ερωτηση για στρατο... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    Quote Originally Posted by nickrahm View Post
    οσον αφορα το χαπι που παιρνω δεν με επειρεαζη σε τιποτα ειναι σαν να μην το παιρνω και αντανακλαστηκα και ολα τελεια,
    είσε περιπτωση εσύ φίλε , αλλα αν νομιζεις οτι θα βγαλει κανονικα στρατο με ζυπρεξα των 20μγ καποιο λάθος κανεις , βεβαια δεν νομιζω να σε κρατησουνε με τετοια θαραπεια , με τοπου θα το πεις θα σε στείλουνε σπιτι ακομα κι αν θες να κατσεις

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    897
    Quote Originally Posted by path View Post
    είσε περιπτωση εσύ φίλε , αλλα αν νομιζεις οτι θα βγαλει κανονικα στρατο με ζυπρεξα των 20μγ καποιο λάθος κανεις , βεβαια δεν νομιζω να σε κρατησουνε με τετοια θαραπεια , με τοπου θα το πεις θα σε στείλουνε σπιτι ακομα κι αν θες να κατσεις
    Eγω παντως το 2003 που υπηρετησα, με κρατησανε με φαρμακα κανονικα, και υπηρχαν κι αλλες περιπτωσεις σαν την δικη μου.

    Τωρα αν αλλαξε η φαση τοσο δραματικα τι να πω, αν και καλυτερα ετσι οπως το βλεπω, τελικα δεν παιζει κανενα ρολο το χαρτι του στρατου, μονο στα σωματα ασφαλειας, αν θες να καταταχθεις.

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by path View Post
    είσε περιπτωση εσύ φίλε , αλλα αν νομιζεις οτι θα βγαλει κανονικα στρατο με ζυπρεξα των 20μγ καποιο λάθος κανεις , βεβαια δεν νομιζω να σε κρατησουνε με τετοια θαραπεια , με τοπου θα το πεις θα σε στείλουνε σπιτι ακομα κι αν θες να κατσεις
    το zyprexa 20mg δηλαδη ειναι δυνατο φαρμακο?εσυ οταν πηγες τη επαιρνες και λες κανονικο γιατι αφτο τη ειναι? ο φιλος πιο πανω λεει οτι υπηρετησε κανονικα με ψυχωσικη συνδρομη...

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    φιλεμου πρωτα από όλα, αν μπαινεις στα ελληνικα στρατα να σου ευχηθω καλη θητεια!!¨), μην φρικαρεις, πλεον είναι κατι σαν σχολη προσκοπων!!χαχαχα. είναι λιγος καιρος-αν δε κανω λαθος λιγοτερο από χρονο?-, εχει πολύ λιγο τρεξημο, υπαρχουν πλεον αρκετοι μονιμοι, δλδη επαγκελματιες, ετσι λοιπον τα σημαντικα πραγματα δε τα κανουν οι εφεδροι, δυστυχως η ευτηχως πλεον τα παιδια που πανε στρατο κανουν απλες αγκαριες κι μονο, δλδη σκοπια κι καθαρηοτιτες!¨)
    σχετικα με το θεμασου, κοιτα, δε θελω να σου κανω τον εξηπνο αλλα πιστευω ότι μπορεις να προσκομησεις το βιβλιαριο υγειας σου, την διαγνωση κι τη συνταγή στους γιατρους που θα περασεις, στην αρχη, κι να σου πουνε τι θα κανεις!λογικα θα παρεις ι4,ετσι νομιζω, 15 δεν το δινουν- μαλον το διναν τοσο ευκολα, παντα αναφέρομαι με την δικημου εμπειρια οπου πηγα το 2000- ,ετσι λοιπον λογικα μπορεις να υπερετησεις αν το θες τοσο πολύ!!¨)
    βεβαια τα παντα είναι σχετικα, σε τι σωμα εισαι δλδη, στις ειδικες δυναμεις, μας βαζαν περιορισμους ακομα κι για το αλκοολ, στην αρχη, μετα όμως κι αναλογα την μοναδα τα πραματα αλλαζαν! προσωπικα παρα το ότι επινα ηρωινη δεν βρηκαν κατι που να με διωξει από εκει, για αλλους λογους με αλλαξαν ,βεβαια δεν ηξερα -ειμουν μικρουλης 19- δεν ηξερα κι ψαρωνα! εμενα παρα το ότι ειχα αθλητικο δελτιο κι ειχα εξετασεις από γιατρους της; ομοσπονδίας ! παρολα αυτά με κρατησαν, αλλα με διοξαν όταν εκανα καποιες βλακεις μες στο στρατοπεδο - όχι κατι με ναρκωτικα- ετσι λοιπον αναγκαστηκαν να μου πρωτηνουν ι5, κι απαλαγη στράτευσης!! όμως "ψαροσα" κι τους ζητησα να παραμινω!! κι μου εδωσαν απλα ι3! μαλιστα ειχα κι υπευθυνη θεση!! χαχαχα, ακομα κι οδηγος του διηκιτη εγινα για 2 μηνες!!χαχα, ελληνικο δημοσιο !!!! τι ψάχνεις!!!
    κοιτα φιλεμου, το χαρτι του στρατου σε καμια δουλεια δεν νομιζω να στο ζητισουν! εκτος -όπως ειπε κι το παιδι από πανω- εκτος αν πας για σεκιούριτι η κατι τέτοιοιο, αλλιως δεν θα το ζητησουν ,απλα ρωτάνε αν εχεις ξεμπερδεψει ,δλδη να μην τους πεις καμια μερα, "αφεντικο τα λεμε παω φαντάρος "χιχιχι, αυτό τους νοιαζει!! αρα παρε το ι5 κι απολελε!! προσωπικα αν γυρναγα πισω τον χρονο αυτό θα εκανα!! ,βεβαια όταν ειμουν μικρος, νομιζα ότι θα γινω "ραμπο" ηταν κι τα σκινικα με την γιουγκοσλαβια τωτες!! κι ηθελα να πολεμήσω!! τοσο τρελα!!¨)¨) χαχα, όμως υπαρχει κι το άλλο, μπορεις να παρεις ι4, κι λιγο καιρο πριν απολυθεις, να ζητήσεις επανεξεταση κι να σου γραψουν ι1!!! προσωπικα ετσι ακριβως εκανα κι εχω απολυτιριο ι1!!

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    δε θα σε εμποδισει πουθενα ενα ωραιοτατο Ι5 και να μην υπηρετησεις... δεν προκειτε να σε ενοχλησουν ποτε ουτε να σου πουν τιποτα για αυτο... προσωπικα υπηρετησα κανονικα γιατι το ρποβλημα μου εμφανιστηκε στα 35 αλλα εχω κολλητο που αν και ηταν καλα επιδιωξε και πηρε Ι5 για ψυχολογικους λογους και ολα καλα δεν τον ενοχλησε πουθενα στη ζωη του αυτο το Ι5 ουτε στις σπουδες ουτε στη δουλεια

  6. #21
    SYmfvνω με τον γιωργο εκτος τοσο πολυ απο το σημειο που παντα μια ζωη η παλεωτεροι στην ελλαδα λενε οτι ο στρατος των νεων ειναι προσκοπισμος η κολεγιο ενω ο δικος τους δυσκολο...
    αυτο βασικα δικαιουνται να το λενε μονο οσοι υπηρετησαν σε περιοδο πολεμου!εμενα για απαραδειγμα με εκτασε ασχημα ο στρατος κ παρολο ι4 ολο χαμαλικια εκανα μαγειρια κ εξυνα καθε πρωι τις πετσες απο τους καδους...

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    εχεις δικιο!¨) το συνηθίζουμε αυτό!!¨) χαχα, όπως κι εκανα κι εγω, πενευω την δικημου θυτια! εγκομιαζω την σειρουλαμου κι υποτιμω τους νεοτερους!! χαχαχα, τι να κανουμε αυτό είναι ο στρατος!¨),
    βεβαια , εχω κι μια δικαιολογια, ειμουν στους ευζωνους! κι ειμουν στο επισοδειο που ξεσμασε όταν εγινε επιθεση αλβανοφονων σε φυλακιο σκοπιανών κοντα στα σύνορα!! θυμαμαι ότι την είχαμε δει πως θα πολεμήσουμε!!!¨)¨)χαχαχα.
    παντος στο ζητουμενο, πιστευω ότι δεν υπαρχει φοβος φιλεμου, βεβαια καλο θα είναι να ρωτήσεις πρωτα ώστε να εισαι συγουρος!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Παροτι εχω πολυ ωραιες αναμνησεις απο το στρατο , παρειτσες , αλληλεγυη , πηγα κ 24 μηνες , δεν ζητανε πουθενα το χαρτι του στρατου .

  9. #24
    K antiueτως πολλες φορες το χαρτι του στρατου ειναι τροχοπεδη για συνταξεις κ επιδοματα αν δεν ειναι ι4 τουλαχιστον η πολυ καλυτερα ι5

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Δημητρη , αυτο δεν το ηξερα , αλλα ξερεις τι διαπιστωνω ? καποιον που ειχα στη εταιρεια μου ( εκανε εξωτερικες δουλειες ) , με ι5 , ενω δεν το δικαιουτο , απεδειχθει τεμπελης κ κυριως φυγοπονος , και τον απελυσα και πηρα καποιον που ειχε παει στρατο . Και απο δω και περα , αποφευγω τους αδικαιολογητα ι5 , ως φυγοπονους

  11. #26
    Την πρώτη μέρα που θα πας σου κάνουν κάποιες γρήγορες εξετάσεις και σε ρωτούν αν έχεις κάποιο πρόβλημα υγείας. Στη συνέχεια αν χρειαστεί σε στέλνουν στο νοσοκομείο για εξετάσεις για να διαπιστώσουν αν όντως χρήζεις απαλλαγής. Χωρίς να το ζητήσω με είχαν στείλει στο νοσοκομείο επειδή φοράω γυαλιά! Φυσικά και την επόμενη μέρα ήμουν πίσω στο στρατόπεδο και υπηρέτησα κανονικά :p

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Στρατο Ξηρας
    By εμμανουηλ in forum Ψυχολογία & Κράτος (ΕΟΠΥΥ, Επιτροπές, Στρατός, Φορείς Δημοσίου)
    Replies: 24
    Last Post: 29-10-2017, 20:51
  2. Θελω να παω στρατο
    By ektoplasm in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 11-08-2011, 02:26
  3. Ψυχωση στο στρατο
    By Σμιθ in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 08-01-2011, 12:00
  4. Σχετικά με το στρατό.
    By antwnis91 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 08-08-2010, 20:06
  5. Απαλαγη για το στρατο
    By mixalakis in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 58
    Last Post: 21-06-2010, 14:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •