η "αλήθεια" του "ψευδωνύμου" - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 44
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    Adzik...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...
    Να με συγχωρεσεις που χρησιμοποιω αυτο που εχεις γραμμενο για να πω αυτα που θα θελα να πω.Ειναι δυσκολο να σωσουμε τα ονειρα μας οταν μερικες φορες εμεις οι ιδιοι ευθυνομαστε που αυτα βουλιαζουν και χανονται περα για περα.Γιατι πλεον θελει σθενος να λεμε καλημερα με ενα χαμογελο;Γιατι πλεον θελει δυναμη να πεις \"σημερα ειμαι καλα\".Αλλαζουν οι καιροι,αλλαζουμε και εμεις.Μονο μας οπλο σε ολα αυτο ο εαυτος μας και αλιμονο αν και αυτος πεφτει στην παγιδα των \"αλλων\",γιατι ολοι μας βαζουν σε παγιδες.
    Μερικες φορες δεν τολμω να γραψω και να καταθεσω τις σκεψεις μου.Ειμαι καινουργιος εδω, εχω διαβασει αρκετα απο οσα εχετε γραψει.Τυχαια βρηκα την σελιδα αυτη και ομολογω πως μερα με την μερα νιωθω διαφορετικα ξεροντας πως δεν ειμαι τελικα μονος.Δεν ειμαι ο μονος που τρεμω και φοβαμαι και πλεον θα μαθω να λεω \"υπαρχουν και χειροτερα\".Οσο κι αν αυτη η προταση κτυπα αλλους ανθρωπους και λυπαμαι ειναι σοφη,σου δινει ερεθισμα να διαχωρισεις τι πραγματικα ειναι το προβλημα σου.Μερικες φορες δημιουργουμε και προβλημα εκει που δεν υπαρχει..Δεν θελω να πω και πολλα,ελπιζω σε καποια στιγμη να μπορεσω να ανοιξω την ψυχη μου να εκφρασω τι με προβληματιζει,γιατι ξερω πως δεν ειμαι μονος.Ολοι μαζι μπορουμε...φτανει ο καθενας να μπορει να σταθει ανταξια στην υπαρξη του και ειλικρινα ειναι πανεμορφο να υπαρχεις και να το νιωθεις.Σας ευχαριστω..Καλη δυναμη!
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    \"ειναι πανεμορφο να υπαρχεις και να το νιωθεις\"

    ...ποσο σε καταλαβαινω.... εχεις απολυτο δικιο...και κατι αλλο.... μη φωβασαι ποτε και καθολου να πεις οοοοτι κι αν θελεις να πεις εδω σε εμας.... ακουμε παντα... καλημερα σου...
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Κάσι από το Κασσάνδρα.Αν δεν με έλεγαν αυτό το πολύκροτο και κατά κόσμον πολυσυνηθισμένο όνομα θα ήθελα να με έλεγαν Κασσάνδρα!Νομίζω ότι ήταν κάτι σε Πυθεία στυλ!!21 είναι η ηλικία μου.Τώρα που το σκέφτομαι φαντάζεσαι πλάκα να αλλάζει η χρονιά και εγώ να πρέπει κάθε φορά να αλλάζω τον μετά παύλας αριθμό για να είμαι συμβατή;Χαχα!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    Καλημερα Κασσι_21 :)
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Καλημέρα Άλλο μου Εγώ!!!Μου αρέσει πολύ το ψευδώνυμό σου.Και είσαι και Ταύρος στο ζώδιο,εντάξει ταιριάζουμε!!!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    λολ....:P
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Παιδιά το κάναμε λίγο αλά Τάσο!!!Άλλο μου εγώ είσαι άντρας;Στείλε βρε μια φώτο,που μένεις,ηλικία,Αριθμό Ταυτότητας,τα χάπια και την διαταραχή σου.Μπορεί να κάνουμε οικογένεια μελλοντικά.Νομίζω πως ένας έρωτας θα μου ανεβάσει την πεσμένη μου ψυχολογία!
    Adzik το δικό σου ψευδώνυμο τι υπονοεί;
    Ποιά είναι η πλάκα;Την τελευταία μοιραία φορά που πήγα στον ψυχίατρο,πριν δηλαδή με σουτάρει,βγήκα έξω από το ιατρείο μαζί με έναν πανύψηλο τύπο με υπέροχα πράσινα μάτια(το στυλ μου) μελαχρινός και γύρω στα 28-30.Πρέπει να ήταν σχιζοκάτι.Μπήκα στο ασανσέρ και αισθάνθηκα έναν φρικτό φόβο να με διακατέχει.Λέω μαλάκα δύο σκατοόροφοι είναι αλλά αν τον πιάσει καμιά κρίση πώς την ελέγχω;Λοιπόν,μου είχε πει ο Σάικ(από psychiatrist) όταν τον είχα ρωτήσει αν κανένας σχιζοφρενής του είχε έρθει με περίστροφο να τον καθαρίσει και μου είχε πει ναι!Λέω γιατρέ πώς γλιτώσατε;Μου απάντησε \"Αισθάνομαι πολύ σίγουρος για τον εαυτό μου\".Με έκανε να καταλάβω το σχόλιο ότι όλα λοιπόν είναι θέμα φόβου.Γιατί εκτός από εσένα που φοβάται τον σχιζοφρενή να μη φοβάται και ο σχιζοφρενής εσένα;Έχοντας παρακολουθήσει και το \"Ένας υπέροχος άνθρωπος\" μπήκα λίγο στο κλίμα!Τέλος πάντων το θέμα είναι ότι είπα γαμώτο τόσο ωραίο παιδί κρίμα που δεν μπορεί να γίνει κάτι!!!!Συγκινήθηκα πάλι.........Σνιφ,σνιφ!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    :)...Λες;;; Μπα...δεν θελω να κανω οικογενεια.Ευθυνες κλπ..Καλυτερα μονος!!!
    Εχεχε.....
    Τι ζωδιο εισαι εσυ;
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Κριός με Αιγόκερο!!Σε τι ηλικία σε βρίσκει το 2007;

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    ...Ελα στο chat να τα πουμε σαν φυσιολογικοι ανθρωποι:)
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Έλα όχι,δεν μπαίνω εγώ σε τσάτ και τέτοια!!!Μέχρις στιγμής τουλάχιστον.Τα στοιχεία σου με ενδιαφέρουν,μιας και μου έχουν κινήσει το ενδιαφέρον τα σχόλιά σου,για να μπορέσω να φανταστώ καλύτερα το άτομο με το οποίο μιλάω!!!Δες λίγο την κοινωνική πλευρά.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    :)....Την κοινωνικη πλευρα δηλαδη; Το 2007 με βρηκε στα 22 μου!

    \"Δεν φταιω εγω που μεγαλωνω,φταιει η ζωη που ειναι μικρη\"
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Ορίστε,επιτέλους ένας συνομήλικος.Από την μαυρίλα και τον σκεπτικισμό που έβγαζες σε είχα κόψει για άνω των άντα...40 και κάτι δηλ.Κοινωνική πλευρά θα εννοούσα ότι ο άλλος θα ήθελε να έχει και μια εικόνα του άλλου μπροστά του.Ο υπολογιστής είναι κατάτι άψυχος!:cool:

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    263
    Originally posted by Alterego


    \"Δεν φταιω εγω που μεγαλωνω,φταιει η ζωη που ειναι μικρη\"
    εγω τι να πω που στα 22 μου με βρηκε το 1996!!!
    κλαψ κλαψ....

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    Οτι και να ναι ο υπολογιστης ειναι ενα μεσω που χρησιμοποιητε για κουβεντα.....Ειναι αψυχο αλλα το ζωντανευεις με τον τροπο σου...Οχι πως ειμαι εναντιων της κοινωνικης πλευρας...
    Ανω τον 40;;Οχι ακομη να φθασω εκει:)
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •