Μια βοηθεια αμα μπορείτε! :/ !
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Member
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Σέρρες
    Posts
    35

    Μια βοηθεια αμα μπορείτε! :/ !

    Γεια σας!

    Εχω καιρο να μπω στο φορουμ! Ελπιζω ολοι να ειστε καλα.
    Ελπιζω να δειτε αυτο το μηνυμα που θα γραψω τωρα. Οπως εχετε δει και σε αλλες ερωτησεις μου φετος δεινω πανελαδικες.
    Εγω προσωπικα δεν ειχα παει ποτε σε φροντιστιριο. Για πρωτη φορα πηγα το φετινο καλοκαιρι για 4 βδομαδες.Και μ φανικε ΠΑΡΑ μα παρα πολυ κουραστικο 'τρμαχτικο΄διοτι για να συνελθω μετα απο αυτες τις 4 βδομαδες μ πηρε 4-5 μερες...
    Καθε μερα σηκωνομουν στις 6 για να κανω επαναλυψεις. Κατι που δεν ειχα συνιθισει ποτε. Παρο λ αυτα δεν τα πηγαινα και τοσο καλα. Απο το αγχος μου εχω τρελο πονοκεφαλο και ξερω απο τωρα τι με περιμενει τον Σεμπτεμβρη. Σε λιγες μερες δλδ. Και θελω πραγματικα να σταματησω τον χρονο. Σκεφτομαι ωρες ωρες πως ολα αυτα που θα κανω και ελπιζω να τα κανω, θα τα κανω τζαμπα. Ολα θα πανε στραφη. Γτ δεν ειμαι καλη. Και δεν το εχω. δεν ξερω τι νακανω =/ ΕΧΩ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΘΑ ΕΚΡΑΓΕΙ.
    Δεν εχω καποιον να πω αυτα που σκεφτομαι παρα μονο σε αυτο το φορουμ και στον εαυτο μου.
    Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση...
    Αν καποιος απο εδω μεσα εχει περασει σε μια πολη την οποια δεν την ξερει καθολου μα καθολου ειναι μονος του ειναι πολυ κλειστος τυπος. Τι κανει? Τι εκανε μαλλον? Πως αντιμετοπησε τα ολα προβληματα.? Πως εζησε εστω και για μικρο διαστημα μακρια απο τους γονεις του? μακρια απο την οικογενεια του?
    Μακαρι να απαντησει καποιος =/ και ελπιζω οι απαντησεις να με βοηθησουν λιγακι.
    Αν και νομιζω πως καποια στιγμη θα ξεσπασω...πολυ αγρια.

    Ευχαριστω πολυ.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    197
    Καλησπέρα Αλεξάνδρα! Καταρχήν χαλάρωσε!!!!Εγώ είμαι 30 και εχω περάσει ολα αυτά τα σταδια. Για αρχη λοιπόν σταματησε να αγχωνεσαι για τα φροντιστηρια. Σε αυτά θα πας για να σε βοηθησουν και οχι για να σε κουρασουν χειροτερα.Βαλε στοχο να περάσεις φοιτητρια και επικεντρωσου σε αυτο.Μην αναλωνεσαι σε ανουσιες σκεψεις.Βάλε προγραμμα ποσες ωρες θα διαβάζεις,καθε ποτε θα βγαινεις (γιατι χρειαζεται, αλλιως δεν θα τη παλεψεις) και να σκεφτεσαι οτι καλως η κακως τα αγαθα κόποις κτωνται!! Οσο για τη φοιτητικα ζωη???οτι και να πω ειναι λιγο.Πηγα και εγω σε πολη και δεν ειχα παρεες.Να σε καθυσηχαασω λοιπον οτι απο τη πρωτη μερα που θα πας οι πιο κοινωνικοι κανονιζουν βόλτες.ετσι μαζευεται ενα τσουρμο ασχετοι που αυτο εχει σαν αποτελεσμμα ομως να ξεδιαλεξεις κάποια ατομα που ταιριαζεις και μπορεις να κανεις παρεα!! Το πρωτο εξαμηνο βεβαια να ξερεις θα ειναι δυσκολο.Μετα ομως??Ποιος σε πιανει. Εγω ακομα νοσταλγω εκεινα τα χρονια.Αυτη η αισθηση ελευθεριας που εχεις ..δεν υπαρχει!!!Ειναι τελεια!!! Αληθεια,keep calm!!! Αρκει να χαλαρωσεις και θα το δεις κι εσυ.

    Υ.Γ. Ακομα και τωρα να μην εχεις φιλους,εκει θα βρεις σιγουρα. Οσο για τους γονεις,αυτοι θα ειναι διπλα σου σε οτι χρειαστεις.Ολα θα πανε καλα αρκει να το θελησεις!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Αλεξανδρα για ποιο λογο ρωτας τι κανει καποιος που περναει σε αλλη πολη απο αυτη που μεγαλωσε? Αφου αρχικα λες οτι σε απασχολει το φροντιστηριο και τι θα κανεις φετος με το σχολειο. Μηπως ξαναδινεις και μενεις σε αλλη πολη? Αν οι δε θα πρεπε να σε απασχολει το ερωτημα αυτο. Κοιτα τι θα κανεις φετος.

  4. #4
    Αλεξάνδρα αυτό που περνάς το περνανε πολλοι συμμαθητές σου σίγουρα και αλλοι πααααραπολλοι..σιγουρα δεν γίνεται να μην εχεισ αγχος αλλα προσπαθησε να το κοντρολαρεισ..και να το χρησημοποιησεισ δημιουργηκα..σκεψου ολα τα καινουργια πραγματα που θα ερθουν στη ζωη σου οταν θα αλλαξεις πολη και περιβαλλον..καινουργοι φιλοι ,καινουργια μερη εχεισ την ευκαιρια να αλλαξεις οποια πραγματα δεν σου αρεσαν στην μεχρι τωρα ζωη σου..και αν η τωρα ζωη σου σου αρεσει παρα πολυ και δεν ηθελες να την αλλαξεις σκεψου πως μπορεις να την κανεις ακομα καλυτερη!ειναι ωραιο να νιωθεισ και να εισαι ελευθερος !ειναι ωραιο πολυ ωραιο!σιγουρα τωρα ολο αυτο σε αγχωνει αλλα σε λιγοκαιρο ειμαι σιγουρη θα σου φαινεται πολυ δελεαστικο!

Similar Threads

  1. Replies: 8
    Last Post: 06-03-2013, 06:52
  2. Replies: 1
    Last Post: 18-06-2011, 00:26
  3. Μπορειτε να με βοηθησετε?
    By gramle in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 43
    Last Post: 06-11-2007, 13:23
  4. Εμμονή... ? αν μπορειτε βοηθειστε με
    By xrysam in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 17
    Last Post: 31-05-2007, 00:34
  5. Μπορειτε να με βοηθησετε?
    By Ifigeneia24 in forum Σχολές Ψυχολογίας
    Replies: 5
    Last Post: 07-07-2006, 16:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •