Πως να αντιμετωπίσω έναν τσακωμό
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    25

    Πως να αντιμετωπίσω έναν τσακωμό

    Καλησπέρα παιδία,

    το θέμα που ήθελα να συζητήσω και να ακούσω απόψεις ειναι για τσακωμούς. Όχι για υποθέσεις που βλέπεις την κοπέλα σου να σε απατάει η κάτι περόμοιο αλλά για τα μικροπράγματα που όλοι νομίζω βρίσκουμε ως αφορμή. Εγώ θέλω να λύσω το θέμα εκείνη τη στιγμή αμέσως, αν έχω δίκιο να ακούσω συγγνώμη και αν έχω άδικο να ζητήσω συγγνώμη. Η κοπέλα μου θέλει να μείνει 10-20 λεπτά μόνη χωρίς να βλέπει το πρόσωπό μου και μετα γυρίζει με puppy eyes...υπάρχει σχετικό βίντεο στο youtube https://www.youtube.com/watch?v=vkEuLnjea94 για όσους θέλουν να το δούν. Είναι ακριβώς αυτό που μας συμβαίνει. Τώρα στην αρχή ήταν πολύυυυ δύσκολα γιατί όσο έφευγε εγώ την κρατούσα και όσο την ρκατούσα νευρίασε σε σημείο που να έχω γρατσουνιές στο πρόσωπο και χέρια γιατί ποτε δεν χτυπάω πίσω. Απλά κρατάω. Οπότε σε παρόμοια φάση τι θα κάνατε εσείς; Εγω προσπαθώ να πάρω κάποιες αναπνοές και να περιμένω αυτό το διάστημα των 10 λεπτών. Ακόμη κι αν θέλω να σκοτώνω άνθρωπο τοτε :P Μετά απλα καταπίνω ότι έχει γίνει και πάω παρακάτω φιλώντας την η κάτι τέτοιο...δεν ξέρω αν είναι το καλύτερο αλλά μόνο αυτη τη λύση εχω βρει. Ακούω απόψεις...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    352
    Μπας και τη ζαλίζεις την κοπέλα με γκρίνιες και ζήλιες; Είναι ο πιο εύκολος τρόπος ώστε να πέσεις και στα δικά σου και στα δικά της μάτια.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    25
    Quote Originally Posted by Tasos75 View Post
    Μπας και τη ζαλίζεις την κοπέλα με γκρίνιες και ζήλιες; Είναι ο πιο εύκολος τρόπος ώστε να πέσεις και στα δικά σου και στα δικά της μάτια.
    Οι λόγοι τσακωμού είναι πολλοι. Σίγουρα είναι και αυτοί που λες αλλά το point μου δεν είναι τόσο στον λόγο όσο σε αυτό που ρώτησα. Θα μου πεις ναι αν σταματήσω ας πουμε τη ζήλια δεν θα υπάρχει τσακωμός. Δεκτό.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Αστην να φυγει αφου δε θελει να κατσει εκει να το συζητησετε. Νταξει δικιο εχεις πεστης και ραφτο με βουλοκερι. Μετα αμα ηρεμησει το ξαναβλεπετε. Για τον πρωην τα ειπαμε ομως, πουλα αντριλικι και τελεσιγραφο. Θα σ εκτιμησει παραπανω η γκομενα, ακου με που σε λεω. Δεν υπαρχει ευτυχια που να κοβεται στα 3, αλλιως θα γινετε σαν τον καρβελα με τη βισση.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Μην ξεχνας οτι σενα καυγα , παντα φταιει ο πιο εξυπνος .........

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    352
    Quote Originally Posted by penlix View Post
    Οι λόγοι τσακωμού είναι πολλοι. Σίγουρα είναι και αυτοί που λες αλλά το point μου δεν είναι τόσο στον λόγο όσο σε αυτό που ρώτησα. Θα μου πεις ναι αν σταματήσω ας πουμε τη ζήλια δεν θα υπάρχει τσακωμός. Δεκτό.
    Καταλαβαίνω τί λες και αυτά τα προβληματάκια λίγο πολύ όλοι τα έχουμε αντιμετωπίσει, κυρίως σε νεαρή ηλικία που τα ζευγάρια λόγω κάποιων ανασφαλειών και απειρίας σε συμπεριφορές έχουν τσακωμούς. Τις περισσότερες φορές βγαίνει χαμέλος αυτός που διαμαρτύρεται περισσότερο, και όταν λέω βγαίνει χαμένος είναι ότι στο τέλος και δίκιο να έχει, που και αυτό είναι σχετικό, τελικά αυτός είναι που νιώθει άσχημα. Ότι θέλεις πάντως ίσως να ήταν καλό να το συζητάς ευθέως χωρίς ένταση, γιατί και μέσα σου να το κρατάς κάποια στιγμή θα κάνει μπαμ και θα σκάσει σε σένα. Δηλαδή σκέψου ένα σενάριο συζήτησης που στο τέλος ούτε η κοπελιά σου θα νιώθει άσχημα ούτε εσύ, μια win - win και για τους δυο σας κατάσταση δηλαδή.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Ηρεμησε φιλε μου πιστευω οτι καθε τσακωμος οφειλεται στον εγωισμο εαν ηρεμειτε καθε φορα που προκυπτει διαφωνια προτου βαλετε τις φωνες κ σκεφτεστε πως θα μπειτε στην θεση του αλλου τοτε δεν θα υπαρχουν ουτε φωνες ουτε φασαριες,Αλλωστε ειναι πιθανον εσυ η αυτη να θυμωσετε με κατι που δεν εχετε δικιο κ πρεπει να συγκρατηθειτε προτου δημιουργηθει καυγας,Καλο ειναι να εκφραζετε με πραο τροπο την γνωμη σας κ να κανετε αμοιβαιες υποχωρησεις κ οι δυο,Καλη τυχη σας ευχομαι κ παντα μαζι καλα!

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    25
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Σίγουρα όσο μεγαλώνω θα αλλάζω τρόπο σκέψης και ίσως έχω περισσότερο υπομονή. Γενικά είμαι απίστευτα υπομονετικός απλά κάαααποια στιγμή σκάει. και πάλι thx

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Κατι μου λεει οτι εχεις μπλεξει με φουτανακι σιγανοπαπαδια. Το νου σου πενλιξ...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    koukaki
    Posts
    174
    μήπως είναι η Ζήνα?

Similar Threads

  1. Πως να αντιμετωπίσω τη μητέρα μου;
    By fey in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 20
    Last Post: 09-07-2014, 11:18
  2. Πως να το αντιμετωπισω....
    By jennyjuly in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 16-09-2012, 19:28
  3. πως ν αντιμετωπισω την αθελητη προκλητικοτητα....
    By πιεσμενη in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 27-09-2011, 04:17
  4. Αυπνία!Πως να την αντιμετωπίσω?
    By EU.MaGReGo in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 9
    Last Post: 03-09-2011, 05:36
  5. Πώς να το αντιμετωπίσω;;
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 28-05-2010, 13:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •