o αληθινος μανωλης
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 70
  1. #1

    o αληθινος μανωλης

    γεια σας! ειμαι ο μανωλης 22 χρονων φοιτητης ασοεε και μολις τελιωνω τωρα το ιουνιο τη σχολη μου (στα 4 χρονια ακριβως) Υποσυνειδητα ημουν τοσο επιμελης (Οχι φυτο) με τη σχολη μου γιατι πιστευω οτι ειναι το μονο πραγμα που ειμαι περηφανος για τη ζωη μου!
    Εχοντας περασει καλα παιδικα χρονια αν και ημουν κλειστος χαρακηρας και μετρια φοιττητικα χρονια (δεν περασα αυτο που λενε φοιτητικη ζωη)
    και μερικα προβληματα υγειας σε οικογενεικο περιβαλλον (οχι αρκετα σοβαρα) μπορω να πω οτι το μονο που με κανει ευτυχισμενο στη ζωη μου ειναι το φαγητο!!! εχω 2 3 καλους φιλους και πολλους γνωστους αλλα μεχρι εκει..... σχεση δεν εχω (ποτε δεν ειχα) μονο μια φορα πηγα σε ιεροδουλη γαι την εμπειρια ,δε μπορω να πω οτι μου αρεσε ετσι οπως ηταν, αν και ειμαι στρειτ και μου αρεσουν οι γυναικες! το θεμα ειναι οτι εχω γυρω στα 25 κιλα παραπανω (εχω κανει προσπαθεια να τα ρηξω αλλα αμα δεν εχεις ενα στοχο η απο καπου να πιαστεις στο τελος λες γιατι να στερηθω το μαναδικο ωραιο πραγμα σε αυτη τη ζωη?)Τελος οσο αφορα της γυναικες μουφα ειναι αυτο το οτι η γυναικες (στην ηλικια μου τουλαχιστον) προτιμουν τους ευγενικους και καλους χαρακτηρες.Ναι μεν εισαι ο μανωλακης ο φιλος-γνωστος που συμπαθουν αλλα τα φτιαχνουν με το διπλα που εχει δ.μ.σ απο 25 και κατω.....οχι βεβαια οτι τις αδικω.....και εγω ισως αν ημουν αδυναταος αυτο θα εκανα........τωρα γιατι σας γραφω? δε ξερω...ισως εχω καταθλιψη?ισως χαμηλη αυτοεκτιμηση? παντως σιγουρα νιωθω ενα χαμενο πουλι
    Last edited by εμμανουηλ; 03-06-2013 at 22:39.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    234
    μπραβο παντως
    http://lewforeio31.blogspot.com κάτι παραπάνω από ένα απλό λεωφορείο

  3. #3
    ναι ενταξει δεν ειπα οτι ειναι και τοοοοο κατορθωμα.....αλλα και παλι τελιωνο το πρωτο οικονομικο πανεπιστημιο στην ωρα του......αλλα δεν ειναι αυτο που με απασχολει

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    234
    αν ειχες κανονικα κιλα και ησουν ευγενικος και καλος παλι δεν θα σε ηθελαν οι γυναικες;
    http://lewforeio31.blogspot.com κάτι παραπάνω από ένα απλό λεωφορείο

  5. #5
    νομιζω τοτε θα με ηθελαν.... εννοω να νιωσω οτι αρεσω βρε παιδι μου...απο εμφανιση(Προσωπο) ενα 6 με 6.5 μου το βαζω

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    25
    τι ύψος και τι κιλά έχεις?

  7. #7
    191 ύψος me 115 κιλά

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Νομιζω κακως που κατακρινεις τις γυναικες που τα φτιαχνουν με αντρες κανονικου βαρους και οχι με χοντρους. Εσυ δηλαδη θα τα φτιαχνες με χοντρη? Με μια στα κιλα σου ας πουμε? ή με μια ασχημη? Δε νομιζω, γιατι φανταζομαι οτι και συ καυλωνεις με τις ωραιες γκομενες. Αλλο ειναι το προβλημα, οτι το φαι για σενα ειναι εκτονωση και οσο παει θα πληθαινουν τα προβληματα. Ειναι πολυ δυσκολο να χασεις βεβαια διοτι το θεμα βαρος ειναι συναρτηση πολλων μεταβλητων, καποιες απ τις οποιες δε τις ελεγχεις εσυ.

  9. #9
    οχι οχι δε της κατακρινω....απλα να μην ακουω να λενε οτι μετραει ο χαρακτηρας πρωτα...να σου πω κατι...δεν εχει τυχει να συναναστραφω με γυναικες παχιες.....και αυτο ειναι το περιεργο φιλες και γνωστες οπουν κανουν παρεα μαζι μου ειναι κανονικες αντε με 5-10 κιλα παραπανω και απλα θεωρω οτι αν δεν ηταν τα κιλα δε θα ειχα προβληματα γενικως..... αλλα πως να μπεις εσε μια διαιτα 8 μηνων για να τα χασεις να εχεις ολα τα αλλα ζορια και να μην μπορεις να φας? εγω θα τρελαθω...ισως παλι να μη εχω θεληση μεγαλη

  10. #10
    Πιστεύω πως αυτό που λένε καποιες, πως ο χαρακτηρας μετραει κτλ. ισχύει. Εχουν ομως στο μυαλο τους πως προυπαρχει μια μετρια εμφανιση. Δλδ δεν συμβιβαζονται με καποιον που θα ειναι καλό παιδί αλλά ΠΟΛΥ χαλια εμφανισιακα. Για μενα (που ανηκω σε αυτες που λενε αυτο το ''ο χαρακτηρας πανω απ ολα'') αυτο ισχυει !

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Έχεις λοιπόν 25 κιλά πάνω από το κανονικό για το ύψος σου.
    Αν χάσεις 25 θα είσαι αδύνατος για τα ελληνικά δεδομένα.
    Αρα καμιά 15αριά να χάσεις είσαι οκ.
    Τα 15 κιλά χάνονται πανεύκολα ξέρεις.
    ένα ένα χάνονται.


    Αλλά το θέμα είναι άλλο νομίζω.
    Δεν είναι τα κιλά σου.
    Το θέμα είναι η χαμηλή αυτοεκτίμηση που έχεις για τον εαυτό σου όσον αφορά τις σχέσεις σου με το άλλο φύλο.
    Και σε οδηγεί στο καλό φαγητό.
    Και δεν πέφτουν τα κιλά
    Και πάλι από την αρχή.

    Ε κάπου πρέπει να σπάσεις τον κύκλο.
    Οκ λοιπόν. Δεν θέλεις δίαιτες.
    Δεκτό.
    Αντε ξεκίνα να κάνεις γυμναστική τότε. γηπεδάκι 5χ5. Μπασκετάκι. Γυμναστήριο
    Δεν θές γυμναστική. σου την σπάει.
    Ε ξεκίνα περπάτημα. Κόψε το μηχανάκι και το αμάξι και το ασανσέρ.
    Και το καλοκαιράκι κοντά είναι. ξέρεις τι πάει να πεί κολύμπι? Πέδιλα-αναπνευστήρας και 2ωράκι για αρχή και μέχρι τον σεπτέμβρη θα είσαι σούπερ.

    Το θέμα είναι να πείσεις τον εαυτό σου ότι δεν υπάρχει μόνο το φαί για να νιώθεις ωραία.
    Το θέμα είναι να νιώσεις ωραία γιατί θα βρείς χίλια πράγματα να σε ευχαριστούν και όχι μόνο το φαί και οι καλές σου σπουδαστικές επιδόσεις.
    been good, been bad. WILL GO ON

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλησπερα σου μελος πιστευω οτι το μεγαλυτερο σου προβλημα ειναι οτι δεν βρηκες ακομα την καταλληλη γυναικα τα αλλα που περιγραφεις δεν ειναι ιδιαιτερα σοβαρα κ ευγε για την σχολη κιολας!Καλα πρεπει να σου πω οτι εγω κ το αγορι μου που παμε να κανουμε οικογενεια απο οταν τον γνωρισα εχει παραπανισια κιλα κ πιστεψε με δεν μου αρεσανε απο παντα οι αδυνατοι αντρες ειδικα οι κοκκαλιαρηδες κ μου αρεσει το αγορι μου ακριβως οπως ειναι κιολας!Προσπαθω να σου πω οτι τα γουστα ποικιλουν κ δεν θελουνε το ιδιο πραγμα ολες οι γυναικες γιαυτο μην απελπιζεσαι παραδειγμα επισης ειναι οτι αλλες θελουνε μελαχροινους κ αλλες ανοικτοχρωμους αλλες κοινωνικους αλλες εσωστρεφεις δεν υπαρχει ενα στανταρ προτυπο που θελουνε ολες το ιδιο προσπαθησε μεσα απο φιλους να κανεις γνωριμιες κ εχε αυτο που σου λεω κατα νου

  13. #13
    το καλοκαρι θα δουλευω.....και αυτο με ευχαrιστει παραδοξως.....απο το να ειμαι σε μια παραλια και να παθαινω νταουν απο τους αλλους που θα κανω την συγκριση καλυτερα να μη πηγαινω για μπανιο....και αν θα παω πηγαινω καπου ησυχα κανω το μπανιο μου και φευγω .....περπατημα και αυατ παραδοξως κανω παααρα πολυ,,,,γυμναστηριο οχι και εκει θα ξεκινησω και θα παθω κομπλεξ και αθ καταληξω στην αγαπημενη μου σοκολατα(η μονη γυναικα που με θελει :P)

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Εσυ λες οτι πηρες τοσα αριστα στα μαθηματα και δε μπορεις να ψαξεις για να μαθεις πως θα χασεις σωστα? Ειναι πολυ δυσκολο να ξερεις, οποια μεθοδο κι αν ακολουθησεις, ποσο αλλον να ακολουθησεις ακυρα πραγματα.

  15. #15
    αλλο η σχολη...ολοι δεν ειμαστε για ολα...... μακαρι να μην ημουν απο μικρος παχυς

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΝΑ\'ΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ :)ΓΥΡΟ ΓΥΡΟ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ Ο ΜΑΝΩΛΗΣ
    By ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 26-09-2005, 17:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •