Κακοποίηση - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 45
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    784
    Παιδιά , αλλο να έχει στύση και άλλο να μπορει να εισχωρήσει στον κολπο μιας πεντάχρονης χωρις μάλιστα να δημιουργηθουν σωματικες βλάβες ορατες από τους γονεις..
    Αλλά οκ να αποδεχτώ ότι έγινε κάτι στο περιπου, φυσικο να σε πληγώσει, να σου δημιουργήσει σύγχυση απιστευτη.
    Γιατι δεν το είπες ποτε σεε κανέναν, στους γονεις σου, στον φιλο σου ακομα καλυτερα σε μια ψυχολογο...
    Ή και στον ίδιο ....ν' απαλλαγεις απ' αυτο που σε βαράινει πουλακι μου
    Να μετατρέψεις το "ετσι συνέβη" σε "ετσι το θέλησα" αυτό και μόνο ονομάζω λύτρωση ΝΙΤΣΕ

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Αισθάνομαι θυμό και ενόχληση όταν τον βλέπω τυχαία, φόβο ότι θα μου ξανασυμβεί κι αυτή τη φορά θα είναι χειρότερο, ακόμα και το όνομα του να διαβάσω να ακούσω η να αναφέρω δυσκολεύομαι ακόμα κι αν το όνομα αυτό αφορά άλλους. Πάντα ήμουν κλειστή κι απομονομένη με κάποιο τρόπο σε σχέση με τα αλλά παιδια κάποιες φορές εχω εφιάλτες φοβόμουν να κάνω σχέσεις σ'αυτό βοήθησαν και άλλες επιθέσεις από αλλά αγόρια τότε και πιο μετά στη ζωή μου όπως και η τωρινή μου σχέση δυστυχώς. Να μην μπορώ να εμπιστευτώ τους άλλους να μην αφήνω τον εαυτό μου ελεύθερο προσπαθώ να τα ξεπερνάω όμως. Όταν γινόταν αισθανόμουν άβολα θυμάμαι ότι ήμουν στο πάτωμα ανάμεσα σε ένα καναπέ και μάλλον ένα κομοδίνο το ένα ψηλό και το άλλο ψηλό κι εγώ κάτω στη μέση ένιωθα ασφυκτικά σαν μωρό τώρα. θυμάμαι ότι είχα πει φοβάμαι. Δεν ήξερα ότι γενικά υπάρχει το σεξ το φιλί κι ότι δεν είναι μόνο ένα κακό παιχνίδι τα ανακάλυπτα σιγά σιγά πάντα θυμόμουν ότι κάτι έγινε χωρίς να θυμάμαι τα πάντα αργότερα ερχόταν όλα στο μυαλό μου.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Το βίντεο πρόσφατα ήρθε στο μυαλό μου τη μέρα εκείνη φορούσα παντελόνι με τιράντες που κουμπωναν και μια μπλούζα όμως δε μπορούσα να τις κουμπωσω προσπάθησε να τις κουμπωσει και νομίζω κουμπωθηκε η μια μόνο, όταν θα ερχόταν η μάνα μου να μας πάρει εμένα και την αδερφή μου μου λέει αυτός θα πεις γι'αυτό ότι πήγες τουαλέτα. Καταλάβαινα ότι είναι κακό αλλά δεν είχα σαν 5χρονη ιδιαίτερη προσωπικότητα να πω αυτό είναι λάθος ακόμα και αν το ένιωθα ήρθε στο μυαλό μου πιο πολύ σαν κάτι άσχημο σαν εκμετάλλευση της άγνοιας μου έγινε εκείνο με έναν πρώην μου και το έμαθαν όλοι από αυτόν ότι αρραβωνιαζομαι στα 17 με 22χρόνο δεν είχα σκοπό και χώρισα βέβαια αφού το έμαθαν πρώτα άλλοι και μετά εγώ μέχρι πριν το αισθανόμουν μόνο σαν κάτι ένοχο που έπρεπε να κρύβω και γενικά από μικρή φοβόμουν να πω τη γνώμη μου, ντρεπόμουν πολύ καμία φορά όταν είσαι μικρός πολύ και δεν έχεις αναπτύξει λίγο τη δική σου προσωπικότητα για να ξεχωρίζεις τα πράγματα και οι μεγαλύτεροι σου λένε αυτό πρέπει να κάνεις νομίζεις ότι είναι σωστό

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Επίσης θυμάμαι ότι άλλη φορά πριν η μετά μάλλον πριν η αδερφή του μου μίλησε για κάτι που είδαν σε τέτοιο βίντεο και συγκεκριμένα για κάτι λόγια που είχαν ακούσει εκεί
    Last edited by nikiii; 18-09-2012 at 23:49.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Quote Originally Posted by Frini View Post
    Παιδιά , αλλο να έχει στύση και άλλο να μπορει να εισχωρήσει στον κολπο μιας πεντάχρονης χωρις μάλιστα να δημιουργηθουν σωματικες βλάβες ορατες από τους γονεις..
    Αλλά οκ να αποδεχτώ ότι έγινε κάτι στο περιπου, φυσικο να σε πληγώσει, να σου δημιουργήσει σύγχυση απιστευτη.
    Γιατι δεν το είπες ποτε σεε κανέναν, στους γονεις σου, στον φιλο σου ακομα καλυτερα σε μια ψυχολογο...
    Ή και στον ίδιο ....ν' απαλλαγεις απ' αυτο που σε βαράινει πουλακι μου
    Ναι αλλά επίσης η ανατομία ενός 9χρόνου ταιριάζει με μιας 5χρονης και δεν έχει αναπτυχθεί σωστά ακόμα όπως είναι ένας 20χρονος 30χρονος κτλ αυτό που θυμάμαι ήταν ότι με φιλούσε ήμουν γυμνή από κάτω όπως και αυτός ήταν πάνω μου θυμάμαι ότι ένιωθα λίγο πόνο και λογικα σκέφτηκα ότι θα ήταν μέσα μου θυμάμαι αυτό το σκηνικό τη συγκεκριμένη στιγμή αν υπήρχε κάτι περίεργο αίμα πχ δεν το έμαθα ποτέ κι ούτε είχα τη λογική να κοιτάξω κάτω θεωρούσα ντροπή αυτή την περιοχή για να μπορέσω να το πω κάποια στιγμή και φυσικά δεν το μετανοιώσα που δε μίλησα κάποιοι άνθρωποι κοιτάν μόνο τον εαυτό τους στον ίδιο είχα σκεφτεί κάποια στιγμή να το πω αλλά άλλαξα γνώμη τι να έλεγα γιατί το έκανες αυτό; κι επιπλέον ντρέπομαι να μιλήσω ακόμα και σε ψυχολόγο όταν η ζωή προχωράει και μαζεύονται κι αλλά το πιο σημαντικό είναι να κοιτάς τώρα τι γίνετε κι όταν υπάρχει ένα κακό στη ζωή σου το πιο πιθανό είναι να υπάρχουν κι αλλά

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    δεν το εχω ξανακουσει αυτο το πραγμα!!!!!!!!!!!!!!!!ειναι φρικη!!!

    ακουσε με να σου πω κατι, μην φοβασαι γιατι υπαρχει περιπτωση απο το σοκ και την συγχιση οπως σου λενε και τα αλλα κοριτσια, να εχει μπει μες στο μυαλο σου αυτη η ιστορια μεγαλοποιημενη επειδη σε τρομαξε! γιατι δεν κανεις μια ψυχαναλυση να σε βοηθησει να θυμηθεις καλυτερα και να νιωσεις πιο αναλαφρη?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Όντως μπορεί να τρόμαξες τόσο πολύ που να σοκαρίστηκες και να σου προκάλεσε συγχυση...
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Δεν είναι μεγαλοποιημενη ιστορία καθόλου ήταν αυτό ακριβώς ξέρω τι λέω

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Γιατί δεν πας σε έναν ψυχολόγο?
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Κάποιες φορές είναι πιο εύκολο να μιλάς χωρίς να βλέπεις τον άλλο και ειδικά κάποιον που δεν έχεις γνωρίσει λίγο καλά. Το να μιλήσω αμέσως μου προκαλεί άγχος και γενικά ντρέπομαι και προσπαθώ γι'αυτό. Δεν ξέρω γιατί το εχω αυτό. Απλά ήθελα να το πω κάπου αν και έχουν περάσει χρόνια πια κι εχω ζήσει κι αλλά. Πιστεύετε αυτό μπορεί να λεχθεί βιασμός, κακοποίηση η κάτι παραπλήσιο;

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Και εγώ θα σου πρότεινα να αναζητήσεις την βοήθεια κάποιου ειδικού.

    Πάντως να μην βάζεις ταμπέλες στα γεγονότα, γιατί μοιάζουν ακόμα πιο δυσβάσταχτα. Η λέξη βιασμός είναι πολύ βαριά και προτείνω να μην υποβάλεις τον εαυτό σου σε δύσκολες καταστάσεις.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Αισθάνομαι ότι ήταν μια μορφή βιασμού χωρίς φυσικά να θέλω να κρίνω άσχημα το παιδί γιατί και οι γονείς κάνουν σοβαρά λάθη κάποιες φορές χωρίς καν να το φαντάζονται. Όμως κάποια πράγματα που έκανε, που είπε που βρήκε το θάρρος να κάνει έχοντας αυτή την αντίληψη και ειδικά, το μη λες τίποτα πες ότι πηγές τουαλέτα κι αργότερα όταν πια 21 χρόνων εκείνος είχε ανακατευτεί με κάποιο τρόπο στη ζωή μου με ενόχλησαν. Βέβαια τα εχω βγάλει πια αυτα με κάποιο τρόπο από το μυαλό μου δεν κινούν τη ζωή μου αυτα. Απλά έζησα με την ενοχή αυτή σαν παιδάκι και στο κάτω κάτω εγώ πηγα εκεί για να παίξω κι όχι για να κάνει ότι έκανε

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    Για μενα Μαριανθη με οσα λες...ειναι σαφες οτι ειναι βιασμος.....
    γιατι αυτο που ουσιαστικα για σενα εχει σημασια...ειναι οτι υπεστεις μια πραξη βιας.....ασχετο απο ποιον και κατω απο ποιες συνθηκες....
    δηλαδη αν ενα 9χρονο....εκανε φονο...τι θα λεγαμε....ειναι 9...δεν ηξερε ...δεν το ηθελε?
    φυσικα τα ελαφρυντικα θα υπηρχαν αλλα για το ιδιο.....για το θυμα δεν αλλαζει τιποτα ή για αυτο καθε αυτο το γεγονος....

    οπως σου ειπαν και οι αλλοι...ειναι καλο να το μοιραστεις αυτο με καποιον...να το βγαλεις επιτελους απο μεσα σου..και να του δωσεις την σωστη θεση και διαστασεις....
    οσο παραμενει κρυμμενο και ενοχικο....θα σε πηγαινει πισω νομιζω σε πολλα...και ειναι κριμα....

    και να προσθεσω..οτι ενα αγορι 9 ετων..ειναι βεβαια παιδι.....και κατα ουσιαν και στα δικα μας τα ματια...αλλα στα ματια και την αντιληψη ενος 5χρονου...ειναι καποιος μεγαλυτερος.....ας μη ξεχναμε πως βλεπαμε εμεις τον κοσμο σε αυτη την ηλικια....
    ο καθενας για τον εαυτο του..κι ο θεος εναντιον ολων

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Επίσης σαν μικρή που ήμουν κάποιες φορές που έκανα κάποιες εξετάσεις απλές αίματος ούρων φοβόμουν να μην καταλάβει κανείς αυτό που έγινε

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Όσον αφορά για την ψυχοθεραπεία εχω πάει σε γιατρούς αλλά δεν με βοήθησαν για άλλα πράγματα. Βέβαια σε αυτό βοηθάει και ο χαρακτήρας εγώ είμαι κλειστή ας πούμε. Ας πούμε αυτή τη στιγμή μπορεί να μην είμαι καλά και να θέλω να του μιλήσω δεν γίνεται όμως. Επίσης αν είσαι εγκλωβισμένος σε μια κατάσταση και αυτό που πραγματικά χρειάζεσαι για να ξεφύγεις είναι μια οικονομική άνεση, μια δουλειά, ένα σπίτι άλλο η άλλη σχέση ο ψυχολόγος δεν θα σου τα βρει απλά θα σε κορόιδεψει με χάπια. Εγώ είχα μιλήσει για άλλα αλλά δεν ένιωθα ολοκληρωμένη όμως στην αρχή δήθεν χαιρόμουν νόμιζα ότι θα τα έλυνα όλα όμως αργότερα από το άγχος ότι θα πήγαινα για να μιλήσω έκανα εμετό και το σταμάτησα. Άλλο να μιλάς με κάποιο γνωστό βγαίνουν πιο εύκολα τα λόγια κι άλλο να πας και κατευθείαν να πρέπει να μιλήσεις σε έναν άγνωστο

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. κακοποιηση απο πατερα
    By LIA1975 in forum Κακοποίηση
    Replies: 8
    Last Post: 16-09-2012, 03:16
  2. ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ !!!!
    By Eleni Morfid in forum Κακοποίηση
    Replies: 6
    Last Post: 17-10-2011, 15:06
  3. Βιασμός - Κακοποίηση
    By Seduction in forum Κακοποίηση
    Replies: 47
    Last Post: 08-06-2011, 23:22
  4. σεξουαλικη κακοποιηση
    By mr.blond in forum Κακοποίηση
    Replies: 2
    Last Post: 05-10-2010, 16:28
  5. Κακοποίηση
    By oXe in forum Κακοποίηση
    Replies: 51
    Last Post: 19-09-2010, 10:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •