Ζωή ποδήλατο..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Β612
    Posts
    183

    Ζωή ποδήλατο..

    Καλησπέρα σε όλα τα μέλη του φόρουμ..... Νομίζω πώς το θέμα μου είναι και o τίτλος μου, απλώς δεν ξέρω ακριβώς από τι ταλαιπωρούμαι εδώ και κάποια χρόνια, θα πώς η ΙΔΨ είναι η διάγνωση πού μου ταιριάζει..όχι φυσικά δεν είμαι αυτός πού έκανε την διάγνωση άλλα o γιατρός πού με παρακολουθεί εδώ και τρία χρόνια.....
    Για να μην σας κουράζω με πολλά λόγια από μικρός ήμουν το παιδί πού ανέλυε τα πάντα πού φιλτράρε τα πάντα....απλώς όλο αυτό με έχει κουράσει απίστευτα ,δυστυχώς οι αγωγές πού ακολούθησα βοηθούσαν μμεταέχρι ένα σημείο μετά ερχότανε η υποτροπή και ξανά από την αρχή, στο σημείο μηδέν.
    Αποδεχοντας τη μοναξιά μου ήρθε o έρωτας, μάννα εξ ουρανού πού λέμε, όπως όλα τα καλά έχουν και κάτι κακό, η κοπέλα έχοντας ένα κακό παρελθόν ταλαιπώρησε το μυαλό μου τόσο πολύ πού έσφιξα τα δόντια για να το καταπιώ όλο αυτό πού έζησε, δυστυχώς σκέφτηκα πάρα πολύ πριν το αποδεχτώ άλλα δεν θα ήθελα να είμαι αυτός πού θα κρινει το παρελθόν κάποιου, όλη αυτή η σκέψη με.οδήγησε σε νέα αγωγή, εν τέλη βρέθηκα πάλι μόνος επενδύοντας σε κάτι ψεύτικο, και φυσικά σε νέα αγωγή για δεύτερη φορά
    μέσα σε ένα χρόνο, δεν ξέρω αν είναι πού ήρθε πάλι η απογοήτευση η πού το μυαλό μου δεν με αφήνει στιγμή σκεφτοντας διαρκώς ότι φταίω,.ότι δε κατάφερα τίποτα ρίχνοντας με στο φαύλο κύκλο της κατάθλιψης..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    234
    εισαστάν πολύ καιρό μαζί; αυτή σε χώρισε; υπήρχε καποιος λόγος;

  3. #3
    απο ολο το κειμενο σου prince καταλαβενουμε ευκολα οτι αυτη η κοπελα δεν σε <<γεμιζε>> και ισως σου εκανε περισοτερο κακο παρα καλο...

    αρα εισαι κομπλε...

    τι κακο παρελθον ειχε ?αν θελεις μπορεις να μας πεις ετσι και αλλιως ανωνυμο φορουμ ειμαστε....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Β612
    Posts
    183
    Καλησπέρα παιδιά και πάλι, δεν θα ήθελα να το πω έστω κι αν είναι εντελώς ανώνυμα, αυτό πού με απασχολεί είναι ότι πέφτω σε κατάθλιψη και δε μπορώ να το αντιμετωπίσω, η κοπέλα με χρέωσε 2000 ευρώ έγινε αρραβώνα ς και μετά για σας.... Τι να πω πραγματικά ίσως όλη αυτή η ταλαιπωρία να με οδήγησαν σε αγωγή, ίσως το ευαίσθητο του χαρακτήρα μου...ποιος ξέρει άραγε...το μόνο σίγουρο είναι ότι κάηκα, και τώρα πρέπει να γεννήθω από τις στάχτες μου, το θέμα είναι ότι δε μπορώ να το αντιμετωπίσω μόνος μου , και δεν είμαι ικανός πλέων, κουράστηκα.ρε παιδιά κουράστηκα ....να με κρίνουν να με βαριούνται να μη δέχονται εμένα.... Ένα κοκτέιλ φαρμάκων και δε μπορώ να χαμογελάω..

  5. #5
    ποιος νομιζεις οτι δεν σε δεχετε ?

    αν σου ελεγα οτι αυτοι που νομιζεις οτι δεν σε δεχονται υπαρχει μεγαλη περιπτωση να φοβουνται την συγκριση μαζι σου ?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Β612
    Posts
    183
    Συνήθως οι σχέσεις μου...και φυσικά η τελευταία μου πού
    με οδήγησε πάλι στο μηδέν...τελικά η ευτυχία με την δυστυχία
    είναι τόσο κοντά μεταξύ τους πού μετά από δύο μήνες
    αγωγής δε ξέρω αν ακόμη νιώθω καλά...ίσως και να μη γίνω
    αυτό το γ.......o το μυαλό μου δε λέει να σταματήσει να
    σκέφτεται συνεχώς το ίδιο ξέροντας εκ των προτέρων
    ότι δεν έχει κανένα νόημα να σκέφτομαι τι έγινε και πώς πρέπει
    να δω παρακάτω....τελικά o άνθρωπος είναι το πιο άγριο
    θηρίο στο πλανήτη....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Ποσων ετων ησουν οταν αρραβωνιαστηκες?

  8. #8
    θα σε ρωτησω το ποιο σημαντικο τωρα....

    φιλους εχεις ? ενοω αν πες κατι χρειαστεις μπορεις να πεις οτι εχω εναν φιλο που θα με βοηθησει αν χρειαστώ βοηθεια σε μια δυσκολη στιγμη ?

    επισεις θα ηθελα να μαθω πως οι αραβονες κοστισανε 2000ευρω ? η κοπελα δεν εβαλε τιποτα απ τη τζεπη της ?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Β612
    Posts
    183
    Έχω φίλους....και καλούς μάλιστα που μιλάμε αρκετά και o ένας ειδικά έχει γνώση όλον των πραγμάτων...
    Όσο για τους αρραβώνες τα 2000 είναι μόνο αυτά που στοίχισαν σε μένα....τρελό γέλιο ε; O κόσμος να φάει δεν έχει και εμείς σκορπίσαμε τα λεφτά σε ρολόγια και βλακείες...είναι έθιμο βλέπεις...αν και ήμουν αντίθετος σε αυτό τελικά υποχώρησα.....δε ήθελα να δημιουργήσω εντάσεις...αν και θα έπρεπε να αναβληθεί η να γίνει πιο λιτό, μιας και o πατέρας μου δεν έχει κανένα εισόδημα....

  10. #10
    εσυ δουλευεις ?

    ενοω οταν εγιναν οι αραβονες ειχες δουλεια ?

    αληθεια ποιος νομιζεις ητανε ο λογος που εφυγε ?

    τωρα εσυ θα την ηθελες ακομα να γυρισει η οχι ?

    κανενα hobby εχεις ?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Β612
    Posts
    183
    Quote Originally Posted by den_katalavenw... View Post
    εσυ δουλευεις ?

    ενοω οταν εγιναν οι αραβονες ειχες δουλεια ?

    αληθεια ποιος νομιζεις ητανε ο λογος που εφυγε ?

    τωρα εσυ θα την ηθελες ακομα να γυρισει η οχι ?

    κανενα hobby εχεις ?
    Καλησπέρα...ναι δουλεύω εξάλλου τα χρήματα εγώ τα μάζεψα..δε με πείραξε για τα χρήματα όσο το ότι θα μπορούσα να βοηθώ την οικογένεια μου τώρα που έχει.ανάγκη...άλλα...άκουσα την φωνή της καρδιάς και όχι της λογικής....
    O λόγος....εδώ πραγματικά δε ξέρω, η αιτία ήταν ότι δεν είμαι αρκετά κοινωνικός....άσχετο...εντελ� �ς υποκείμενο αυτό, θα πεις ένα χρόνο ήσασταν μαζί τώρα το καταλάβε; Τι να πω πραγματικά δε ξέρω, πάντως να είναι γερή και να την φυλάει o Θεός και να ευτυχίσει στη ζωή της... Στα άλλα ερωτήματα σου δε θέλω να απαντήσω γιατί δε ξέρω....

  12. #12
    δεν ηθελε να σου πει τον λογο....

    ισως να ειχε αλλον :P

    με τον καιρο θα γινεις καλα και δεν θα πονας μην ανησυχεις...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Β612
    Posts
    183
    Να κάνεις αγωγή γιατί σκέφτεσαι ότι....ότι..ότι...είναι τραγικό και ακόμη πιο τραγικό όταν πέφτεις σε κατάθλιψη....

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    118
    αχ βρε μικρε πριγκηπα,εισαι πολυ ευαισθητη ψυχουλα!! και δυστυχως αυτοι ειμαστε που την παταμε και τα ψυχολογικα μας ειναι στην τσιτα. αμα ήσουν αναισθητος τωρα θα ήσουν μια χαρα. με τον γιατρο σου μιλησες για την αγωγή? κανεις συνεδριες με ψυχολογο?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Β612
    Posts
    183
    Quote Originally Posted by ΜΙΝΑ View Post
    αχ βρε μικρε πριγκηπα,εισαι πολυ ευαισθητη ψυχουλα!! και δυστυχως αυτοι ειμαστε που την παταμε και τα ψυχολογικα μας ειναι στην τσιτα. αμα ήσουν αναισθητος τωρα θα ήσουν μια χαρα. με τον γιατρο σου μιλησες για την αγωγή? κανεις συνεδριες με ψυχολογο?
    Καλώς το κορίτσι...δεν κάνω συνεδρίες(ακόμη).... :-) προς το παρών παλεύω με τα κουμπιά..το κακό είναι ότι έχω μεταπτώσεις στη ψυχολογία μου και εκεί που λέω ότι τα κατάφερα....ξανά κάτω...εκεί που χαμογελώ.....την άλλη μέρα κλαίω...ζωή ποδήλατο....ευτυχώς έχω τον πλανήτη μου και τα λουλούδια μου και κάνω εκεί την ψυχοθεραπεία μου.... Τα λουλούδια μου είναι τα μοναδικά που δέχονται εμένα...δε με απορρίπτουν..δε με κρίνουν....δεν απαιτούν....και είναι πάντα εκεί για να γαληνεψουν την ψυχή σου.......

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Παμε εκδρομη με ποδηλατο????? το ΣΚ...
    By Adzik in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 30-04-2008, 21:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •