ναρκωτικα και κρισεις πανικου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1
    Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    80

    Exclamation ναρκωτικα και κρισεις πανικου

    γεια σας!! αρχικα θελω να αναφερω πως ποτε δεν ημουν εξαρτημενη απο ναρκωτικα απλα περνουσα καλα! οταν ημουν μονη σπιτι ποτε δεν εκανα οτιδηποτε αλλα ουτε και ψαχνομουν!! να αναφερω πως απο τα 17 μου εκανα χρηση καναβης σχεδον καθημερινα..αλλοτε πολυ αλλοτε λιγο!! αργοτερα ειχα καποιες "εμπειριεσ" με κοκαινη, mdma,extacy kai τελος lsd! kαποια στιγμη συνηδτοποιησα πως το χορτο πχ με χαλαει και τελος παντων δεν ηθελα να πινω!εκοψα και το χορτο και τα υπολοιπα εννοειται! δεν μου ηταν δυσκολο αντιθετως!! επισης τα ειχα μπροστα μου και ποτε μου δεν εκανα κινηση να ξαναπαρω κατι απο αυτα! μετα απο 6μηνες χωρις να κανω τiπoτa αρχισα να εχω κρισεις πανικου που με οδηγησαν σε καταθληψη! πηγα σε ψυχιατρο ο οποιος μου εδωσε χαπια και μου ειπε αν θελω να κανουμε ψυχοθεραπεια!!επισης απο αυτα που τοθ ειπα κολησε σε ενα bad trip που εφαγα απο lsd και με ρωτουσε για το τι εβλεπα-επεμενε σε αυτο...λογικα ηθελε να δει τι φοβουσ μου εβγαλε κλπ κλπ!! να μην τα πολυλογω δεν κατεκρινε το lsd μαλιστα μου ειπε πωσ ενας ψυχολογος στο εξωτερικο θεραπευει την καταθληψη με αυτη την ουσια!! εγω ψυχοθεραπεια τελικα δεν εκανα απλα πηρα τα χαπια (που στην αρχη ημουν αρνητικη κιολας ) και εγινα καλα, μεχρι στιγμης δηλαδη!! αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν καποιος εδω μεσα εχει παθει κατι παρομοιο..δηλαδη να εχει κρισεις πανικου και να πιστευει πως ωφειλοντε στα drags!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Εχω πάθει απο σκανκ κρισάρα πανικού

  3. #3
    ....σαλ, γιατί πήγες σε ψυχίατρο και όχι σε ψυχολόγο?
    Αυτό που έχω διαβάσει είναι πως μετά από χρόνια χρήση επηρεάζεται κάποιος ψυχικά, αναλόγως τον οργανισμό του. Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι.
    Από τη στιγμή που τα έκοψες όλα, μη κολλάς στο παρελθόν και μη σου δημιουργούνται τέτοιες σκέψεις που μπορεί να σε κάνουν χειρότερα..:)
    Η γνώμη μου είναι για τις κρίσεις πανικού να μιλήσεις με έναν ψυχολόγο.
    Πολλά παιδιά εδώ τις έχουν ξεπεράσει χωρίς φάρμακα...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Tα bad trips, μερικες φορες, μπορει να εμφανιστουνε μετα απο καιρο, πολλες φορες και μετα απο χρονια, ακομα και αν το ατομο εχει διακοψει καθε χρηση, ειτε μεμονωμενα ειτε επαναλαμβανομενα. Τους περισσοτερους αυτο τους ενοχλει και τους αποσυντονιζει, αλλοι το γουσταρουν που εχουν αυτη την εμπειρια και χωρις να εχουν παρει κατι! Τι να πει κανεις! Και αλλα μπορεις να παθεις απο αυτα, αλλα για να σε ρωταγε ο ψυχιατρος επισταμενα για αυτο, μαλλον ηθελε να δει αν ισχυει το συγκεκριμενο, αν αυτα που ειχες βιωσει σε εκινο το bad trip τα ξαναβιωνες. Οσο για να θεραπευεται η καταθλιψη με lsd.. ντοινγκ!!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    επειδή το λσντ προκαλεί έκρηξη όλων των νεύροδιαβίβαστων που στην κατάθλιψη ας πούμε δεν έκρινονται κανονικά μικρή δόση μπορεί να κάνει καλό το δοκιμάζουνγια να βγάλουν φάρμακο :-)

  6. #6
    Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    80
    ναι ναι αυτο που εννοει ο παντ!!! δεν εννοουσα να φαει ο ασθενης τριπακι και να γινει καλα!! χαχαχα οχι!!! εγω σε ψυχιατρο-ψυχολογο πηγα!! ειχα την τυχη να με βολεψουν και τα 2!!! και επειδη πηγα συστημενα ηξερα οτι ηταν καλος στη δουλεια του!! μου εδωσε χαπια γιατι η κατασταση μου ειχε αρχισε να ξεφευγει...ειχα αρχισει να ειμαι στα πρωτα σταδια καταθλιψης! βασικα ειχα αρχισει ουτε απο το κρεβατι μου να μην σηκωνομαι!! ειχα συνεχεια το φοβο οτι θα παθω κρισεις πανικου και δεν μπορουσα να φαω και τιποτα το τελυταιο διαστημα το στομαχι μου ηταν χαλια!! μου ειπε και για ψυχοθεραπεια αλλα δεν ειχα την οικονομικη δυνατοτητα!! αυτο που μου συμβουλεψε παντωσ να μην παρω ηταν ΧΑΝΑΧ και να προσπαθησω μεχρι να με πιασουν τα αντικαταθληπτικα να πολεμαω τις κρισεισ μονη μου!! τωρα οσο για το μπαντ τριπ ρε παιδια τι να σασ πω δεν ηταν η πρωτη φορα που επερνα lsd κι ομως την πατησα ασχημα, βασικα ειχα μαζεμενα πραγματα μεσα μου που με ενοχλουσαν και μαλλον βγηκαν στην επιφανεια!!! δεν ειδα τπτ απο παρεσθησεισ ωστε να φοβηθω, ενοιωσα να τρελενομαι και να μην ξερω ποια ειμαι πραγματικα ..δεν μπορω να το εξηγησω αλλιως και η ειρωνια ειναι οταν παθαινα τισ κρισεισ πανικου μετα απο καιρο μου περασε απο το μυαλο οτι τρελαινομαι και ειναι τα πρωτα σημαδια! βεβαια ο χυχιατρος μου ειπε πως οσοι παθαινουν κρισεισ το νομιζουν αυτο μεχρι να καταλαβουν τι γινεται....!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Mακαρι να υπηρχε καλυτερη ενημερωση για το τι δεινα ειναι πολυ πιθανο να προκαλεσουν ολα αυτα που κυκλοφορουνε.....

  8. #8
    Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    80
    ειναι και μερικοι ομως που απλα δεν τουσ νοιαζει!!!! τα παθαινουν και παλι δεν τουσ νοιαζει!! και οταν καποιον του λενε να τα κοψει κανει το αντιθετο παντα!!! εγω απλα απο μονη μου ειδα οτι δεν θελω να ειμαι σε αυτη την κατασταση αλλο και τα σταματησα ολα..οπως το ειπα ετσι το εκανα!! και δεν ηταν δυσκολο καθολου!!!!

  9. #9
    Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    80
    συμφωνω ξωτικο και για αυτο το λογο ανεφερα πανω οτι ποτε μου δεν ημουν εξαρτημενη και απλα περνουσα καλα!!! αν ημουν εξαρτημενη σιγουρα θα ηταν αλλιωσ τα πραγματα!! δεν ειμαι εδω ουτε για να κραξω κανεναν που τα περνει ουτε τιποτα αλλο..ειμα εδω για να συζητησουμε παρομοια σκηνικα!! θελω να ακουσω γνωμες ειτε ειναι συμφωνες με τη δικη μου ειτε οχι!!! συζητηση να γινεται βρε παιδι μου!!!! στην τελικη να κραξω τι??? αυτα που εκανα ??? :P oxi!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    352
    Salala πολύς κόσμος την έχει πατήσει από χρήση ναρκωτικών με πανικούς και καταθλίψεις. Αν γκουγκλάρεις το θέμα θα διαβάσεις άπειρα άρθρα για το θέμα που σε απασχολεί

  11. #11
    Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    80
    μαλλον οχι ξωτικακι :P το εχω ψαξει τασο μου οσο προσπαθουσα να παλεψω με τις κρισεις πανικου μονη μου! το θεμα μου ηταν οτι εκτος απο αυτα τα προβληματα ειχα ταυτοχρονα και προβληματα με τη σχεση μου μολις σταματησα με τις ..ουσιες και μολις με τον φιλο μου ξαναεφτιαξε η σχεση μου και ειπα τωρα θα ηρεμησω ηρθαν οι κρισεις απο το πουθενα!! μπορει να ωφειλοντε και ολα αυτα μαζι και να μην φταινε μονο τα drags!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    352
    Τα δραγκς θέλουν και ένα μέτρο! Εσύ το ξέσκισες το θέμα!!! :-))) Τί την ήθελες και την παλιοχημεία και δεν έμενες στα προϊόντα της μάνας γης;

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by salala View Post
    εγω απλα απο μονη μου ειδα οτι δεν θελω να ειμαι σε αυτη την κατασταση αλλο και τα σταματησα ολα..οπως το ειπα ετσι το εκανα!! και δεν ηταν δυσκολο καθολου!!!!
    Δεν σου ήταν δύσκολο καθόλου γιατί εσύ ήσουν ακόμα στο στάδιο της περιστασιακής χρήσης και όχι στο στάδιο της εξάρτησης.
    Με λίγα λόγια το πρόλαβες νωρίς το κακό. Η εξάρτηση από κάποια ουσία "παλεύεται" δύσκολα και είναι χρονοβόρα.
    http://www.timeanddate.com/counters/fullscreen.html?mode=a&year=2011&month=11&day=10&p0=26

  14. #14
    Απο αυτους που ξερουν... Ποιο ναρκωτικο ειναι το καλυτερο σε π.χ μικρες δοσεις να σου τονωνει το ηθικο και να σε κανει να αισθανεσαι ωραια αλλα χωρις να πετας στα συνεφα να εισαι προσγειωμενος. Εχω ακουσει η κοκα σε μικρες δοσεις κανει θαυματα. Αληθευει?
    1. Πες πες πες στο τέλος κάτι θα μείνει
    2. Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    ενδιαφερον θεμα.
    το εκστασι σε μικρες δοσεις ισως;

    χαχα το εχω σκεφτει κι εγω αυτο γουινστον!

    τα αντικατ βοηθανε να μην πεφτεις, αλλα δεν βλεπω να κανουν κατι ωστε να ανεβαινεις πανω απο το μετριο συναισθημα.
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Κρίσεις Πανικού και εγω !!!!!
    By filakhs in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 41
    Last Post: 02-01-2015, 00:06
  2. κρισεις πανικου vs κρισεις αγχους.διαφορά??
    By dora-agxos in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 8
    Last Post: 12-11-2014, 10:42
  3. Κρίσεις πανικού
    By Dimitris1979 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 11
    Last Post: 12-07-2014, 03:07
  4. Κρισεις πανικου???
    By Christina82 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 25-07-2011, 18:40
  5. ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ
    By dionisis28 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 21-09-2006, 00:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •