απόρριψη και ενοχή
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    3

    απόρριψη και ενοχή

    Καλησπέρα.θα ήθελα να γράψω το πρόβλημά μου μιας και με έχει ρίξει πολύ και εμποδίζει την λειτουργικότητά μου.
    Πριν ένα μήνα γνώρισα ένα συνάδελφό μου παραπληγικό.
    Μεταξύ μας δημιουργήθηκε μια ζεστή σχέση,υποστηρικτική προς εμένα που προχωρούσε μέσω γραπτών μηνυμάτων,
    2 εβδομάδες μετά συναντηθήκαμε από κοντά.Νομίζω πως όλα πήγαν καλά αν και δε θα υποστηρίξω πως αισθανόμουν πολύ άνετα.
    από την επόμενη μέρα πρόβαλλε μια επιπλοκή υγείας και άρχισε μια σταθερή απομάκρυνση.προσπάθησα ρίχνωντας τον εγωισμό μου στα τάρταρα να είμαι κοντά του,αλλά μάταια,.Η απομάκρυνση είναι ολοκληρωτική.αισθάνομαι ενοχές και προσπαθώ να καταλάβω τι κακό έκανα.ταυτόχρονα όμως νοιώθω και μειωμένη σα γυναίκα.
    εχω παιδιά.,δουλειά και δεν είμαι στερρημένη απο φλερτ.
    Είμαι όμως κατάμονη καιβαθιά πληγωμένη
    iasmi

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Οσο καιρο μιλαγατε σε ειχε δει οπτικα?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    3
    ναι,πολλές φορές

  4. #4
    ιασμι καλημέρα.
    ....πόσο καιρό είχες να φλερτάρεις ή να νιώσεις πως ξεκινά κάτι ερωτικό στη ζωή σου?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,861
    Quote Originally Posted by iasmi View Post
    Καλησπέρα.θα ήθελα να γράψω το πρόβλημά μου μιας και με έχει ρίξει πολύ και εμποδίζει την λειτουργικότητά μου.
    Πριν ένα μήνα γνώρισα ένα συνάδελφό μου παραπληγικό.
    Μεταξύ μας δημιουργήθηκε μια ζεστή σχέση,υποστηρικτική προς εμένα που προχωρούσε μέσω γραπτών μηνυμάτων,
    2 εβδομάδες μετά συναντηθήκαμε από κοντά.Νομίζω πως όλα πήγαν καλά αν και δε θα υποστηρίξω πως αισθανόμουν πολύ άνετα.
    από την επόμενη μέρα πρόβαλλε μια επιπλοκή υγείας και άρχισε μια σταθερή απομάκρυνση.προσπάθησα ρίχνωντας τον εγωισμό μου στα τάρταρα να είμαι κοντά του,αλλά μάταια,.Η απομάκρυνση είναι ολοκληρωτική.αισθάνομαι ενοχές και προσπαθώ να καταλάβω τι κακό έκανα.ταυτόχρονα όμως νοιώθω και μειωμένη σα γυναίκα.
    εχω παιδιά.,δουλειά και δεν είμαι στερρημένη απο φλερτ.
    Είμαι όμως κατάμονη καιβαθιά πληγωμένη
    iasmi
    καλημερα iasmi
    ισως γνωριζοντας σε απο κοντα, δεν ενοιωσε οπως οταν αλληλογραφουσατε και δεν θελησε να δωσει συνεχεια. οπως ειπες, κι εσυ δεν αισθανοσουν ανετα. δεν πιστευω οτι θα εκανες κατι κακο, απλα δεν ταιριαξατε. μην βασανιζεσαι απο σκεψεις και ενοχες, αστο πισω σου, θα βρεθει κατι αλλο.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Μήπως ο συνάδελφος, όντας παραπληγικός, αισθάνεται ανεπαρκής και γι' αυτό απομακρύνθηκε;
    Πόσο λειτουργικός είναι και τι είδους ερωτική σχέση θα μπορούσατε να έχετε;
    Μήπως θεωρεί πως αυτός δεν μπορεί να ανταπεξέλθει σε μια στενότερη σχέση;

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    3
    όχι πολύ Θεοφανία.Αλλά με τον συγκεκριμένο ήταν αλλιώς.Μου έβγαζε ένα ζεστό συναίσθημα λόγω της αναπηρίας του και ταυτόχρονα μου παρείχε ασφάλεια,ενδιαφέρον,φιλία

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    iasmi, μπορεί να υπάρχουν διάφοροι δικοί του λόγοι που απομακρύνθηκε.
    Νομίζω όμως πως αξίζει να σκεφτείς γιατί εσύ πληγώθηκες τόσο πολύ από τη συγκεκριμένη απόρριψη, σε σημείο να επηρεάζεται όπως λες η λειτουργικότητα σου.
    Τι προσδοκούσες από αυτή τη σχέση?

  9. #9
    Αυτο "το πρόβαλλε μια επιπλοκή υγείας και άρχισε μια σταθερή απομάκρυνση" θα θελα να μας εξηγησεις.
    Δεν ξερεις ποτέ πως σκέφτεται ο άλλος, έτσι δεν μπορείς πάντα να ρίχνεις το φταίξιμο για ότι παει στραβα σε σενα.
    γιάννης

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    ΒέρνηΕλβετίας
    Posts
    317
    το πρόβλημα αγαπητή μου φίλη το έχει ο άλλος..απορώ γιατί αισθάνεσαι κ άσχημα κιόλας!
    Απλά πιθανόν να ένιωσε κάποια παραπάνω συναισθήματα για σενα και ξέροντας ότι δεν θα μπορούσε να ανταποκριθεί φυσιολογικά απλά απομακρύνθηκε..

  11. #11
    ιασμι, μήπως να μας έλεγες παραπάνω πράγματα για την επαφή σας?
    Εμένα προσωπικά μου γεννούνται πολλές σκέψεις για όλο αυτό, αλλά λείπουν κομμάτια απ τη ιστορία ώστε να στις εκθέσω με ασφάλεια.

Similar Threads

  1. Νιώθω τοσο ένοχη απέναντη του .....
    By Angela1 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 62
    Last Post: 14-04-2013, 05:02
  2. Απορριψη..
    By zoemartani in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 0
    Last Post: 17-08-2011, 00:23
  3. ΑΠΙΣΤΙΑ: ΕΝΟΧΗ Η ΜΙΑ ΝΕΑ ΑΡΧΗ? ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΑς
    By ΜΑΙΡΗ30 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 18-05-2011, 10:07
  4. Απορριψη....
    By πεγκυ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 21-10-2010, 11:39
  5. Ενοχή vs. Ηδονή ...ένας φαύλος κύκλος?
    By plastelini in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 17-10-2007, 23:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •