φωνές - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21

Thread: φωνές

  1. #16
    α ετσι υπαρχει και η αποψη οτι το σωστο ειναι να αναλυουμε τις φωνες...ΜΠΑ δεν θα απαντουσα αλλα αυτο ειναι κατι(η αναλυση των φωνων)που πιστευω οτι βαζει σε κινδυνο τον αρρωστο.δεν υπαρχει αυτη τη στιγμη γιατρος στην ελλαδα που να υποστηριζει τετοιο πραμα...!!!!!!!!

  2. #17
    δλδ στο κατω κατω αν αυτες οι φωνες δεν ειναι σκουπιδια να τις ακολουθουμε και να τις κανουμε τοτε...ΕΛΕΟΣ!!!

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by path View Post
    ryan584 καθε αλλο . Η επισημη θεση αυτων που ασχολουνται σοβαρα με την τεκμηριωση γυρω απ τις φωνες , σε παγκοσμιο επιπεδο, ειναι οτ οι φωνες φερουν νοηματα , εχουν σοβαρη σημασια γιαυτον που αναφερονται και εχουν να κανουν με την προσωπικη του ιστορια . καθηκον του ειναι να τα ιχνηλατησει και να τα αποκωδικοποιησει .
    προχειρολογιες του τυπου σκουπιδια κλπ δεν αξιζουν σχολιασμο....
    Δηλαδή να τους δίνω σημασία?Υπάρχουν άνθρωποι που έχουν βρει λύση στο θέμα των φωνών τους?Υπάρχει περίπτωση να μου κάνουν κακό?Συγνώμη που δείχνω από το μήνυμά μου ότι είμαι ευαίσθητος αλλά όντως αυτό το θέμα με τις φωνές με έχει κάνει πολύ ευαίσθητο.Επίσης συζητούσα με το γιατρό μου τη διακοπή του entact και του depakine chrono. Υπάρχουν παρενέργειες από τη διακοπή αυτών των φαρμάκων ? Υπάρχει περίπτωση να έχω εθιστεί σε αυτά τα φάρμακα?Τέλος έκανα εξετάσεις για τα επίπεδα depakine και βγήκαν 35,15 με τιμές αναφοράς 50-100.Ξέρει κανείς τί σημαίνει αυτό? Ρωτάω γιατί ακόμη δεν έχω πάει στο γιατρό μου να του δείξω τις εξετάσεις.

  4. #19
    Quote Originally Posted by ryan584 View Post
    Δηλαδή να τους δίνω σημασία?Υπάρχουν άνθρωποι που έχουν βρει λύση στο θέμα των φωνών τους?Υπάρχει περίπτωση να μου κάνουν κακό?Συγνώμη που δείχνω από το μήνυμά μου ότι είμαι ευαίσθητος αλλά όντως αυτό το θέμα με τις φωνές με έχει κάνει πολύ ευαίσθητο.Επίσης συζητούσα με το γιατρό μου τη διακοπή του entact και του depakine chrono. Υπάρχουν παρενέργειες από τη διακοπή αυτών των φαρμάκων ? Υπάρχει περίπτωση να έχω εθιστεί σε αυτά τα φάρμακα?Τέλος έκανα εξετάσεις για τα επίπεδα depakine και βγήκαν 35,15 με τιμές αναφοράς 50-100.Ξέρει κανείς τί σημαίνει αυτό? Ρωτάω γιατί ακόμη δεν έχω πάει στο γιατρό μου να του δείξω τις εξετάσεις.
    ρyan φιλε δινεις περιττη σημασια σε ενα ποστ που ειναι ασκοπα αγενες μικροψυχο και ιδιαιτερως παραπληροφορητικο.αν περιμενεις καποια απαντηση μην νομιζεις οτι η παΘ θα κανει κατι παραπανω για να σε απαντηση απο το πολυ πολυ να ανοιξει το γκουγκλε.ΤΙΣ ΦΩΝΕΣ ΑΝ ΔΕΝ ΤΙΣ ΔΙΝΟΥΜΕ ΣΗΜΑΣΙΑ δεν υπαρχει περιπτωση να μπορουν να μας κανουν κακο.ειναι ανισχυρες ετσι.εμενα αυτο μου ειπε ο γιατρος μου(καθηγητης πανεπηστημιου διακριτος) και αυτο καταλαβαινω εγω σαν ψυχωτικος σε αναρρωση.αλλωστε εμενα οι φωνες μου εφυγαν επειδη δεν τις εδινα σημασια...Επειτα ο JOhn nash (δες ταινια οενας υπεροχος ανθρωπος) δεν εδινε σημασια τις φωνες και τις οπτασιες και εφτασε ο πραγματικος John nash να παρει νομπελ και αν δεις συνεντευγεις του στο ιντερνετ να του φυγουν οι φωνες.στο αλλο ερωτημα αν εχεις εθιστει ναι εχεις εθιστει αλλα σταδιακα αν τα κοψει ο γιατρος ουτε θα το καταλαβεις ποτε θα κοπουν και θα αντικατασταθουν.εγω παντως ξερω οτι το ντεπακινε ειναι σκληρο φαρμακο και ενδεικνυται κυριως για την επιληψια.το επιπεδο 35,15 ειναι εκτος απο το 50-100αναφορα που θα σημαινε οτι επιασε το φαρμακο.αρα λεω εγω χωρις να ειμαι σιγουρος οτι σημαινει οτι θα σου ανεβασει το φαρμακο και λιγο ακομη.ΥΓ ελπιζω να δει η παθ οτι μιλαω με λογικη(που πολυ βασανιστικα κερδισα) και να μην απαντηση παλι ετσι ΄ακομψα΄ γιατι αυτη τη φορα δεν θα την απαντησω

  5. #20
    Banned
    Join Date
    May 2011
    Posts
    619
    Αυτό, το να μένεις κλεισμένος στο σπίτι γτ νομίζεις ότι σε παρακολουθούν, ή να νομίζεις ότι οι γείτονες θέλουν να σε διώξουν, και οτιδήποτε άλλο εκτός πραγματικότητας, είναι πολύ μεγάλο πρόβλημα, προφανώς και καταφανώς.
    Η έννοια 'Φωνή' μου θυμίζει το 1984 του Όργουελ, ένα "σύστημα" για να ελέγχεται ο νους και να χάνεις το μυαλό σου.............Τι να γίνει, το 1984 ΜΑΛΛΟΝ πέρασε, οπότε αυτό ίσως και να έχει ΗΔΗ γίνει και να μην το κατάλαβε κανείς, ίσως πάλι και όχι. Πολύ δύσκολο θέμα!

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    359
    eggastrimithoi legontani osi boroyn na "milisoyn" apto stomaxi toys. dn einai treloi san emas poy grafoyme edo

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. παλι οι φωνες!
    By εσωτερική_σήψη in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 158
    Last Post: 21-11-2012, 22:19
  2. φωνες
    By cocorosie in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 17-01-2012, 22:37
  3. φωνες
    By pythagoras in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 116
    Last Post: 31-07-2011, 20:05
  4. ΟΙ ΦΩΝΕΣ ΤΗΣ ΜΟΡΑΣ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 12
    Last Post: 11-02-2011, 11:09
  5. Φωνές και δ.διαταραχή
    By dimitriskai in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 22-09-2006, 08:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •