Ο αιωνιος εφιαλτης μου - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 54
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    Συμφωνω.. αλλα αμα εχεισ κ αναγκη κιολασ τι κανεισ?? Αυτο ειναι το θεμα.. αμα εισαι εισοδηματιας απολαμβανεισ τη ζωη. Αμα χρειαζεσαι ακομα κ τα 500 ευρω για να ζησεισ αναγκαστικα πας... μακαρι ρε μυσπ μ να βρει μια καλη δουλεια το αγορι σ κ να ναι τυχεροσ ωστε να μην μπεισ στη διαδικασια αυτη..

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    Quote Originally Posted by μυσπ View Post
    Αυτο κανουμε τωρα ειμαστε στην αναμονη,δεν εχουμε πατεραδες να συνεισφερουν μονο τις μητερες μας εχουμε,κυριο αγχος μου ειναι να κανουμε την οικογενεια μας κ να μην εργαζομαι
    Τουλαχιστον να μεινετε σε ενα απο τα δυο πατρικα να μν πληρωνετε ενοικια κ μαλακιες.. τοτε τα πραγματα θα ειναι πολυ πιο ευκολα..δε θα χρειαστει να δουλεψεις..

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by thura7 View Post
    Συμφωνω.. αλλα αμα εχεισ κ αναγκη κιολασ τι κανεισ?? Αυτο ειναι το θεμα.. αμα εισαι εισοδηματιας απολαμβανεισ τη ζωη. Αμα χρειαζεσαι ακομα κ τα 500 ευρω για να ζησεισ αναγκαστικα πας... μακαρι ρε μυσπ μ να βρει μια καλη δουλεια το αγορι σ κ να ναι τυχεροσ ωστε να μην μπεισ στη διαδικασια αυτη..
    Κοπελα μου ευχαριστω πολυ για την ευχη σου μακαρι κανουμε ετσι την οικογενεια μας δεν ειμαι καμμια πλουσια κ τρεμω στην ιδεα της δουλειας σκεψου οτι οταν πηρα πτυχιο κ η μητερα μου με εβαλε να κανω μια αιτηση για μια προσωρινη θεση αυτο που βιωσα ηταν τεραστιος τρομος κ συν τα αλλα προβληματα που εχω βιωσει με οδηγησε ταχυτατα στην καταθλιψη

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by thura7 View Post
    Τουλαχιστον να μεινετε σε ενα απο τα δυο πατρικα να μν πληρωνετε ενοικια κ μαλακιες.. τοτε τα πραγματα θα ειναι πολυ πιο ευκολα..δε θα χρειαστει να δουλεψεις..
    Μακαρι να συμφωνησουν ολοι με αυτο

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    Tιποτα.. δε χρειζεται να φοβασαι κανεναν.. χεστηκες! Δικια σ ειναι η ζωη κ δε θα σ πει κανενασ τι θα κανεισ κ τι θα αποφασισεισ.. αν το αγορι σ συμφωνει με αυτη την αποψη συνεχισε και μη μασας τιποτα. Αρκετα εχεισ περασει. βαλε τα ορια σ σε οποιον ανακατευεται..

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by thura7 View Post
    Tιποτα.. δε χρειζεται να φοβασαι κανεναν.. χεστηκες! Δικια σ ειναι η ζωη κ δε θα σ πει κανενασ τι θα κανεισ κ τι θα αποφασισεισ.. αν το αγορι σ συμφωνει με αυτη την αποψη συνεχισε και μη μασας τιποτα. Αρκετα εχεισ περασει. βαλε τα ορια σ σε οποιον ανακατευεται..
    Αυτο ειναι το θεμα να συμφωνησει κ το αγορι μου κ να βοηθησουν οι συνθηκες για να τα βγαζουμε περα οικονομικα αυτο ειναι το φλεγον ζητημα,αλλωστε το πτυχιο αυτο το πηρα αναγκαστηκα δεν τον θελησα ποτε πραγματικα για να μην μιλησουμε για ξενες γλωσσες κ αλλες βλακειες που αναγκαστηκα να παρω διπλωματα,Μακαρι να πιασουν αραχνες στην αποθηκη αχρειαστα να ειναι

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    Quote Originally Posted by μυσπ View Post
    Αυτο ειναι το θεμα να συμφωνησει κ το αγορι μου κ να βοηθησουν οι συνθηκες για να τα βγαζουμε περα οικονομικα αυτο ειναι το φλεγον ζητημα,αλλωστε το πτυχιο αυτο το πηρα αναγκαστηκα δεν τον θελησα ποτε πραγματικα για να μην μιλησουμε για ξενες γλωσσες κ αλλες βλακειες που αναγκαστηκα να παρω διπλωματα,Μακαρι να πιασουν αραχνες στην αποθηκη αχρειαστα να ειναι
    Δε εχεισ μιλησει με το αγορι σ για αυτο το θεμα για να δεισ τι αποψη εχει κ αυτος?

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by thura7 View Post
    Δε εχεισ μιλησει με το αγορι σ για αυτο το θεμα για να δεισ τι αποψη εχει κ αυτος?
    Απο οσο εχω καταλαβει θελει να καθομαι σπιτι εαν τα οικονομικα ειναι καλα αλλιως να εργαζομαι οπωσδηποτε γενικα δεν θεωρει την δουλεια κακο για την γυναικα κ εχει καταλαβει οτι δεν ενθουσιαζομαι στην ιδεα της δουλειας ομως δεν εχω τολμησει να του πω ποσο βαθυ ειναι το προβλημα μου κ δεν γνωριζει οτι εχω βιωσει κακοποιηση

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    Αυτο ειναι ενα μειον.. κατσε μια του., ολα χαρτι κ καλαμαρι.. δε ξερω τι ακριβως εχεισ περασει αλλα οτι κ να ναι μιλα.. ειναι δυσκολο το ξερω. Γιατι κ εγω δε μιλαω.. το εκανα ομωσ ειπα τα παντα στον ανθρωπο μ κ ετσι μπορεσε να με καταλαβει σε πολλα κ να με στηριξει.. καντοο κ εσυ.. δε φανταζεσαι τι ωραια π θα νιωσεις μετα.. αλλιωα θα σ λεει για δουλεια κ συ θα αγχωνεσαι περισσοτερο..

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,742
    Μυσπ, Να σου πω… αφού έχεις σπουδάσει φιλολογία και ξέρεις κάποια ξένη γλώσσα, έχεις σκεφτεί ότι μπορείς να κάνεις ιδιαίτερα μαθήματα? Κι αυτό δουλειά είναι. Και δεν θα είσαι αναγκασμένη να βρίσκεσαι σε πιεστικό εργασιακό περιβάλλον με κόσμο γύρω σου. Θα μπορούσες για παράδειγμα να διαβάζεις 1-2 παιδιά Γυμνασίου πχ, ακόμη και στο δικό σου σπίτι. Θα μπορούσες να κάνεις κάτι τέτοιο?
    Last edited by HarleyQuinn; 03-07-2014 at 04:50.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by vodka View Post
    Μυσπ, Να σου πω… αφού έχεις σπουδάσει φιλολογία και ξέρεις κάποια ξένη γλώσσα, έχεις σκεφτεί ότι μπορείς να κάνεις ιδιαίτερα μαθήματα? Κι αυτό δουλειά είναι. Και δεν θα είσαι αναγκασμένη να βρίσκεσαι σε πιεστικό εργασιακό περιβάλλον με κόσμο γύρω σου. Θα μπορούσες για παράδειγμα να διαβάζεις 1-2 παιδιά Γυμνασίου πχ, ακόμη και στο δικό σου σπίτι. Θα μπορούσες να κάνεις κάτι τέτοιο?
    Ναι το εχω σκεφτει μελος βοντκα ειναι καλη λυση για να μην βγαινω απο το σπιτι μακαρι ομως να το αποφυγω παντελως,Ειναι γενικα ορισμενα μαθηματα που δεν ειμαι σε θεση να τα κανω αρχαια κ λατινικα δεν ημουν καλη περασα ισα ισα ειμαι καλη σε ιστορια κ εκθεση

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by thura7 View Post
    Αυτο ειναι ενα μειον.. κατσε μια του., ολα χαρτι κ καλαμαρι.. δε ξερω τι ακριβως εχεισ περασει αλλα οτι κ να ναι μιλα.. ειναι δυσκολο το ξερω. Γιατι κ εγω δε μιλαω.. το εκανα ομωσ ειπα τα παντα στον ανθρωπο μ κ ετσι μπορεσε να με καταλαβει σε πολλα κ να με στηριξει.. καντοο κ εσυ.. δε φανταζεσαι τι ωραια π θα νιωσεις μετα.. αλλιωα θα σ λεει για δουλεια κ συ θα αγχωνεσαι περισσοτερο..
    Μελος θυρα 7 ειναι λιγο συνθετα τα πραγματα κ δεν μπορω να του μιλησω για την κακοποιηση εστω προστοπαρων γενικα εμαθα να ειμαι μονη μου απο μικρη κ να μην λεω ολα οσα βιωνω για να κανω αυτο το βημα να του μιλησω θελει κοπο

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    καλημερα μυσπ.. αρχικα ειναι παρα πολυ καλη ιδεα αυτη τησ βοντκα..κ σπιτι σ κ λεφτα.. σκεψου το.. δε σε αναγκαζει κανεισ να κανεισ ολα τα φιλολογικα.. σε οποια εισαι καλα..
    κοριτσακι μου δε θελω να φανταστω πωσ ειναι να περνασ ολα αυτα κ να εισαι μονη σου.. κ εγω δε μιλαγα παντα τα εκλεινα μεσα μου αλλα δε συγκρινεται τιποτα με το δικο σ προβλημα...
    κανεισ ψυχοθεραπεια ? η ψυχολογοσ θα σε βοηθησει πολυ να ανοιχτεις..

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by thura7 View Post
    καλημερα μυσπ.. αρχικα ειναι παρα πολυ καλη ιδεα αυτη τησ βοντκα..κ σπιτι σ κ λεφτα.. σκεψου το.. δε σε αναγκαζει κανεισ να κανεισ ολα τα φιλολογικα.. σε οποια εισαι καλα..
    κοριτσακι μου δε θελω να φανταστω πωσ ειναι να περνασ ολα αυτα κ να εισαι μονη σου.. κ εγω δε μιλαγα παντα τα εκλεινα μεσα μου αλλα δε συγκρινεται τιποτα με το δικο σ προβλημα...
    κανεισ ψυχοθεραπεια ? η ψυχολογοσ θα σε βοηθησει πολυ να ανοιχτεις..
    http://www.e-psychology.gr/forum/sho...CE%B1!Καλα να εισαι για το ενδιαφερον θυρα 7 σου στελνω ενα λινκ με την ιστορια μου για να δεις ποσο δυσκολα ειναι τα πραγματα ναι κανω ψυχοθεραπεια εχω βοηθηθει αρκετα ομως ο τρομος για την δουλεια παραμενει

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    το διαβασα.. θεε μου τι ανωμαλοι κυκλοφορουν.. ηταν λαθοσ σ που δε το βροντοφωναξεσ σε ολουσ τοτε.. εγω βουκινο θα το εκανα..κ στην αστυνομια φυσικα.. γιατι απο οτι καταλαβα σε βιασε.. κ ο βιασμοσ αν πασ εγκαιρα αποδυκνυεται.. οσο για τη φιλη σ εσυ προειδοποιησεσ στην αρχη να μεινει μακρια τ..αμα αυτη γουσταρε εσυ δε φταις σε τιποτα.. ο καθενασ μασ κανει λαθη κ τα πληρωνει γιατι πολυ απλα ετσι ειναι η ζωη.. κοριτσακι μην ασχολεισαι αλλο.. πασ σε ψυχολογο κ σε πνευματικο κ θα σε βοηθησουν αρκει να βοηθησεισ κ συ τον εαυτο σου..

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Ο εφιάλτης επιστρέφει...
    By VassilisM in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 19-12-2013, 19:26
  2. ο εφιάλτης μου τελίωσε...
    By sweet dreams in forum Κακοποίηση
    Replies: 17
    Last Post: 18-05-2012, 10:31
  3. ζωη-εφιαλτης..
    By nikosss in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 10-11-2011, 15:22
  4. Ψυχοσωματικός εφιάλτης...
    By leone76 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 47
    Last Post: 26-03-2008, 19:19
  5. Ο ΕΦΙΑΛΤΗΣ
    By WOLF in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 06-02-2007, 02:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •