Μια ανοητη παρεξηγηση.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    peiraias
    Posts
    259

    Μια ανοητη παρεξηγηση.

    Θα προσπαθησω να ειμαι συντομος,εχω σχεση με μια κοπελα 3 χρονια,λογο καποιων θεματων,για καποιο διαστημα αναγκαστικα ειμαστε σε αποσταση,αυτο αν και μας κουραζει μας δυναμωνει και το παλευουμε.Οπως και να χει ενα βραδυ με πηρε τηλεφωνο ενα συγγενης που εχουμε διαφορες,πραγμα που με στεναχωρησε και με εριξε απιστευτα,ταυτοχρονα που μιλαγα μαζι του με παιρνει και η κοπελα μου,βλεπει οτι μιλαω στο τηλ(εγραφε αναμονη).

    Κλεινω βιαστικα το συγγενη και το σηκωνω, με ρωτησε ποιος ηταν ,απαντησα ψεματα,γιατι πολυ απλα δεν ημουν σε θεση να συζητησω εκεινη τη στιγμη.Προς το παρον δεν μου ειπε κατι και το κλεισαμε και εμεις.

    Η συμπεριφορα μου ομως μαζι της ηταν νευρικη και αγχωμενη λογο της προηγουμενης συζητησης.Αυτο ισως κινησε την υποψια της.Οταν ο συγγενης με ξαναπηρε με ξαναπηρε και η κοπελα μου,με ξαναρωτησε με ποιον μιλαγα και εγω της ειπα παλι ψεματα,φυσικα καρφωθηκα,γιατι ουτε ο σκοπος μου ηταν να την κοροιδευσω ουτε να την εξαπατησω.

    Την επομενη μερα μου ανακοινωσε οτι θελει να χωρισουμε χωρις λογο και αιτια,οταν επεμεινα μου ειπε νευριασμενη οτι την κοροιδευω και την απαταω,καταλιξαμε στο σημειο να μην σηκωνει το τηλεφωνω μου και να με αποφευγει πληρως.
    Εχω χρησιμοποιησει καθε δυνατο μεσο να επικοινωνησω μαζι της,αλλα τιποτα,με εξαιρεση μια φορα που το σηκωσε και μου ειπε οτι να εχω τα κοτσια να παραδεχτω την αληθεια.Το θεμα ειναι οτι οντως αγαπιομαστε,ξερω οτι δεν ειναι μια προφαση να με χωρισει,την φοβιζει η αποσταση,απλα εγω εχω πνιγει σε μια κουταλια νερο.

    Δεν ειχα ουτε σκοπο να την απατησω ουτε να την κοροιδευσω,πως μπορω να ξεφυγω απο αυτη την δινη που με πνιγει?
    After the apocalypse they took your mind Abusing science deaf dumb and blind

  2. #2
    Member
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    athens
    Posts
    87
    καταρχην της εξηγησες πως εχουν τα πραγματα στη πραγματικοτητα?αν της εξηγησες και ειναι ερνητικη δωστης λιγο χρονο και μη τη πιεσεις.αν δε της εξηγησες καλυτερα να της μηλισεις αλλιως θα συνεχισει να πιστευει οτι μιλουσες με γκομενα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    peiraias
    Posts
    259
    Quote Originally Posted by viky View Post
    καταρχην της εξηγησες πως εχουν τα πραγματα στη πραγματικοτητα?αν της εξηγησες και ειναι ερνητικη δωστης λιγο χρονο και μη τη πιεσεις.αν δε της εξηγησες καλυτερα να της μηλισεις αλλιως θα συνεχισει να πιστευει οτι μιλουσες με γκομενα.
    Της εξηγησα,μετα απο καποια ωρα,δεν με πιστεψε απλα μου ελεγε οτι συνεχιζω να την κοροιδευω.
    After the apocalypse they took your mind Abusing science deaf dumb and blind

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    peiraias
    Posts
    259
    Quote Originally Posted by viky View Post
    καταρχην της εξηγησες πως εχουν τα πραγματα στη πραγματικοτητα?αν της εξηγησες και ειναι ερνητικη δωστης λιγο χρονο και μη τη πιεσεις.αν δε της εξηγησες καλυτερα να της μηλισεις αλλιως θα συνεχισει να πιστευει οτι μιλουσες με γκομενα.

    Tης εξηγησα,δεν με πιστευει ισα ισα νομιζει οτι της λεω ειναι απλα δικαιολογιες.Τωρα με αποφευγει πληρως δεν σηκωνει το τηλεφωνο.
    After the apocalypse they took your mind Abusing science deaf dumb and blind

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Εγω στην θεση σου θα αφηνα να περασουν λιγες μερες και μετα θα προσπαθουσα να επικοινωνησω παλι , και εννοειται οτι θα της ελεγα τι ακριβως συνεβει.
    Παντως μου φαινεται περιεργη η αντιδραση της , ισως να ειχε ξανασκεφτει την πιθανοτητα του χωρισμου και να βρηκε τωρα αφορμη.

    Edit: Τωρα ειδα τα αλλα που γραφτηκαν , και μαλλον καταληγω στο οτι ισως εψαχνε αφορμη και την βρηκε εκει....
    Οπως και να εχει δωσε λιγο χρονο πριν αποφασισεις να επικοινωνησεις παλι.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    peiraias
    Posts
    259
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Εγω στην θεση σου θα αφηνα να περασουν λιγες μερες και μετα θα προσπαθουσα να επικοινωνησω παλι , και εννοειται οτι θα της ελεγα τι ακριβως συνεβει.
    Παντως μου φαινεται περιεργη η αντιδραση της , ισως να ειχε ξανασκεφτει την πιθανοτητα του χωρισμου και να βρηκε τωρα αφορμη.

    Edit: Τωρα ειδα τα αλλα που γραφτηκαν , και μαλλον καταληγω στο οτι ισως εψαχνε αφορμη και την βρηκε εκει....
    Οπως και να εχει δωσε λιγο χρονο πριν αποφασισεις να επικοινωνησεις παλι.
    Επειδη την ξερω και ειναι ατομο καθαρο και παλαιοτερα που ειχαμε προβληματα δεν μου ειχε κρυψει καμια απο τις προθεσεις τις,ξερω οτι οντως πιστευει οτι την απαταω.Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να της μιλησω,αλλα ουτε και να μπορεσω να την μεταπεισω.
    After the apocalypse they took your mind Abusing science deaf dumb and blind

  7. #7
    Predator γιατί ασχολείσαι?

    Μία γυναίκα που είναι διαθέσιμη να σε κατηγορήσει οτι την απατάς επειδή έβλεπε οτι μίλαγες με άλλον στο τηλέφωνο είναι αστεία γυναίκα.
    Εκτός και αν έχει στοιχεία που ενισχύουν τις υποψίες της. Αλλά αυτό δεν είναι το θέμα μας.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    peiraias
    Posts
    259
    Quote Originally Posted by Ο Σελτζούκος View Post
    Predator γιατί ασχολείσαι?

    Μία γυναίκα που είναι διαθέσιμη να σε κατηγορήσει οτι την απατάς επειδή έβλεπε οτι μίλαγες με άλλον στο τηλέφωνο είναι αστεία γυναίκα.
    Εκτός και αν έχει στοιχεία που ενισχύουν τις υποψίες της. Αλλά αυτό δεν είναι το θέμα μας.
    Tα στοιχεια της ειναι η αποσταση και ο φοβος που της προκαλει,την καταλαβαινω απο τη μια,αλλα δεν μπορω απλα να μην ασχοληθω ειναι ξεχωριστη για μενα.
    After the apocalypse they took your mind Abusing science deaf dumb and blind

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    λοιπον οπιος θελει καπιον δεν ετοιμαζει με το παραμικρο καλες δικαιολογιες για να παρεξηγιθει ποσο μαλον οταν καπιος ειναι σχεση σου... τωρα εμενα προσωπικα αν εμφανιζοταν καπιος να μου λεει οτι τον απαταω χωρις εγω να του εχω δοσεις κανενα δικαιομα το πρωτο πραγμα που θα σκεφτομουν ειναι οτι με απατα εκεινος.ενταξει δεν εκανες καπιο εγκλημα εκτος αν φαινεσε αρκετα ανασφαλης οστε να χρησιμοποιησε την ανασφαλεια σου εναντιων σου.. εγω πιστευω οτι σου εστισε μια παγιδα κ εσυ απλα επεσες μεσα αν λοιπον ετοιμαζοταν πραγματι να εξαφανιστει σιγουρα κατι θα εβρισκε να πει αφου ενας φιλος ,μου μου ειχε πει μια πολυ σοφη κουβεντα

    οπιος θελει κατι βρισκει λογους οπιος δε θελει βρισκει αιτιες

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Οταν λες αποσταση , ποση αποσταση εννοεις?
    Aν ειστε σχετικα κοντα (π.χ δυο με δυομιση ωρες) μπορεις να της στειλεις ενα μηνυμα και να της πεις οτι σκοπευεις να πας εκει που μενει για να συζητησετε ( σε ουδετερο μερος π.χ καφετερια , οχι σπιτι) και δωσε της διορια μια μερα πχ για να σου απαντησει αν θα συναντηθειτε ή οχι. Αν πει οχι τοτε απλα σταματα καθε προσπαθεια επικοινωνιας και περιμενε απο την κοπελα να ερθει σε επαφη μαζι σου .

    Αντιθετα αν η αποσταση ειναι σχετικα μεγαλη , στειλε της ενα ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ μηνυμα ή ακομα καλυτερα ενα μακροσκελες email και πες της οτi θελεις να της πεις , διευκρινιζοντας ομως οτι ειναι το τελευταιο σου μηνυμα και οτι απο εδω και περα ειναι στο χερι της το αν θα ερθετε σε επαφη ή οχι.

    Αν δεις οτι περναει αρκετος καιρος (μηνας) και δεν επικοινωνει τοτε μαλλον θα πρεπει να αποδεχτεις οτι τελειωσε.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    η προσπαθεια πρεπει παντοτε να εχει καπιο οριο συμφωνω με τη παραπανω στρατηγικη αυτο πρεπει να της πεις οτι αν θα ερθετε σε επαφη ειναι στο χερι της.. οστοσο πες της αυτο αλλα μην επιμεινεις πολυ γιατι μερικες φορες οι too much προσπαθει μπορει να φερει τα αντιθετα αποτελεσματα οστοσο οτι κ αν γινει σε καμια περιπτοση μη πιστεψεις οτι αυτο εγινε αιτια να χωρισετε γιατι αυτο ειναι καθαρα παγιδα...

  12. #12
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Athens
    Posts
    55
    Καλησπέρα σας. Και για μένα σα δικαιολογία μου κάνει...Δώσε της μια τελευταία ευκαιρία να της εξηγήσεις και αν δεν την εκμεταλλευτεί τότε λες αντίο...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    100
    Γνωμη μου ειναι να μην περιμενεις οπως πολλοι λενε μερες,βδομαδες να κανει αυτη το επομενο βημα να σου μιλησει γιατι οσο πιο πολυ το αφηνεις τοσο πιο πολυ απομακρυνεστε και αυτο δεν ειναι καθολου καλο.
    Αν μπορεις να πας απο κοντα να μιλησετε ΚΑΝΤΟ τωρα, ακομα και δικαιολογια να ειναι και να ηθελε να σε χωρισει, αστην να σου το πει απο κοντα για να την "διαβασεις" κιολας απο τις εκφρασεις της και τον τονο της φωνης της.

    Μια σχεση 3 χρονια και παρεξηγιεστε τοσο ευκολα? δεν σε αφηνει να της εξηγησεις και ειναι τοσο απολυτη? και μενα παραξενο μου φαινεται παντως... κατι κρυβεις πιστευω απο την ολη ιστορια.

Similar Threads

  1. Παρεξήγηση με το γυναικολόγο μου...
    By mara44 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 17
    Last Post: 02-07-2012, 13:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •