Γενόσημα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595

    Γενόσημα

    Και να που βρισκομαι σε διλημμα.Ελειξε η πατεντα του zyprexa velotab που παιρνω και εχουν βγει τα γενοσημα.Εμαθα οτι αν συνεχισω να θελω να παιρνω το zyprexa velotab θα πληρωνω συμμετοχη 50 ευρώ!!Δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο γιατι δεν ειδα ακομα τον ψυχιατρο μου.Προσωπικα φοβαμαι να παρω γενοσημο φαρμακο εναντι του zyprexa αλλα και τα 50 ευρω καθε μηνα ειναι πολλα λεφτα και καθοτι ανεργος τα σκεφτομαι.Εχει παρει κανεις γενοσημο φαρμακο και αν ναι διαπιστωσε καμμια αλλαγη προς το χειροτερο?Ειμαι πολυ προβληματισμενος...Δινω και ενα λινκ που αναφερεται στα γενοσημα :

    http://e-krisi.blogspot.gr/2012/03/blog-post_2920.html

  2. #2
    εγω προσωπικα ακουσα οτι ειναι καλα.θα ρωτησω τον γιατρο μου και θα σου πω.παντως την νικοτινη την βρισκεις στο μαλμπουρο την βρεισκεις και στα νεξτ η λιντερ και ποναει το κεφαλι,ας ευχηθουμε οτι δεν θα εχουμε σοβαρο εξωπυριδιμικο συμπτωμα(μυικη δυσκαψια)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    στο εξωτερικο υπαρχουν παντου γενοσημα. το θεμα ειναι αυτα να ειναι πιστοποιημενα και να μην ειναι β κατηγοριας.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  4. #4
    εγω φοβαμαι μην εχω εξωπυριδιμικα συμπτωματα με τα γενοσημα.τι λετε?

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2011
    Posts
    619
    Γιατί με το πρωτότυπο δε θα έχεις εξωπυραμιδικά συμπτώματα νομίζεις...; Νόμιζε εσύ, και αυτά έρχονται! Το ζήτημα είναι να μην μπλέξεις με φάρμακα και γιατρούς, άμα μπλέξεις, αντίο ζωή και μη μας ξαναγράψεις ποτέ, όπως έχεις, από ό,τι διαβάζω και εδώ από όσα γράφεις, πολύ καλά καταλάβει.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •