ερωτας η΄ αγαπη?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30
  1. #1

    ερωτας η΄ αγαπη?

    εδω κ 4 χρονια εχω σχεση με εναν αθρωπο π αγαπαω παρα πολυ κ πραγματικα δε μπορω να φανταστω τη ζωη μ μακρια του..μ εχει σταθει σ ολες τις δυσκολες φασεις μ κ ειμαστε τοσ καλα μαζι π κανουμε ονειρα γι τ μελλον για μια κοινη ζωη..το προβλημα ειναι οτι προσφατα ξαναμλησα με τον πρωην μ τον πρωτο κ μεγαλο μ ερωτα της ζωης μ κ δεν ξερω τι να κανω..ηταν σα να σταματησε ο χρονος κ να ξαναγυρισε 7 χρονια πριν κ με κατεκλυσαν κ παλι ολες οι αναμνησεις του ερωτα μας...ενος ερωτα ανεκπληρωτου..μ λεει οτι ποτε δεν επαψε ννα μ αγαπαει,οτι δεν μπορει να ξεχασει το οτι ξαναμιλησαμε κ ολα αυτα τα οποια με εκαναν να νιωσω ενοχη απεναντι στον συντροφο μ αλλα ενα κομμαατι του εαυτου μ χαρηκε π τα ακουσε..οταν χωρισαμε ενιωσα οτι η ζωη μ ειχε τελειωσει οτι καταστραφηκα,λες κ καποιος στραγγιξε καθε συναισθημα απο μεσα μ κ ο,τι κ αν εκανα ποτε ξανα δε θα αγαπουσα με τοσο παθος..κ πραγματι ετσι εγινε.μ πηρε 3 χρονια να τον ξεπερασω κ οταν βρηκα τον ανθρωπο με τον οποιο ειμαι τωρα τον αγαπησα αλλα οχι με το ιδιο παθος,ενταση,απογνωση,δυνα� �η..μη με παρεξηγειτε,τον αγαπαω αλλα αυτο το κομματι του εαυτου μ χαθηκε τοτε στην ηλικια των 16.κ τωρα αυτος ο ανθρωπος π τοσο με πληγωσε καποτε ξαναγυρισε κ εγω δεν ξερω πως να το αντιμετωπισω...


    Κ αναρωτιεμαι..τι να κανω????????

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Δεν εμφανιζεται ολοκληρο το κειμενο ελινα, συμπληρωσε το αν θες.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    8
    Υπαρχει λογος που χωρισες με τον πρωην σου ετσι ?, κατι ειχε συμβει και χωρισατε , Οι ανθρωποι εχουν την ταση να ξεχνανε ολα τα κακα της ζωης και να θυμουνται μονο τα καλα .Αφου λες πως εισαι ευτυχισμενη και τωρα , πιστευω δεν υπαρχει λογος να προσπαθησεις να γυρισεις ""μια αναμνηση "" . 7 ολοκληρα χρονια περασαν ...
    PS : Αυτη ηταν η γνωμη μου , κανε οτι θες , διαλεγεις και παιρνεις :)

  4. #4
    δυναμη..μη με παρεξηγειτε τον αγαπαω αλλα τωρα ξαναγυρισε ο αλλος π με πληγωσε τοσο πολυ κ δε ξερω πως να το ατιμετωπισω τι να κανω...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Για πες τι ειχεγινει τοτε, πως ηταν η σχεση σας, γιατι χωρισατε, τι επικοινωνια ειχατε μετα κλπ μεχρι να φτασουμε στο τωρα.

  6. #6
    johnny θυμαμαι καθε λεπτομερεια αυτης της σχεσης,καλη η κακη,(περισσοτερες κακες),απλα δε ξερω πως μπορω να δωσω ενα τελος σ αυτο..ξερω πως πρεπει αλλα δεν μπορω...νιωθω τοσες ενοχες κ ομως δεν μπορω.ηταν η χειροτερη εμπειρια της ζωης μ κ ομως ενα κομματι μ θελει να δει πως θα ηταν αν...αν δεν υπηρχε η αποσταση(μενει σε νησι κ εγω αθηνα) αν δεν χωριζαμε τοτε α ημασταν κοντα...κ ολα αυτα τα αν με πνιγουν

  7. #7
    ηταν ο,τι πιο εντονο μπορει να ζησει κανεις στην ζωη του.η απολυτη αγαπη,ο τρελος κ παθιασμενος ερωτας π μονο στα παραμυθια συναντας...ζουσαμε ι ενας για τον αλλο γελουσαμε κλαιγαμε,ημασταν ενα...μπηκε η αποστααση αναμεσα μας ομως γιατι αυτος μενει σε νησι κ εγω αθηνα κ ολο αυτο εφθειρε τη σχεση μας,μπηκαν αλλοι αναμεσα μας...παντα το λεγαμε ομως πως αν δεν ηταν η αποσταση δεν θα ειχαμε χωρισει ποτε...τωρα ειχαμε 3 χρονια να μηλισουμε κ ομως κ οι 2 μας το ειπαμε αυτο..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Για την αποσταση οκ το καταλαβαινω. Το μπηκαν αλλοι αναμεσα τι εννοεις? Αλλος λογος απομακρυνσης υπηρξε?

  9. #9
    οταν εισαι 16 κ ερωτευμενη κ δεν μπορεις να πας να βρεις τον αθρωπο σ ανα πασα στιγμη ειναι λογικο πως καποιος,στην περιπτωση μας καποια θα βρει την μια αυτη αδυναμη στιγμη π εεσυ θα εισαι τσακωμενη με τον αλλον κ θα το εκμετταλευτει προς οφελος της...εγω δεν ημουν εκει αυτος δε ηταν εδω για να προστατευσουμε την σχεση μας κ οταν χρειαζεσαι καποιον κ αυτος δεν ειναι κοντα σ θα αποταθεις σε αλλους...το περιεργο ειναι πως τον πιστευω πως δεν εσβησε ποτε η αγαπη τ

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Οκ, σκεφτηκα μηπως εννοεις οτι μπηκαν στη μεση συγγενεις, γονεις, φιλοι κλπ και βαλανε λογια. Αρα σε κερατωσε θες να πεις? ή εσυ τον κερατωσες? ειναι συχνο φαινομενο στο εξ αποστασεως.

  11. #11
    το κερατο απλα ηταν το αποτελεσμα της κουρασης λογω αποστασης...γινεται να σ λεει ενας ανθρωπος μετα απ 3 χρονια π ειχατε να μιλησετε οτι σ αγαπαει κ να μην το εννοει?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Πως εγινε κ ξαναμιλησατε?

  13. #13
    τ εκανα αιτημα φιλιας στο ιντερνετ κ δεχτηκε..δενν πηγαινα γυρευοντας,ουτε ηθελα να την παμε εκει την συζητηση..απλα ηθελα να δω τι κανει.αλλα....γινεται να μην το εννοει?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Θα σου πω. Οκ λοιπον κανεις το αιτημα, μετα τι γινεται? ποσο συχνα μιλατε? Και κυριως τι σου λεει?

  15. #15
    οτι μ αγαπαει ακομα,οτ ποτε δεν επαψε,οτι τ λειπω,μ θυμισε αρκετες απ τις προσωπικες μας ανααμνησεις,(δεν εχει ξεχασει τπτ) κ γενικα μ μιλαει οπως τοτε,τοτε π δεν υπηρχε τπτ αλλο γυρω μας περα απο εμας...βεβαια δεν μιλαμε πολυ συχνα (εχουμε να τα πουμε απ την πεμπτη) καθοτι οπως λεει αντιμετωπιζει πλλα προβληματα στην ζωη τ,κυριως εργασιακα-οκονομικα,κ ολο αυτο με κανει να ααρωτιεμαι..το εννοει?

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Έρωτας, πάθος, αγάπη κι άλλες αηδιούλες...
    By FairyInBoots in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 35
    Last Post: 05-11-2009, 15:30
  2. \'Ερωτας ή αγάπη ?
    By Kleiw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 05-05-2008, 01:01
  3. Αγάπη μου....
    By heaven in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 13-10-2006, 01:44
  4. Αγάπη
    By anasia in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 17-02-2006, 20:29
  5. Ερωτας/Αγαπη, Ανιμα/Ανιμους και αλλα ομορφα...
    By Roomstolet in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 09-06-2005, 11:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •