Προδοσια φιλου :/ ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    5

    Προδοσια φιλου :/ ?

    Για το ομεγα που ειναι ομικρον φταιει το πληκτρολογιο μου.

    Καλησπέρα απο εμένα..Γραφο εδο για τη περιπτοση μου γιατι θελο σε καπου να τα πο και να νιοσο οτι καποιος με ακουει. Ειμαι 22 ετον και χορις σχεση. Μεχρι τορα ειχα μια σχεση 9 μηνον, αλλα ουσιαστικα σαν ιστορια κρατουσε αρκετο καιρο πριν τα φτιαξουμε και αρκετο καιρο αφου χορισαμε. Ξεκινησε στην αρχη του λυκειου, τα φτιαξαμε στη δευτερα λυκειου και χορισαμε στη τριτη αλλα συνεχισαμε να μιλαμε. Υπηρχαν πολλα σκαμπανευασματα, δηλαδη οταν ηθελε εκεινη δεν ηθελα εγο, οταν ηθελα εγο δεν ηθελε εκεινη, μεχρι να θελουμε τελικα και οι δυο.

    Οταν γνοριστηκαμε με τη κοπελα εκεινη εκανε παρεα με εναν παιδι και οταν τα φτιαξαμε αρχισαν να κανουν πολυ περισσοτερη παρεα. Αυτο το παιδι ηταν κολλημενο με μια αλλη κοπελα. Με τη παροδο του χρονου καναμε παρεα και μαζι με αυτο παιδι δηλαδη οι τρεις μας αλλα σε καμια περιπτοση δεν θα με ελεγα κολλητο μαζι του, θα μας ελεγα φιλους. Οταν χορισαμε, σε σημειο να μην μιλαμε με τη κοπελα και οποτε μιλαμε να τσακονομαστε, στο τελος της τριτης λυκειου αρχισαμε να γινομαστε κολλητοι. Εκεινοι ομος οι δυο τσακοθηκαν. Μετα απο καποιους μηνες εμαθα απο κοινο γνοστο απο το περιβαλλον της κοπελας οτι ο φιλος μου την ειχε εροτευτει αλλα εγο δεν εκανα τιποτα ουτε καν το συζητησα μαζι του. Ο κοινος γνοστος ειναι αξιοπιστος αλλα και να μην ηταν πολλα πραγματα εκ τον υστερον με αυτη τη πληροφορια εδεναν

    Το θεμα που με απασχολει ειναι οτι ξερο οτι ακομα και τορα αυτος δεν μου το εχει πει οτι τη θελει ακομα, και τη θελει γτ το στο ιστορικο του ιντερνετ του οταν κοιταξα κατι εντελος ασχετο και ειχα "ξεχασει" τ θεμα, ειδα ν εχει επισκεφτει το προφιλ της καμποσες φορες. Και ξερο οτι αν εκεινη τελικα αποφασιζε οτι τον ηθελε στη ζωη της ερωτικα θα ηθελε και εκεινος τουλαχιστων ετσι νομιζο.

    Με απογοτευσε που δεν μου το πει ποτε. Με απογοητευσε γιατι ενο ηξερε οτι την ηθελα εκεινος εκανε προσπαθεια να ειναι μαζι της οταν ημασταν ακομα φιλοι. Με ενοχλει το θεμα κυριος γιατι αισθανομαι ακομα εροτευτευμενος μαζι της και δεν θα μπορο να ειμαι μαζι της γιατι ξερο οτι ο φιλος μου θα στεναχορηθει. Με ενοχλει γιατι δεν τον ζηλεψα ποτε και του ειχα εμπιστοσυνη

    Βεβαια καταλαβαινω οτι τα συναισθηματα δεν τα ελεγχεις.

    Δεν θελο να τον χασο απο φιλο γτ αν και ειμαι πολυ κοινονικος και εχο αρκετους "φιλους", πραγματικο φιλο θα χαρακτηριζα μονο αυτον και δενομαι με τους αλλους πολυ δυσκολα. Αλλα θελο και την κοπελα χορις να μπορο να ειμαι μαζι της γιατι ξερο οτι καποτε ακομα και να μην το θελουμε δεν θα ειμαστε φιλοι αν ακομα την θελει. Τελος ξερο πος αν τα φτιαξουν καποτε εκεινοι εγο δεν θα το αντεχα και σε εκεινη την περιπτοση θα εχανα και τους δυο. Τρεμο μην καταληξουν μαζι..δεν θα μπορο να το διαχειριστο :/

    Ευχαριστω οποιον το διαβασε ολο.
    Για το ομεγα που ειναι ομικρον φταιει το πληκτρολογιο μου.
    Last edited by kostasfilip; 27-04-2014 at 01:46.

  2. #2
    Είναι δύσκολη η κατάσταση σου. Προσωπικά θα κοίταγα να διασφαλίσω την υπάρχουσα φιλία από το να επιχειρήσω πάλι για σχέση με την κοπέλα, καθώς κατ' εμέ η φιλία (η πραγματική) είναι πιο πάνω από οποιαδήποτε σχέση. Μια αιτία που ο φίλος σου δεν σου χει πει κάτι ακόμα, ίσως είναι ότι δεν θέλει να δημιουργήσει πρόβλημα μεταξύ σας.. Δηλαδή φοβάται να σου πει κάτι μη τυχόν και χαλάσει η φιλία σας. Σίγουρα το γεγονός ότι εσύ έχεις ακόμα συναισθήματα για εκείνη είναι σημαντικό.. Πρέπει να ζυγίσεις τις περιπτώσεις και τα άτομα και να δεις τι νιώθεις πιο σημαντικό για σένα..
    Τώρα το γεγονός ότι αυτός έκανε προσπάθεια πίσω από την πλάτη σου είναι λίγο κάπως.. θα μπορούσε να σε ρωτήσει αν θα σε πείραζε ή όχι, αν και η ερώτηση μάλλον ρητορική θα ήταν..
    Τη μόνη συμβουλή που μπορώ να σου δώσω είναι να σκεφτείς καλά τι θα κάνεις, πριν το κάνεις και να δεις τι επιπτώσεις θα μπορούσε να έχει..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    278
    το καλιτερο ειναι η ειλικρεινια!
    οπως τα ειπες εδω να πιασεις τον φιλο σου και να του πεις οτι εφτασαν στα αφτια σου ολα αυτα!
    και το πως αισθανεσαι!
    τοτε θα τον βαλεις να σκεφτει αν αξιζει μια φιλια η'ενας ερωτας που δεν ξερει που θα καταλιξει και πως!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Και τι σε νοιαζει εσενα που τη θελει ο φιλος σου? Λογικο δεν ειναι? εσυ αμα ηξερες μια ωραια γκομενα θα κοιταζες να την πασαρεις σε κανα φιλο σου ή θα την χαλβαδιαζες μεχρι να την καλαφατισεις? Μονος σου λες οτι δεν εισαστε και κολητοι. Αλλο ειναι το προβλημα, σε τσουζει που σε σουταρησε και βρηκες τωρα να πιαστεις απ το αν τη γουσταρει ο φιλος και τι θα γινοταν αν και ζησε μαη μου να φας τρυφιλι. Ας προσεχες και συ οταν σε ηθελε να μη την εδιωχνες, βαλτο τωρα στο χειροκινητο να δεις τη γλυκα!

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    5
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Και τι σε νοιαζει εσενα που τη θελει ο φιλος σου? Λογικο δεν ειναι? εσυ αμα ηξερες μια ωραια γκομενα θα κοιταζες να την πασαρεις σε κανα φιλο σου ή θα την χαλβαδιαζες μεχρι να την καλαφατισεις? Μονος σου λες οτι δεν εισαστε και κολητοι. Αλλο ειναι το προβλημα, σε τσουζει που σε σουταρησε και βρηκες τωρα να πιαστεις απ το αν τη γουσταρει ο φιλος και τι θα γινοταν αν και ζησε μαη μου να φας τρυφιλι. Ας προσεχες και συ οταν σε ηθελε να μη την εδιωχνες, βαλτο τωρα στο χειροκινητο να δεις τη γλυκα!
    σκληρος πολυ :P και λιγο αδικος θα ελεγα. Ελπιζο να μην βρεθεις σε παρομοια κατασταση.

    Το σημαντικο και για εμενα ειναι η φιλια μου. Αλλα φοβαμαι πος μονο για εμενα ειναι. Και οτι αν του το επιτρεψουν οι συγκυριες θα ειναι μαζι της. Εγο απο την αλλη, δεν θα εκανα κατι μαζι της νομιζο αν τελικα εχανα τν φιλο μου. Απο την αλλη δεν ξερο αν πρεπει να τον θεορο τοσο φιλο γιατι μπορει να μην ημασταν κολλητοι οταν αρχισε να αισθανεται πραγματα για εκεινην αλλα ημασταν φιλοι.
    Σας ευχαριστw και τους τρεις σας για τις απαντησεις σας.

    *Με τον φιλο μου, προς το kerasi παει αυτο, ειμαστε κολλητοι. Μιλαμε καθημερινα για οτι θεμα θελει να μιλησει ο καθενας. Μου εχει και του εχο πει. Δηλαδη δεν θελω να τν χασω επειδη θελει να καλαφατισει( που τη βρηκες τη λεξη αυτη;) τη κοπελα. Και η αναλυση της ωραιας γκομενας ειναι πλ απλοικη νομιζο. Σε ευχαριστο παντος για την απαντηση σου

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Να σε ρωτησω κατι αλλο, γιατι χωρισες με την κοπελια τωρα την τελευταια φορα? αφου την γουσταρεις τοσο πολυ τι εγινε?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    5
    Εκεινη με χορισε..ζηλευα και δικαιος οπος αποδειχθηκε.. Μετα εκανε προσπαθειες αλλα αν και την ηθελα ακομα σκεφτηκα κυριος οτι δεν θα μακροημερευε και απο την αρχη πιστευα οτι εκεινη ηταν οτι πιο κοντινο στη σχεση της ζοης μου και δεν ηθελα να το "καψο". Πιστευα οτι μετα απο χρονια θα ημασταν μαζι...Οσπου εμαθα αυτα που εμαθα αν και τα υποψιαζομουν και πλεον ξερο οτι ειτε θα χασο τον φιλο ειτε αυτη σε οτι εξαρταται απο εμενα. Και σε οτι εξαρταται απο τους αλλους δυο μπορει να χασο και τους δυο.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    ΚΑταρχην τι εννοεις ζηλευες? δηλαδη τι δικαιωματα σου εδωσε? μηπως τα φανταστηκες?

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    5
    Οχι οχι...δεν τα φανταστηκα.. Το λεο με οση σιγουρια μπορει να μιλησει καποιος για οτιδηποτε. Εχουν συμφονησει αρκετοι μαζι μου πανο σε αυτο. Γιατι το θεορεις σημαντικο ομος εσυ αυτο;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Εννοω μηπως φτιαχνεις σεναρια. Ειναι σημαντικο γιατι για να τα ξαναφτιαξεις με μια κοπελα πρεπει να αναγνωρισεις τι πηγε στραβα και αν μπορει να αρθει, αλλιως και να ξανασμιξεις παλι τα ιδια θα γινουν. Γιατι τη ζηλευες? τι γινοταν? μιλαγε με κανεναν υποπτο? τι ειδες?

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    5
    Δεν φτιαχνο σεναρια. ειμαι καθετος σε αυτο. Ηταν πολυ κοινονικη. Και αν και εγο ειμαι πολυ κοινονικος και εχο και φιλους και φιλες εκεινη παραηταν. Δεν ξερο πος να το εξηγησο για να με καταλαβεις. Και δεν θελο να μπο σε τετοιες λεπτομεριες για να μην φοταγραφισο, πλ μικρο ειναι το ιντερνετ. Οτι σας ειπα και οτι λεο ειναι σιγουρο με "αποδειξεις" για αυτα που δεν γνοριζο σιγουρα το λεο..

Similar Threads

  1. Προδοσια απο ολους
    By unlucky in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 03-09-2013, 08:57
  2. χωρισμός προδοσία κ τάσεις φυγής...
    By mina@@ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 21-09-2012, 17:59
  3. Προδοσια απο φιλη
    By eirini92 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 12-11-2011, 03:44
  4. Θάνατος Φίλου
    By KonstantinosBlack in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 14
    Last Post: 24-08-2008, 18:03
  5. Ο κολλητος του φιλου μου.....
    By darksea96 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 30-05-2008, 11:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •