σχέση με άτομο εξαρτημένο!! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 35
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Οποιος πινει ενα τσιγαρο τη μερα ειναι φλωρος
    Οποιος πινει δεκα ειναι χασικλης
    Οποιος πινει πανω απο 10 ειναι μερακλης χαχαχαχαχαχ

    Περα απτην πλακα αμα κανει τετοια σκηνικα με πρεζες μεινει μακρυα η αν νοιαζεσαι τοσο πολυ οσο λες πιαστον και κατακεφαλιασε τον....Αλλα και παλι δυσκολο αμα δεν θελει να απεξαρτηθει....

  2. #17
    roulini καλημερα!!! διαβαζω την ιστορια σου κ καταλαβαινω απολυτα πως νιωθεις. ο δρομος της απεξαρτησης ειναι καθαρα δικη του επιλογη...πρεπει να αποφασισει να το κανει γι αυτον κ για κανεναν αλλον,αλλιως δεν θα εχει κανενα αποτελεσμα! ξερω πως θελεις να εισαι εκει κ να κανεις τα παντα για να βοηθησεις αλλα πιστεψε με δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα... εζηζα το ιδιο ακριβως κ εφτασα να ειμαι συνεξαρτημενη,δεν με ενοιαζε πως ενιωθα εγω αρκει ο φιλος μου να ηταν καλα! ειναι πολυ χειριστικοι κ νομιζω πως αυτο το ξερεις ηδη, δεν σου λεω να φυγεις. πρεπει να ξερεις ομως οτι οταν το αποφασισει κ το παρει σοβαρα να απεξαρτηθει θα πρεπει να εχεις δυναμεις,η απεξαρτηση ειναι εγωιστικη κ δεν θα εχεις καμια στηριξη απο τον φιλο σου.η πιθανοτητα της υποτροπης θα υπαρχει παντα στο πλανο κ θα ειναι κατι με το οποιο θα πρεπει να ζησεις... πριν μπεις στην διαδικασια να ακολουθησεις ενημερωσου απο εναν ειδικο για να ξερεις τι εχεις να αντιμετωπισεις. δεν ειναι ευκολο το ξερω,ευχομαι μεσα απο την καρδια μου ο φιλος σου να γινει καλα,γιατι αυτο εχει μεγαλυτερη σημασια κ οχι το αν θα ειστε μαζι!!! συγνωμη αν καπου φαινομαι σκληρη αλλα μου ειναι δυσκολο να σου περιγραψω ποσο δυσκολο ειναι για μας τις συντροφους να μπουμε σε αυτη τη κατασταση,πολλα συναισθηματα αναμικτα που πολλες φορες πονανε!

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    θα σου ελεγα να πας σε καποιον ειδικο,σε θεραπευτη ψυχολογο,αλλα να ξερει από εξαρτησεις γτ. δεν το εχουν ολοι.ψαξε λοιπον κι πηγαινε,αλλα για σενα να μηλας,για τη δικησου ψυχικη γαληνη να του πεις,οχι για τον ανδρασου.
    σχετικα με το αν θα συνεχησεις μαζι του,αυτο αδικα το αναζητάς εδώ, τι περημενεις να σου πει καποιος που είναι εξω από τον χορο,λογικο είναι ολοι να σου πουν παρατατον!!!
    προσωπικα συμφωνω πολύ με τα λογια από πανω, με την τζινα, καπος ετσι είναι τα πραγματα , η απεξαρτηση είναι μια εγωιστικη προσπαθεια που εχει να κανει μονο με τον αμεσα ενδιαφερομενο, πολύ δυσκολα θα αφορα κι αλλον , ποσο μαλον όταν δε ξερεις αν τον αγαπας η όχι!! θελει πολλες θυσιες κι αγωνα,θελει να αγαπας με παθος για να σε αφορα ,αλλα κι παλυ εμεσα σε αφορα.
    τελος να μπεις κι στη θεση του, προσωπικα δεν θα ξανα πω ουτε λεω ,σε καμια κοπελα που θα με ενδιαφερει ερωτικα κι μη ,δεν παιζει να μαθει το πρόβλημα αυτό ,ποσο μαλον που είναι παρελθον ,αλλα κι πισω στο χρονο να γυρναγα δεν θα ελεγα τυποτα!! θα το εκριβα οσο παει ,όπως ειπε η τζινα ειμαστε χειριστικοι , ειμαστε υποκρητες, ειμαστε κλεφτες, σκοτώνουμε για την μαστουρα μας, δεν μπορούμε να αγαπήσουμε επειδή ειμαστε κακοι ανθρωποι!!!! και δυστυχως όλα αυτά τα εχουμε ακομα κι καθαροι!!! καπως ετσι μας βλεπει η ρατσιστικη κοινωνια!! κι για αυτό πολλες φορες "βολευει" αυτή η σχεση , αφου σε κάθε διαφωνια, παντα θα φταιει ο προιν η ο νιν χρηστης, η ατακες του στυλ" αγαπημου τι να πουμε?? εσενα το μυαλοσου είναι πηραγμενο , όχι το δικομου!! " αρα παντα θα εχει δικιο η κοπελα που είναι καθαρη, η κοινωνικες ρατσιστηκες αποψεις θα υπαρχουν ακομα κι το 2014!!! και όλα είναι μια χαρα!!

  4. #19
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    θα σου ελεγα να πας σε καποιον ειδικο,σε θεραπευτη ψυχολογο,αλλα να ξερει από εξαρτησεις γτ. δεν το εχουν ολοι.ψαξε λοιπον κι πηγαινε,αλλα για σενα να μηλας,για τη δικησου ψυχικη γαληνη να του πεις,οχι για τον ανδρασου.
    σχετικα με το αν θα συνεχησεις μαζι του,αυτο αδικα το αναζητάς εδώ, τι περημενεις να σου πει καποιος που είναι εξω από τον χορο,λογικο είναι ολοι να σου πουν παρατατον!!!
    προσωπικα συμφωνω πολύ με τα λογια από πανω, με την τζινα, καπος ετσι είναι τα πραγματα , η απεξαρτηση είναι μια εγωιστικη προσπαθεια που εχει να κανει μονο με τον αμεσα ενδιαφερομενο, πολύ δυσκολα θα αφορα κι αλλον , ποσο μαλον όταν δε ξερεις αν τον αγαπας η όχι!! θελει πολλες θυσιες κι αγωνα,θελει να αγαπας με παθος για να σε αφορα ,αλλα κι παλυ εμεσα σε αφορα.
    τελος να μπεις κι στη θεση του, προσωπικα δεν θα ξανα πω ουτε λεω ,σε καμια κοπελα που θα με ενδιαφερει ερωτικα κι μη ,δεν παιζει να μαθει το πρόβλημα αυτό ,ποσο μαλον που είναι παρελθον ,αλλα κι πισω στο χρονο να γυρναγα δεν θα ελεγα τυποτα!! θα το εκριβα οσο παει ,όπως ειπε η τζινα ειμαστε χειριστικοι , ειμαστε υποκρητες, ειμαστε κλεφτες, σκοτώνουμε για την μαστουρα μας, δεν μπορούμε να αγαπήσουμε επειδή ειμαστε κακοι ανθρωποι!!!! και δυστυχως όλα αυτά τα εχουμε ακομα κι καθαροι!!! καπως ετσι μας βλεπει η ρατσιστικη κοινωνια!! κι για αυτό πολλες φορες "βολευει" αυτή η σχεση , αφου σε κάθε διαφωνια, παντα θα φταιει ο προιν η ο νιν χρηστης, η ατακες του στυλ" αγαπημου τι να πουμε?? εσενα το μυαλοσου είναι πηραγμενο , όχι το δικομου!! " αρα παντα θα εχει δικιο η κοπελα που είναι καθαρη, η κοινωνικες ρατσιστηκες αποψεις θα υπαρχουν ακομα κι το 2014!!! και όλα είναι μια χαρα!!
    πραγματικα λυπαμαι αν περασα αυτο το μην. φιλε γιωργο... ποτε δεν πιστεψα οτι ενας χρηστης ειναι κακος ανθρωπος!!! το οτι ειπα οτι ειναι χειριστικος δεν το ειπα με καμια κακη προθεση..αναγκαστικε να γινει κ δεν τον κατηγορω. διαβαζοντας την δικη μου ιστορια ισως καταλαβαινες οτι αγαπω πολυ τον δικο μου ανθρωπο κ δεν τιθεται θεμα ρατσισμου... ναι η απεξαρτηση ειναι εγωιστικη κ ετσι πρεπει να ειναι για να εχει αποτελεσμα! αυτο που ηθελα να πω ηταν απλα οτι ο δρομος ειναι δυσκολος κ πριν τον ακολουθησει καλο θα ηταν να ξερει τι ακριβως θα αντιμετωπισει. συγνωμη αν περασα καποιο λαθος μηνυμα!!!!!!

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    τζινα!!μα τι λες, !!δεν ειπα κατι τετοιο!!λαθος μου αν ετσι φανηκε, αυτό που γραφω είναι ότι συμφωνω στο "χειριστικοι" , τα υπολοιπα είναι δικαμου με ειρονικο τροπο αλλα εχω βαλει (,) κομμα!! δλδη ότι συνεχιζω κατι δικομου!! αφου εσυ δεν αναφερες όλα τα αλλα!!
    κοιτα, όπως ειπα κι ξανα αυτές τις μερες εχω αυπνιες, αποτέλεσμα το μυαλομου να μην δουλευει σωστα!! ζητω συγνωμη!! αλλα είμαι χειροτερα κι από όταν επινα!!
    απεναντίας πιστευω ότι εσυ εχεις χειριστεί με ειλικρινεια κι με σεβασμο το θεμα της σχεσης σου!! ισως φερθηκες κι όπως θα ηθελε ο κάθε ενας στην θση του δικουσου!!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ..που σημαίνει ότι κάποιοι γίνονται θύματα στην ουσία, ενώ αυτός πασάρει τον εαυτό ως θυμα μέσω του εθισμού που είναι 100% επιλογή του.
    ρουλίνι, ότι και να σου πούμε εμείς εσύ θα κάνεις αυτό που θες και όσο θεωρείς ότι εκείνος είναι θύμα, τόσο θα βουλιάζεις περισσότερο χάνοντας πολύτιμο χρόνο απ τη ζωή σου.
    dn exeis idea!!!!!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    δυσκολη κατασταση και ο περισσοτερος κοσμος δν εχει ιδεα πως ειναι...ας δωσω μια γευση των πραγματων αναλογα με αυτα που πιστεβω...μια φορα βαρεμα για παντα πρεζακι,μια φορα εκλεψες-εβλαψες-σκoτωσες για παντα ενοχες,μια φορα πουλησες το σωμα σου για να γινεις για παντα ******* θα εισαι,εν ολιγης μια φορα αρκει μετα θα δεις μονο του θα παει...και τα για παντα ισχιουν ακομα και αν ξεκοψεις,ειναι ψεγαδι δν ξεφευγεις...σου εχουν ισοπεδωθει ολα απλα μπαινεις στον αυτοματο πιλοτο και πας,δν σε συγκινει και δν σε αγγιζει τπτ...

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    12
    γεια σας. εχω μια σχεση δυο χρονια τωρα, οταν τον γνωρισα επινε απλα μια στο τοσο χορτο με τους φιλους του. τους τελευταιους μηνες ομως περα απο το γεγονος οτι η συνηθεια αυτη εχει γινει καθημερινη αρχιζει και δοκιμαζει κ αλλα με την παρεα του και οταν εγω του κανω κουβεντα και του δειχνω την ανησυχια μου περνω απαντηση του στιλ ''δεν ειναι δουλεια σου ,δε σε αφορα αυτο το θεμα ,αφου εγω ειμαι σωστος απεναντυ σου! '' δε ξερω πως να τον χειριστω μιας και καθε φορα καταληγουμε σε καβγα !

  9. #24
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Location
    Δεν έχω ιδέα!
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by μακαρενα View Post
    γεια σας. εχω μια σχεση δυο χρονια τωρα, οταν τον γνωρισα επινε απλα μια στο τοσο χορτο με τους φιλους του. τους τελευταιους μηνες ομως περα απο το γεγονος οτι η συνηθεια αυτη εχει γινει καθημερινη αρχιζει και δοκιμαζει κ αλλα με την παρεα του και οταν εγω του κανω κουβεντα και του δειχνω την ανησυχια μου περνω απαντηση του στιλ ''δεν ειναι δουλεια σου ,δε σε αφορα αυτο το θεμα ,αφου εγω ειμαι σωστος απεναντυ σου! '' δε ξερω πως να τον χειριστω μιας και καθε φορα καταληγουμε σε καβγα !
    Ωραία. να χώρισετε
    ΕΣΥ δε θες να κάνει χρήση ενω αυτός θέλει.
    Δε θα σταματήσει.
    Είναι φαύλος κύκλος
    κ είναι εξαρτημένος.
    δε βλέπει καθαρά.
    Κ εγώ είχα καποτε μια τέτοια σχέση.

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by μακαρενα View Post
    γεια σας. εχω μια σχεση δυο χρονια τωρα, οταν τον γνωρισα επινε απλα μια στο τοσο χορτο με τους φιλους του. τους τελευταιους μηνες ομως περα απο το γεγονος οτι η συνηθεια αυτη εχει γινει καθημερινη αρχιζει και δοκιμαζει κ αλλα με την παρεα του και οταν εγω του κανω κουβεντα και του δειχνω την ανησυχια μου περνω απαντηση του στιλ ''δεν ειναι δουλεια σου ,δε σε αφορα αυτο το θεμα ,αφου εγω ειμαι σωστος απεναντυ σου! '' δε ξερω πως να τον χειριστω μιας και καθε φορα καταληγουμε σε καβγα !
    βρηκα το θαρρος να σου γραψω λογο του κοινωνικου ρατσισμου πανω σε καποια θεματα!όπως ,αυτό της χρησης ουσιων δλδη, οσο η κοινωνια παει πισω, οσο δλδη χανουμε ελευθεριες, οσο χανουμε την ανεση μας να διασκεδαζουμε η να περναμε τον χρονο μας σε πολυτηστικα πραγματα τοσο θα πηγαίνουμε πισω!! όπως κι λογο της οικονομικης κρισης που μαστιζει ειδικα τα νεα παιδια τοσο θα υπαρχει ""ο θανατος σου η ζωη μου"", αποδηξη είναι κι η χρυση αυγη!! όταν ειμουν 20 χρονων θεωρουταν γραφικοι οι τυποι αυτοι!! ηταν κατι σαν το κομμα του λεβεντη!! πλεον όμως σχεδόν 1\3 νεους(18 ως 23) τους υποστιριζει! εδώ η άλλη από πανω λεει ότι μια φορα να πιεις για παντα πρεζακιας!!! ημαρτον!! μια φορα λεει να κλεψεις για παντα κλεφτης!!!δλδη μετανοια δεν υπαρχει?? ημαρτον ουτε στο ισλαμαπαντ δεν τα λενε αυτά!!
    στο θεμα μας,κοιτα, το τι παιζει στην καρδουλα σου το ξερεις εσυ κι αυτή!! δλδη αν εισαι ερωτευμενη με τον "ετσισου" θα πρεπει να προσπαθήσεις παραπανω από ότι κανεις ως σημερα!! θα πρεπει να του ζητήσεις να το κουβεντιασετε σοβαρα!! οι δυο σας όχι μπροστα σε αλλους!! κι όχι την ωρα του σεξ!! θα πρεπει να βρεις χρονο που να είναι αποκλειστικα κι μονο πανω σε αυτό το θεμα!!!
    αποψημου είναι ότι θα πρεπει με ευγενεια-όχι με φωνες!!η με τσαμπουκάδες όπως κανουν σχεδόν ολες μα ολες οι κοπελες σε αυτό το θεμα- θα πρεπει να του μηλησεις με επιχειρηματα κι με νοημα! να του βαλεις δηλιματα!! να του δωσεις να καταλαβει πως δεν γινετε να συνεχιστεί αυτό!!
    νομιζω ότι αν υπαρχει δυναμη στην αγαπη σας θα τα καταφερεις!! είμαι δυστυχως πολλα χρονια γυρο από αυτό το πρόβλημα, ειχα δεσμούς με κοπελες που πιναν ,ειτε λιγάκι -ένα τσιγαρο την βδομαδα- ειτε με κοπελα που βαραγε κάθε μερα πρεζα-κοκα! ειτε κι με κοπελες που ηταν τελειως ξενέρωτες! αθλητριες!! αυτό που εχω καταλαβει - κι αργησα λιγάκι, γυρο στα 10 χρονια μου πειρε- είναι ότι η αγαπη εχει απιστευτη δυναμη!! ότι αν δυο ανθρωποι είναι ερωτευμενοι μπορουν να βοηθηθουν μεταξυτους!! μπορουν να κανουν τα παντα!! αρκει να υπαρχει "ΑΛΗΘΕΙΑ"" ΑΛΗΘΗΝΗ!! ΑΓΑΠΗ!!
    ευχομαι να πανε όλα καλα, εχομαι να αναστηθη η αγαπη σας κι να κερδισει κάθε εξαρτηση!!!

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    12
    οποτε εχω ανοιξει κουβεντα ειναι στιγμη που ειμαστε οι δυο μας και δεν κανουμε κατι αλλο. ποτε με φωνες,ισα ισα παντα τον προσεγγισω οσο πιο ηρεμα γινεται ακομα και με αστειακια κ οσο πιο γλυκα μπορω , του εξηγω δλδ την αποψη μου ακριβως οπως περιγραφεις παραπανω. αυτος απο τη μερια του θεωρει οτι αφου το κραταει εκτως της σχεσης μας δεν εχω λογο πανω στο θεμα και οτι ειναι προσωπικη του υποθεση το τι θα κανει ,το πως θα διασκεδαζει.θεωρει πως δε θα εξαρτηθει πως δεν θα του δημιουργηθει κανενα θεμα ( μπορει ν ειναι και ετσι αλλα με στεναχωρει η ιδεα του αγοριου μου να εχει αναγκη για ν διασκεδασει ουσιες ).το θεμα ειναι οτι αυτος τσαντιζεται και αισθανεται πιεση οταν του κανω αυτη τη κουβεντα και αρχιζει ο καβγας. εχω αρχισει να μην του μιλαω και απλα να κρατω μεσα μου την οποια στεναχωρια η ανχος για αυτο το θεμα.

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    τι να σου πω βρε μακαρενα!!! ευχομαι να αλλαξει, ευχομαι να πανε όλα καλα!! κοιτα, ακομα κι να κατσφερει για πρωτο βημα να το ελλατωσει είναι κι αυτό καλο!! δλδη αν πινει κάθε μερα 5-6 τσιγαρα, κι το μιωσει σε 1 την ημερα ,είναι ένα βημα!! είναι κατι που θα πρεπει να τον επιβραβεψεις!! με τον τροποσου!! με τους δυκους σας κανωνες.
    οσο για αυτό που αναφρς, ότι πινει κι αλλα πραματα, εκει πρεπει να προσεχεις πολύ!! πρωτα τον εαυτοσου!! για ασθενειες, κι μετα γτ. καποιες φορες κι σε μερικους ανθρώπους η πρωτες επαφες με καποιες ναρκωτικες ουσιες είναι παραξενες!! επειδή δεν ξερουν να ελεγχουν ακομα τιον εαυτο τους καμια φορα ξεφευγουν λιγάκι κανουν βλακείες!! ευχομαι να μην παιζουν τετοια σε εσας, αλλα πανω από όλα τον εαυτοσου πρεπει να κοιτας!!!
    παντος, το ότι νευριαζει όταν του μηλας για αυτά σημαινει ότι ξερει πως είναι λαθος, ξερει ότι κανει βλακεια κι νιωθει τυψεις!! ετσι κι ξεσπα με αυτόν τον τροπο!! μακαρι να είναι αυτό ,μακαρι να καταλαβει πως δεν κερδιζει κατι παρα μονο χανει!! χανει !! συνεχεια!! κι ευχομαι να μην χασει κι εσενα!! εσενα!που δειχνεις ότι τον αγαπας τοσο πολύ!!
    τι να πω?? δε ξερω?? δυστυχως εχω βρεθει αρκετες φορες στην θεση του! και δυστυχως δεν ειχα το μυαλο τωτες, νομιζα ότι το ελεγχω!! νομιζα ότι λογο του ότι ειμουν αθλητης,λογο του ότι ειχα αυτοπειθαρχια θα μπορω να το σταματήσω! αλλα τελικα δεν εγινε ετσι, αυτό σταματησε εμενα όχι εγω αυτό!! αυτό -οι ουσιες εννοω- σταματησαν την καρδουλαμου να χτυπα καποιες φορες, αυτές οι κολο ουσιες με"σταματησαν" από το να προχωρήσω στην ζωη μου όπως τοσο πολύ ηθελα!!
    ευχομαι να κερδισεις εσυ κι η καρδουλασου!!

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    12
    μακαρι να ειναι ετσι και να ξερει πωσ κανει λαθος,αν και πιστευω πως αμα το πιστευε δε θα ασχολιοταν με αυτα και δε θα ηταν τοσο ενθουσιασμενος που πχ θα παει σε παρτι και θα παρει το οτιδηποτε.στη σχεση μας δεν εχει δωσει αφορμες η αληθεια ειναι ,ακομα. απλα το κακο ειναι αυτο που λες κ εσυ.θεωρει πως ξερει να ελενχει τον εαυτο του,οτι εχει αντοχες ,οτι ξερει που θα σταματησει. προφανως δεν ειναι ετσι ομως!! τι ν πω.. σε σενα παντως ευχομαι το κλτρο :)

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by μακαρενα View Post
    μακαρι να ειναι ετσι και να ξερει πωσ κανει λαθος,αν και πιστευω πως αμα το πιστευε δε θα ασχολιοταν με αυτα και δε θα ηταν τοσο ενθουσιασμενος που πχ θα παει σε παρτι και θα παρει το οτιδηποτε.στη σχεση μας δεν εχει δωσει αφορμες η αληθεια ειναι ,ακομα. απλα το κακο ειναι αυτο που λες κ εσυ.θεωρει πως ξερει να ελενχει τον εαυτο του,οτι εχει αντοχες ,οτι ξερει που θα σταματησει. προφανως δεν ειναι ετσι ομως!! τι ν πω.. σε σενα παντως ευχομαι το κλτρο :)
    από οσα γραφεις φενετε ότι ακομα αντεχεις ¨)¨), δειχνεις ότι εχεις ορεξη κι θεληση να το παλεψεις!! δειχνεις ότι τον αγαπας ότι τον θελεις!! ότι δεν εχεις μπει στην φαση της συγκρησης!- ενοω την φαση που περνατε εσεις τα κορίτσια όταν ερχετε η καταραμενη ωρα που μας συγκρινετε με αλλους ανδρες, που λετ娨 αχ!!κοιτα αυτονα!! κοιτα πως την κοιτα, πως την χαιδευει, ποσο γλυκα της μηλα, αξιζω κι εγω κατι παραπανω, γτ. να μην είναι διπλαμου καποιος άλλος?? αφου είμαι ομορφη ,αφου μπορω να βρω αλλον?? αφου,,,,,""" επειδή δεν εισαι σε αυτή την φαση πιστευω ότι θα σωθει η ολη φαση!!
    οσο για τα παρτυ, καλο θα ηταν να πηγαίνεις μαζι του!! να θες να ειστε συνεχεια μαζι!! ,θα σου ελεγα να προσπαθήσεις να του αλλαξεις παρεες, να τον αποτραβήξεις από τις μαστουροπαρεες, γτ. πιστεψεμε τις ποιο πολλες φορες , αυτές οι "φιλιες" είναι λογο του ότι πινουν μαζι, δεν είναι φιλιες επειδή αξιζουν σαν συνάνθρωποι, δεν είναι επειδή μπορει να κατσει κι να συζητηση μαζι τους τα προσωπικα του, απεναντίας πολλες φορες υπαρχει καθαρα κι μον συμφέρον οικονομικο!!! βεβαια δεν είναι ολες οι φιλες τετοιου είδους ετσι!! σορρυ αν φανηκα υπερβολικος, κι φυσηκα υπαρχουν φιλοι κι στην "μαστουρα" , φιλοι που θα σο σταθουν, απλα είναι λιγο πιο δυσκολο από τις άλλες παρεες!
    ετσι λοιπον θα ελεγα να προσπαθήσεις να του "πλασαρεις" για φιλο καποιον καθαρο, καποιον που να ξερεις, δλδη τον δεσμο μιας κοπελας που ξερεις, κατι τετοιο,προσπαθησαι βρε μακαρενα! σορρυ που σε πριζω, αλλα επειδή βλεπω στην φαση σου καποιες δικες μου ιστοριες!! ετσι για το γαμωτο!! θα ηθελα παρα πολύ να σωθει καποιο παλικαρι!! να υπαρξει καποιο αγορι που δεν θα εχει την δικιαμου καταλυξη!!να υπαρξη καποιος ερωτας που θα νικησει!!! κι δεν θα νικηθεί από τις ουσιες!! όπως δυστυχως συναιβηκαν σε εμενα τοσες φορες!!

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    12
    το καλο ειναι οτι εχει παρεα που ειναι ''καθαρη '' οπως λεσ και εσυ... και εχει και τη μαστουρωπαρεα... αλλα πραγματα κανει με τη μια παρεα αλλα με την αλλη.. οπως και για παρτι που σου εδωσα ως παραδειγμα παει με συγκεκριμενα ατομα στα οποια εγω δεν συμπεριλαμβανομαι γιατι κυριως αυτος δεν θελει .. μαζι παμε σε διαφορετικα παρτι.. γενικα τη μεγαλυτρη προσπαθεια τη κνω μεσα μου ωστε να εχω υπομονη ,προσ το παρον το χω καταφερει , αν και εχω φτασει σε σημειο που εχω πει οτι αν δεν εχει σκοπο ν αλλαξει στο συγκεκριμενο τομεα θα το παω και οσο αντεξω γιατι ειναι και για μενα ψυχοφθορο.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Σχέση με κυκλοθυμικό άτομο
    By pantzos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 43
    Last Post: 16-03-2018, 17:21
  2. Θα κάνατε σχέση/εμπιστευόσασταν αμφισεξουαλικό άτομο;
    By Φώτης in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 16-05-2015, 17:38
  3. σχεση με οροθετικο ατομο
    By ΧΑΝΙΩΤΗΣ81 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 24-08-2012, 22:26
  4. σχεση με ατομο με ψυχολογικα
    By rouva in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 30-06-2011, 13:42
  5. Σχέση ωραιοπαθή με άτομο χαμηλής αυτοεκτίμησης?
    By vgiann26 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 21-05-2011, 20:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •