πυρ , γυνη και θαλασσα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721

    πυρ , γυνη και θαλασσα

    Ειναι μια ρηση του Μενανδρου . Κατα ποσον εχει βαση ? υπερτερουν τοσο πολυ οι γυναικες απεναντι μας , που τις συγκρινει ο ' ποιητης ' με στοιχεια της φυσεως που δεν τα βαζεις μαζι τους ? εχουν δυνητικα τετοια ισχυ ? εμενα καλες μου φαινονται παντως . Αν και μας θεωρω πιο συναισθηματικους .

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Χμμ τωρα δεν θελω να γινω κακια..Βασικα ας ξεκινησω λεγοντας οτι για την υπαρξη του ανθρωπου ειτε γενους θηλυκου , ειτε αρσενικου , χρειαζονται και τα δυο φυλα σωστα?Οποτε λοιπον ειναι και τα δυο φυλα το ιδιο χρησιμα οχι μονο αναπαραγωγικα αλλα και γενικοτερα!
    Τωρα ενταξει νομιζω οτι και εσεις οι αντρες εχετε καταλαβει οτι οι γυναικες διαθετουν λιγη εξυπναδα παραπανω , λιγη διαισθηση παραπανω , αντοχες κλπ κλπ.. Οποτε λοιπον θα ελεγα οτι εγκεφαλικα ειναι πιο ενεργες επειδη οι λειτουργιες τους δεν ειναι φαι , υπνος , σεξ και ξυσιμο..Μονο!

    Οι τυφωνες εχουν γυναικεια ονοματα παντως :P

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Χμμ τωρα δεν θελω να γινω κακια..Βασικα ας ξεκινησω λεγοντας οτι για την υπαρξη του ανθρωπου ειτε γενους θηλυκου , ειτε αρσενικου , χρειαζονται και τα δυο φυλα σωστα?Οποτε λοιπον ειναι και τα δυο φυλα το ιδιο χρησιμα οχι μονο αναπαραγωγικα αλλα και γενικοτερα!
    Τωρα ενταξει νομιζω οτι και εσεις οι αντρες εχετε καταλαβει οτι οι γυναικες διαθετουν λιγη εξυπναδα παραπανω , λιγη διαισθηση παραπανω , αντοχες κλπ κλπ.. Οποτε λοιπον θα ελεγα οτι εγκεφαλικα ειναι πιο ενεργες επειδη οι λειτουργιες τους δεν ειναι φαι , υπνος , σεξ και ξυσιμο..Μονο!

    Οι τυφωνες εχουν γυναικεια ονοματα παντως :P
    Συμφωνώ κ η τελευταία ατάκα έγραψε...... αν κ το πυρ, γυνή κ θάλασσα προσωπικά το ερμηνεύω λίγο αλλιώς; πρόκειται για 3 "στοιχεία" τα οποία, όπως κ το οτιδήποτε στη ζωή, από μόνα τους είναι καθαρά ουδέτερης φύσης. Αν τα σεβαστείς κ προσέξεις τους κινδύνους τους έχουν να σου προσφέρουν πολλά, τί πολλά, τα πάντα δηλ..... Αν πας να το παίξεις μάγκας κ αλαζονικά παραβλέψεις τη δύναμή τους τότε είτε θα καείς, είτε θα καταλήξεις δυστυχισμένος, είτε θα πνιγείς.......
    Κ αν κ δεν μου αρέσει καθόλου ο διαχωρισμός άντρες- γυναίκες, γιατί πάντα πίστευα ότι 1 από τα ίδια (μαύρα χάλια) είμαστε, νομίζω πως η μέση γυναίκα παρουσιάζει μεγαλύτερο βαθμό αυτάρκειας κ αυτονομίας από το μέσο άντρα, κ όσο οι ηλικίες μεγαλώνουν (κάποια στιγμή περνάει η φάση της τρέλας που τα κάνεις όλα, κ όλα για την πάρτη σου κ την καλοπέρασή σου, είτε επειδή απλά "περνάει η μπογιά σου" είτε "επειδή μπορείς" όπως λέει κ ο Κιάμος) τόσο αυτό καθίσταται κ πιο φανερό: πολύ πιο αυτάρκης (συναισθηματικά κυρίως, αλλά κ σε πρακτικά ζητήματα καθημερινότητας) είναι μια γυναίκα 45 χρονών παρά ένας άντρας 45 χρονών.

  4. #4
    Αυτο που ρωτας παει αναλογα με τη χωρα και την εποχη.
    Στην Ελλαδα (ακομα και τη σημερινη) τους εχουμε γεμισει με σκατα στο κεφαλι,με διαφορα ηλιθια ταμπου και προτυπα,οποτε τη βγαζουμε καλυτερα απο αυτες.Μη λες τιποτα Μακ,αυτες παραμενουν οι αδικημενες.

    Σε τιποτα Ευρωπες,ΗΠΑ πρεπει να ειναι πολυ καλυτερα,θα σε γελασω ομως.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    "Θάλασσα και πυρ, και γυνή τρίτον κακόν"..
    Δεν είμαι σίγουρη κατά πόσο μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε ως αφετηρία προβληματισμού κάτι που ειπώθηκε τον 4ο αιώνα π.Χ.
    Μιλάμε για κοινωνίες με δουλοκτητικό μοντέλο παραγωγής που αντιμετώπιζαν γυναίκες και δούλους ως πράγματα.
    Η όποια εξέλιξη συνέβαινε σε επίπεδο πολιτισμού, ποτέ δεν κατάφερνε να υπερκεράσει το αρχικό μοτίβο που ήταν η υποδεέστερη θέση της γυναίκας. Ελάχιστοι φιλόσοφοι - επιστήμονες είχαν μιλήσει για τα δικαιώματα των γυναικών.
    Ξέρεις μέχρι πότε στην Ελλάδα η γυναίκα αντιμετωπιζόταν ως προσωπικότητα μη αυτόνομη;
    Μέχρι το 1983. Ακόμα και τότε, δεν αλλαξε η νοοτροπία αλλά άλλαξε τουλάχιστον το νομικό καθεστώς και το θεσμικό πλαίσιο.
    Συνήθως όταν κάτι θεσμοθετείται περνάει αρκετός καιρός για να αφομοιωθεί και κοινωνικά.
    Μιλάμε λοιπόν για μόλις 31 χρόνια ισότητας "στα χαρτιά"... είναι δυνατόν να ανατραπει σε αυτό το χρονικό διάστημα ένα κατεστημένο αιώνων;;;
    Συμφωνώ λοιπόν με αλαφροϊσκιωτο ότι παραμένουμε οι "αδικημένες" του συστήματος..και πολλά από αυτά που προσάπτονται στις γυναίκες όχι μόνο από τους άνδρες, αλλά και από εμάς τις ίδιες, αιτιολογούνται...δε δικαιολογούνται πάντα αλλά αν μη τι άλλο αιτιολογουνται.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Quote Originally Posted by mariposa7 View Post
    Συμφωνώ κ η τελευταία ατάκα έγραψε...... αν κ το πυρ, γυνή κ θάλασσα προσωπικά το ερμηνεύω λίγο αλλιώς; πρόκειται για 3 "στοιχεία" τα οποία, όπως κ το οτιδήποτε στη ζωή, από μόνα τους είναι καθαρά ουδέτερης φύσης. Αν τα σεβαστείς κ προσέξεις τους κινδύνους τους έχουν να σου προσφέρουν πολλά, τί πολλά, τα πάντα δηλ..... Αν πας να το παίξεις μάγκας κ αλαζονικά παραβλέψεις τη δύναμή τους τότε είτε θα καείς, είτε θα καταλήξεις δυστυχισμένος, είτε θα πνιγείς.......
    Κ αν κ δεν μου αρέσει καθόλου ο διαχωρισμός άντρες- γυναίκες, γιατί πάντα πίστευα ότι 1 από τα ίδια (μαύρα χάλια) είμαστε, νομίζω πως η μέση γυναίκα παρουσιάζει μεγαλύτερο βαθμό αυτάρκειας κ αυτονομίας από το μέσο άντρα, κ όσο οι ηλικίες μεγαλώνουν (κάποια στιγμή περνάει η φάση της τρέλας που τα κάνεις όλα, κ όλα για την πάρτη σου κ την καλοπέρασή σου, είτε επειδή απλά "περνάει η μπογιά σου" είτε "επειδή μπορείς" όπως λέει κ ο Κιάμος) τόσο αυτό καθίσταται κ πιο φανερό: πολύ πιο αυτάρκης (συναισθηματικά κυρίως, αλλά κ σε πρακτικά ζητήματα καθημερινότητας) είναι μια γυναίκα 45 χρονών παρά ένας άντρας 45 χρονών.
    ωραιο ποστ! θα συμφωνησω!! εγω παντως αισθανομαι οτι οι γυναικες ειμαστε οντως, πιο.. επικινδυνα πλασματα, απο την αποψη οτι ειμαστε πιο συνθετα οντα. Δλδ εχουμε δευτερες τριτες τεταρτες σκεψεις, σκεψεις επι των σκεψεων, αναλυσεις, συναισθηματα, ορμονες, μητρικα φιλτρα, γινομαστε πιο needy και clingy, πνιγομαστε απο κυκεωνα συναισθηματων, φαντασιων και σκεψεων και βαζουμε μονες μας τρικλοποδιες στην ευτυχια μας δυσκολευοντας τη ζωη μας. Ενω ο αντρας, συνηθως, κανει μια σκεψη, μαμ, σεξ, νανι, μπαλα γουατεβερ, και αυτο ηταν. Πιο ευτυχισμενος, δημιουργει λιγοτερα προβληματα στον εαυτο του και τους αλλους. Ενω η γυναικα.....

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2014
    Posts
    704
    Συμφωνώ με λιλιουμ. Υπεραναλύουμε τα πάντα και στο τέλος καταλήγουμε να βασανίζομαστε αποκλειστικά και μόνο από τις σκέψεις μας, τραγικό :p

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Λαθος , λαθος , λαθος , ανοιξα λαθος τοπικ σε γυναικοκρατουμενο φορουμ . Καλυτερα να μην μιλησω . Οχι οτι δεν υπαρχουν σωστες γυναικες , αλλα αντε να τις βρεις .......
    Παρολαυτα , θα συμφωνησω με Λιλιουμ , οτι ειμαστε πιο απλα οντα , σε αντιθεση με τις γυναικες που ειναι ιδιαιτερα περιπλοκες . Ας τα πει ο Τραγικος αντ εμου .http://tragikos.blogspot.gr/2009/08/blog-post_8851.html
    που με βρισκει συμφωνο .
    Last edited by Macgyver; 28-10-2014 at 15:01.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    1. Πάψτε να το παίζετε Σκλεναρίκοβα ενώ δεν είστε. ΑΔΥΝΑΤΟΝ, συμβιβαστείτε με την σκληρή πραγματικότητα.

    2. Μην σας πιάνει μανία να κερατώσετε τον φίλο σας με τον γκόμενο της κολλητή σας, είναι ελεεινό. Αλλά ακόμη κι αν το κάνετε χρησιμοποιείτε παρακαλώ πάντα προφυλακτικό. Τα μεταδιδόμενα σεξουαλικά νοσήματα κάνουν πάρτι πλέον. Και στην τελική δεν σας φταίνε σε τίποτα οι κερατωμένοι να τρέχουν σε γιατρούς.

    3. Αν δεν σας κάνει ο σύντροφός σας ή τον έχετε βαρεθεί απλά χωρίστε τον. ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ! Εξάλλου υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές…

    4. Μην καρφώνετε γκόμενους που συνοδεύονται ακόμα κι αν σας ανάβουν το πράσινο φως. Θα φταίνε οι άλλες μετά να σας βγάλουν το εξτένσιον;

    5. Πηγαίνετε στο γυμναστήριο να διώξετε τα περιττά κιλά δεν είναι κακό, άσε που αν κρίνω από το δικό μου κυκλοφορούν και ωραίοι άντρες! Impossible is nothing που λέει εύστοχα και η γνωστή διαφήμιση.

    6. Μην ντύνεστε τόσο προκλητικά. Μεταξύ μας όσο κι αν δεν το παραδέχονται κατά βάθος δεν αρέσει στους άντρες η τρελή έκθεση των προσόντων μας. Ας τους αφήσουμε να ανακαλύψουν κι αυτοί κάτι.

    7. Μην μαζεύετε χαρτάκια με τηλέφωνα ενδιαφερόμενων τα οποία δεν σκοπεύετε να καλέσετε την επόμενη μέρα που θα είστε νηφάλιες. Κρίμα δεν είναι να στηθούν πάνω από το κινητό; (Όχι το κάνουν κι αυτοί μην νομίζετε το αντίθετο).

    8. Απαγορεύεται ρητά να γδύνετε με τα μάτια σας αγόρια στα μπαρ κι αφού κάνουν την ηρωική κίνηση να σας πλησιάσουν εσείς να το παίζετε μοιραίες και αδιάφορες γκόμενες. Ήμαρτον! Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ!

    9. Αποφύγετε τα γλοιώδη υποκοριστικά όπως «ζουζουνάκι μου», «μπουμπούκο μου» (εξαιρούνται οι περιπτώσεις εφηβείας) γιατί οι άντρες ξενερώνουν απίστευτα.. (το επιβεβαιώνει και ο κολλητός μου).

    10. Φτιάξτε και κανα πιάτο σπιτικό φαγητό για τον καλό σας, ράψτε του και το κομμένο κουμπί από τη χθεσινή παράνομη νύχτα του, δεν πειράζει…

    11. Κορίτσια εντελώς μεταξύ μας βάλτε την παλιό «Μιμίκα» στο χρονοντούλαπο της ιστορίας γιατί κουράστηκε και μας κούρασε (όλους).

    και 12. (και σημαντικότερο κατά την ταπεινή μου άποψη): Είναι ντροπή για το γυναικείο φύλο το κριτήριο για να μας αρέσει ένας άντρας να είναι καταρχήν τα «λεπ(φ)τά» του αισθήματα αλλά και τι μάρκα αυτοκίνητο κυκλοφορεί ή ακόμα χειρότερο τι δουλειά κάνει. Εννιά στις δέκα γυναίκες έτσι λειτουργούν πλέον -δυστυχώς-.

    Ναι ξέρω υπάρχουν και οι λιγοστές εξαιρέσεις, οπότε αγόρια σπεύσατε να τις εντοπίσετε…

    Ήρθε νομίζω ο καιρός να ανατρέψουμε τα καθιερωμένα (σαν τη Sportday ένα πράγμα) και να δείξουμε το αληθινό μας πρόσωπο στους άντρες. Αυτό που είτε αγνοούμε… είτε έχουμε παρατήσει εσκεμμένα. Άλλωστε και οι άντρες έχουν ανάγκη από στοργή, φροντίδα και προδέρμ (όχι δεν το λέω ειρωνικά, το εννοώ). Τρυφερά πλάσματα του θεού είναι και αυτά πόσα να αντέξουν πια από εμάς; Αλλά προσοχή με μέτρο: Μην τους κακομάθουμε και χαλάσουμε την πιάτσα τώρα που την έχουμε βάλει σε μια σειρά ε; (οκ παιδιά αφήστε μας να νομίζουμε ότι έχουμε ισότητα!!!)

    Πάει για πούλιτζερ το άρθρο όχι αστεία...
    Ο άνθρωπος που το έγραψε πρέπει να διαβάζει πολύ κοσμοπόλιταν :)
    Αλήθεια τώρα;; τόσο ποταπές είμαστε;
    Ούτε καν αστεία δεν μπορώ να το πάρω..επειδή ακριβώς το έχει γράψει γυναίκα...του κώλου ευφυολογήματα!
    Τι να πω, μάλλον ο καθένας κρίνει από τον εαυτό του και τον περίγυρό του και νομίζει ότι όλοι λειτουργουν με τον ίδιο τρόπο.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  10. #10
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    ωραιο ποστ! θα συμφωνησω!! εγω παντως αισθανομαι οτι οι γυναικες ειμαστε οντως, πιο.. επικινδυνα πλασματα, απο την αποψη οτι ειμαστε πιο συνθετα οντα. Δλδ εχουμε δευτερες τριτες τεταρτες σκεψεις, σκεψεις επι των σκεψεων, αναλυσεις, συναισθηματα, ορμονες, μητρικα φιλτρα, γινομαστε πιο needy και clingy, πνιγομαστε απο κυκεωνα συναισθηματων, φαντασιων και σκεψεων και βαζουμε μονες μας τρικλοποδιες στην ευτυχια μας δυσκολευοντας τη ζωη μας. Ενω ο αντρας, συνηθως, κανει μια σκεψη, μαμ, σεξ, νανι, μπαλα γουατεβερ, και αυτο ηταν. Πιο ευτυχισμενος, δημιουργει λιγοτερα προβληματα στον εαυτο του και τους αλλους. Ενω η γυναικα.....
    Καλα ετσι οπως το περιγραφεις,αυτος ο τροπος σκεψης μπουμεραγνκ σας γυρναει και δεν δειχνει καποιου ειδους εξυπναδα.
    ''Επικινδυνος'' ειναι αυτος που με οσο το δυνατον απλες σκεψεις καταφερνει και βρισκει λυσεις.

    Δλδ αυτο που βλεπεις εσυ ως απλο,δεν χρειαζεται να ειναι περισσοτερο περιπλοκο αλλιως παυει να ειναι χρησιμο.Το να πας ή να κανεις σχεση με μια γυναικα που σου αρεσει,γιατι να θελει βαρια φιλοσοφια πχ και δευτερες σκεψεις?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Καλα ετσι οπως το περιγραφεις,αυτος ο τροπος σκεψης μπουμεραγνκ σας γυρναει και δεν δειχνει καποιου ειδους εξυπναδα.
    ''Επικινδυνος'' ειναι αυτος που με οσο το δυνατον απλες σκεψεις καταφερνει και βρισκει λυσεις.

    Δλδ αυτο που βλεπεις εσυ ως απλο,δεν χρειαζεται να ειναι περισσοτερο περιπλοκο αλλιως παυει να ειναι χρησιμο.Το να πας ή να κανεις σχεση με μια γυναικα που σου αρεσει,γιατι να θελει βαρια φιλοσοφια πχ και δευτερες σκεψεις?
    δε μου λες που χρησιμοποιησα εγω τη λεξη εξυπναδα, χρησιμοτητα, η καποια συνωνυμα τους?? αλλιως απαντας σε καποιον αλλο? γιατι δεν τον αναφερεις? γιατι με εκανες κουοτ??

  12. #12
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    δε μου λες που χρησιμοποιησα εγω τη λεξη εξυπναδα, χρησιμοτητα, η καποια συνωνυμα τους?? αλλιως απαντας σε καποιον αλλο? γιατι δεν τον αναφερεις? γιατι με εκανες κουοτ??
    Χαχα,αραξε ρε,ειπες οτι η γυναικα ειναι επικινδυνη.Καποιος που ειναι επικινδυνος ειναι και εξυπνος,εκτος και αν εννοουσες επικινδυνη για τον εαυτο της.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    μαζι μιλαμε χωρια συνεννογιομαστε

    αλλα αντ' αλλα της συκιας το γαλα

    να χαμε να λεγαμε

    ξερω κι αλλες παροιμιες μπας και συνεννοηθουμε χρησιμποιωντας λαικη σοφια :p

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    458
    Quote Originally Posted by void View Post
    "Θάλασσα και πυρ, και γυνή τρίτον κακόν"..
    Δεν είμαι σίγουρη κατά πόσο μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε ως αφετηρία προβληματισμού κάτι που ειπώθηκε τον 4ο αιώνα π.Χ.
    Μιλάμε για κοινωνίες με δουλοκτητικό μοντέλο παραγωγής που αντιμετώπιζαν γυναίκες και δούλους ως πράγματα.
    Η όποια εξέλιξη συνέβαινε σε επίπεδο πολιτισμού, ποτέ δεν κατάφερνε να υπερκεράσει το αρχικό μοτίβο που ήταν η υποδεέστερη θέση της γυναίκας. Ελάχιστοι φιλόσοφοι - επιστήμονες είχαν μιλήσει για τα δικαιώματα των γυναικών.
    Ξέρεις μέχρι πότε στην Ελλάδα η γυναίκα αντιμετωπιζόταν ως προσωπικότητα μη αυτόνομη;
    Μέχρι το 1983. Ακόμα και τότε, δεν αλλαξε η νοοτροπία αλλά άλλαξε τουλάχιστον το νομικό καθεστώς και το θεσμικό πλαίσιο.
    Συνήθως όταν κάτι θεσμοθετείται περνάει αρκετός καιρός για να αφομοιωθεί και κοινωνικά.
    Μιλάμε λοιπόν για μόλις 31 χρόνια ισότητας "στα χαρτιά"... είναι δυνατόν να ανατραπει σε αυτό το χρονικό διάστημα ένα κατεστημένο αιώνων;;;
    Συμφωνώ λοιπόν με αλαφροϊσκιωτο ότι παραμένουμε οι "αδικημένες" του συστήματος..και πολλά από αυτά που προσάπτονται στις γυναίκες όχι μόνο από τους άνδρες, αλλά και από εμάς τις ίδιες, αιτιολογούνται...δε δικαιολογούνται πάντα αλλά αν μη τι άλλο αιτιολογουνται.
    επαυξάνω void...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Εχω να παραθεσω μια ρηση , δεν θυμαμαι ποιου , η διαφορα ληστων και γυναικας .
    Οι ληστες σου ζητουν τα λεφτα η την ζωη σου , οι γυναικες και τα δυο ........




    Για αλλη μια φορα , ανδρες - γυναικες , συμφωνουμε οτι διαφωνουμε . Στα παντα . Τηρω σταση αμεροληπτη .
    VOID , παρελειψες το πρωτο μερος του link , που λεει οτι οι γυναικες ' αποφευγουν ' τα καλα παιδια ( οι χαζες ) , και πανε και μπλεκουν με ανθρωπους που τους κανουν την ζωη δυσκολη ( και μετα παραπονουνται , τι ' κακοι ' που ειναι οι αντρες ) . Και η #12 , οποια πει οτι δεν αληθευει , απλως ψευδεται .

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Η θάλασσα μέσα μου
    By mirtw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 09-06-2011, 23:04
  2. φοβος ταξιδιου με θαλασσα
    By elirene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 21-04-2011, 14:53
  3. θα συγχωρούσαν την απιστία της συντρόφου τους, αρκεί το «τρίτο πρόσωπο» να ήταν γυνη
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 30-01-2011, 23:23
  4. μπάνιο στη θάλασσα;
    By mstrouf in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 118
    Last Post: 01-08-2008, 15:29
  5. ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ
    By Jorgis in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 1
    Last Post: 31-08-2005, 11:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •