ΠΡΩΙΝΟ ΣΤΡΕΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΜΑΤΙ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537

    ΠΡΩΙΝΟ ΣΤΡΕΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΜΑΤΙ

    πφφφ..παλι σημερα σηκωθηκα με στρες.τρεμουλα εσωτερικη.οκ δεν ειναι οπως ηταν πριν 1 μηνα αλλα γιατι ρε γαμωτο ακομα?δινω κ γω συμβουλες αλλα ειμαι χειροτερα ανυπομονη.πηρα ενα λεξοτανιλ αλλα δεν επιασε.κ δεν θελω να παρω αλλο.γενικως δεν θελω να παιρνω παραπανω απο 1 τν μερα.ο γιατρος μου ειπε φυσικα δεν το κανω απο μονη μου.εχεις κανεις παρομοιο συμπτωμα?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ωχ..τωρα εμαθα κ ενα ασχημο νεο κ νιωθω χειροτερα.θελω να βαλω τα κλαματα στην δουλεια.

  3. #3
    Καλημέρα! Ειπαμε θαρρος κοριτσι μου,ελπιδα και αισιοδοξια. Το νερο μπηκε στ'αυλακι και κυλαει,γιατι να εισαι απαισιοδοξη;Ενταξει καμια φορα θα εχουμε και τις ασχημες ημερες αλλα αυτό σε καμια περιπτωση δεν αναιρει το γεγονος ότι εισαι ηδη καλυτερα! Τωρα για ηρεμιστικο για να αποφυγεις τις βενζοδιαζεπινες μπορεις να παρεις βαλεριανα,λεβαντα,πασιφλορ α,μελισσοχορτο. Ειτε σε μορφη αφεψήματος,ειτε σε καψουλες η σε καποια άλλη μορφη. Αυτό που λες το εχω καμια φορα και'γω ειδικα τις πρωινες ωρες και κυριως όταν ξυπναω. Ισως επειδή σκεφτωμαι ότι εχω να βγαλω ολη την μερα με την χαλια διαθεση μου. Προφανως αυτό συμβαινει. Και να σκεφτεις ότι μεχρι πριν λιγο καιρο ξυπνουσα με μια διαθεση σουπερ ντουπερ! Εχει κατι γυρισματα αυτή η ζωη τελικα..Παντως αυτό να μας γινει μαθημα επιτελους και όταν πρωτα ο Θεος ερθουν οι καλυτερες ημερες να ειμαστε ευγνωμωνες και μονο για το γεγονος ότι νιώθουμε καλα,ηρεμα και ειρηνικα και να δοξάζουμε τον Θεο γι'αυτο.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    και γω ειρηνικα ενιωθα πριν 2 μηνες περιπου.ολα καλα.μια χαρα.ηρεμια.ενιωθα πως δεν θα ξαναπαθω τα ψυχολογικα μου ποτε ξανα.
    και οντως πως γυρισε η φαση.ειχα να νιωσω αυτα τα ψυχολογικα 5 χρονια!
    φοβαμαι ακομα η αληθεια ειναι πως μηπως δεν με βοηθαει το λαντοζ.ομως απο την αλλη καθομαι πιο ευκολα στην δουλεια ,δεν εχω την τρελλη συγχιση που ειχα 10 μερες πριν, απλα εχει μεινει ακομα λιγος φοβος.νιωθω καθε πρωι ενα πραμα πως οταν κοιτας δειλα δειλα απο το παραθυρο να δεις αν ειναι ακομα εκει η απειλη.αν ακομα υπαρχει στην ζωη σου.αραγε σκεφτομαι θα συνελθω ποτε?νιωθω χαζεμενη ωρες ωρες, προσπαθω να κανω μια σκεψη για να νιωσω ασφαλεια κ δεν ερχεται.
    οσο για το λεξοτανιλ , να σου πω την αληθεια 1 χαπι που παιρνω το πρωι δεν νιωθω οτι με πιανει. πιο πολυ ψυχολογικο ειναι.κ καλα εχω μια ασφαλεια.απο την αλλη ο γιατρος μου μου ειπε οτι θα το παιρνω μεχρι το σαββατο.οχι παραπανω.για να ειμαι πιο ηρεμη μεχρι να δρασει το λαντοζ.επειδη το λαντοζ μεχρι να λειτουργησει φερνει ενα στρες παραπανω.εσυ πως πας με το λαντοζ τελικα?το παιρνεις?

  5. #5
    Quote Originally Posted by BOOM View Post
    και γω ειρηνικα ενιωθα πριν 2 μηνες περιπου.ολα καλα.μια χαρα.ηρεμια.ενιωθα πως δεν θα ξαναπαθω τα ψυχολογικα μου ποτε ξανα.
    και οντως πως γυρισε η φαση.ειχα να νιωσω αυτα τα ψυχολογικα 5 χρονια!
    φοβαμαι ακομα η αληθεια ειναι πως μηπως δεν με βοηθαει το λαντοζ.ομως απο την αλλη καθομαι πιο ευκολα στην δουλεια ,δεν εχω την τρελλη συγχιση που ειχα 10 μερες πριν, απλα εχει μεινει ακομα λιγος φοβος.νιωθω καθε πρωι ενα πραμα πως οταν κοιτας δειλα δειλα απο το παραθυρο να δεις αν ειναι ακομα εκει η απειλη.αν ακομα υπαρχει στην ζωη σου.αραγε σκεφτομαι θα συνελθω ποτε?νιωθω χαζεμενη ωρες ωρες, προσπαθω να κανω μια σκεψη για να νιωσω ασφαλεια κ δεν ερχεται.
    οσο για το λεξοτανιλ , να σου πω την αληθεια 1 χαπι που παιρνω το πρωι δεν νιωθω οτι με πιανει. πιο πολυ ψυχολογικο ειναι.κ καλα εχω μια ασφαλεια.απο την αλλη ο γιατρος μου μου ειπε οτι θα το παιρνω μεχρι το σαββατο.οχι παραπανω.για να ειμαι πιο ηρεμη μεχρι να δρασει το λαντοζ.επειδη το λαντοζ μεχρι να λειτουργησει φερνει ενα στρες παραπανω.εσυ πως πας με το λαντοζ τελικα?το παιρνεις?
    Το παιρνω 3 μερες τωρα μισο αλλα μετα από κανα 3ωρο εχω ψιλοπονακια και φουσκωμα.Δεν ξερω μηπως το συνηθησω και δεν με πειραζει. Ετσι εγινε και πριν 2 χρονια. Το'παιρνα μερα παρα μερα και με επιασε μια χαρα! Παντως εμενα με τσακιζει αυτο το υπαρξιακο. Μου φαινεται βουνο ένα πραγμα ρε boom!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    μηπως μαζι με το λαντοζ να ετρωγες κ γαλακτοβακιλους για το εντερο?ανακουφιζουν κ δεν ειναι φαρμακα.βοηθανε οταν διαταρασεται το εντερο απο κατι, ειτε ειναι φαρμακο ειτε τροφη.μπορεις να τους βρεις σε μαγαζι με βιολογικα προιοντα.βεβαια ρωτα κ κανεναν γιατρο γιατι δεν ξερω.μπορει να σου κανει κ κακο.μην λεω κ γω λες κ ειμαι γιατρος.παντως τους γαλακτοβακιλους τους τρως μαζι με φαγητο.μπορεις να κανεις κ υπομονη κ να το συνηθισεις σιγα σιγα.εγω εχω συνδρομο ευερεθιστου εντερου κ δεν με εχει πειραξει ποτε το λαντοζ.γιατι σε σενα πειραζει?εχεις θεμα με λακτοζη?
    οταν λες υπαρξιακα θεματα..τι εννοεις?γιατι ολοι με τα υπαρξιακα μας ξεκιναμε κ φτανουμε ως εδω.κ γω ετσι ξεκινησα κ με επιασε το αγχος.

  7. #7
    Τωρα ειδα την απαντηση σου BOOM.Eλλειπα εκτος για 4 μερες.Η πλακα ειναι οτι και'γω εχω ευερεθιστο εντερο. Με την ομοιοπαθητικη το εχω ρυθμισει μια χαρα δοξα τω Θεω! Παρολα αυτα εχω θεμα με φουσκωμα μετα την ληψη λαντοζ. Μετα απο τεσσερις,πεντε,ωρες με πιανει το φουσκωμα. Το υπαρξιακο εννοω σκεψεις χαζες του στιλ πως βλεπουμε,πως μιλαμε,αλλα κατανταει να με τρομαζει αυτο και να με ενοχλει. Δλδ νιωθω περιεργα τον εαυτο μου σαν να ειμαι παρατηρητης του εαυτου μου, σα να προκειται για κατι ξενο οσον αφορα την υπαρξη μου. Λες και εχει αυτονομηθει η σκεψη μου ενα πραγμα και της φαινεται περιεργο και ασχημο πραγμα η ζωη! Ισως τελικα να προκειται για καταθλιψη.

Similar Threads

  1. Βασκανία, μάτι και μάγια
    By Konstantinoss in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 34
    Last Post: 30-11-2011, 14:26
  2. Οι κακές οι γλώσσες, το κακό το μάτι και η κατάρρευση
    By carrot in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 17
    Last Post: 31-01-2011, 21:49
  3. ζήλεια και κακό μάτι
    By salin in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 10
    Last Post: 29-01-2010, 22:31
  4. πονος στο ματι
    By lilium in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 25-01-2010, 22:45
  5. ΠΡΩΙΝΟ ΤΡΕΜΟΥΛΟ:(
    By Ακροβατης in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 22-08-2009, 00:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •