δεν ξερω πως να εξηγησω τη συμπεριφορα μου.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1

    δεν ξερω πως να εξηγησω τη συμπεριφορα μου.

    Καλησπερα,δεν ειμαι αλκοολικη αλλα εχω μια αλλοκοτη συμπεριφορα που θελω να μοιραστω..Οπως ειπα δεν πινω κατα βαση καθημερινα,αλλα οταν ειμαι σπιτι μονη μου και μπορω να πιω χωρις να εχω κανεναν πανω απο το κεφαλι μου ψαχνω μετα μανιας σε ντουλαπια για αλκοολ και οταν δε βρισκω αρχιζω και κλαιω και κανω σαν στερημενη.Δεν ειναι οτι πριν εχει συμβει κατι απλα νιωθω να το θελω να πιω,και οταν βρισκω πινω και πινω και συνεχιζω να πινω.Απο το ενα λεπτο στο αλλο αλλαζω και συμπεριφερομαι ετσι.Πως ενω δε πινω κατα βαση,ενω οταν δεν ειμαι μονη μου δε το αποζηταω,οταν βρεθω σε φαση να μην εχω κανεναν γυρω μου να συπεριφερομαι σαν ε3αρτημενη;
    Ειναι σα να βρισκομαι σε κατασταση ελευθεριας και βρισκω να το εκφρασω μεσα απο το αλκοολ;Πως η συμπεριφορα μου γινεται τοσο σαν ενα κομματι του εαυτο μου να ειναι ε3αρτημενο;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    στα σύννεφα
    Posts
    434
    Διαμαντίνα ίσως με το αλκοόλ προσπαθείς να ανπληρώσεις κάτι που σου λείπει.. Νιώθεις μοναξιά όταν δεν έχεις παρέα; δοκίμασε να είσαι συχνότερα με κοντινά σου άτομα, παρέες..Η εξάρτηση ίσως είναι ψυχολογική..Καλό θα ήταν να προσέχεις το εαυτό σου για να μη σου κάνει καμιά σωματική εξάρτηση..
    Will I ever be free?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Διαμαντίνα το περιβάλλον σου είναι καταπιεστικό? Υπάρχει περίπτωση λες να περιέγραφες κάπως έτσι την οικογένειά σου ή ειδικότερα κάποιο/α από τα άτομα που συγκατοικείς?
    Ξέρεις τι μου θύμισε? Την πενταήμερη που τα χειρότερα μεθύσια παρατηρούσα να τα κάνουν όσα παιδιά τον υπόλοιπο καιρό, στην καθημερινότητά τους δηλαδή ήταν τύπος και υπογραμμός, υποδείγματα καλού παιδιού σύμφωνα με τα ηλίθια στάνταρντς κάποιων γονέων. Μπορεί δηλαδή να αποζητάς όχι τόσο το ποτό, αλλά την ίδια την επανάσταση, και μου μοιάζει σαν εφηβική συμπεριφορά κάπως. Τι λες γι όσα γράψαμε η ίδια?
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  4. #4
    Δεν ειμαι το καθως πρεπει παιδι,το υποδειγμα..ειμαι φυσιολογικη και τις παρεες και τα φλερτ και τα μαθηματα και γενικα ολα..Σα χαρακτηρας ναι ειμαι αρκετα κλειστος και αν και κοινωνικη εχω παντα την ταση της απομονωσης.Δεν πιστευω πως αποζητω επανασταση και οχι το περιβαλλον που ζω με την οικογενεια μου δηλαδη δεν ειναι καταπιεστικη,φυσιολογικα στανταρς επικρατουν..

  5. #5
    ...διαμαντίνα, εσύ τι εξήγηση δίνεις σε αυτό?

  6. #6
    δε ξερω,γι'αυτο εκανα ποστ για να ακουσω καποιες γνωμες..

  7. #7
    Quote Originally Posted by diamantina View Post
    δε ξερω,γι'αυτο εκανα ποστ για να ακουσω καποιες γνωμες..
    ...την αλήθεια την ξέρεις εσύ όμως...
    Εκείνη τη στιγμή κάτι νιώθεις και σου βγαίνει.
    Μπορεί να θες απλά να μη σκέφτεσαι, να ξεφύγεις απ την πραγματικότητα σου, να νιώσεις αυτοπεποίθηση.
    Τι σου προσφέρει το ποτό εκείνες τις στιγμές και το ψάχνεις με μανία?

  8. #8
    Εκεινη τη στιγμη αλλαζω,νιωθω να βγαινει ενας αλλος μου εαυτος,ενας εξαρτημενος εαυτος που ειναι κρυμμενος μεσα μου..νιωθω πως θα ειμαι καλυτερα ετσι αμα πιω,δε μπορω να με καταλαβω..

Similar Threads

  1. Δεν ξέρω τι τίτλο να βάλω , δεν ξέρω πως να σας το πω .....
    By Lampros in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 165
    Last Post: 02-04-2012, 11:36
  2. Δεν μπορω να το εξηγησω...
    By flower in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 02-11-2011, 01:19
  3. τωρα αυτό πως το να το πω κ να το εξηγήσω?
    By breakout in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 19
    Last Post: 08-09-2011, 21:57
  4. Ξέρω το μέρος που θέλω να πάω, αλλά δεν ξέρω τον σωστό δρόμο...
    By nektaria78 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 23-10-2008, 20:32
  5. Συμπεριφορα
    By Wintertimes in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 02-12-2006, 20:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •