δουμε τι θα γινει ο θεος βοηθος και μαζι μου στον γολγοθα.
    180 και σήμερα :(
    Βρε συ,[B]124[/B] και σήμερα ??? (20-03-2012:Update)
    24-07-2012 ΑΠΟΛΥΟΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ !!! ΑΠΟΛΥΘΗΚΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!

  12. #27
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    31
    Μέρες είχα να μπώ.

    Πήγα στο 424, ζήτησαν να ξαναπάω την Πέμπτη με την οριστική μου απόφαση εάν θέλω αναβολή ή όχι , ή εαν θελήσω να παλέψω λίγο ακόμα.Προσωπικά παρότι έχω τα θέματα μου και ενώ μου είπε και η 2η ψυχίατρος που με είδε (γιατί ο 1ος μόνο αναβολή ήθελε να δώσει) . Μου είπε οτι έχω πάρα πολλά καρπούζια κάτω απο τις μασχάλες μου και λογικό είναι να είμαι έτσι.

    Μου είπε να καταλήξω εάν είναι να πάρω αναβολή , ή να με κρατήσει λίγο μέσα να με παρακολουθήσει για να δεί τι και πως και να με βοήθησει,πολύ καλή γυναίκα ( η 1η ματιά )

    Προς στιγμή έχω δώσει τα μαθήματα μου (μου μένει 1 ακόμα), τα φάρμακα που μου έγραψε ο γιατρός δεν τα παίρνω,γιατί εάν κάνω την Πέμπτη που μας έρχετε εισαγωγή φοβάμαι μήπως μου δώσουν τίποτα και πάθουμε καμία βλακεία , επειδή θα έπαιρνα τα άλλα,οπότε πάω την Πέμπτη και βλεπω.

    Το πιο λογικό είναι να μείνω μέσα την Πέμπτη - Παρασκευή - Σάββατο - Κυριακή - Δευτέρα και ίσως βγώ Τρίτη , λόγω 3η μέρου. Σίγουρα θα μου δώσουν αναρρωτική άδεια και μετά θα γυρίσω στην μονάδα μου.

    Οπότε θα μπω,να δώ μήπως με βοηθήσουν τα φάρμακα,και έτσι τα καταφέρω να κάνω λίγο καιρό ακόμα.

    (24 Ιουλίου είναι σχετικά έως κάπως μακριά,στην σκέψη και μόνο τρομάζω,απλά Ιούλιο έχω κάποιες άδειες,αιμοδοτικές κτλ, και Ιούνιο έχω εξεταστική όποτε θα πρέπει πάλι να με βγάλουν όσο να'ναι.)

    Ακόμα όλα υπο-σκέψη μου είναι...
    180 και σήμερα :(
    Βρε συ,[B]124[/B] και σήμερα ??? (20-03-2012:Update)
    24-07-2012 ΑΠΟΛΥΟΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ !!! ΑΠΟΛΥΘΗΚΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!

  13. #28
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    31
    (Επίσης έχω παρατηρήσει στον εαυτό μου το εξής :

    * Έχω χάσει την όρεξη μου για έξω, τελείως όμως, αλλά να δραστηροποιούμε εντός σπιτιού.
    * Όρεξη απο παρέες κτλ. έχω χαθεί ΠΛΗΡΩΣ <Ενώ ήμουν ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ Κοινωνικό άτομο με πολλές παρεές >
    * Μελαγχολώ πιο εύκολα και συγκινούμε.
    * Αυτοκτονίες κτλ. δεν σκέφτομαι ,ούτε να κάνω κακό στον εαυτό μου ,απλά ίσως κάνω με όλα τα υπόλοιπα.
    * Επίσης έχω ΕΝΤΟΝΗ ,αίσθηση χρόνου δηλαδή , η μέρα μου φαίνετε αιώνας γιατί μπορώ να καταλάβω ακόμα και τα λεπτά.
    * Πλην των θεμάτων που είπα.

    Απο Δευτέρα θα κλείσω και ραντεβού πάλι στην ψυχολόγο μου ,αλλά μοιράζομαι και με εσάς τον πόνο μου, να μου πείτε και εσείς γνώμες κτλ. "ίσως" το κάνω για να παίρνω και θάρρος απο το να διαβάζω διάφορα.
    180 και σήμερα :(
    Βρε συ,[B]124[/B] και σήμερα ??? (20-03-2012:Update)
    24-07-2012 ΑΠΟΛΥΟΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ !!! ΑΠΟΛΥΘΗΚΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!

  14. #29
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    31
    Sas stelnw apo to kinhto me sinxwreite den exei ellhnika.

    Telika gyrisa apo tin foithtikh mou adeia,irtha kai mpika eisagwgh sthn psuxiatriki toy 424.

    Apo edw sas stelnw minima, kalh trith sto oti kai an ginej sigohra mexri trith mesa.
    180 και σήμερα :(
    Βρε συ,[B]124[/B] και σήμερα ??? (20-03-2012:Update)
    24-07-2012 ΑΠΟΛΥΟΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ !!! ΑΠΟΛΥΘΗΚΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Quote Originally Posted by Petran1980 View Post
    Sas stelnw apo to kinhto me sinxwreite den exei ellhnika.

    Telika gyrisa apo tin foithtikh mou adeia,irtha kai mpika eisagwgh sthn psuxiatriki toy 424.

    Apo edw sas stelnw minima, kalh trith sto oti kai an ginej sigohra mexri trith mesa.
    Πετράν κάνε ό,τι ακλύτερο μπορείς προκειμένου να είσαι υγιής ψυχικά...
    Μη ζορίζεις τον εαυτό σου προκειμένου να μη βγεις Ι5...και τι έγινε δλδ?
    εγώ έχω γνωστό που έπαθε ψυχωτικό επεισόδιο στο στρατό ενώ δεν του είχε εμαφνιστεί κάτι μέχρι τότε, πήρε την αναβολή του, έγινε καλά κάποιο διάστημα και μετά το συνέχισε πιο χαλαρός χωρίς επιπλοκές...
    πάρε το χρόνο σου, μη ζορίζεσαι τόσο πολύ.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. τι ειναι χειροτερο: η στρατιωτικη θητεια ή η κυηση?
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 289
    Last Post: 01-03-2013, 16:54
  2. ΣΥΝΕΧΕΣ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΦΟΒΟΣ
    By αλίκη! in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 01-05-2011, 22:05
  3. αγχος - φοβος- αδιεξοδος
    By giorgosm in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 24-03-2011, 15:33
  4. αγχος, φοβος κ ολά τα παραγωγα
    By Soulfly in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 27-02-2010, 22:19
  5. Η στρατιωτική θητεία με τα μάτια ενός κοινωνιοφοβικού…
    By ΜΙΧΑΛΗΣ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 25-09-2006, 01:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •