καλο η κακο? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 55
  1. #16
    hlias1988
    Guest
    :) οκ μην μου λες~!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    και μενα με ρωτησαν αλλα εχω πανω απο εφτα χρονια να νιωσω καλα

  3. #18
    hlias1988
    Guest
    εσωτερικη. κανε υπομονη! προσπαθησε να κανεις πραγματα να ξεφευγεις.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    ασε τωρα ειμαι στην αναμονη μεχρι την κυριακη

  5. #20
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Καλο η κακο?? ΚΑΚΙΣΤΟ!!

    Τα χαρτια μας τα ανοιγουμε σε ανθρωπους που μας αγαπανε και οχι απλα σε γνωστους..Αν προσδοκεις να αποκτησεις φιλους ξεκινα δειχνοντας πρωτα τις αρετες σου και οχι τα προβληματα σου..Τα προβληματα σου αστα για τους εξακριβωμενους φιλους ή τελος παντων για δοκιμασμενες καταστασεις..

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    μνημονιο ναι οκ αλλα δεν ειναι ωραιο να κρυβεσαι και να λες ψεματα σε ολους οπως κανει η μανα μου

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλησπερα φιλε εγω προσωπικα δεν το λεω ομως κανονικα δεν πρεπει να ειναι θεμα ταμπου ισως ετσι καταλαβεις κ ποιοι νοιαζονται για σενα αληθεια ομως απο την αλλη ο κοσμος ειναι αρκετα προκατειλλημενος αυτη ειναι η αιτια που δεν το λεω πουθενα

  8. #23
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by εσωτερική_σήψη View Post
    μνημονιο ναι οκ αλλα δεν ειναι ωραιο να κρυβεσαι και να λες ψεματα σε ολους οπως κανει η μανα μου
    Αφου ξερεις βρε σηψη τι μαλακια κυκλοφορει εξω..Γιατι να μην πουμε τα πραγματα οπως ειναι στο παλικαρι?Εγω σε φιλη ειχα εκμυστηρευτει τις κρισεις πανικου που ειχα και με αντιμετωπισε λες και ημουν δεν ξερω και'γω τι..Φαντασου αλλοι που εχουν πιο χοντρα προβληματα??Ενταξει δεν τσουβαλιαζω ολο το ανθρωπινο ειδος αλλα δεν ειναι και ωραιο και ουτε και θα κερδισεις καποιον με τα προβληματα σου με το καλημερα , κακα τα ψεμματα..

  9. #24
    hlias1988
    Guest
    και εγω κατι ωρες το μετανιωνω που το εχω πει σε ατομα. γιατι ειναι προκατελλημενοι οπως λες. και ζω ρε πουστη μου σε μια μικρη κοινωνια που οτι και να κανεις μαθευτε..κοιταξε οπως ειπα το κανω με καλη προθεση ετσι ωστε να το βγαλω απο μεσα μου. αλλα πιστευω οτι κανω κακο στον ευατο μου τελικα . γιατι ετσι ουτε για δουλεια μπορουν να με παρουν. με λιγα λογια βγαζεις κακια φημη. τεσπα ας ελπισουμε οτι ολα θα πανε καλα. ξανα λεω ζω σε μικρη κοινωνια και οτι και να κανεις μαθευετε.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    παιδια γεια σας! θελω να μου πειτε την γνωμη σας σε κατι.. δεν εχω φιλους. αλλα εχω πολλους γνωστους. με ρωτουν τι κανω. και εγω τους απαντω με ολη μου την καρδια για το πως βρισκομαι.
    με λιγα λογια τους λεω οτι πινω χαπια και οτι με παρακουλουθει ψυχιατρος. κατα την γνωμη σας πρεπει να κρατησω το στομα μου κλειστω? εγω το κανω με την προθεση να βγαλω αυτο που εχω μεσα μου. εσεις τι λετε.? περιμενω απανταησεις ! ευχαριστω!
    το να ανοιγομαστε σιγουρα ειναι πολυ καλο! αν τα κραταμε ολα μας εν τελει θα σκασουμε.. απλως προσεχε τι λες και σε ποιον!! δυστυχως δεν ζουμε σε ενα καλοπροαιρετο κοσμο και μια ανοιχτομυαλη κοινωνια!! οποτε προσοχη.. ειδικα στην ελλαδα οι ανθρωποι -οι περισσοτεροι- τουλαχιστον ειναι καπως κλειστομυαλοι ως προς τις ψυχικες διαταραχες και ευκολα παρεξηγουν πραγματα..
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Greece
    Posts
    761
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    παιδια γεια σας! θελω να μου πειτε την γνωμη σας σε κατι.. δεν εχω φιλους. αλλα εχω πολλους γνωστους. με ρωτουν τι κανω. και εγω τους απαντω με ολη μου την καρδια για το πως βρισκομαι.
    με λιγα λογια τους λεω οτι πινω χαπια και οτι με παρακουλουθει ψυχιατρος. κατα την γνωμη σας πρεπει να κρατησω το στομα μου κλειστω? εγω το κανω με την προθεση να βγαλω αυτο που εχω μεσα μου. εσεις τι λετε.? περιμενω απανταησεις ! ευχαριστω!
    Δε θα΄λεγα καλό ή κακό, αλλά δεν είναι απαραίτητο σε κάθε γνωστό να το αναφέρεις, όπως δεν θα ανέφερες, άλλα προσωπικά σου θέματα. Αν νιώθεις καλά με έναν άνθρωπο, οικεία, σου ανοίγεται και αυτός και μιλά πιο προσωπικά, μπορείς να κουβεντιάσεις και για αυτό το θέμα, πάντως μόνο σε ανθρώπους που εμπιστεύεσαι είναι η γνώμη μου. Υπάρχουν δυστυχώς και κουτσομπόληδες, κακοπροαίρετοι, οπότε πρόσεχε. Επίσης μη νομίζεις επειδή εσύ έχεις ένα πρόβλημα ψυχολογικό, ότι δεν έχουν και οι άλλοι (μερικοί μάλιστα δεν ξέρουν ότι το έχουν και είναι χειρότερο αυτό), δηλαδή μην τοποθετείς τον εαυτό σου σε κάποια μειονεκτικότερη θέση, έστω και ασυνείδητα, δηλαδή αυτοστιγματισμός. Αν θέλεις να μοιράζεσαι συγκεκριμένα πράγματα της ασθένειας και το φόρουμ μπορεί να είναι ένας τρόπος, γιατί εδώ κάποιοι άνθρωποι, λόγω και των εμπειριών τους θα σε καταλάβουν καλύτερα. Πάντως είναι καλό να συναναστρέφεσαι με ανθρώπους και να κάνεις παρέα, αν αισθάνεσαι καλά μαζί τους.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Ηλία κι εγώ είχα κατάθλιψη κι έπαιρνα χάπια και πήγαινα σε ψυχίατρο κι εγώ ήθελα κάποιες φορές να μιλάω για μένα. Κάποιοι πατάνε στα λόγια σου. Νομίζω φτάνει που το ξέρουμε εμείς εδώ, που το ξέρουν οι δικοί σου και που το ξέρεις κι εσυ. Σκέψου ότι ακόμα είσαι μόνος και μικρός το γαϊδούρι δεν το έχεις δέσει. Όταν όμως αύριο βρεις μια κοπέλα και πάει κάποιος κακόβουλος κρυφά κρυφά και της ψυθιρισει. Αστον αυτόν παίρνει χάπια, τι θα κάνεις;

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    210
    κοιτα προσωπικα για εμενα,δεν χρειαζεται να λες σε ολους την κατασταση σου,να το λες μονο σε ατομα που εμπιστευεσαι!κι εγω δεν ειμαι καλα ωρες ωρες,οταν βλεπω καποιο γνωστο τους λεω απλα "ολα καλα φιλε μου,εσυ" αλλα εχω αλλους φιλους που βγαζω το προβλημα μου,αλλα και παλι οχι σε ολους τους φιλους!και εχει τυχει σε φιλο να του εχω ανοιξει την ψυχη μου να του λεω τα παντα,ακομα και τκαποια σοβαρα προβληματα της οικογενειας μου,και αυτος δεν μου εχει μιλησει ποτε για το δικο του οικογενειακο περιβαλλον!οποτε και εκει το εχω ξεκοψει και δεν λεω τιποτα,πλεον κραταω μια σταση,μου μιλας για ενα θεμα σου?θα μιλησω κι εγω για ενα δικο μου παρομοιο"
    οπως ελεγε ο al pacino "Just when I thought I was out...they pull me back in"

  14. #29
    hlias1988
    Guest
    nikiii θα κοπαναω το κεφαλι μου στον τοιχο.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    245
    εγω δεν το λεω σε απλα γνωστους
    στους φιλους μου το λεω γιατι εχουν και κεινοι θεματα παρομοια με μενα και υπαρχει αλληλοκατανοηση
    παντως αγορι μου μην ανοιγεσαι στον καθενα
    αν ζουσαμε σε κοινωνια αγγελων ωραια θα ηταν να το λεγαμε και να εισπραταμε κατανοηση αλλα στην ζουγκλα που ζουμε αν το πουμε αυτο που θα εισπραξουμε ειναι στην καλυτερη περιπτωση οικτο και στην χειροτερη κοροιδια και περιθωριοποιηση
    δυστυχως...

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. ο ανθρωπος μπορει να κανει το μεγαλυτερο καλο και το μεγαλυτερο κακο
    By aenaon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 63
    Last Post: 21-05-2019, 14:04
  2. Replies: 16
    Last Post: 28-12-2012, 15:19
  3. Η εθελοντική εργασία κάνει καλό ή κακό στην ψύχωση?
    By angelos in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 21-10-2012, 23:23
  4. Η εξαρτηση απο το Φορουμ ...καλο η κακο?
    By πανος12345 in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 18
    Last Post: 20-11-2009, 05:12
  5. κανουμε καλο η κακο?
    By Remedy in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 24
    Last Post: 10-06-2009, 12:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •