εχασα την εμπιστοσυνη μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 44
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    23

    εχασα την εμπιστοσυνη μου

    γεια σας, ειμαι καινουργια στο φορουμ και θα ηθελα την αποψη σας.ειμαι δυο χρονια παντρεμενη και απτην αρχη σχεδον του γαμου ανακαλυψα οτι ο ανδρας μου συνομιλουσε στο φεισμπουκ ανταλασσοντας μηνυματα εντονου φλερτ, συγκεκριμενα βρηκα καποια μηνυματα, συγχρονως βρηκα οτι ειχε ενα προφιλ σε πολυ γνωστο σαιτ γνωριμιων..{το δευτερο εν αγνοια μου).επαθα σοκ, ημουν 6 μηνες παντρεμενη και ηταν παντα κυριος και πριν τον γαμο φυσικα!!!εγινε χαμος, κοντεψα να χωρισω περασα μια τραγικη περιοδο και εκεινος μου ζητησε συγνωμη λεγοντας πως δεν ηταν τιποτα πονηρο και εκλεισε το φεισμπουκ αμεσως.περασε πανω απο ενας χρονος κι εγω παντα ειχα τον νου μου, προσπαθωντας ομως να δωσω δευτερη ευκαιρια, γιατι κατα τα αλλα ειναι αψογος.και εκει λοιπον που παλευω μεσα μου και παω μπροστα, σε εναν ελεγχο που εκανα ειδα οτι τους τελευταιους 3 μηνες περιπου αρχισε να χρησιμποποιει παλι το προφιλ στο σαιτ γνωριμιων που ειχε φτιαξει ενα αγνοια μου τοτε.μπορει να μου καποιος τι συμβαινει?γιατι κανει παλι τα ιδια?κανω οτι δεν ξερω τιποτα, αλλα θελω να τον αιφνιδιασω..δεν θελω να χωρισω, αλλα νομιζω οτι ξεπερασα τα ορια μου!ευχαριστωωω

  2. #2
    ...γεια σου Αν, καλως ήρθες :)
    Παιδί έχετε?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    23
    γεια σου θεοφανια,καλως σας βρηκα!δεν εχουμε παιδι αλλα προσπαθουμε...φανταστικη ψυχολογια...

  4. #4
    ..σε ρώτησα γιατί ειναι πιο δύσκολο αν υπάρχει και παιδί, αλλά για μένα είναι καλύτερα να το ξεκαθαρίσεις παρά να ζεις σε συνεχόμενη φρίκη.
    Φτιάξε ένα λογαριασμό και προσεγγισε τον ώστε να έχεις στοιχεία. Πιστεύεις ότι αντέχεις να το κάνεις αυτό?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ..σε ρώτησα γιατί ειναι πιο δύσκολο αν υπάρχει και παιδί, αλλά για μένα είναι καλύτερα να το ξεκαθαρίσεις παρά να ζεις σε συνεχόμενη φρίκη.
    Φτιάξε ένα λογαριασμό και προσεγγισε τον ώστε να έχεις στοιχεία. Πιστεύεις ότι αντέχεις να το κάνεις αυτό?
    το σκεφτηκα πολλες φορες αλλα φοβαμαι για τα χειροτερα...νομιζω οτι μονο που θα το κανω χωρις να ανταποκριθει εκεινος,θα ειναι τελειωμενο το πραμα.ειμαι πολυ μπερδεμενη

  6. #6
    Δεν ξέρω αν κατάλαβες τι είπα. Εννοώ να κάνεις ένα λογαριασμό ώστε να πιάσεις κουβέντα μαζί του και έτσι να καταλάβεις τι ψάχνει.
    θα μου πεις: τι μπορεί να ψάχνει μέσα από ένα τέτοιο σαιτ? Κολλητές? Όχι.
    Σε γενικότερα πλαίσια πως είναι ο γάμος σας? Περνάτε καλά? Εσίτε κοντά?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    23
    ναι καταλαβα,αυτο εννοω πως φοβαμαι.γενικα περναμε πολυ ωραια,μου δειχνει το ενδιαφερον του κι εγω το ιδιο,ειμαστε πολυ δεμενοι και παμε παντου μαζι.για αυτο δεν μπορω να εξηγησω αυτη τη συμπεριφορα,ισως ψαχνει επιβεβαιωση για το σκατοεγω του,δεν ξερω

  8. #8
    οπότε πρέπει να αποφασίσεις τι αντέχεις :Ρ
    Εγώ στη θέση σου θα έφτιαχνα ενα λογαριασμό, θα μάθαινα τι ψάχνει να βρει, μετα φυσικά θα το αποκάλυπτα και θα του έθετα το εξης: ή πάμε σε έναν σύμβουλο γάμου και ψάχνουμε να βρουμε τι φταίει, ή χωρίζουμε. Η απόφαση είναι δική του.
    Αν από την άλλη είσαι τόσο προχωρημένη που περνάς καλά και δεν σε πειράζει να δημιουργεί και καμιά εξωσυζυγική σχέση που και που, τότε όλα καλά. Είναι αυτό που σου είπα στην αρχή: πόσα αντέχεις ;)

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    23
    εχεις δικιο πρεπει να βρω την αληθεια...thanks:)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Γεια σου αν13. Δε νομιζω οτι η προταση της Θεοδοσιας ειναι η καλυτερη, γιατι εφοσον του εκανες σκηνη οτι ψαχνεται στα σαιτ, τωρα θα ειναι πιο προσεκτικος και επιφυλακτικος. Νομιζω κακως επραξες που του φανερωσες οτι γνωριζεις. Πρωτα εχουμε ατρανταχτα ντοκουμεντα και μετα ξεμπροστιαζουμε καποιον. Και σκεψου τι αλλο μπορει να συμβαινει για το οποιο δεν εχεις ιδεα.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    23
    γεια σου!η σκηνη ειχε γινει πριν ενα χρονο και τωρα αρχισε παλι τα ιδια και πως το ξερω?αφου δεν κρυβεται καθολου,παταω το ονομα του στο google,αλλα δεν εχει ιδεα απο υπολογιστες και δεν ξερει οτι το συγκεκριμενο σαιτ που ειναι μελος, τα εχει ολα φορα παρτιδα χωρις να εισαι γραμμενος

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Ε ειναι και χαζος, δε φταις εσυ.

  13. #13
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Ε ειναι και χαζος, δε φταις εσυ.

    θα σε μαλώσω ραπανάκι.
    Διάβασε καλύτερα τι έγραψε η κοπέλα. Αυτό είχε γίνει περυσι. Φέτος δεν του έχει πει ακόμη τίποτα.

    Αν αφού είναι έτσι τα πράγματα, είναι πολύ εύκολο να βγάλεις άκρη.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Το καταλαβα Θεοδοσια οτι εγινε παλιοτερα η σκηνη ζηλοτυπιας. Δεν παιζει ρολο αυτο. Απλα καλυτερα αυτο που προτεινεις να το κανε τοτε και πριν του πει οτι γνωριζει. Απ οτι φαινεται ειναι γκαου ο τυπος και δεν ξερει να φυλαγεται. Κατα τ αλλα θελει και γκομενα απο σαιτ. Τεσπα.
    α13 τι σκεφτεσαι να κανεις απο δω κι επειτα?

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Δεν υπάρχουν δεύτερες ευκαιρίες (τελικά) σε τέτοια θέματα.Ένας άνθρωπος δεν αλλάζει...Βασικά δε μου αρέσει καν η έκφραση ''δευτερη ευκαιρία''.Αν ήταν έτσι δε θα υπήρχε η πρώτη.Θα ξεκινούσαμε από τη δεύτερη.Ειδικά σε τέτοια θέματα.Τι προσπαθούμε να κάνουμε δηλαδή δινοντας δεύτερη ευκαιρία?Θα σου πω εγώ.Προσπαθούμε να κοροιδέψουμε τον ευατό μας,πρώτα από όλα και στη συνέχεια να συμβιβαστούμε ή να ελπίζουμε ότι κάτι θα αλλάξει.Δεν θα αλλάξει,δεν υπάρχουν δεύτερες ευκαιρίες.Οπότε αν θέλεις να συμβιβαστείς εντάξει.Αν πάλι θέλεις να ελπίζεις ότι κάτι θα αλλάξει,τότε νομίζω πως κάνεις λάθος.Προσπαθησε με τις δευτερες,τριτες και λοιπά ευκαιρίες,να κάνεις λογικό το παράλογο μέσα από απολογίες και δικαιολογίες.ΟΧΙ.......Μπορού σα να σου μιλήσω σαν άντρας και να σου πω διάφορα για δικαιολογίες ώστε να παρηγορηθείς.Θέλεις να το κάνω?.....Εγώ σου μιλάω με τις σημερινές εποχές και πάντα από προσωπικές εμπειριες.Απόλυτα,κάθετα,ψ υ χρά ..ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΕΥΤΕΡΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ.Μας τελειώσανε....(είναι προσωπική άποψη και σε καμία περιπτωση δε σου λεω να χωρίσεις,άλλοστε οι αποφάσεις ειναι δικες σου..)

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. δεν του ειχα εμπιστοσυνη και τα εφτιαξε με αλλη!!!
    By ΑΝΝΟΥΛΑ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 28-05-2013, 12:11
  2. εμπιστοσύνη - ψέματα
    By mina@@ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 22-03-2013, 11:10
  3. Εμπιστοσύνη-Σεξουαλικότητα
    By Curie in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 15-03-2012, 01:33
  4. Replies: 58
    Last Post: 24-12-2011, 10:24
  5. εμπιστοσύνη
    By kallia13 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 2
    Last Post: 14-08-2007, 16:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •