Φιλοξενία
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36
  1. #1
    Banned
    Join Date
    May 2014
    Posts
    704

    akiro

    done :) ----
    Last edited by Deleted-member250416; 05-05-2014 at 13:53.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Location
    Δεν έχω ιδέα!
    Posts
    574
    -γιατί να του πάρω/της πάρω δώρο;; επειδή θα με φιλοξενήσει; Υποτίθεται πως με φιλοξενεί γιατί θέλει την παρέα μου και εγώ τη δική του/της.Δεν φέρνουν κάποιο αντάλλαγμα σε αυτήν την περίπτωση.Αν έχεις ξεχάσει όμως τίποτε γενέθλια ή γιορτή,ε πάρε ένα δώρο και πες 'για τη φιλία μας' :p .Όχι,δεν νιώθω υποχρέωση.Θα ένιωθα αν πήγαινα μόνο εγώ και αυτός/η δεν ερχόταν να μείνει στο δικό μου.
    -Όχι γιατί να με ενοχλήσει; περισσότερη παρέα,καλύτερα! Αν πάλι το ζητούσα να βγαίναμε μιά φορά και μου έλεγε όχι,ε τότε θα υπήρχε πρόβλημα.Αν πάλι τύχαινε κάθε φορά και έρχονταν και οι φίλοι του/της,κανένα πρόβλημα.Αλλά πράγμα σπάνιο να συμβεί,δεν μπορούν πάντα όλοι να ταιριάζουν στις ώρες.Θα καταλάβαινα ότι κάτι συνέβαινε και θα έθετα το θέμα πρός συζήτηση.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2014
    Posts
    704
    Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Για την 1η ερώτηση εννοώ ότι η κοπέλα είναι σε άλλη πόλη, σπουδάζουμε δηλαδή σε διαφορετικές πόλεις και μια φορά θα πήγαινα, δεν ήταν σίγουρο κιόλας αν θα κατάφερνε να έρθει και αυτή στο δικό μου σπίτι. Για την 2η, με κάλυψες, συμφωνώ.
    Να θέσω άλλη μια; Ας θέσω :p
    Έχεις κάνει 8 ώρες ταξίδι για να φτάσεις στην κοπέλα και κοιμήθηκες 4 ώρες το προηγούμενο βράδυ (αυτή το ξέρει). Φτάνεις στις 7:30 και στις 9 είχε κανονήσει από πριν να πάτε σε μια μπουατ όπου θα ήταν και η παρέα της, ενώ το επόμενο πρωί θα ξυπνούσατε για να πάτε θάλασσα όλη η παρέα. Θα σε ενοχλούσε που το είχε κανονήσει χωρίς να σκεφτεί ότι ήσουν κουρασμένη ή θα πήγαινες και δεν θα έλεγες κάτι;

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Location
    Δεν έχω ιδέα!
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by -moonlight- View Post
    Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Για την 1η ερώτηση εννοώ ότι η κοπέλα είναι σε άλλη πόλη, σπουδάζουμε δηλαδή σε διαφορετικές πόλεις και μια φορά θα πήγαινα, δεν ήταν σίγουρο κιόλας αν θα κατάφερνε να έρθει και αυτή στο δικό μου σπίτι. Για την 2η, με κάλυψες, συμφωνώ.
    Να θέσω άλλη μια; Ας θέσω :p
    Έχεις κάνει 8 ώρες ταξίδι για να φτάσεις στην κοπέλα και κοιμήθηκες 4 ώρες το προηγούμενο βράδυ (αυτή το ξέρει). Φτάνεις στις 7:30 και στις 9 είχε κανονήσει από πριν να πάτε σε μια μπουατ όπου θα ήταν και η παρέα της, ενώ το επόμενο πρωί θα ξυπνούσατε για να πάτε θάλασσα όλη η παρέα. Θα σε ενοχλούσε που το είχε κανονήσει χωρίς να σκεφτεί ότι ήσουν κουρασμένη ή θα πήγαινες και δεν θα έλεγες κάτι;
    Θα έλεγα οκει με γράφει στα τέτοια της αλλά δε θα έλεγα κάτι για παράπονο.
    Θα έλεγα εγώ θα ξαπλωσω πήγαινε εσύ και θα τα πούμε μετά.είμαι κουρασμένη.
    αυτά.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Σαν ένας άνθρωπος που εχει φιλοξενήσει πολλές φορές φίλους του σου λέω οτι ποτε δεν περιμένω να μου φέρουν κάτι αλλα πάντα χαίρομαι όταν με σκέφτονται και μου το δείχνουν. Δηλαδή εχει τύχει να έρθει φίλη μου για να τη φιλοξενησω και μου έφερε το αγαπημένο μου κρασι (όχι πάνω από 5 ευρώ) και επειδή είχαμε μια χαζοκουβεντα για τα m&m's μου εφερε και ενα πακέτο. Δεν το λες ακριβώς δώρο, αλλα εμένα πολυ μου άρεσε. Γιατι το κρασι δεν μπορούσα να το βρω στη χώρα που είμαι και μου έδειξε οτι με σκέφτεται. Αν πχ μπορεις να της πας κάτι που υπάρχει στην πολη που σπουδαζεις αλλα όχι στην δικη της φαντάζομαι θα το εκτιμήσει πολυ (χωρίς να είναι κάτι αναγκαίο).

    Για το θέμα με τους φίλους μπορεί απλα να θεωρεί οτι θα περάσετε πολυ καλύτερα με κόσμο αποτι μόνες αλλα όχι γιατι σε βαριέται αλλα γιατι όσο περισσότεροι τόσο καλύτερα. Εσένα γιατι σε ενοχλεί να είστε με άλλους;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Πιστευω θα επαιρνα κατι εστω κ συμβολικο για δωρο,τωρα ναι θα προτιμουσα να μου αφιερωσει χρονο οι δυο μας κ να βγουμε λιγο με την παρεα του

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2014
    Posts
    704
    -------------
    Last edited by Deleted-member250416; 05-05-2014 at 13:52.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Τι συνεβη και μαλωσατε?

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2014
    Posts
    704
    -----------
    Last edited by Deleted-member250416; 05-05-2014 at 13:52.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Λυπαμαι τους φιλολογους που θα ειχες στο σχολειο! :p
    Για κατσε να δω γιατι μου κανε εντυπωση τι εγινε και μαλωσατε.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    May 2014
    Posts
    704
    χαχαχα, ίσως να ήμουν από τα λίγα άτομα στο τμήμα που πάντα ξεπερνάγαμε το όριο λέξεων! :p
    Nα'σαι καλά για την προθυμία σου ^.^

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Δε το χω τελειωσει ακομα αλλα πραγματικα ακουω συνεχεια περιστατικα απο κολλητες φιλιες που μαλωνουνε. Δεν ξερω τι γινεται...και μιλαμε για στενες παρεες οχι για επιδερμικες.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    May 2014
    Posts
    704
    Ίσως επειδή δεν υπάρχει κατανόηση και πάνω από όλους βάζουμε τον εαυτό μας (εγωισμός).

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Ναι αλλα αυτα γιατι δε φαινονται νωριτερα?

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2014
    Posts
    704
    Επειδή στην αρχή είμαστε όλο γλύκες ή απλά εθελοτυφλούμε να δούμε την αλήθεια, ή εκείνη τη συγκεκριμένη περίοδο χρειαζόμαστε κάποιον άνθρωπο να βγαίνουμε και να μιλάμε!

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •