Ψυχωση και δουλεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    114

    Ψυχωση και δουλεια

    Εγω δεν εχω δουλεψει σε πολλες ξενες δουλειες.Δουλευα στον πατερα μου βλεπετε.Αλλα για οσα διαστηματα δεν δουλευα, οταν προσπαθησα να κανω περιεργες δουλειες εφαγα τα μουτρα μου με τα ψυχοσωματικα.Πχ σε ενα αφεντικο με ειπε θα με σφαλιαρωση και του βγαλα μια κραυγη επειδη δεν ελενχω την φωνη και με στειλε στο διαολο.ΠΑραδειγματα τετοια εχετε εσεις?
    Last edited by labwmenos; 28-02-2012 at 00:11.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Και εγω δεν αντεχα ασχημη συμπεριφορα απο ανωτερους και αρχησα να παιρνω δικες μου δουλειες απο τα 24 μου. Οι πελατες ομως ειναι πιο δυσκολοι ακομα και τα αφεντικα, κυριως οι γυναικες - δεν ξερουν ποτέ τι θελουν και σου βγαζουν την ψυχη επειδη δεν ειναι της δουλειας...

  3. #3
    εγω ειχα ενα γαιδουρι στη δουλεια και απο εκει μου δημιουργηθηκε η ψυχωση.τωρα παιρνω συνταξη και απο αυτην την αποψη ειμαι μια χαρα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    Επανάληψη μετά από μένα: Το αφεντικό είναι υπεύθυνο για τον μισθό μου.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    η μοναδικη δουλεια που μπορεις να κανεις οταν εχεις ψυχωση, ειναι να δουλευεις το κοσμο, γι'αυτο κανονικα δινουν κι επιδομα (ή επρεπε να το δινουν τουλαχιστον). αλλα εδω κοβουν και τις συνταξεις, για επιδοματα θα νοιαστουν...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    897
    Δουλευα κανονικα 7 χρονια ρεσεψιον σε Δημοτικη επιχειρηση Ιαματικων Λουτρων εδω της περιοχης μου σαιζον καλοκαιρι και σερβιτορος τα σαββατοκυριακα,πραγματικα δεν ειχα προβλημα μεχρι που η ''Δημοτικη αρχη'' για λογους ψηφοθηριας με πεταξε εξω(με πτυχιο Τει Τουριστικων Επιχ Ξενες γλωσσες και Εcdl)...τι να πεις.....περυσι το καλοκαιρι πηγα σε ενα ξενοδοχειο νυχτερινος και δουλευα 15ωρα..πηγαινα απο το απογευμα και εφευγα το πρωι,μου ειχαν παρει το σκαλπ κανονικα...επι τρεις μηνες πηγαινα ετσι γαμιωντας..μεχρι που εκραξα το αφεντικο σε στιγμη εντασης....και το ευχαριστω ηταν να μου κανουν ψυχολογικο πολεμο...με τσακισαν...ακομη μαζευω αποκαιδια....παντως για φετος το καλοκαιρι θα δω τι θα κανω...καπου θα παω για δουλεια......το καλυτερο ειναι ποστο στην παραλια με ξαπλωστρες αλλα τα εχουν πιασμενα οι κουφαλες......

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    το θεμα ειναι αμα μαθουν οτι εχεις κατι ολοι θα αρχισουν χαιρεκακα το δουλεμα.

    και ειναι και τα φαρμακα που σε ριχνουν και δε μπορεις να αντιδρασεις και σε χαζευουν...

    τελικα πρεπει να δημιουργηθουν περισσοτεροι συνεταιρισμοι εργασιας για ψυχικα ασθενεις ή να μπορεις να δουλευεις απο αποσταση...

    πραγματικα εγω ενιωσα πολυ ασχημα οταν δουλευα τετοιο δουλεμα δεν ειχα φαει απο το σχολειο.
    το κακο ειναι οτι δε μπορουσα να αντιδρασω γιατι με χαζευαν τα φαρμακα.

    παντα θα εχω τον φοβο μηπως μαθει το αφεντικο μου οτι παιρνω φαρμακα και με διωξει για αυτο..
    εδω περα διωχνουν για τα παντα θα σε κρατησουν εσενα που θα πουν ο ..σχιζοφρενης με το πριονι ;
    και αμα πας σε πελατη τι θα πουν ..ηρθε ο τρελος απο την εταιρεια ταδε..
    αρα μια ζωη θα εισαι στα απο κατω... συνεχεια θα μας δουλευουν και θα μας διαχωριζουν απο τους αλλους.
    εδω περα και σχιζοφρενης να μην εισαι αλλα να εχεις κατι αλλο ψυχικο σε διαχωριζουν.
    για σχιζοφρενεια δε το συζητω...
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

Similar Threads

  1. Ψυχωση και δουλεια
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 04-12-2010, 21:43
  2. Εχω το άγχος για την δουλεία
    By Anta in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 31-08-2010, 09:39
  3. προσαρμογή στη νέα δουλειά
    By tzeni1985 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 16-01-2010, 20:17
  4. λαθος και δουλεια
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 10-10-2009, 12:04
  5. προβλημα με τη δουλειά
    By Marina95 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 15
    Last Post: 19-09-2009, 18:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •