αυτο που δεν εχεις κανεναν. ναι, δυστυχια λεγεται.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
  1. #1

    αυτο που δεν εχεις κανεναν. ναι, δυστυχια λεγεται.

    Γεια σας. Ειμαι καινουργια εδω στο φορουμ
    και απ οτι βλεπω υπαρχουν πολλα ατομα που
    νιωθουν μοναξια, που δεν εχουν φιλους. Μεχρι
    χθες νομιζα οτι ειμαι η μοναδικη. Το προβλημα ειναι
    πως οταν εισαι 21 χρονων το αιμα σου βραζει και το
    μονο που δεν θελεις να κανεις ειναι να καθεσαι ολη
    μερα σπιτι. Ευτυχως εχω και την σχολη μου που πηγαινω
    καθημερινα αλλα ποσο να σε γεμιζει αυτο οταν και εκει
    δεν εχεις καποιον?
    Και το ερωτημα που γυρναει συνεχεια στο μυαλο μου
    ειναι το εξης: γιατι δεν μπορω να κανω φιλους? Γενικα
    εχω πολλα ενδιαφεροντα και χιουμορ οπως μου εχουν πει
    πολλοι αρα το προβλημα δεν πρεπει να ειναι πως
    ειμαι βαρετη. Τοτε?
    Αν υπαρχει καποιος που νιωθει το ιδιο ας μου απαντησει.
    Η εστω ας ενωσουμε τις μοναξιες μας τελος παντων..!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Nicole, αν θες μπορεις να ερθεις στην ομαδα μας και να κοινωνικοποιηθεις!

  3. #3
    Γεια σου howtodream! Ποια ειναι η ομαδα σας?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Πληροφοριες θα βρεις στο θεμα ´ανοιχτη προσκληση για βελτιωση της διαθεσης´ ! Και μπορεις να με ενημερωσεις αν ενδιαφερεσαι!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,819
    nicole αμα εισαι θεσσαλονικη μπορεισ να ερθεισ κ στη δικη μου παρεα εμεισ ειμαστε βαρετοι οποτε αν εισαι βαρετη δε θα χεισ προβλημα αν δεν εισαι παλι θα το καταλαβεισ οτι δεν εισαι σαν κ εμασ!!!!
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Elis σ ευχαριστω πολυ! Δυστυχως δεν μενω θεσσ για να γινουμε πολλοι βαρετοι!! απλα προβληματιζομαι γτ θεωρω πως δεν ειναι φυσιολογικο να μην μπορεις να βρεις παρεα. Κ ηθελα να δω αν υπαρχουν και αλλοι που αντιμετωπιζουν το ιδιο θεμα, να το συζητουσαμε λιγο :-(

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    320
    Quote Originally Posted by nicole_evan View Post
    Elis σ ευχαριστω πολυ! Δυστυχως δεν μενω θεσσ για να γινουμε πολλοι βαρετοι!! απλα προβληματιζομαι γτ θεωρω πως δεν ειναι φυσιολογικο να μην μπορεις να βρεις παρεα. Κ ηθελα να δω αν υπαρχουν και αλλοι που αντιμετωπιζουν το ιδιο θεμα, να το συζητουσαμε λιγο :-(
    Ναι υπάρχουν και άλλοι μην ανησυχείς δεν είσαι μόνη...εύχομαι να σου πάνε καλύτερα τα πράγματα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    λίγο δύσκολο να σπουδάζεις κ να αναπτύξεις νέες παρέες.. δεν είναι πια όπως όταν ήσουν παιδί κ έκανες παρέες στο σχολείο.. όπως περνάν τα χρόνια αλλάζουμε κ αλλάζουν κ οι γύρω μας, αυτό πάει ανάλογα με τα θέλω μας κ τους στόχους που έχουμε βάλει. η μοναξιά έρχεται γιατί η απογοήτευση μεγαλώνει κ κλείνεσαι όλο κ περισσότερο στον εαυτό σου. η ζωή μας δείχνει την αληθινή πλευρά της κ τπτ πια δεν είναι αθώο. πίστεψέ με, πως πολλές φορές η μοναξία είναι καλύτερη από την εκμετάλλευση των κοινών γνωστών κ ανάμεσα στη μάχη των συμφερόντων.

  9. #9
    Συμφωνω απολυτα μαζι σου. Δεν υπαρχει πιο καταλληλη λεξη απο την εκμεταλλευση για να χαρακτηρισουμε τις ανθρωπινες σχεσεις πλεον. Το κακο ειναι οτι δεν μπορω να κανω παρεα με καποιον που ξερω οτι δεν νοιαζεται καν αν ειμαι καλα και το μονο που τον νοιαζει ειναι να περναει η ωρα. Ισως γι αυτο ειμαι μονη μου, γτ κατα επιλογη αποφασισα να απορριπτω ανθρωπους που ειναι τοσο εγωιστες που να νοιαζονται μονο για τον εαυτο τους. Αυτο δεν σημαινει οτι ειμαι κ ευτυχισμενη ετσι. Ισως να γνωρισω καποια στιγμη ατομα που να ενδιαφερονται πραγματικα οπως κανω κ εγω για τους αλλους. Σ αυτο ελπιζω.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,819
    Κούκλα κάπου το χεις πάρει λάθος ο καθένας τον εαυτό του κοιτάει κ στη συνέχεια όταν κανείς παρέα κάτι παίρνεις κάτι δίνεις κάπως έτσι πάει αυτό άποψη μου
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Το θεμα ειναι οταν δινεις και δεν παιρνεις τπτ. Οταν ενδιαφερεσαι λιγακι παραπανω πχ απο το τι ωρα θα πας για καφε κ ρωτας που κ που αν τν απασχολει κτ τν αλλο. Στα 18 μ κτλβα οτι ολοι μονο για τν παρτυ τους νοιαζονται . Ελπιζω να υπαρχουν εκει εξω ανθρωποι που βλεπουν τα πραγματα οπως εγω γτ θα αρχισω να κανω παρεα με τα μαξιλαρια του καναπε μου απο το μεσα μεσα....!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,819
    κουκλα εγω μαζι σου ειμαι τωρα σε παιρνει να ασχολεισαι με τουσ αλλουσ αυριο μεθαυριο που θα πιασεισ μια δουλεια θα κανεισ οικογενεια θα κανεισ παιδια θα χεισ πολλα στο κεφαλι σου κ δε θα μπορεισ να ασχοληθεισ με τιποτα κ κανεναν αλλον οποτε ξεκινα το απο τωρα γτ θα πασ κουβα ενταξει θα τον ρωτησεισ τον αλλο τι τον απασχολει κ παμε μετα τι μπορει να γινει να δεισ πωσ ειναι
    πρωτον σ λεει τι τον απασχολει
    δευτερον σ λεει ψεμματα
    τριτον δε σ λεει αλλαζει θεμα το ριχνει σε σενα κλπ προσπαθεια αποφυγησ τησ συζητησησ κλπ
    παμε τωρα σ λεει αληθεια κ συ το πιστευεισ θα κανει κατι η οχι κλπ
    ασ πουμε οτι κανεισ τον βοηθαει η τον εμποδιζει κλπ
    παμε στο αλλο σ λεει ψεμματα αλλα εσυ νομιζεισ οτι ειναι αληθεια ισχυουν τα 2 προηγουμενα κ πασ να βοηθησεισ κανεισ μια μαλακια κ σε βριζει
    σ λεει ψεμματα κ συ τον καταλαβαινεισ δεν κανεισ τπτ φανταζομαι
    ΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΜΕ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΕΣΥ Κ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΣΟΥ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΣΕ ΒΟΗΘΑΝΕ ΣΕ ΒΟΗΘΑΝΕ ΟΜΩΣ ΧΕΣΤΑ ΑΥΤΑ Κ ΚΑΝΕ ΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ ΒΓΑΙΝΕ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΛΕΓΕ 5 ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙΣ Κ ΜΕΤΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ ΕΙΝΑΙ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    7
    [QUOTE=nicole_evan;423267]Το θεμα ειναι οταν δινεις και δεν παιρνεις τπτ. Οταν ενδιαφερεσαι λιγακι παραπανω πχ απο το τι ωρα θα πας για καφε κ ρωτας που κ που αν τν απασχολει κτ τν αλλο. Στα 18 μ κτλβα οτι ολοι μονο για τν παρτυ τους νοιαζονται . Ελπιζω να υπαρχουν εκει εξω ανθρωποι που βλεπουν τα πραγματα οπως εγω γτ θα αρχισω να κανω παρεα με τα μαξιλαρια του καναπε μου απο το μεσα μεσα....!![/QUOΤΕ
    Προφανώς για την παρτυ τους νιάζονται. Για τη δική σου θα έπρεπε να νιάζονται; Αν όμως σ ενδιαφέρει πρέπει να μάθεις να το κατακτάς.
    Επειδή είμαι πολύ μεγαλύτερή σου, σου λέω ότ,ι αφου πέρασα πολλά τέτοια στάδια, κατέληξα στο συμπέρασμα ότι πιο χαλαρά είναι πιο απλά, αξίζει να περνάς όμορφες σιγμές και κάποτε μπορεί να βρεθεί το καλό. Αρκεί να το δεις!

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by nicole_evan View Post
    Το θεμα ειναι οταν δινεις και δεν παιρνεις τπτ. Οταν ενδιαφερεσαι λιγακι παραπανω πχ απο το τι ωρα θα πας για καφε κ ρωτας που κ που αν τν απασχολει κτ τν αλλο. Στα 18 μ κτλβα οτι ολοι μονο για τν παρτυ τους νοιαζονται . Ελπιζω να υπαρχουν εκει εξω ανθρωποι που βλεπουν τα πραγματα οπως εγω γτ θα αρχισω να κανω παρεα με τα μαξιλαρια του καναπε μου απο το μεσα μεσα....!!
    Προφανώς για την παρτυ τους νιάζονται. Για τη δική σου θα έπρεπε να νιάζονται; Αν όμως σ ενδιαφέρει πρέπει να μάθεις να το κατακτάς.
    Επειδή είμαι πολύ μεγαλύτερή σου, σου λέω ότ,ι αφου πέρασα πολλά τέτοια στάδια, κατέληξα στο συμπέρασμα ότι πιο χαλαρά είναι πιο απλά, αξίζει να περνάς όμορφες σιγμές και κάποτε μπορεί να βρεθεί το καλό. Αρκεί να το δεις!

  15. #15
    Μην υποτιμας τον εαυτο σου επειδη σε αποφεύγουν. Απλά δεν ταιριαζεις μαζι τους. Κι αυτο δε σημαινει ότι δεν εχεις πολλά να δωσεις στους ανθρωπους. Απλα θα πρέπει να βρεις τα καταλληλα ατομα.
    Αμα εσυ εισαι ενταξει με τον εαυτο σου ότι τους πλησιασες για φιλία και τους συμπεριφερθηκες με τον πιο άψογο τροπο, δλδ σαν ανοικτος χαρακτηρας, με ιδέες, πρωτοβουλία, αισιοδοξία, θετικοτητα, ενδιαφεροντα, χωρις μιζερια και λιγομίλητο ή σκυθρωπο βλέμμα, κι όμως αυτοι δε σου εδωσαν σημασία και σε παραγνωρισαν τότε γυρνα τους την πλάτη και φυγε επειδη αλλιως θα ναι σαν να τους παρακαλας και θα πεφτει συνεχως η αυτοεκτιμηση σου βλεποντας τους να σε υποτιμούν. Χρειαζεται όμως ψαξιμο για να βρεις τα καταλληλα ατομα που σιγουρα υπαρχουν. Με αυτους ειναι που θα σου δωθει η ευκαιρια να ξανοιχθεις και να βγαλεις ανετα προς τα εξω τα ωραια που κρυβεις μεσα σου.
    γιάννης

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΣΚΥΛΙ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ
    By Lacrymosa in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 26
    Last Post: 25-08-2012, 19:40
  2. Το μυστήριο που λέγεται γυναίκα
    By carrot in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 18-12-2010, 00:57
  3. Replies: 11
    Last Post: 28-12-2009, 09:57
  4. Το πλασμα που λεγεται Δημητρης...
    By dimitris79 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 29
    Last Post: 24-04-2008, 10:57
  5. Πως λεγεται αυτο το συμπτωμα?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 11
    Last Post: 29-07-2007, 22:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •