Καμία ελπίδα και αυτοκτονικές τάσεις
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    324

    Καμία ελπίδα και αυτοκτονικές τάσεις

    Είμαι 26.. Βλέπω τα χρόνια να περνούν χωρίς να τα εκμεταλλεύομαι καταλλήλως. Οι φίλοι μου προχωράνε κι εγώ μένω στάσιμη. Δεν ξέρω τι με περιμένει στο μέλλον αλλά νιώθω ότι τίποτα δεν πρόκειται ποτέ να αλλάξει.. Είμαι ράθυμη, κάθε μου σκέψη και κίνηση είναι αργή, κάθε προσπάθεια για βελτίωση πέφτει στο κενό.. Έχω βάλει όριο στον εαυτό μου δύο χρόνια. Εάν δεν καταφέρω ούτε γάμο ούτε αξιόλογη εργασία μέσα σε αυτά τα δύο χρόνια μόνο ο θάνατος μου μοιάζει ως καλή και μοναδική λύση. Ηδη είμαι βάρος στους γονείς μου.. Μετά το πανεπιστήμιο καμία εξέλιξη... Μόνο παροδικές, πρόσκαιρες χαμηλόμισθες εργασίες.. Μια προσπάθεια για εξωτερικό κατέληξε με ψυχωτικό επεισόδιο. Είμαι πολύ ντροπαλή, μαζεμένη και χωρίς αυτοπεποίθηση. Η διαπίστωση της πραγματικότητάς μου με οδηγεί στην κατάθλιψη. Ίσως και οι βαθύτερες λανθασμένες πεποιθήσεις που έχω αναπτύξει ανά τα έτη (σύμφωνα με την ψυχολόγο μου). Αλλά ποιός μπορεί να αρνηθεί πώς όταν είσαι ανίκανος να εξελιχθείς σε έναν τοσο απαιτητικό κόσμο δεν θα υποφέρεις κι από κατάθλιψη έχοντας αντίληψη της κατάστασής σου? Δεν είμαι απλά άτομο που έχει μια παρατεταμένη θλίψη. Έχω θλίψη και άγχος επειδή διαπιστώνω ότι είμαι λίγη. Κι αυτό δεν ξέρω πώς θα μπορούσε κι αν είναι ποτέ δυνατό να αλλάξει.. Πιθανόν να αποτελεί μια ρεαλιστική κατάσταση. Λυπάμαι τον εαυτό μου που είναι σε αυτήν την κατάσταση και λυπάμαι που σκέφτομαι τον θάνατο κάθε μέρα ενώ σφίζω από υγεία. Ευελπιστώ το μέλλον να με διαψέυσει και να μην χρειαστεί να βλάψω τον εαυτό μου..

  2. #2
    Quote Originally Posted by girl1988 View Post
    Είμαι 26.. Βλέπω τα χρόνια να περνούν χωρίς να τα εκμεταλλεύομαι καταλλήλως. Οι φίλοι μου προχωράνε κι εγώ μένω στάσιμη. Δεν ξέρω τι με περιμένει στο μέλλον αλλά νιώθω ότι τίποτα δεν πρόκειται ποτέ να αλλάξει.. Είμαι ράθυμη, κάθε μου σκέψη και κίνηση είναι αργή, κάθε προσπάθεια για βελτίωση πέφτει στο κενό.. Έχω βάλει όριο στον εαυτό μου δύο χρόνια. Εάν δεν καταφέρω ούτε γάμο ούτε αξιόλογη εργασία μέσα σε αυτά τα δύο χρόνια μόνο ο θάνατος μου μοιάζει ως καλή και μοναδική λύση. Ηδη είμαι βάρος στους γονείς μου.. Μετά το πανεπιστήμιο καμία εξέλιξη... Μόνο παροδικές, πρόσκαιρες χαμηλόμισθες εργασίες.. Μια προσπάθεια για εξωτερικό κατέληξε με ψυχωτικό επεισόδιο. Είμαι πολύ ντροπαλή, μαζεμένη και χωρίς αυτοπεποίθηση. Η διαπίστωση της πραγματικότητάς μου με οδηγεί στην κατάθλιψη. Ίσως και οι βαθύτερες λανθασμένες πεποιθήσεις που έχω αναπτύξει ανά τα έτη (σύμφωνα με την ψυχολόγο μου). Αλλά ποιός μπορεί να αρνηθεί πώς όταν είσαι ανίκανος να εξελιχθείς σε έναν τοσο απαιτητικό κόσμο δεν θα υποφέρεις κι από κατάθλιψη έχοντας αντίληψη της κατάστασής σου? Δεν είμαι απλά άτομο που έχει μια παρατεταμένη θλίψη. Έχω θλίψη και άγχος επειδή διαπιστώνω ότι είμαι λίγη. Κι αυτό δεν ξέρω πώς θα μπορούσε κι αν είναι ποτέ δυνατό να αλλάξει.. Πιθανόν να αποτελεί μια ρεαλιστική κατάσταση. Λυπάμαι τον εαυτό μου που είναι σε αυτήν την κατάσταση και λυπάμαι που σκέφτομαι τον θάνατο κάθε μέρα ενώ σφίζω από υγεία. Ευελπιστώ το μέλλον να με διαψέυσει και να μην χρειαστεί να βλάψω τον εαυτό μου..
    Καλησπέρα gilr1988. Ο βασικός λόγος που θέλησα να σου γράψω είναι επειδή είμαι λίγο μεγαλύτερη σου και έχω περάσει παρόμοια φάση γύρω στα 22-23, δεν τα έβλεπα όμως τόσο μαύρα όσο εσύ - αλλά σε καταλαβαίνω. Ήμουν πολύ φιλόδοξο και απαιτητικό άτομο που προσπαθούσε μονίμως να εξελιχθεί και έτσι βίωνα πολλές απορρίψεις, απογοητεύσεις κτλ.

    Πάντα όμως συνέχιζα την προσπάθεια, με τη στήριξη των δικών μου ανθρώπων φυσικά. Οι γονείς σου δεν σε νιώθουν σαν βάρος, αυτό ποτέ δεν θα γίνει..!!! Σε αγαπούν.
    Δεν το έβαζα κάτω όσες φορές και να έτρωγα τα μούτρα μου. Μην βάζεις λοιπόν προθεσμίες και μην είσαι τόσο ανυπόμονη. Είσαι πολύ μικρή για να βιάζεσαι τόσο! Προσπάθησε να ζήσεις το σήμερα, με τα λίγα που έχεις. Τώρα έχεις ελεύθερο χρόνο, κάνε δραστηριότητες που αργότερα που θα δουλεύεις δεν θα προλαβαίνεις να κάνεις. Κάνε πράγματα που δεν χρειάζονται λεφτά. Κάνε μία βόλτα στο πάρκο, βάλε τα αθλητικά σου πάρε και βγες έξω. Μίλα με φίλους σου για ευχάριστα πράγματα, άκου ωραία μουσική και προσπάθησε να φανταστείς τον εαυτό σου σε λίγα χρόνια ότι θα βρίσκεσαι εκεί που θες.

    Στο λέει κάποια που έχει περάσει σχεδόν τα ίδια και τώρα βρίσκεται εκεί που θέλει. Αλλά έκανα πολλά χιλιόμετρα προσπάθειας, άλλαξα 100 φορές πορεία, προσαρμοζόμουν, έκανα υπομονή και ζούσα τις καταστάσεις όπως έρχονταν. Μακάρι να υπήρχε η δυνατότητα να γνωριστούμε από κοντα να δεις ότι όλα αλλάζουν, αρκεί να υπάρχει η θέληση. ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΤΩ ΛΟΙΠΟΝ!!!!

    Να θυμάσαι

    Στη ζωή δεν παίρνεις αυτό που αξίζεις, αλλά αυτό που διεκδικείς.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,548
    Quote Originally Posted by girl1988 View Post
    Είμαι 26.. Βλέπω τα χρόνια να περνούν χωρίς να τα εκμεταλλεύομαι καταλλήλως. Οι φίλοι μου προχωράνε κι εγώ μένω στάσιμη. Δεν ξέρω τι με περιμένει στο μέλλον αλλά νιώθω ότι τίποτα δεν πρόκειται ποτέ να αλλάξει.. Είμαι ράθυμη, κάθε μου σκέψη και κίνηση είναι αργή, κάθε προσπάθεια για βελτίωση πέφτει στο κενό.. Έχω βάλει όριο στον εαυτό μου δύο χρόνια. Εάν δεν καταφέρω ούτε γάμο ούτε αξιόλογη εργασία μέσα σε αυτά τα δύο χρόνια μόνο ο θάνατος μου μοιάζει ως καλή και μοναδική λύση. Ηδη είμαι βάρος στους γονείς μου.. Μετά το πανεπιστήμιο καμία εξέλιξη... Μόνο παροδικές, πρόσκαιρες χαμηλόμισθες εργασίες.. Μια προσπάθεια για εξωτερικό κατέληξε με ψυχωτικό επεισόδιο. Είμαι πολύ ντροπαλή, μαζεμένη και χωρίς αυτοπεποίθηση. Η διαπίστωση της πραγματικότητάς μου με οδηγεί στην κατάθλιψη. Ίσως και οι βαθύτερες λανθασμένες πεποιθήσεις που έχω αναπτύξει ανά τα έτη (σύμφωνα με την ψυχολόγο μου). Αλλά ποιός μπορεί να αρνηθεί πώς όταν είσαι ανίκανος να εξελιχθείς σε έναν τοσο απαιτητικό κόσμο δεν θα υποφέρεις κι από κατάθλιψη έχοντας αντίληψη της κατάστασής σου? Δεν είμαι απλά άτομο που έχει μια παρατεταμένη θλίψη. Έχω θλίψη και άγχος επειδή διαπιστώνω ότι είμαι λίγη. Κι αυτό δεν ξέρω πώς θα μπορούσε κι αν είναι ποτέ δυνατό να αλλάξει.. Πιθανόν να αποτελεί μια ρεαλιστική κατάσταση. Λυπάμαι τον εαυτό μου που είναι σε αυτήν την κατάσταση και λυπάμαι που σκέφτομαι τον θάνατο κάθε μέρα ενώ σφίζω από υγεία. Ευελπιστώ το μέλλον να με διαψέυσει και να μην χρειαστεί να βλάψω τον εαυτό μου..
    Δεν θα σου πω πολλά...αλλά έχοντας δοκιμάσει να πεθάνω ένα πράγμα έχω να σου πω: μην το προσπαθήσεις, δεν πετυχαίνεται εύκολα κι άδικα θα ταλαιπωρήσεις τον εαυτό σου όπως έκανα κι εγώ...μόνο περισσότερο πόνο και θλίψη θα σου φέρει το να βλάψεις τον εαυτό σου...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Ο γάμος δεν θα σε σώσει...
    Γενικά και μονο η ιδέα του ρομάντζου σε αυτή την φάση,απλά δεν.
    Έρωτες,και αγάπες,όταν είσαι καλά με την party σου.
    Δεν πρόκειται να σκάσει ο πρίγκιπας να σε σώσει.
    Και οποιος σκάσει,κατά πασα πιθανότητα θα εκμεταλλευτεί την κατάσταση,μέχρι να βαρεθεί εντελώς την έλλειψη αυτοπεποίθεσης σου,εκτος και αν χρειάζεται pet.
    Καταρχάς,γιατί είσαι λίγη?
    Λίγη ως προς τι?
    Δεν είσαι αρκετά όμορφη?
    Δεν έχεις το υψηλότερο IQ?
    Σπούδασες κάτι που σε γέμιζε,η σπούδασες κάτι για να λες ότι σπούδασες κάτι?
    Και,τα όνειρα σου περιστρέφονται γύρο από "αξιόλογη" εργασία,η γάμο?
    Πριν και μετά,το απόλυτο κενό?
    Humans are lumps of meat.
    Envying,hating and killing each other.

  5. #5
    favvel
    Guest
    γεια σου κι από μένα girl1988..έχουμε ακριβώς την ίδια ηλικία και τις ίδιες σκέψεις..εγώ δεν ξέρω γιατί υπάρχω και ακόμα πιο πολύ δεν ξέρω γιατί υπάρχω ακόμα..
    μια διαφορά μας είναι ότι εγώ δε σπούδασα..φέτος ξεκίνησα ένα ιεκ και αυτό με τα χίλια ζόρια..κάθε μέρα σχεδόν σκέφτομαι το θάνατο απ'το 2007..δλδ επί 7 χρόνια και δε νομίζω ότι όλο αυτό έχει τελειωμό..
    Επειδή δεν είμαστε οι μόνες που ζούμε αυτήν την απομύζηση που μόνο ζήση δεν είναι,έχω καταλήξει στο ότι έχουν αλλοιωθεί οι άνθρωποι απ'τη δουλειά και το άγχος της καθημερινότητας για να βγάλουν τα προς το ζην,τη στιγμή που ο τρόπος που έχει επιλέξει ο άνθρωπος να βγάζει χρήματα γίνεται όλο και πιο σύνθετος εξαιτίας της εξέλιξης των επιστημών..
    Πιστεύω πως ο άνθρωπος δεν είναι φτιαγμένος για τόση γνώση και πως όλη αυτή η γνώση μας έχει κουράσει,εγώ δλδ το βλέπω έτσι,πως τη γνώση την παίρνουμε,την λαμβάνουμε,δεν τη βγάζει κανείς απ'το κεφάλι του,πράγμα που σημαίνει πως ίσως δεν είμαστε έτοιμοι να τη λάβουμε μιας και είναι κάτι ξένο προς τη φύση μας..
    Ακόμα και οι συγγραφείς δε βγάζουν κάτι απ'το κεφάλι τους,αλλά ανακυκλώνουν τις γνώσεις που έχουν πάρει ή τις εμπειρίες τους με δικά τους λόγια..
    Είμαστε φτιαγμένοι για να χαιρόμαστε τη ζωή με τρόπο ανάλογο που τη χαίρονται και τα ζώα..χωρίς πολλές έννοιες..να κάνουμε παιχνίδια μεταξύ μας να είμαστε ξένοιαστοι,να χαζεύουμε και όχι να αγχωνόμαστε για να θυμηθούμε ό,τι έχουμε διαβάσει και να πάμε να γράψουμε καλά..δλδ όλο αυτό κι εγώ το σκεφτόμουνα σήμερα και με έχει κουράσει..μάλλον με έχει νευριάσει που ο κόσμος έχει μετατραπεί σε ένα διαρκή έλεγχο,ανταγωνισμό και εξέταση..
    Δεν πιστεύω ότι διαφέρουμε από τα ζώα απ'τη στιγμή που τρώμε,πάμε τουαλέτα και αναπαραγόμαστε αυτό τέλος πάντων..
    Γιατί αν πράγματι ήμασταν κάτι ανώτερο δε θα είχαμε καμία ανάγκη,θα ήμασταν θεοί,δε θα χρειαζότανε να φάμε πχ..
    Όμως το μόνο που κάνουμε είναι να εκπαιδευόμαστε γεμίζοντας το κεφάλι μας με γνώσεις κατά τρόπο αντίστοιχο που και ένα σκυλί εκπαιδεύεται να γαβγίζει στους ξένους και όχι στο αφεντικό του..
    Είμαστε απλά πιο σύνθετοι οργανισμοί μιας και έχουμε πιο σύνθετο μυαλό αλλά και τα ζώα έχουνε μυαλό και συναισθήματα..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    324
    Quote Originally Posted by Antreas MpR View Post
    Ο γάμος δεν θα σε σώσει...
    Γενικά και μονο η ιδέα του ρομάντζου σε αυτή την φάση,απλά δεν.
    Έρωτες,και αγάπες,όταν είσαι καλά με την party σου.
    Δεν πρόκειται να σκάσει ο πρίγκιπας να σε σώσει.
    Και οποιος σκάσει,κατά πασα πιθανότητα θα εκμεταλλευτεί την κατάσταση,μέχρι να βαρεθεί εντελώς την έλλειψη αυτοπεποίθεσης σου,εκτος και αν χρειάζεται pet.
    Καταρχάς,γιατί είσαι λίγη?
    Λίγη ως προς τι?
    Δεν είσαι αρκετά όμορφη?
    Δεν έχεις το υψηλότερο IQ?
    Σπούδασες κάτι που σε γέμιζε,η σπούδασες κάτι για να λες ότι σπούδασες κάτι?
    Και,τα όνειρα σου περιστρέφονται γύρο από "αξιόλογη" εργασία,η γάμο?
    Πριν και μετά,το απόλυτο κενό?
    Αν δεν κανεις ονειρα σχετικά με εργασία ή γάμο τότε τι αλλο; Αυτο που σπούδασα δεν μου αρεσει.. Απο εμφάνιση ειμαι μέτρια..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    oaxoxaoxoxaoxaoxaoxaoxaoxa
    Ζεις in the 50s....?
    Ποια όνειρα σχετικά με γάμο...
    AX0X0A0XA0XA0XA0XA0XA0XA0XA
    Ok για την εργασία,αλλα και πάλι,μιας και δεν ήταν κάτι που σε γέμιζε,γιατί έχεις την εντύπωση πως θα σε γεμίζει το να το κανεις επάγγελμα για τα επόμενα 30 χρονια...?
    Ωραίο το δουλεύω ώστε να έχω την δυνατότητα να κάνω στον ελεύθερο χρόνο μου αυτό που πραγματικά θέλω,αλλα εάν αυτό που θέλω στον ελεύθερο χρόνο μου είναι ο γάμος,ενώ δεν είμαι ικανοποιημένο άτομο με των εαυτό μου,απλά θα μπω σε έναν φαύλο κύκλο δυστυχίας...
    Δουλεία,ούτε καν εργασία,και μετά σπίτι για να είμαι pet.
    Όσο για την εμφάνιση,αν δεν σου πέταξε κανεις οξύ,μια χαρά είσαι.
    Βάλε στην καθημερινότητα σου λίγη γυμναστική,σοβάτισε και το πρόσωπο ώστε να είσαι πιο κοντά σε αυτό που θεωρείς εσύ όμορφο,και ξαφνικά δεν θα είσαι πια μέτρια για των εαυτό σου...
    Βλέπεις των εαυτό σου μέτρια,οι υπόλοιποι θα σε βλέπουν σαν μέτρια και κάτω...
    Humans are lumps of meat.
    Envying,hating and killing each other.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Μάθε να αγαπάς των εαυτό σου,και μετά μπορεί να σε αγαπήσουν και άλλοι.
    Ξέρω πως δεν είναι εύκολο,αλλα τι να κάνουμε,αυτή είναι η φάση.
    Απλά,αν δεν φτάσεις κάποια στιγμή να αγαπάς έστω κάποια τμήματα του εαυτού σου,έτσι ώστε να έχεις πραγματικά χώρο για κάποιον άλλων,η όλη σχέση που θα δημιουργηθεί θα είναι μια σχέση εξάρτησης.
    "δωσμου" γιατί το έχω ανάγκη.
    Και "γιαυτο" λέω pet,για την ακρίβεια,σκύλος.
    Δεν ξέρω κατά ποσο σε ικανοποιεί σαν άτομο τέτοιου είδους σχέση,εγώ δεν θα στο πρότεινα πάντως.
    Γιατί μπορεί να βολευτείς για κάποιο διάστημα,ίσως και για κάποιο μεγάλο διάστημα,απλά κάποια στιγμή θα ξυπνήσεις και θα αντιληφθείς πως δεν ξεπέρασες ποτε την αντίληψη κενού κουφαριού που είχες για των εαυτό σου,απλά την αποδέχτηκες.
    Humans are lumps of meat.
    Envying,hating and killing each other.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    Αν ηταν ετσι βρε κοριτσι1988 η μιση ελλαδα επρεπε να εχει αυτοκτονησει, τα πανεπιστημια να εχουν κλεισει και να το πηγαιναμε για φουντο το μαγαζι.. οχι βεβαια! τι να κανουμε? υπομονη και συνεχιζουμε την προσπαθεια.. δεν εισαι η μονη. υπαρχουν ποσοι αλλοι που παλευουν.!
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    ειμαι 32 κι ακομα σοβαρη δουλεια δεν εχω βρει αλλα εχω μαθει ενα οταν πεφτεισ κανεισ δεν απλωνει το χερι να σε βοηθησει
    αν σε βοηθησει καποιοσ μετα θα θελει και να σε πηδηξει
    φιλικα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    324
    Quote Originally Posted by Antreas MpR View Post
    Μάθε να αγαπάς των εαυτό σου,και μετά μπορεί να σε αγαπήσουν και άλλοι.
    Ξέρω πως δεν είναι εύκολο,αλλα τι να κάνουμε,αυτή είναι η φάση.
    Απλά,αν δεν φτάσεις κάποια στιγμή να αγαπάς έστω κάποια τμήματα του εαυτού σου,έτσι ώστε να έχεις πραγματικά χώρο για κάποιον άλλων,η όλη σχέση που θα δημιουργηθεί θα είναι μια σχέση εξάρτησης.
    "δωσμου" γιατί το έχω ανάγκη.
    Και "γιαυτο" λέω pet,για την ακρίβεια,σκύλος.
    Δεν ξέρω κατά ποσο σε ικανοποιεί σαν άτομο τέτοιου είδους σχέση,εγώ δεν θα στο πρότεινα πάντως.
    Γιατί μπορεί να βολευτείς για κάποιο διάστημα,ίσως και για κάποιο μεγάλο διάστημα,απλά κάποια στιγμή θα ξυπνήσεις και θα αντιληφθείς πως δεν ξεπέρασες ποτε την αντίληψη κενού κουφαριού που είχες για των εαυτό σου,απλά την αποδέχτηκες.
    Δυστυχως τα πράγματα δεν ειναι τοσο εύκολα οσο τα παρουσιάσεις. Επίσης αυτο με το PET το εχω σκεφτεί κι εγω γιαυτο ειμαι εδω και τέσσερις μηνες μονη αν και στο παρελθόν είχα παντα μακροχρόνιες σχέσεις. Μακάρι να μπορούσα να αποκτήσω αυτοπεποίθηση απο τη μια μερα στην αλλη αλλα κατι τετοιο σαφώς δεν ειναι εφικτό. Τοσο κενό κουφάρι δεν ειμαι διοτι αντιλαμβάνομαι πως πρεπει να προσφέρω. Εχω ενα σπιτι προίκα και ενα εξώχικο κατι ειναι κι αυτο πιστεύω

  12. #12
    Quote Originally Posted by girl1988 View Post
    Είμαι 26 (...) Εάν δεν καταφέρω ούτε γάμο ούτε αξιόλογη εργασία μέσα σε αυτά τα δύο χρόνια μόνο ο θάνατος μου μοιάζει ως καλή και μοναδική λύση.
    Ο Χριστός κι η Παναγία! Τι είναι αυτά που λες βρε παιδάκι μου; Ήθελα να γράψω κι εγώ κάτι αλλά έχω μείνει με ανοιχτό το στόμα μπροστά στην οθόνη...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    Quote Originally Posted by girl1988 View Post
    Δυστυχως τα πράγματα δεν ειναι τοσο εύκολα οσο τα παρουσιάσεις. Επίσης αυτο με το PET το εχω σκεφτεί κι εγω γιαυτο ειμαι εδω και τέσσερις μηνες μονη αν και στο παρελθόν είχα παντα μακροχρόνιες σχέσεις. Μακάρι να μπορούσα να αποκτήσω αυτοπεποίθηση απο τη μια μερα στην αλλη αλλα κατι τετοιο σαφώς δεν ειναι εφικτό. Τοσο κενό κουφάρι δεν ειμαι διοτι αντιλαμβάνομαι πως πρεπει να προσφέρω. Εχω ενα σπιτι προίκα και ενα εξώχικο κατι ειναι κι αυτο πιστεύω
    γραψε και το τηλ σου να δουμε τι μπορουμε να κανουμε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    324
    Quote Originally Posted by elis View Post
    γραψε και το τηλ σου να δουμε τι μπορουμε να κανουμε
    Xaxaxaxxxaxxaxa

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    Quote Originally Posted by girl1988 View Post
    Xaxaxaxxxaxxaxa
    εγω να βοηθησω θελω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Καταθλιψη Αυτοκτονικες τάσεις
    By braveheart in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 23-03-2013, 18:57
  2. Αυτοκτονικές σκέψεις
    By Gothly in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 10-04-2012, 16:11
  3. τασεις αυτοκτονιας
    By crashed in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 02-01-2012, 22:03
  4. τασεις φυγης
    By eleonwra in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 19
    Last Post: 08-03-2011, 18:27
  5. Όλο και χειρότερα... Καμία ελπίδα...
    By donald_girl in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 122
    Last Post: 31-03-2010, 10:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •