μ'αρεσει αλλα δεν ξερω τι να κανω....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    210

    μ'αρεσει αλλα δεν ξερω τι να κανω....

    Ειναι μια κοπελα που κινουμαστε στον ιδιο χωρο και μου αρεσει9γι αυτην δεν ξερω αν της αρεσω),αλλα δεν ετυχε να μιλαμε,γνωριστηκαμε πριν καποιο διαστημα,ετυχε να βγουμε και μεγαλη παρεα,αλλα παλι δεν κατσαμε να μιλησουμε,ειμασταν με τα τυπικα "γεια σου τι κανεις καλα εσυ",μετα την αλλη μερα καθομουν μονος και περασε και μιλησαμε λιγοπαραπανω (αλλα ημουν λιγο κρυος)μετα την επομενη φορα που ξαναβγηκαμε παρεα σε ταβερνα,αυτη με καποιες κοπελες ηρθαν μετα,και ετυχε αυτη να κατσει διπλα μου, μου εριχνε κανα σκουντηματακι,με καποια χαζομαρα που ελεγα,επανελαβε απο καμια χαζομαρα που ελεγα κι εγω,εφτιαχνε τα μαλλια της(μπορει να μην λεει και τιποτα) καμια φορα εγερνε και κατα πανω μου(οχι να μ'ακουμπησει)αλλα και παλι δεν ημουν και πολυ ανετος οταν μιλουσαμε!ειμαστε φιλοι στο φεισμπουκ (τρομαρα μας)την εχω στειλει μηνυμα το εχει διαβασει αλλα δεν απανταει,την κανω κανα λαικ σε καμια φωτο της σε κατι που θα ανεβασει(μπορει να ειμαι και πιεστικος) αλλα οταν την βλεπω χαιρετιομαστε κανονικα,και προσφατα ετυχε να καθομαστε στο ιδιο μερος για καφε,εγω περιμενα εναν φιλο ημουν μονος,αυτη πηγε εκατσε στη παρεα της αλλα οταν πηγε, η καρεκλα της ηταν πλατη σε εμενα και την γυρισε στο πλαι(με ειχε απο την δεξια μερια της,μπορει και απο ευγενεια).θελω να την προσεγκισω,αλλα δεν ξερω πως, θελω να κανω σχεση μαζι της γιατι ειναι πολυ καλη κοπελα,αλλα απο την αλλη φοβαμαι μην φαω ακυρο(το ξερω οτι ειναι λαθος που φοβαμαι)γιατι κινουμαστε στον ιδιο χωρο και δεν θελω να γινει καμια χαζομαρα,θελω πρωτα να καταλαβω αν ενδιαφερεται και να κανω κινηση!η ολη η ιστορια ειναι "το χασαμε το κορμι πατριωτη?"
    οπως ελεγε ο al pacino "Just when I thought I was out...they pull me back in"

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Σε συμβουλευω να μην κανεις τιποτα παραπανω γιατι αν κατι παει στραβα, μετα δε θα μιλατε και θα ναι δυσκολο στον ιδιο χωρο. Ειναι σαν το σχολειο που αμα σ αρεσει μια απο την ταξη και δε θελει, μετα ειναι περιεργα και ουτε ξαναμιλας μαζι της.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    209
    Μανο ποσο χρονων εισαι ?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Quote Originally Posted by manosthess View Post
    την εχω στειλει μηνυμα το εχει διαβασει αλλα δεν απανταει
    Ας εστιάσουμε σε αυτό. Αν θέλεις λες τι της έγραψες αλλά δεν είναι καλό σημάδι ότι της έστειλες, το είδε και δεν απάντησε

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    210
    melisa σου στελνω πμ
    οπως ελεγε ο al pacino "Just when I thought I was out...they pull me back in"

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    210
    Quote Originally Posted by Oedipuscomplex View Post
    Μανο ποσο χρονων εισαι ?
    ενταξει δεν ειμαι κανας πιτσιρικας,ειμαι 28...
    οπως ελεγε ο al pacino "Just when I thought I was out...they pull me back in"

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    14
    Αυτο που περιγραφεις, δεν ειναι και κατι τραγικο. Προφανώς από τις κινήσεις σου , ξέρεις κυρίως τα μάτια είναι αυτά που μας προδίδουν, η κοπέλα μπορεί και να το έχει πάρει χαμπάρι. Είσαι ακόμα στην αρχή, στην πολύ αρχή όμως... Δείξε της το λίγο πιο έντομα, με τη γλώσσα του σώματος. Ρίσκο είναι δεν έχεις να χάσεις τίποτα. Αν δεν το πάρεις, δεν θα μπορεί να ξέρεις κι όλας πως θα εξελιχθεί. Μην ξεχνάς ότι ο άντρας είναι ο κηνυγός

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    210
    Quote Originally Posted by elsastefi View Post
    Αυτο που περιγραφεις, δεν ειναι και κατι τραγικο. Προφανώς από τις κινήσεις σου , ξέρεις κυρίως τα μάτια είναι αυτά που μας προδίδουν, η κοπέλα μπορεί και να το έχει πάρει χαμπάρι. Είσαι ακόμα στην αρχή, στην πολύ αρχή όμως... Δείξε της το λίγο πιο έντομα, με τη γλώσσα του σώματος. Ρίσκο είναι δεν έχεις να χάσεις τίποτα. Αν δεν το πάρεις, δεν θα μπορεί να ξέρεις κι όλας πως θα εξελιχθεί. Μην ξεχνάς ότι ο άντρας είναι ο κηνυγός
    σωστα,πρεπει να ρισκαρεις,αλλα εγω φοβαμαι να ρισκαρω για ακομα μια φορα...
    οπως ελεγε ο al pacino "Just when I thought I was out...they pull me back in"

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Καταρχάς ζητα της να βγείτε...
    Πρώτο βήμα...
    Θα δεις τότε τι παίζει και τι δεν παίζει,και προχωράς...
    Κανε delete και το fb.
    Humans are lumps of meat.
    Envying,hating and killing each other.

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 18:20
  2. Αποφαση που ξερω οτι ειναι λαθος αλλα θα το κανω..
    By Κωνσταντινα-Μαρινα in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 4
    Last Post: 14-03-2014, 00:20
  3. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΛΚΟΟΛΙΚΗ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΠΙΝΩ
    By fragile in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 11
    Last Post: 01-01-2013, 21:20
  4. Μ'ΑΡΕΣΕΙ, ΑΛΛΑ ΜΕ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ
    By seleios in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 15
    Last Post: 03-01-2011, 00:52
  5. ...τα χειρότερα έρχονται μετά αλλά μ΄αρέσει!!!!
    By eimaiok in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 28-05-2010, 23:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •