Η κατάσταση πλέον δεν παλεύεται...!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 46
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Athens
    Posts
    344

    Η κατάσταση πλέον δεν παλεύεται...!!!

    Καλησπερα, χρονια πολλα με υγεια και ευτυχια σε ολους! Εχω ανοιξει τοσα θεματα που οι περισσοτεροι/ες εδω μεσα θα γνωριζουν λιγο πολυ το προβλημα μου! Η κατασταση μου πλεον δεν παλευεται, προσπαθησα ολα αυτα τα χρονια να πολεμησω και να νικησω τη διαταραχη πανικου κ το αγχος αλλα δε τα καταφερα...εχω δοκιμασει καμια 10αρια διαφορετικα αντικαταθληπτικα χωρις κανενα αποτελεσμα. Πιο πολλες παρενεργειες ειχα παρα βελτιωση...εφτασα σε σημειο να παιρνω 8mg ζαναξ τη μερα για να ηρεμω και να μπορω να λειτουργησω...με τη βοηθεια του ψυχιατρου καταφερα να το μειωσω στα 5mg. Πλεον ζω καθε μερα με εντονο αγχος και κρισεις πανικου(πονους στο στηθος και την πλατη,δυσπνοια,ταχυκαρδιες ,βαρος στο στηθος,εκτακτες συστολες), προσωπικα δεν το αντεχω αλλο αυτο το πραγμα...με εχει κουρασει το να ειμαι σωματικα ενταξει αλλα να παιρνω ενα καρο χαπια καθε μερα. Νιωθω απογνωση και απογοητευση...πολλες φορες μου εχει περασει απο το μυαλο να βαλω τερμα στη ζωη μου γιατι αυτη δεν ειναι ζωη, ενα καθημερινο βασανιστηριο ειναι αλλα για να κανεις κατι τετοιο θελει πολυ δυναμη πιστευω...εγω ειμαι δειλος! Δεν μπορω να χαρω τιποτα πλεον στη ζωη μου...το μονο που σκεφτομαι σαν εσχατη λυση ειναι να νοσηλευτω σε ψυχιατρικη κλινικη! Αλλα δεν ξερω αν μπορουν να δεχτουν καποιον με κρισεις πανικου και κατα ποσο καλυτερα θα γινω...με την ψυχολογο μου που το συζητησα μου ειπε πως μπορει να δω πραγματα εκει μεσα που να με κανουν να νιωσω χειροτερα απ'οτι εξω.Το μονο σιγουρο ειναι οτι θα αλλαξω ψυχιατρο γιατι στα 5 χρονια που πηγαινω δεν εχω σημειωσει προοδο και με τοσα φαρμακα που εχω παρει νιωθω σαν πειραματοζωο με ολη τη σημασια της λεξεως!

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    20
    Μια απο τα ιδια φιλε μου και εγω.. με την μονη διαφορα οτι δεν εχω παρει κανενα φαρμακο και αντικαταθλιπτικο! Καθε φορα που βγαινω εξω απο το σπιτι μου, αρχιζουν ολα να γυριζουν, ταση για εμετο, κοβονται τα πόδια, αίσθημα επικείμενου εμφράγματος και αλλα πολλά. δεν ξερω που θα φτασει όλη αυτη η κατάσταση. Καποια στιγμη ίσως πάθω εμφραγμα στα αλήθεια.. Βλέπω πάντως πόσο πίσω ειναι η Ψυχιατρικη πάνω στο θέμα μας.. Δεν εξηγείται αυτό!! Εχω κλείσει πάλι ραντεβου με νευρολόγο για να πάρω την τελική απόφαση.! οι 2 προηγούμενοι μου φέρθηκαν σαν ευκολο χρημα..! Μου πρότειναν σεροξατ και μ ειπαν σε 3 βδομαδες θα ειμαι περδίκι! Βλέποντας ομως όλους τους συμπάσχοντες νομίζω οτι με δουλεύουν.. Τελικά με τα χάπια λύνεται το προβλημά μας??

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Volos
    Posts
    219
    minaspap πρέπει να έχουμε μιλησει στο παρελθόν. Όπως είπα και σε ένα άλλο πόστ

    Περισσότερη πάλη να απαλλαγώ από το άγχος = περισσότερο άγχος = περισσότερα συμπτώματα

    Παθαίνεις όλα αυτά τα συμπτώματα γιατί δίνεις το 100% για να απαλλαγείς. Δοκίμασε μια ωρίτσα να είναι το δεύτερο θέμα οι πανικοί. Δεν θέλει προσπάθεια εδώ. Μπορεί να μάθαμε στην ζωή μας οτι πρέπει να προσπαθούμε πολύ αλλά να που εδώ θέλει το αντίθετο. Μόλις περάσει σαν δευτερο θέμα ο πανικός στην ημέρα τότε θα δείς βελτίωση. Στα λέω γιατί τα βλέπω και στην ζωή μου. Με ηρεμιστικό και αντικαταθλιπτικό ζούσα μέσα στον φόβο. Χωρίς τίποτα έχω ηρεμήσει. Γιατί ξέρω πλέον πώς λειτουργεί αυτή η χαζομάρα. Μη του δίνεις να τρώει. Ασε τον οργανισμό σου να ξεκουραστεί. Τον ταίζεις άγχος με το πότε θα γίνεις καλά και δεν τον αφήνεις να ησυχάσει.

    Όσο θα ανησυχείς και θα παλευεις να γίνεις όπως πρίν θα έχεις συμπτώματα. Είναι απλό στην θεωρία. Ούτε προβληματικός είσαι, ούτε ψυχική αρρώστια έχεις. Ζορίστηκες για κάποιο διάστημα, έβγαλες ένα πανικό που είναι και νορμάλ, απλά δεν ήξερες τι είναι ο πανικός, φοβήθηκες και απο τότε λές οτι κάτι έχω και δεν είμαι καλα και τι θα κανω κλπ κλπ. Και βάζεις άγχος πάνω στο άγχος πάνω στο άγχος.

  4. #4
    Quote Originally Posted by minaspap View Post
    Καλησπερα, χρονια πολλα με υγεια και ευτυχια σε ολους! Εχω ανοιξει τοσα θεματα που οι περισσοτεροι/ες εδω μεσα θα γνωριζουν λιγο πολυ το προβλημα μου! Η κατασταση μου πλεον δεν παλευεται, προσπαθησα ολα αυτα τα χρονια να πολεμησω και να νικησω τη διαταραχη πανικου κ το αγχος αλλα δε τα καταφερα...εχω δοκιμασει καμια 10αρια διαφορετικα αντικαταθληπτικα χωρις κανενα αποτελεσμα. Πιο πολλες παρενεργειες ειχα παρα βελτιωση...εφτασα σε σημειο να παιρνω 8mg ζαναξ τη μερα για να ηρεμω και να μπορω να λειτουργησω...με τη βοηθεια του ψυχιατρου καταφερα να το μειωσω στα 5mg. Πλεον ζω καθε μερα με εντονο αγχος και κρισεις πανικου(πονους στο στηθος και την πλατη,δυσπνοια,ταχυκαρδιες ,βαρος στο στηθος,εκτακτες συστολες), προσωπικα δεν το αντεχω αλλο αυτο το πραγμα...με εχει κουρασει το να ειμαι σωματικα ενταξει αλλα να παιρνω ενα καρο χαπια καθε μερα. Νιωθω απογνωση και απογοητευση...πολλες φορες μου εχει περασει απο το μυαλο να βαλω τερμα στη ζωη μου γιατι αυτη δεν ειναι ζωη, ενα καθημερινο βασανιστηριο ειναι αλλα για να κανεις κατι τετοιο θελει πολυ δυναμη πιστευω...εγω ειμαι δειλος! Δεν μπορω να χαρω τιποτα πλεον στη ζωη μου...το μονο που σκεφτομαι σαν εσχατη λυση ειναι να νοσηλευτω σε ψυχιατρικη κλινικη! Αλλα δεν ξερω αν μπορουν να δεχτουν καποιον με κρισεις πανικου και κατα ποσο καλυτερα θα γινω...με την ψυχολογο μου που το συζητησα μου ειπε πως μπορει να δω πραγματα εκει μεσα που να με κανουν να νιωσω χειροτερα απ'οτι εξω.Το μονο σιγουρο ειναι οτι θα αλλαξω ψυχιατρο γιατι στα 5 χρονια που πηγαινω δεν εχω σημειωσει προοδο και με τοσα φαρμακα που εχω παρει νιωθω σαν πειραματοζωο με ολη τη σημασια της λεξεως!
    Ασκείσαι καθόλου ?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,793
    Πόσο χρονών είσαι;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Athens
    Posts
    344
    XωρίςΣκιά Αθλουμαι απο τα 7 μου ανελειπως,ημουν παντα δραστηριος ποτε δεν καθομουνα...εχω κανει απο κολυμβηση και καρατε μεχρι ποδοσφαιρο επαγγελματικα...τα τελευταια 2 χρονια κανω γυμναστηριο κυριως, βαρη.Τωρα ομως με τις κρισεις πανικου φοβαμαι πολυ, εχω να πατησω ενα μηνα...οποτε ανεβαινω στο διαδρομο και ανεβαζω ταχυτητα αρχιζει και με πιανει λαχανιασμα, κρυος ιδρωτας και δυσπνοια. Ειμαι 27 χρονων olgaki1975 και παλευω με τις κρισεις πανικου και το αγχος κοντα 6 χρονια.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Κουραγιο φιλε μου,Προσωπικα πηρα ζαναξ οταν ειχα στρες κ καταθλιψη μαζι κ μειωθηκε πολυ το στρες,Εσενα ετσι κ δεν σου κανει κατι ουσιαστικο το ζαναξ πιθανον πρεπει να το αντικαταστησεις με αλλο φαρμακο οπως κ να βρεις καταλληλο ειδικο ετσι κ σ αυτον που εισαι δεν υπαρχει προοδος,Ειναι σημαντικο που δεν αναφερεις πουθενα γιατι νιωθεις ετσι?τι ειναι αυτο που σε τρομαζει?Μηπως αγχωνεσαι υπερβολικα για την υγεια σου κ βρισκεσαι διαρκως σε πανικο μην παθεις κατι?Αρα προκεται για αρρωστοφοβια,Διαφορετικα ποιος ειναι ο παραγοντας στην ζωη σου που σε στρεσαρει?Οικογενειακα προβληματα οικονομικα προβληματα η κατι αλλο?Οφειλεις να βρεις που προερχεται το προβλημα για να κανεις ενα πρωτο βημα να το αντιμετωπισεις...ψυχιατρικ� � ιδρυμα δεν συνιστω ειναι λιγο κινδυνος να μπεις μεσα σε μια κλινικη κ να σε ποτιζουν μονο φαρμακα κ να σε κανουν πειραματοζωο,Εμενα αυτο που με ηρεμει οσο τιποτα στην ζωη μου ειναι το αγορι μου που θελουμε κανουμε οικογενεια κ η επισκεψη μου σε πνευματικο εκκλησια κανενας κ τιποτα δεν με ηρεμει περισσοτερο στον κοσμο

  8. #8
    Ολη η Ελλάδα ειναι ετσι αγαπητε.. κουραγιο.. αν πας σε δημοσιο νοσοκομειο και τους πεις το προβλημα σου, θα σε κρατησουν τουλάχιστον 1 εβδομαδα.. και θα δεις κι αλλο κοσμο εκει με το ιδιο και χειροτερο προβλημα απο το δικο σου και θα σου φυγει το βαρος.. αλλα δεν ειναι αυτη η λυση αφου επιμενει το προβλημα με τοσα φαρμακα που πηρες..
    Μην βασιζεσαι στα φαρμακα για να σου φυγει το αγχος και οι αρνητικες σκεψεις.. πολεμησε τα.. πρεπει να σηκωσεις το κεφαλι και να παλεψεις.. ο ανθρωπος εχει τεραστιες δυναμεις μεσα του.. πηγαινε κοντα στη Φυση.. αλλαξε παραστασεις στο μυαλο σου.. προσεξε τη διατροφη σου και κανε πολυ γυμναστικη.. αν το νομιζεις καλη ιδεα ξεκινα και διαλογισμο.. αν εχεις συντροφο αφιερωσε πολυ χρονο μαζι της..
    Μετα τη φουρτουνα ερχεται παντα η γαληνη..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Μηνα , λυπαμαι για τα δυσαρεστα νεα σου . Πιστευα οτι η παθηση σου ειχε παρει τον δρομο της . Παρ ολα αυτα οσο μπορεις μην χανεις το κουραγιο σου , οσο μπορεις βεβαια . Ειθε να υπαρξει ταχεια βελτιωση . Αγγελος .

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    416
    minaspap,καταλαβαινω οτι εισαι σε απογνωση.....τι κριμα για ενα νεο ανθρωπο!Καλα εκανες & δοκιμασες φαρμακα,αφου ειδες οτι αλλιως δεν μπορουσες να το παλεψεις αλλα αφου ειδες οτι δεν εκαναν κατι,πρεπει να καταλαβεις οτι ολα ειναι στο μυαλο,ΟΛΑ,ΤΑ ΠΑΝΤΑ!Βρες τροπους να ηρεμεις το μυαλο σου για να μπορεσει να ηρεμισει και το σωμα σου.Σου ακουγεται δυσκολο,και ειναι,αλλα γινεται!Αγορασε ενα βιβλιο για διαλογισμο οπως και ενα cd για χαλαρωση,εξασκησου σ αυτο και θα δεις πως με την ηρεμια,ολα θεραπευονται!Εμενα με βοηθαει πολυ σε δυσκολες στιγμες!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    163
    Για να μπορέσουμε να καταπολεμήσουμε το ΑΓΧΟΣ πρέπει να καταλάβουμε τι μας το προκαλεί το ξέρω είναι δύσκολο έχεις σκεφτεί να κανείς ψυχοθεραπεία ?
    παντα μετα την βροχη βγαινει το ουρανιο τοξο!

  12. #12
    Quote Originally Posted by minaspap View Post
    XωρίςΣκιά Αθλουμαι απο τα 7 μου ανελειπως,ημουν παντα δραστηριος ποτε δεν καθομουνα...εχω κανει απο κολυμβηση και καρατε μεχρι ποδοσφαιρο επαγγελματικα...τα τελευταια 2 χρονια κανω γυμναστηριο κυριως, βαρη.Τωρα ομως με τις κρισεις πανικου φοβαμαι πολυ, εχω να πατησω ενα μηνα...οποτε ανεβαινω στο διαδρομο και ανεβαζω ταχυτητα αρχιζει και με πιανει λαχανιασμα, κρυος ιδρωτας και δυσπνοια. Ειμαι 27 χρονων olgaki1975 και παλευω με τις κρισεις πανικου και το αγχος κοντα 6 χρονια.
    Ολα τα αθλήματα που είχες και έχει επιλέξει είναι πολύ λάθος για την δικιά σου περίπτωση , το λιγότερο βλαβερό απο τα τρία είναι ο κολύμβηση , το καράτε και το ποδόσφαιρο είναι πολύ ανγχωτικά αθλήματα , ούτε το γυμναστήριο είναι χρήσιμο πιστεύω .Πρέπει να επιλέξεις αθλήματα που έχουν η σε κάνουν να ηρεμείς .Η γυμναστική είναι η θεραπεία σου αλλά οχι σε επαγγελματικό επίπεδο σε καμία περίπτωση .Καλύτερα να πηγαίνεις για τρέξιμο σε ενα πάρκο και σε ένα στάδιο χωρίς να σε ενοχλεί κανένας παρά να βρίσκεσαι σε ένα περιβάλλον με μεγάλη ένταση που σου καταναλώνει όλη την ενέργεια . Πρέπει ασκείσαι χωρίς να πιέζεις το μυαλό και σου και να σε ηρεμεί για τον ίδιο λόγο , εγώ προσωπικά είχα κρίσεις πανικού μικρός μέχρι που ανακάλυψα την μεγάλη αγάπη για την φύση , απο μικρό με τρέχανε σε δραστηριότητες για να βελτιωθώ αλλά χωρις αποτέλεσμα . Τελικά η αγάπη μου για την θάλασσα είναι η γιατρειά μου σε όλα τα θέματα , χωρίς παρέα χωρίς φιλους χωρίς πράγματα , απλά ελευθερώνομαι , μέσος όρος μέσα στην θάλασσα το καλοκαίρι είναι 5 ωρες , δεν υπάρχει πιο όμορφο πράγμα με την μάσκα να κοιτάω τον βυθό , ο γιατρός δεν με άφηνε να κάνω βουτιές γιατί είχα και φύσημα , είχε πει οτι έχω 5% πιθανότητα να θεραπευτεί μονο του , τελικά το φυσημα έκλεισε απο μόνο του , ολα αυτά τα λαχανιάσματα τα μισούσα και τον ιδρώτα και όλα .Πιστεύω η άσκηση είναι η λύση σου , αλλά η καλύτερη θεραπεία για τις κρίσεις πανικού είναι γιόγκα , επιστημονικά η γιόγκα έχει αποδείξει οτι είναι η καλύτερη θεραπεία για κρίσεις πανικού , όχι μόνο αυτό διδάσκεται και δωρεάν πλεον με τα προγράματα του δήμου , ζεις και στην αθήνα οπότε θα έχει τέτοια προγράμματα σίγουρα , απλά θα πείς στον γυμναστή οτι έχεις κρίσεις πανικού και θα σε βοηθήσει ανάλογα .Η γυμναστική είναι η καλύτερη θεραπεία , ξέχνα τα χάπια

  13. #13
    Quote Originally Posted by minaspap View Post
    Καλησπερα, χρονια πολλα με υγεια και ευτυχια σε ολους! Εχω ανοιξει τοσα θεματα που οι περισσοτεροι/ες εδω μεσα θα γνωριζουν λιγο πολυ το προβλημα μου! Η κατασταση μου πλεον δεν παλευεται, προσπαθησα ολα αυτα τα χρονια να πολεμησω και να νικησω τη διαταραχη πανικου κ το αγχος αλλα δε τα καταφερα...εχω δοκιμασει καμια 10αρια διαφορετικα αντικαταθληπτικα χωρις κανενα αποτελεσμα. Πιο πολλες παρενεργειες ειχα παρα βελτιωση...εφτασα σε σημειο να παιρνω 8mg ζαναξ τη μερα για να ηρεμω και να μπορω να λειτουργησω...με τη βοηθεια του ψυχιατρου καταφερα να το μειωσω στα 5mg. Πλεον ζω καθε μερα με εντονο αγχος και κρισεις πανικου(πονους στο στηθος και την πλατη,δυσπνοια,ταχυκαρδιες ,βαρος στο στηθος,εκτακτες συστολες), προσωπικα δεν το αντεχω αλλο αυτο το πραγμα...με εχει κουρασει το να ειμαι σωματικα ενταξει αλλα να παιρνω ενα καρο χαπια καθε μερα. Νιωθω απογνωση και απογοητευση...πολλες φορες μου εχει περασει απο το μυαλο να βαλω τερμα στη ζωη μου γιατι αυτη δεν ειναι ζωη, ενα καθημερινο βασανιστηριο ειναι αλλα για να κανεις κατι τετοιο θελει πολυ δυναμη πιστευω...εγω ειμαι δειλος! Δεν μπορω να χαρω τιποτα πλεον στη ζωη μου...το μονο που σκεφτομαι σαν εσχατη λυση ειναι να νοσηλευτω σε ψυχιατρικη κλινικη! Αλλα δεν ξερω αν μπορουν να δεχτουν καποιον με κρισεις πανικου και κατα ποσο καλυτερα θα γινω...με την ψυχολογο μου που το συζητησα μου ειπε πως μπορει να δω πραγματα εκει μεσα που να με κανουν να νιωσω χειροτερα απ'οτι εξω.Το μονο σιγουρο ειναι οτι θα αλλαξω ψυχιατρο γιατι στα 5 χρονια που πηγαινω δεν εχω σημειωσει προοδο και με τοσα φαρμακα που εχω παρει νιωθω σαν πειραματοζωο με ολη τη σημασια της λεξεως!
    ΤΟ ΣΩΜΑ ΣΟΥ ΑΝΤΙΔΡΑ ΣΤΟ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ΑΓΧΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΕΙ ΜΕΣΩ ΤΩΝ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΛΑΒΕΙΣ ΜΕΤΡΑ.ΟΣΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΞΕΑΓΧΩΘΕΙΣ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Η ΦΙΛΗ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.ΟΤΑΝ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΚΡΙΣΗ ΝΑ ΛΕΣ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΚΡΙΣΗ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΣΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΟΣΟ ΠΙΟ ΑΝΩΔΥΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ.ΝΑ ΣΚΕΥΤΕΣΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ.ΑΝ ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ ΚΑΤΙ ΘΑ ΤΟ ΕΙΧΕΣ ΠΑΘΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΙΣΑΙ.ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΠΕΘΑΝΕ ΑΠΟ ΚΡΙΣΗ ΑΓΧΟΥΣ.ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΝΕΝΑ.ΟΛΟΙ ΤΟ ΒΙΩΝΟΥΝ ΜΕ ΟΠΟΙΔΗΠΟΤΕ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΕΡΝΑ.ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ.ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΘΕΛΕΙ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΘΑ ΣΕ ΠΟΙΑΝΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΛΕΣ ΜΑ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΑΓΧΩΘΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΠΟΙΑΣΕ ΤΩΡΑ ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΤΙ?ΜΟΛΙΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΥΠΟΥΛΗ ΑΡΩΣΤΙΑ.ΘΕΛΕΙ ΧΡΟΝΟ

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    73
    Καλησπέρα παιδιά είναι κανείς εδώ;;;θα ήθελα να πω το πρόβλημα μου ίσως βρω τρόπο να το υποβάλλω λίγο...

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    73

    πιστεύω να με ακούσετε...

    Και η ιΙστορία ξεκινάει πριν δύο μηνες...πριν από αυτό Μια ζωή υπέροχη...και ξαφνικά χάος!!Έχω χάσει τον πατέρα μου επτά χρόνια πριν και είχα βιώσει μια απλή κρίση πανικού λίγο καιρό μετά που απλά πέρασε...σήμερα όμως είναι η μάχη η πραγματική...με μια λέξη...φόβος!!!! Έκτακτες συστολές,8 καρδιολόγοι τριπλεξ καρδιογράφηματα holter κ όλα καθαρα...φόβος για το χειρότερο...ξέρετε πιο Και επίσης κάτι άλλο...φόβος να βλέπω γνωστού. Και καλά νομίζω ότι τους βλέπω τελευταίεα φορά, και νομίζω πως έχω και κακή διαίσθηση...εγώ πριν και εγώ μετά...κατάθλιψη στο φουλ για το πώς κατάντησΑ και φόβος Μην χάσω την μάνα και τον αρραβωνιαστικο μου...ένας εφιάλτης...εκκλησίες γιατροί και απογνωση.... Τι να κανωωωωωω;;;;είχα πάει σε ψυχίατρο είχα πάρει τρεις φορές χάπια διαφορετικά αλλά τα σταματούσα γιατί ένιωθα άσχημα που έπαιρνα χάπια σαν κατάθλιψη Και πίστευα ότι έχουν παρενέργειες στην καρδιά...Που κ αυτό είναΙ η ψύχωση μου...η καρδιά...που την έχω ελέγξει από παντού αλλά φοβάμαι ότι στην πορεία θα χαλάσει η θα σταματήσει....heeeeelp!!!

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν παλευεται αλλο :((
    By stefanos14587 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 06-01-2013, 19:15
  2. ...και αρρωστοφοβικη πλέον!
    By VickyK in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 15-05-2012, 08:12
  3. Δεν παλευεται αλλο!
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 24-09-2011, 20:54
  4. ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΑΙΣΘΗΣΗ - ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΑΛΛΟ ΓΑΜΩΤΟ....
    By Lacrymosa in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 60
    Last Post: 20-06-2011, 20:44
  5. Απλά δεν παλεύεται πια..
    By Srt8 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 24-07-2010, 23:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •