Η κοπέλα μου έχει σχεδόν εξολοκλήρου φίλους άνδρες - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 47
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Αθηνα
    Posts
    270
    Μπορει ρε παιδια η κοπελα απλα να ειναι εκδηλωτικη ,γιατι πρεπει να καταπιεσει την χαρα της βλεποντας εναν φιλο και να μην προσπαθησει ο φιλος μας να το ξεπερασει
    ετσι κι αλλιως δεν κανει κατι κακο και μια αγκαλια δεν νομιζω οτι ειναι τοσο κακο
    ειμαι ανορθογραφος και συγγνωμη για αυτο!!!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    και γιατι να καταπιεζεται ο φιλος μας?δεν ειπαμε οτι ειναι κακο.τον ενοχλει ομως.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Αθηνα
    Posts
    270
    σωστα αλλα εδω υπαρχει το εξης θεμα
    δεν θελει να καταπιεζεται ο φιλος μας αλλα ουτε και η κοπελα οποτε τι κανουμε????
    η ενας απο τους 2 πρεπει να κανει πισω η να τελειωνει εδω
    απο την αλλη μια ερωτηση να κανω : Καθε μερα βγαινουν με τους ιδιους φιλους και καθε μερα αγκαλιαζει τους ιδιους? γιατι εαν ειναι ετσι αλλαζει
    ειμαι ανορθογραφος και συγγνωμη για αυτο!!!

  4. #19
    Κατ'αρχήν σας ευχαριστώ θερμά όλους για τις απαντήσεις σας αλλά και για το ενδιαφέρον που δείχνετε. Θα ήθελα να επαναλάβω πως κατά κάποιο τρόπο "σπάει μια συμφωνία" η οποία είχε γίνει κατά το ξεκίνημα της σχέσης μου κι αυτό είναι που με προβληματίζει περισσότερο. Αν μου είχε πει κάτι τέτοιο από την αρχή (πως αισθάνεται συχνά την ανάγκη να αγκαλιάζει τους άνδρες φίλους της), είναι πιθανό να είχα διακόψει τη σχέση νωρίτερα.. είναι κάτι το οποίο με ξενερώνει.. σε όλα τα υπόλοιπα είναι πολύ σωστή απέναντί μου και με καλύπτει σε πολύ υψηλό βαθμό. Αυτό όμως είναι κάτι το οποίο με ζορίζει.. μπορείτε να με αποκαλέσετε κομπλεξικό, παλαιών αρχών, ή ότι άλλο επιθυμείτε... έτσι είμαι όμως... τι να κάνουμε;

  5. #20
    Quote Originally Posted by glafkos View Post
    ...απο την αλλη μια ερωτηση να κανω : Καθε μερα βγαινουν με τους ιδιους φιλους και καθε μερα αγκαλιαζει τους ιδιους? γιατι εαν ειναι ετσι αλλαζει
    Όχι, δεν βγαίνει κάθε μέρα με τους ίδιους φίλους... δεν συμβαίνει συχνά αυτό, μιας και δεν έχω δει πολλές φορές τους φίλους της επειδή είναι μια σχέση εξ αποστάσεως.. απλά αυτή τη φορά ο φιλικός εναγκαλισμός έγινε με ένα άτομο του οποίου το όνομα άκουσα χθες για πρώτη φορά...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Αθηνα
    Posts
    270
    τοτε φιλε μου Τακη εαν ειναι κατι το οποιο δεν το αντεχεις χωρισε να ησυχασεις ,μην περιμενεις να αλλαξει ο αλλος .
    Νομιζω οτι πρεπει να ξανακανεις μια κουβεντα ποιο ανοιχτη να τις εξηγησεις τι ειναι αυτο ακριβως που σε ενοχλει και γιατι και εαν καταλαβει καταλαβε αν οχι αποφασησε
    εμεις παντος εδω θα ειμαστε σε οτι χρειαστεις(λεφτα μην χρειαστεις!!!!!!!!!!!!!!!!)
    ειμαι ανορθογραφος και συγγνωμη για αυτο!!!

  7. #22
    Quote Originally Posted by glafkos View Post
    τοτε φιλε μου Τακη εαν ειναι κατι το οποιο δεν το αντεχεις χωρισε να ησυχασεις ,μην περιμενεις να αλλαξει ο αλλος .
    Νομιζω οτι πρεπει να ξανακανεις μια κουβεντα ποιο ανοιχτη να τις εξηγησεις τι ειναι αυτο ακριβως που σε ενοχλει και γιατι και εαν καταλαβει καταλαβε αν οχι αποφασησε
    εμεις παντος εδω θα ειμαστε σε οτι χρειαστεις(λεφτα μην χρειαστεις!!!!!!!!!!!!!!!!)
    Το συγκεκριμένο θέμα φίλε μου, έχει εμφανιστεί μπροστά αρκετές φορές και κάθε φορά μου ζητάει να γίνω ακόμη πιο ελαστικός σ'αυτό και πραγματικά δεν ξέρω που θα σταματήσει, πόσες υποχωρήσεις θα πρέπει να κάνω ακόμη. Η αλήθεια είναι πως δεν θέλω να διαλύσω τη σχέση αυτή, γιατί όπως προανέφερα στα υπόλοιπα είναι πολύ εντάξει απέναντί μου και απόλυτα ειλικρινής μέχρι στιγμής τουλάχιστον... πραγματικά βρίσκομαι σε αδιέξοδο...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    150
    εγω δε βλεπω τοσο ασχημο να ειναι αυτο.προφανως η κοπελα ειναι εκδηλωτικη κ τους αγκαλιαζει οπως θα αγκαλιαζε φιλες η συγγενεις.αλλωστε τετοιου ειδους αγγιγματα δεν ειναι απαραιτητα για να αισθανομαστε ομορφα?το να της ζητησεις να αλλαξει δε νομιζω οτι ειναι καλη ιδεα.ασε που μπορει να παρεξηγηθουν και οι φιλοι της.αν πιστευεις ομως οτι δεν αντεχεις καλυτερα να το συζητησετε μια τελευταια φορα και μετα χωριζεις αφου δε σου αρεσει.(παντως και μενα οι περισσοτεροι φιλοι μου που ειναι αντρες,τους φιλαω τους αγκαλιαζω και το αγορι μου δεν εχει προβλημα γιατι ΞΕΡΕΙ οτι ειναι φιλοι).:)

  9. #24
    Quote Originally Posted by evitaki View Post
    εγω δε βλεπω τοσο ασχημο να ειναι αυτο.προφανως η κοπελα ειναι εκδηλωτικη κ τους αγκαλιαζει οπως θα αγκαλιαζε φιλες η συγγενεις.αλλωστε τετοιου ειδους αγγιγματα δεν ειναι απαραιτητα για να αισθανομαστε ομορφα?το να της ζητησεις να αλλαξει δε νομιζω οτι ειναι καλη ιδεα.ασε που μπορει να παρεξηγηθουν και οι φιλοι της.αν πιστευεις ομως οτι δεν αντεχεις καλυτερα να το συζητησετε μια τελευταια φορα και μετα χωριζεις αφου δε σου αρεσει.(παντως και μενα οι περισσοτεροι φιλοι μου που ειναι αντρες,τους φιλαω τους αγκαλιαζω και το αγορι μου δεν εχει προβλημα γιατι ΞΕΡΕΙ οτι ειναι φιλοι).:)
    Αγαπητή evitaki... αυτό που με προβληματίζει περισσότερο είναι ο τρόπος με τον οποίο αντιδρά πάνω σε αυτό το θέμα.. όταν ο άνθρωπός σου, σου λέει "δεν πειράζει, θα το συνηθίσεις με τον καιρό" ε, δεν είναι κι ότι καλύτερο! Το σημαντικότερο είναι η αδιαλλαξία η οποία δείχνει πάνω στο συγκεκριμένο θέμα... δεν της ζήτησα να το αλλάξει, αλλά να το περιορίσει αν μπορεί και δεν σηκώνει κουβέντα. Παράλληλα εμφανίζεται χθες κι ένας νέος φίλος σχεδόν από το πουθενά και μαθαίνω έκπληκτος πως τον αγκάλιασε και αυτόν επειδή είχε να τον δει 1 μήνα... πρόκειται για κάτι το οποίο είχε ξεκαθαριστεί από την αρχή κι όταν βλέπω πως αναιρείται σε τέτοιο βαθμό, χάνεται η εμπιστοσύνη μου αλλά και εισπράττω πως έχω να κάνω με μια γυναίκα η οποία παρουσιάζει αστάθεια πάνω σε σοβαρά (για εμένα) ζητήματα..

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by Takis 36 View Post
    Το συγκεκριμένο θέμα φίλε μου, έχει εμφανιστεί μπροστά αρκετές φορές και κάθε φορά μου ζητάει να γίνω ακόμη πιο ελαστικός σ'αυτό και πραγματικά δεν ξέρω που θα σταματήσει, πόσες υποχωρήσεις θα πρέπει να κάνω ακόμη. Η αλήθεια είναι πως δεν θέλω να διαλύσω τη σχέση αυτή, γιατί όπως προανέφερα στα υπόλοιπα είναι πολύ εντάξει απέναντί μου και απόλυτα ειλικρινής μέχρι στιγμής τουλάχιστον... πραγματικά βρίσκομαι σε αδιέξοδο...

    Αφού περνάς καλά μέσα στην σχέση, μήπως χρειάζεται να κάνεις κι εσύ κάποιον συμβιβασμό; Εξ άλλου της τόχεις εξηγήσει
    και πλέον ξέρει πως σ' ενοχλεί! Σταμάτα λοιπόν να το δείχνεις!. Μάλιστα παίξτο άνετος, σαν δλδ να μην συμβαίνει τίποτα!
    Αν είναι ένα "παιχνίδι" της για να σε δοκιμάζει, απ' την στιγμή που δεν αντιδράς, θα το σταματήσει. Βέβαια μόνο εσύ ξέρεις
    τι αντέχεις! Ν' αλλάξεις τον άλλον δεν μπορείς! Αυτό που κάνει σίγουρα δεν σε μειώνει, αν εσύ δεν νιώθεις μειονεκτικά.
    Την έχεις ρωτήσει πως θ' αντιδρούσε, αν εσύ έκανες το ίδιο με τις φίλες σου; Σε κάθε περίπτωση δείξε αυτάρκης στέλνοντας της
    το μνμ ότι δεν απειλήσε από την συμπεριφορά της. :)

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    150
    ναι καταλαβα οτι ειχατε κανει συμφωνια απο την αρχη αλλα ισως υπεθεσε οτι με το καιρο θα συνηθιζες.εγω πιστευω πως αν της πεις οτι δε ζηλευεις απλα σε ενοχλει σε σημειο να χαλασετε τη σχεση σας,θα το σκεφτει πιο σοβαρα αυτη τη φορα.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Quote Originally Posted by Takis 36 View Post
    Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου Κωνσταντίνε, είναι όμως διαπιστωμένο πως η κοπέλα μου δεν ανήκει στην κατηγορία γυναικών την οποία αναφέρεις.. μέχρι στιγμής τουλάχιστον αυτό εισπράττω.
    Πίστεψε με κ εγώ για παναγίτσα την είχα μέχρι που αποδείχτηκε το αντίθετο, μην είσαι σίγουρος για τίποτα...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Αθηνα
    Posts
    270
    τι ειναι αυτο που σε φοβιζει και δεν θες να παιρνει αγκαλια τους φιλους τις αναρωτηθηκες?
    δεν νομιζω εγω οτι ειναι η αγκαλια κατι αλλο ειναι αυτο που σε ενοχλει και δεν θες να παιρνει αγκαλια τους φιλους τις
    ειμαι ανορθογραφος και συγγνωμη για αυτο!!!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Αθηνα
    Posts
    270
    Quote Originally Posted by Konstantinoss View Post
    Πίστεψε με κ εγώ για παναγίτσα την είχα μέχρι που αποδείχτηκε το αντίθετο, μην είσαι σίγουρος για τίποτα...
    Κωνσταντινε οκ ναι αλλα αυτο δεν λεει οτι επειδη εσενα η εμενα η καποιου η κοπελλα αλλο εδειχνε και αλλο ηταν οτι θα συμβαινει σε ολους τους αντρες
    ειμαι ανορθογραφος και συγγνωμη για αυτο!!!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    150
    Quote Originally Posted by glafkos View Post
    Κωνσταντινε οκ ναι αλλα αυτο δεν λεει οτι επειδη εσενα η εμενα η καποιου η κοπελλα αλλο εδειχνε και αλλο ηταν οτι θα συμβαινει σε ολους τους αντρες
    συμφωνω παρα πολυ!και επειδη ετσι σου φερθηκε εσενα δε σημαινει οτι θα το κανει και στις επομενες σχεσεισ της αυτο.θεωρω οτι παντα πρεπει να περνεις κατι απο αυτες τις εμπειριες ετσι στην επομενη σχεση εισαι πιο ωριμος.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. μηπως εχει κανει καμια κοπελα το gardasil ?
    By elirene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 24-02-2012, 17:04
  2. Νομίζω πως η κοπέλα μου έχει κατάθλιψη...
    By JohnPappas in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 15-11-2011, 14:28
  3. Σχέση με κοπέλα που έχει αρχες κατάθλιψης..!
    By kostakis7 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 12-07-2011, 02:19
  4. Η κοπέλα μου μάλλον έχει ΟΔΠ.
    By ifiwasadog in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 58
    Last Post: 29-07-2007, 15:13
  5. Τι έχει η κοπέλα μου;
    By relative-x in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 46
    Last Post: 25-05-2007, 14:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •